گفت وگو با مهندس ارشد بازرسی و مهندسی ابزار دقیق شرکت فجر انرژی خلیج فارس:

زندگی موازی با غزل و کتاب و ورزش

مشعل     مسعود احمدي باغ ني، از آن گروه کارکناني است که آن بخش غيرفني زندگي را با دنياي نويسندگي و شاعري و ورزش تلفيق کرده تا هم علاقه به کار فني و شغل را حفظ کند هم از لطافت دنياي شعر بهره ببرد. اين کارمند کرمانشاهي پتروشيمي فجر که از سال 79 وارد صنعت بزرگ نفت شده، حالا 42 سال است و مهندس ارشد بازرسي و مهندسي ابزار دقيق شرکت فجر انرژي خليج فارس است. او مي گويد در دوره کارآموزي خود را در پتروشيمي شيراز گذرانده و در اين سال ها در پتروشيمي هاي بندر امام، ايلام و دماوند هم مشغول به فعاليت بده اما از سال 88 در پتروشيمي فجر انرژي خليج فارس مانده است.   او مي گويد از ابتدا به اين حوزه کاري علاقه داشته براي همين رشته مهندسي الکترونيک را انتخاب مي کند و مي افزايد: به خاطر اين شغل و علاقه مندي به آن، فرصت هاي زيادي را از دست دادم اما از اين شرايط رضايت دارم.  احمدي باغ ني مي گويد که از ابتداي کودکي به شکل چند بعدي حوزه هاي مختلفي مثل نقاشي و ورزش و کتاب و ... را تجربه کرده اما به دليل شرايط خانوادگي حول محور موسيقي و کتاب هم چرخيده و مهارت هايي را به دست آورده است. او به دليل علاقه و توجه پدر خود به کتاب و اشعار بزرگان موسيقي با دنياي شعر و نويسندگي آشنا مي شود و به دليل آشنايي قبلي برادرانش با موسيقي، وارد دنياي موسيقي هم مي شود.  احمدي مي گويد: يکي از برادرانم در سازهاي ني، فلوت و ساير سازهاي بادي مهارت دارد و برادر ديگر در دف، تنبک و تنبور و من هم در اين سالها دف و تنبک و سنتور را آموختم و حالا سالهاست که هم اين سازها را مي نوازم و هم آموزش مي دهم. البته دراين چند ماه که شرايط کرونايي بود، کلاس هاي خصوصي با رعايت پروتکل بهداشتي يا کلاس آنلاين برگزار کرده ام.

اين کارمند پتروشيمي فجر به علاقه پدرش به اشعار بزرگان شعر پارسي اشاره کرد و گفت: اشعار بزرگان شعر ايران از بچگي در ذهن من نهادينه شد و من از اواخر دبيرستان اشعاري را نوشته بودم تا اينکه در دوران دانشگاه به کمک اساتيد با دنياي غزل آشنا و تشويق شدم . در ادامه با دوستان شاعري همراه شدم و تلاش کردم تا غزلي نو را بسرايم.

او در سال 96 کتاب شعر خود به نام «معجزه خيال» را که مجموعه اي از غزليات است، منتشر کرده و مي گويد: کتاب دوم شعر به دليل مشغله کاري زياد و شرايطي که در مجموع ايجاد شد، هنوز منتشر نشده است.  احمدي در حوزه تخصصي و کاري خود هم دستي بر آتش دارد و چند کتاب تاليف کرده است. او در سال 89 کتاب «فيلدباس کاربردي» و در سال 97 کتاب«مديريت و رهبري پروژه» را منتشر کرده است. اسپانسر کتاب دوم روابط عمومي پتروشيمي فجر انرژي خليج فارس بوده اما به گفته احمدي هنوز وارد بازار نشده است.  وي کتاب ديگري را هم در دست تاليف دارد که پتروشيمي فجر انرژي خليج فارس قول حمايت مالي براي آن را داده و مي افزايد: فراخواني را براي همکارانم دادم تا براي تکميل اين کتاب با هم همکاري داشته باشند چرا که موضوع آن ابزار دقيق است و نياز است تجربيات همکاران را داشته باشم. عنوان اين کتاب هم به احتمال زياد «عيب يابي سيستم هاي کنترل» يا «مهندس ابزار دقيق باش» است.  اين نويسنده در حوزه موسيقي هم تاليف داشته اما تلاش هايش براي انتشار کتاب ناموفق بوده است و فرصت نداشته تا پيگيري بيشتري داشته باشد.  احمدي مي گويد از آن گروه افرادي است که به دليل مشغله زياد زمان کمي را براي تفريح و اينترنت و سفر دارد و مي گويد: در سال 81 ازدواج کردم و حالا دو پسر دارم و بخش زيادي از زمان من با بچه ها مي گذرد چرا که در حوزه موسيقي و ورزش با آنها کار مي کنم و حتي باشگاه بدنسازي را هم با هم مي رويم.  احمدي چون از دوران نوجواني در ورزش جودو، بدن سازي و پاورليفتينگ فعال بوده و حتي مقام استاني دارد، اين ورزش ها را رها نکرده و به عنوان يک علاقه جدي دنبال مي کند. او مي گويد اين روزها که او و پسرانش به دليل کرونا نمي توانند به باشگاه بروند، يکي از اتاق هاي منزل در ماهشهر را براي ورزش اختصاص داده اند.  او به همراهي همسرش براي ادامه برنامه هاي زندگي اشاره مي کند و مي گويد: در تمام اين سال ها و مراحل خيال من از بابت خانه راحت بود چرا که همسرم به همه امور خانه از خريد تا کارهاي بانکي و کارهاي مربوط به بچه ها رسيدگي مي کرد.

 

 

برگزاري کنکور سراسري

آزمون سراسري مقطع کارشناسي همزمان با سراسر کشور در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد. اين آزمون با رعايت پروتکل هاي بهداشتي و در فضاهاي  باز رعايت فاصله بيشتر انجام شد.

 

معرفی اپلیکیشن

Any Do

يکي ديگر از بهترين اپليکيشن هاي مديريت کارها Any.Do است که به شما امکان ايجاد ليست هاي روزانه و يادداشت برداري هاي معمول را مي دهد. همچنين مي توانيد پروژه هاي گروهي تان را در اين اپليکيشن وارد کنيد و براي همکاران پيغام يا فايل بفرستيد. به وسيله Any.Do مي توانيد تماس برقرار کنيد، پيامک بفرستيد و حتي سفرهايتان را برنامه ريزي کنيد.

PlanMyDay

 

 اپليکيشن PlanMyDay هم از جمله برنامه هايي است که کمکتان مي کنند کارهايتان را براساس درجه اهميت اولويت بندي کنيد. همچنين مي توانيد مدت زماني را هم که صرف انجام دادن هر کاري مي کنيد در اين اپليکيشن ثبت و ضبط کنيد. در اين اپ امکان اتصال به اپليکيشن هاي ديگر مانند Google Tasks،Toodledo و Google Calendar نيز وجود دارد.

TimeTune Schedule Planner

اپليکيشن TimeTune Schedule Planner فراتر از برنامه ريزي عادي است. درواقع با استفاده از اين برنامه و امکاناتي که در اختيارتان قرار مي دهد، هميشه يک پله جلو تر از برنامه ريزي هاي روزانه خود خواهيد بود. علاوه بر امکانات مرسومي که اين اپليکيشن براي مديريت کارها در اختيارتان مي گذارد، به شما امکان برنامه ريزي و ارسال آن را به ديگران هم مي دهد. نوتيفيکيشن هاي سفارشي نيز در اين اپليکيشن قرار داده شده تا به هيچ عنوان کاري را فراموش نکنيد.