سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان:

هدف ما قهرمانی در فصل جدید است

سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان عقيده دارد، بهتر است ليگ به صورت فشرده برگزار شود چون در اين صورت آسيب ديدگي ها کاهش مي يابد.

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان فصل نقل و انتقلات را بسيار خوب شروع کرده است و قصد دارد که در ليگ حضوري بسيار قوي داشته باشد.

درباره وضعيت تيم با هماد سامري، سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان گفت و گويي کوتاه داشتيم که با هم مي خوانيم.

    شروع خوبي درنقل وانتقالات داشتيد و به نوعي بسيار پر کار بوديد. به دنبال تکرار قهرماني هستيد؟

بله ابتدا با چند بازيکن تيم از جمله کاپيتان تيم قرارداد تمديد کرديم. سپس براي برطرف کردن نقاط ضعف تيم چند بازيکن هم جذب کرديم. البته در ادامه نيز باشگاه پيگير مسائل ليگ و جذب بازيکن جديد بازهم خواهد بود، اما فعلا در حد مذاکره هستيم و صحبت هايي با يکسري بازيکنان داشته ايم که بايد ببينيم توافقات انجام مي گيرد يا نه. البته چند بازيکن هم از ما جدا شدند که طبيعي بود، جايگزين داشته باشيم. فعلا شرايط ليگ بخاطر کرونا يک وضعيت خاص است که کار را براي باشگاه ها و بازيکنان در بستن قرارداد سخت کرده است.

    ليگ پسا کرونا در فصل بعد را چطور مي بينيد آيا پيشنهاد خاصي براي برگزاري بازي ها داريد؟

 خب ما قرار نيست تنها در ليگ بازي کنيم. بايد ببينيم خرد جمعي و پيشنهاد ساير تيم ها چيست، چون نمي دانيم اصلا موج سوم کرونا در پيش است يا خير. با اين وجود مهم است که ليگ حتما بايد برگزار شود. حتما بايد اين چرخه بچرخد چون خيلي از ورزشکاران هستند که اقتصاد خانواده آن ها براساس همين ورزش است. باشگاه ما هم از بقيه مستثني نيست و بر اساس تصميم جمع پيش خواهد رفت. ولي به نظر من اگر تعداد بازي ها کم تر باشد بهتر خواهد بود تا اينکه مسابقات رفت و برگشت باشد. بهتر است ليگ به صورت فشرده و با مسافرت کم تر برگزار شود چون در اين صورت امکان آسيب ديدگي کاهش پيدا مي کند.

    گويا آئين نامه اي هم براي برگزاري بازي ها در دوران کرونا تدوين شده است؟

واقعيت اين است که يک آيين نامه کلي در مورد کل بسکتبال اعم از بخش بانوان و مردان در اختيار باشگاه قرار گرفته است. به صورت اختصاصي در مورد بخش مردان صحبت نشده و تا زماني که جلسه برگزار نشود و شرايط ويژه کرونايي مورد بحث قرار نگيرد، نظر دقيق نمي توان مطرح کرد. فعلا بايد ببينيم تعداد تيم ها و شرايط برگزاري ليگ چگونه است تا باشگاه ها نظر دهند.

    ليگ برتر بسکتبال سر موعد شروع خواهد شد؟

همين يک مشکل است چون نمي دانيم دقيقا چه تاريخي مسابقات شروع مي شود که بر اساس آن ما هم تمرينات را شروع کنيم. بدن سازي براي تيم و بازيکنان بسيار مهم است و براي همين بايد تکليف تيم ها را روشن کنند تا بدانيم چه زماني بايد کار را شروع کنيم. البته بايد اين را هم اضافه کنم فدراسيون بسکتبال تاريخ برگزاري ليگ را 24 مهر اعلام کرد، اما همانطور که گفتم فعلا باشگاه ها درباره تاريخ برگزاري ليگ مطمئن نيستند. براي اين موضوع مي توانم به ليگ برتر بانوان اشاره کنم. براي ليگ بانوان هم ابتدا گفتند سوم و چهارم مهر شروع مي شود ولي نهايتا آبان ماه شد. اينکه ليگ 24 مهر برگزار شود ممکن هست تغيير کند و به همين کار براي باشگاه ها سخت است.

    با تمام اين اوصاف فکر مي کنيد بازي ها رفت و برگشت باشد يا مثل بعضي رشته هاي سالني مثل هندبال متمرکز برگزار شود؟

 به نظرم تاريخ برگزاري ليگ در کنار وضعيت کرونا، به نوع برگزاري مسابقات نيز بستگي دارد که متمرکز خواهد بود يا به صورت رفت و برگشت برگزار مي شود. اگر قرار است مثل گذشته باشد بايد زودتر شروع مي شد تا به ماه رمضان نخوريم، اکنون بايد ديد نهايتا در فدراسيون چه تصميمي گرفته خواهد شد.

    ليگ سال گذشته نصفه کاره تمام شد و قهرمان واقعي مشخص نشد آيا پالايش نفت آبادان که آخرين قهرمان ليگ است مي تواند از قهرماني اش دفاع کند؟

ببينيد ما در شرايط عادي نيستيم. بايد مراقب اين باشيم که بازيکنان کرونا نگيرند. اما تمام سعي من و بازيکنانم اين است که بهترين بازي ها را انجام دهيم و بتوانيم قهرمان ليگ شويم. کار سختي داريم. اگر بازي ها متمرکز باشد کار سخت تر مي شود و شما بايد در يک بازي تکليف را روشن کنيد چون بازي برگشتي در کار نخواهد بود که جبران کنيد. به هرحال منتظر مي مانيم تا ببينيم تکليف چيست. هدف ما قهرماني در فصل جديد است.

    باشگاه خواسته هاي شما در جذب بازيکن را به خوبي انجام داد؟

بله خدا را شکر با توجه به شرايط اقتصادي که اين روزها همه تيم ها در همه ورزشها با آن گرفتار هستند، خوشبختانه باشگاه توانست خواسته هاي کادر فني را اجابت کند. من از مديريت باشگاه تشکر دارم و اميدوارم بتوانيم مانند فصل هاي گذشته دل هواداران آباداني و ونفت را با نتايج خوب و قهرماني شاد کنيم.

 

صعود کوهنوردان خطوط لوله به «قله کول جنو»

جمعي از کوهنوردان منطقه مرکزي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با صعود به دومين قله فني کشور، توانستند پرچم اين شرکت را بر فراز اين قله به اهتزاز در آورند .

 سعيد اسدالهي از کوهنوردان تيم کوهنوردي منطقه مرکزي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با اشاره به اجراي موفق صعود اين تيم کوهنوردي به قله 3 هزار و 813 متري «کول جنو»گفت: اين تيم کوهنوردي متشکل از 4 کوهنورد، باراهنمايي محمد ماکياني و به عنوان مسئول فني، به قله 3 هزار و 813 متري کول جنو صعود کردند. احمد درامامي و حسين جودکي 2 عضور ديگر اين گروه کوهنوردي در اين صعود بودند. 

اسدالهي درخصوص موقعيت جغرافيايي قله کول جنو گفت: قله کوه کول جنو با ارتفاع 3 هزار و813 متري، دومين قله فني کشور و از قله هاي معروف اشترانکوه بوده و مناظر بسياردلنشين اطراف قله و وجود سياه چادرهاي عشاير در مسير، زيبايي هاي آن را دو چندان کرده است.

کوهنوردان خطوط لوله ساعت 17و 30 دقيقه از کوهپايه‎هاي روستاي کمندان در شرايطي همراه با بارش باران و برخي اوقات تگرگ کوهپيمايي را شروع کردند تا اينکه ساعت 21 به پناهگاه شهيدسليماني رسيدند. سپس بعداز اتراق و سپري کردن شب، ساعت 6 و 20 دقيقه صبح روز بعد ادامه مسير را آغاز و در نهايت بعد از 4 ساعت کوهپيمايي به قله رسيدند.

 

سرمربي هندبال بانوان تاسيسات دريايي:

تلاش   می کنیم نتیجه    خوبی   بگیریم

سرمربي تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي عقيده دارد امسال کار سختي در ليگ برتر هندبال دارند، اما براي کسب نتيجه سخت تلاش مي کنند.

مسابقات ليگ برتر هندبال بانوان امسال قرار است به صورت متمرکز و در 2 گروه برگزار شود. قرعه کشي اين مسابقات انجام شده و ليگ هم در صورت اجازه ستاد ملي مبارزه با کرونا از 4 مهر آغاز خواهد شد.

مهسا معتمدي در گفت وگويي کوتاه با مشعل در اين خصوص گفت: با توجه به بحران کرونا ممکن است براي خيلي از رشته ها اين شرايط پيش بيايد که ليگ شان مانند قبل برگزار نشود. با وضعيت موجود به خاطر بچه ها ما اين شرايط را قبول کرديم. از نظر ايمني برگزاري ليگ به صورت متمرکز خوب است اما برگزاري بازي ها به صورت رفت و برگشت جذابيت بيشتري دارد.

سرمربي تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي در ادامه گفت: مسابقات در ادامه به صورت ضربدري برگزار مي شود و رفت و برگشتي نيست به همين دليل با يک لحظه لغزش و اشتباه ممکن است شما امتياز را از دست بدهيد و حذف شويد در صورتي که اگر ليگ رفت و برگشتي باشد، مي توان باخت و اشتباهات را جبران کرد.

معتمدي درباره حريفان اين تيم، در فصل جديد گفت: تيم هاي بهبهان و بافق تازه به ليگ آمده اند و شناختي از آنها ندارم اما تيم هايي که سال گذشته در ليگ بودند را مي شناسم. معتمدي همچنين درباره وضعيت تيم تاسيسات براي ليگ امسال عنوان کرد: 90 درصد تيم ما بسته شده است. چند بازيکن رفتند و چند بازيکن هم از ذوب آهن، کازرون و کرج گرفتيم. از هفته آينده تمرينات را استارت مي زنيم.

سرمربي تاسيسات در پاسخ به اين سوال که سطح ليگ را امسال چطور پيش بيني مي کنيد، گفت: به نظرم امسال رقابت ها سنگين تر باشد. همه تيم ها مهره هاي خوبي گرفته اند. سپاهان بازيکنان ملي پوش زيادي دارد، کازرون و اشتادسازه هم تيم خوبي بسته اند اما ما امسال تيم جواني داريم و بازيکنان مان از رده هاي جوانان و اميد هستند. کارمان در ليگ سخت است اما تلاش مي کنيم خوب نتيجه بگيريم.

تمدید قرارداد سرمربی فوتسال حفاری اهواز

قرارداد سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري اهواز براي يک سال ديگر تمديد شد.

 کياوش علاسوند، سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري اهواز پس از جلسه اي با مديرعامل اين باشگاه به توافق رسيد و قراردادش را براي يک سال ديگر تمديد کرد، تا بازهم در فصل جديد ليگ برتر فوتسال ايران نيز روي نيمکت تيم ملي حفاري اهواز بنشيند.

کياوش علاسوند که فصل گذشته از نيمه هاي راه هدايت تيم فوتسال ملي حفاري اهواز را به عهده گرفته بود در پايان فصل موفق شد با کسب 31 امتياز با اين تيم در رتبه هشتم قرار بگيرد.

براساس اعلام روابط عمومي باشگاه ملي حفاري اهواز فصل جديد ليگ برتر فوتسال از مهرماه 99 آغاز خواهد شد و اين تيم براي حضوري بهتر تمرينات خودرا شروع کرده است.

 

وینگر صنعت نفت آبادان راهی پرتغال می شود

پس از پايان رقابت هاي ليگ برتر بدون ترديد تب بازار نقل و انتقالات بالا مي رود و تيم هاي براي تقويت بنيه فني خود دست به کار خواهند شد؛ براساس زمانبندي سازمان ليگ از 6 شهريور فصل نقل و انتقالات تابستانه آغاز شده تا تيم ها بتوانند براساس نيازهاي خود به بازار ورود کرده و خريدهاي خود را انجام دهند. اما در اين ميان بازيکناني هستند که با پايان يافتن رقابت هاي ليگ برتر با پيشنهادات خارجي مواجه شده اند؛ يکي از آن ها جعفر سلماني وينگر سرعتي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان است که در آستانه انتقال به فوتبال پرتغال قرار دارد. سلماني در ليگ نوزدهم نمايش هاي درخشاني را در لباس صنعت نفت آبادان داشت و يکي از بهترين بازيکن اين تيم نفتي بود؛ به همين جهت او با پيشنهاد باشگاه پورتيموننز پرتغال که هدايت آن برعهده پائولو سرجيو سرمربي سابق صنعت نفت آبادان بود، مواجه شده است. پورتيموننز در فصل 2019-2020 ليگ برتر پرتغال توانست در جنگ بقا همچنان سهميه خود را حفظ کند.پيشنهاد باشگاه پورتيموننز براي جذب سلماني بسيار جدي است و به نظر مي رسد طي روزهاي آينده اين هافبک شادگاني تيم صنعت نفت آبادان در ليگ نوزدهم راهي کشور پرتغال خواهد شد تا در فصل جديد ليگ اين کشور بتواند در لباس پورتيموننز در ميدان حاضر شود.

علي عيسي زاده، مدير عامل تيم فوتبال صنعت نفت آبادان با تاييد اين خبر گفت: سلماني از بازيکنان آينده دلر فوتبال ايران به شمار مي رود که در 2 فصل اخير عملکرد درخشاني در ترکيب تيم صنعت نفت آبادان داشت. سلماني محصول اکادمي باشگاه صنعت نفت آبادان است که درخشش اين بازيکن مورد توجه باشگاه هاي خارجي نيز قرار گرفته است. تيم پورتيموننز پرتغال از جمله باشگاه هايي است که خواهان جذب سلماني براي فصل آينده ليگ برتر اين کشور است و مذاکراتي نيز با سلماني داشته است.البته چند تيم بزرگ ليگ برتر ايران نيز خواهان جذب اين بازيکن هستند. لذا باشگاه صنعت نفت پس از بررسي پيشنهادات تصميم گيري خواهد کرد.