فوتبالیست پیشکسوت نفتی در گفت  وگو با مشعل:

ورزش کردن موجب انگیزه و نشاط کارکنان می شود

کار کردن در مناطق عملياتي استان خوزستان خصوصا در آفتاب سوزان، بسيار سخت است ولي کارکنان زحمت کش نفت در راستاي پايداري توليد و نيز بهره وري بيشتر مشغول فعاليت هستند. در اين بين ورزش کردن مي تواند روحيه و انگيزه کارکنان را افزايش دهد.  کيانوش ميرعالي از کارکنان حراست که ورزشکار بوده و بعد از دوران ورزشي به مربيگري روي آورده است عقيده دارد ورزش کردن مي تواند باعث ايجاد انگيزه و نشاط بين کارکنان شود. به همين منظور با مير عالي که از پيشکسوتان فوتبال شهرستان انديمشک و از نيروهاي بومي شاغل در مرکز انتقال شهيد يوسف زاده باغبان( تلمبه خانه بيدرويه) به حساب مي آيد در خصوص نحوه کار و فعاليت، امکانات و برنامه هاي ورزشي اين مرکز گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

   با بيوگرافي از خودتان شروع کنيد ؟

کيانوش ميرعالي، متولد 1354 از شهر بيدرويه از توابع شهرستان انديمشک هستم . 16 سال است که در مرکز انتقال نفت شهيد يوسف زاده باغبان(تلمبه خانه بيدرويه) کارمي کنم. در کنار کار از ورزش کردن غافل نشدم و از آنجايي که به فوتبال علاقه داشتم در سطح استان به اين ورزش پرداختم.

   چه شد که فوتباليست شديد و فوتبال را از کجا شروع کرديد؟

من هم مانند تمام جواناني که به فوتبال علاقه داشتند، از همان سنين نوجواني فوتبال را از زمين هاي خاکي محلات، مدرسه و دبيرستان شروع کردم. سپس در رده هاي پايه در تيم هاي نوجوانان و جوانان در خوزستان بازي کردم و پس از آن زماني که به قول معروف حرفه اي تر شدم در تيم هاي فوتبال خيبر و پيام الوار در ليگ دسته يک و دسته دو فوتبال شهرستان و استان بازي کردم. بعد از اينکه بازيگري را کنار گذاشتم، به مربيگري روي آوردم و سابقه چهار سال مربيگري را هم به کارنامه ورزشي و فوتبال خود اضافه کردم.

   امکانات ورزشي در تلمبه خانه بيدرويه را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

امکانات مرکز تلمبه خانه بيدرويه براي اينکه شما بتوانيد ورزش کنيد خوب و قابل قبول است. اين امکانات شامل زمين واليبال، سالن پرورش اندام، فوتسال، بدمينتون و تنيس روي ميز است که کارکنان و فرزندان آنان از آنها براي سلامت و تندرستي خود استفاده مي کنند.

   فقط کارکنان از امکانات ورزشي استفاده مي کنند يا مردم شهر هم مي توانند از آنها استفاده کنند؟

 با توجه به مسووليت هاي اجتماعي که وزارت نفت در سرلوحه کارهاي خود قرار داده، تلاش دارد نسبت به جوامع پيراموني تاسيسات نفتي خدماتي ارائه دهد، به همين منظور اهالي روستاهاي اطراف مرکز انتقال نفت شهر بيدرويه نيز از امکانات ورزشي اين مرکز استفاده مي کنند که اين امر تعهد وزارت نفت به مسووليت هاي اجتماعي را به اثبات مي رساند که اميدواريم با افزايش امکانات و زيرساخت هاي لازم، گام هاي موثري در جهت خدمات رساني به مناطق محروم ازجمله بخش الوار گرمسيري که واحد بهره برداري قلعه نار و مرکز انتقال بيدرويه در اين بخش مستقر هستند، برداشته شود تا شاهد عمران و آباداني منطقه الوار گرمسيري و شهر بيدرويه باشيم.

   طرح استعداديابي ورزشي فرزندان در تلمبه خانه بيدرويه انجام مي شود؟

 بله، فرزندان کارکنان از امکانات موجود ورزشي استفاده مي کنند و افراد مستعد پس از شناسايي در تيم هاي منتخب شهرستان انديمشک به کار گرفته مي شوند و به همراه اين تيم ها در مسابقات مختلف استاني و کشوري حضور پيدا مي کنند.

   فعاليت ورزشي کارکنان در مرکز انتقال بيدرويه به چه صورت است؟

کارکنان در طول ايام هفته يک يا دو روز در رشته هاي موردعلاقه تمرين مي کنند. بتازگي نيز تيم فوتسال تلمبه خانه بيدرويه به همت بازيکنان و کادر فني توانست عنوان قهرماني مسابقات خطوط لوله و مخابرات نفتي استان خوزستان را به خود اختصاص دهد که جا دارد، همين جا از زحمات و تلاش هاي مهندس طافي، مدير ورزش دوست مرکز انتقال شهيد يوسف زاده باغبان بيدرويه تشکر و قدرداني کنم.

   نحوه برگزاري مسابقات در تلمبه خانه بيدرويه چگونه است؟

در اين مرکز مانند تمام نقاط ورزشي نفت، مسابقات به صورت دوره اي و به مناسبت هاي مختلف برگزار مي شود که همين موضوع انگيزه و روحيه کارکنان را افزايش مي دهد.

    ورزش در تلمبه خانه بيدرويه ظرفيت بهتر شدن پيشرفت را دارد؟

بله، مسلما همين طور است، اما درعين حال بايد بگويم براي بهتر شدن و پيشرفت کمبودهايي وجود دارد که بايد برطرف شود. به همين منظور نياز است که مسوولان و دست درکاران توجه و اهتمام ويژه اي به ورزش داشته باشند تا کارکنان اوقات فراغت خود را با ورزش و سلامتي سپري کنند تا روحيه نشاط و شادابي در بين کارکنان همچنان تداوم يابد.

 

تارتار: لیگ بازی های تدارکاتی برای جام حذفی است 

مهدي تارتار، سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان پس از ديدار تيمش مقابل سايپا گفت: تقسيم امتيازات تقريبا عادلانه بود. هرچند سايپا در نيمه دوم با توپ هاي مستقيم روي دروازه ما بيشتر فشار آورد، اما اين تيم من بود که توانست بازي را کنترل کند و به خواسته خودش در زمين حريف برسد. سرمربي نفت مسجدسليمان در خصوص قضاوت حسين زياري در اين مسابقه عنوان کرد: داور در نيمه اول تحت تاثير صداي بازيکنان بود و اشتباهاتي داشت، اما در نيمه دوم به کارش مسلط شد. زياري را مانند ساير داوران ما، داوري پاک و سالم ديدم. سايپا در اين مسابقه نياز مبرمي به 3 امتياز داشت، اما قاضي ميدان، داوري خوب و سالمي انجام داد.تارتار در مورد اينکه تيمش در خطر سقوط قرار ندارد و از ديدارهاي پاياني ليگ برتر به عنوان ديدارهاي تدارکاتي براي جام حذفي استفاده مي کند، خاطرنشان کرد: هفته هاي قبل اعلام کردم با بازي ها، خود را براي ديدار جام حذفي آماده نگه مي داريم.  سرمربي نفت مسجدسليمان درباره قرعه کشي مرحله نيمه نهايي جام حذفي و رويارويي تيمش با تراکتور گفت: فرقي نمي کند، چون هر سه تيم از تيم هاي مدعي هستند. پرسپوليس قهرمان شده و دو تيم ديگر مدعي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا هستند. ما از قرعه خود استقبال مي کنيم و مشکلي از اين بابت نداريم.

 

سراج:  باید صنعت نفت قوی تری داشته باشیم

  بهنام سراج، سرمربي جوان صنعت نفت آبادان پس از برتري تيمش با سه گل مقابل شاهين بوشهر گفت:  بازي خوبي بود، اگر موقعيت هاي ما وارد دروازه مي شد، شش يا هفت گل مي زديم. ما نبايد با شکم سيري بازي کنيم. سيستم من هجومي است، والا ما هم مي توانيم 11 نفره دفاع کنيم. من هم مي دانم که به بازي خوب امتياز نمي دهند و بايد گل بزنيد. بايد براي فصل بعد بازيکنان خوبي را جذب کنيم تا نتايج بهتري بگيريم. اين را هم بايد اضافه کنم که شاهين هم خيلي خوب کارکرد، ولي تيم ما بهتر بود. سراج با اشاره به فرصت سوزي هاي فراوان تيمش گفت: 41 امتياز گرفته ايم که نفت تاکنون به اين امتياز نرسيده بود، با بازيکن و مربي خارجي؛ من هيچ کاري نکردم و تمام امتيازات را اسکوچيچ گرفت، اما افتخارش براي نفت است.   سرمربي تيم صنعت نفت آبادان در بخش پاياني صحبت هاي خود درباره فصل آينده عنوان کرد: اين کار کلان است و باشگاه بايد تصميم بگيرد و راهکاري پيدا و آن را اجرا کنند تا صنعت نفت قوي تري داشته باشيم. مهم بودن يا نبودن من نيست.

 

پارس جنوبی صدرنشین مرحله رفت لیگ برتر ساحلی ایران

مرحله رفت از گروه اول رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي باشگاه هاي ايران با برتري تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي جم مقابل تيم منطقه آزاد چابهار به پايان رسيد تا تيم پارس جنوبي جم با 9 امتياز در صدر جدول قرار بگيرد.  تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي ليگ برتر را بسيار مقتدرانه شروع کرده تا بتواند از عناوين قهرماني خود در چند سال گذشته دفاع کند. تيم فوتبال پارس جنوبي اين فصل را با تغييرات زيادي شروع کرد، از بازيکنان گرفته تا کادر فني کاملا تغيير کردند. استفاده از بازيکنان جوان و بومي و جوياي نام که پرورش يافته آکادمي خود باشگاه پارس جنوبي هستند تا تغيير سرمربي که هدايت اين تيم را در فصل جديد مهين دوست به عهده دارد.  تيم فوتبال پارس جنوبي ليگ را با پيروزي مقابل شاهين خزر رودسر شروع کرد. شاگردان مهين دوست در ديداري سخت نفسگير با نتيجه نزديک 4 بر3 موفق شدند حريف شمالي خود را شکست دهند.  تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي در دومين ديدار خود به مصاف تيم شهرداري بندرعباس رفت و موفق شد، اين تيم را با نتيجه پرگل 6 بر 4 شکست دهد.  شاگردان مهين دوست در آخرين ديدار دور رفت از گروه اول رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور که با ميزباني منطقه آزاد انزلي در مجموعه ورزشي سيروس قايقران برگزار شد، موفق شدند با ارائه يک بازي برتر در ديداري پرگل تيم منطقه آزاد چابهار را با نتيجه 8 بر 3 شکست دهند تا با 9 امتياز مقتدرانه در صدر جدول قرار بگيرند.  در پايان دور رفت گروه اول نيز تيم پارس جنوبي جم با 9 امتياز در صدر جدول قرار گرفت، شهرداري بندرعباس با 4 امتياز در رده دوم ايستاد و تيم هاي شاهين خزر رودسر و منطقه آزاد چابهار به ترتيب با 3 و صفر امتياز در رده سوم و چهارم قرار گرفتند.

 

تا قهرمانی راه زیادی داریم

سرمربي تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي عقيده دارد هنوز ابتداي کار هستند و تا قهرماني راه زيادي باقيمانده است، اما هدفشان قهرماني است.

محمد مهين دوست، سرمربي تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي دوست بعد از اينکه تيمش موفق شد در دور رفت مسابقات ساحلي صدرنشين شود در خصوص وضعيت تيمش و ادامه راه گفت: امسال با تغييرات زيادي وارد مسابقات شديم. از سوي ديگر مشکل درگيري با کرونا هم وجود داشت، براي همين با هر سختي بود کار را شروع کرديم و وارد مسابقات شديم. در ديدار اول کمي به زحمت افتاديم، اما خدا را شکر در نهايت پيروز شديم. در بازي دوم و سوم رفته رفته بهتر شديم و نتايج گوياي همين موضوع است.  مهين دوست در ادامه در خصوص اينکه امسال پارس جنوبي مي تواند قهرمان شود، عنوان کرد: هنوز راه زيادي تا پايان مسابقات باقي مانده است. ما تازه اول راه هستيم، مسابقات را خوب شروع کرديم و قصد داريم به همين شکل هم ادامه دهيم. تيم هاي خوبي در ليگ حضور دارند، به همين دليل نه تنها راه سختي داريم، بلکه بايد با تمرين و تلاش بيشتر رقبا را يکي پس از ديگري شکست دهيم تا به قهرماني برسيم.  او در ادامه با ابراز رضايت از عملکرد شاگردانش گفت: شاگردانم شروع خوبي داشتند و دقيقا همان چيزي را که مي خواستيم در زمين پياده کردند. البته نقص هايي هم داشتيم که مطمئنا در ديدارهاي بعدي برطرف خواهد شد. ما سعي مي کنيم همين نتايج را در دور برگشت تکرار کنيم تا با اقتدار از گروه صعود کنيم.

 

هفته بدون شکست برای نفتی ها در لیگ برتر فوتبال

ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در روزهاي پاياني خود قرار دارد و در بين نمايندگان نفتي حاضر در اين رقابت ها، دو تيم نفت مسجدسليمان و صنعت نفت آبادان با کسب نتايج قابل قبول در اين فصل موفق شدند ضمن بقا در اين مسابقات براي نخستين بار در جمع تيم هاي ميانه بالاي جدولي قرار بگيرند.صنعت نفت آبادان براي نخستي بار در ليگ برتر 41 امتياز کسب کرده و اين شانس را دارد تا با پيروزي در هفته پاياني 44 امتيازي شود تا رکوردي جديد را در طول حضورش در سطح اول فوتبال ايران به دست بياورد. البته نفتي هاي آبادان اين فرصت را داشتند که در اين فصل حتي سهميه آسيا را براي نخستين بار کسب کنند، ولي چند نتيجه ضعيف در ميانه راه باعث شد به آرزوي خود نرسند.نفت مسجدسليمان هم برخلاف سال هاي گذشته که هميشه براي بقا مي جنگيد و در روزهاي آخر ماندن خود را تضمين مي کرد، امسال با مهدي تارتار دگرگون شد و در نيمه فصل نخست به هيچ تيمي نباخت تا در تاريخ اين باشگاه يک رکورد جديد خلق کرده باشد. نفت مسجدسليمان هم با کسب نتايج قابل قبول توانست در ميانه جدول قرار بگيرد و نيز بعد از سال ها هفته هاي پاياني را با خاطري آسوده و بدون دغدغه سقوط پشت سر بگذارد. اما پارس جنوبي جم برعکس دو تيم نفتي ديگر سال خوبي را پشت سر نگذاشت و حالا در روزهاي پاياني دغدغه سقوط دارد. در هفته بيست و نهم ليگ برتر نفت آبادان موفق شد در خانه با سه گل از سد شاهين بوشهر بگذرد تا يک پيروزي شيرين و خانگي را کسب کرده باشد. نفت مسجدسليمان هم که به اصفهان رفته بود، موفق شد تيم اصفهاني را با نتيجه بدون گل متوقف کند. پارس جنوبي هم در روزي که به پيروزي نياز داشت در خانه با تساوي بدون گل مقابل فولاد متوقف شد.  به اين ترتيب بايد گفت نفتي ها يک هفته بدون شکست را پشت سر گذاشتند تا عملکرد خوب آنها ادامه دار باشد.