گارد رأس تیم ملی :
 امیدوارم پتروشیمی در لیگ برتر بسکتبال بماند

گارد رأس تيم ملي و تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام اميدوار است  تيم ريشه داري چون پتروشيمي منحل نشده و براي فصل آينده نيز در ليگ بسکتبال بماند، چراکه جايگزين پيدا کردن براي چنين تيم هايي سخت است. در همين رابطه و نيز  فصلي که گذشت و نيز برنامه آينده و اينکه پتروشيمي در ليگ بماند با سجاد مشايخي گارد رأس تيم بسکتبال پتروشيمي گفتگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

پتروشيمي بندر امام تيم ريشه دار است

سجاد مشايخي در ابتدا درباره ادامه همکاري اش با تيم پتروشيمي بندر امام براي فصل آينده ليگ برتر بسکتبال، گفت: متأسفانه هنوز خبري از حضور تيم فصل گذشته من يعني تيم پتروشيمي در فصل جديد نيست و بايد ببينيم که اعلام آمادگي مي کند يا خير. شرايط چند تيم خوب ديگر هم معلوم نيست و همچنين بايد ببينيم مسئولان فدراسيون مي توانند اجازه شروع ليگ را از ستاد ملي مبارزه با کرونا بگيرند يا نه. گفته مي شود ليگ تا يک ماه آينده آغاز خواهد شد، اما بااين وجود فعلاً کسي از باشگاه به من زنگ هم نزده و بايد ببينيم شرايط تيم پتروشيمي چگونه خواهد شد. ملي پوش پتروشيمي بابيان اينکه اميدوار است پتروشيمي در ليگ برتر بسکتبال بماند، ادامه داد: تا به اين لحظه تکليف مشخص نيست و من شخصاً اميدوارم تيم پتروشيمي براي حضور در فصل جديد ليگ اعلام آمادگي کرده و منحل نشود. پتروشيمي جزو تيم هاي ريشه دار بسکتبال ايران است که هرساله سرمايه گذاري خوبي مي کرد. قطعاً نبود چنين تيم هايي به اين رشته صدمه مي زند و به اين سادگي ها نمي شود براي آن ها جايگزين انتخاب کرد، کار سختي است.

 منحل شدن پتروشيمي قطعي نيست

گارد رأس ملي پوش تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام، در پاسخ به اين سؤال که آيا بحث منحل شدن اين تيم به صورت قطعي اعلام شده يا فعلاً در حد بحث است؟ توضيح داد: درواقع فعلاً بحث اين موضوع مطرح شده است، اما باشگاه پتروشيمي در مدت زماني که براي اعلام آمادگي تيم ها جهت حضور در ليگ مشخص شده بود، حضورش در فصل آينده را به فدراسيون اطلاع نداده است. فعلاً بايد ببينيم که باشگاه پتروشيمي چگونه تيم داري مي کند، آيا مانند سال هاي قبل با سرمايه گذاري خوب و جذب ملي پوشان وارد ليگ برتر مي شود يا اينکه با بازيکنان جوان و در دسته پايين تر تيم داري خواهد کرد!

 صبح و بعدازظهر تمرين مي کنم

ملي پوش تيم پتروشيمي در مورد شرايط فعلي خود با توجه به تعطيلي طولاني مدت بسکتبال و تمرينات نيز گفت: خوشبختانه شرايط خوبي دارم. من هرروز در دو نوبت صبح و بعدازظهر به صورت اختصاصي تمرين مي کنم. شرايط خوبي دارم و سعي مي کنم بدنم را در آمادگي مطلوبي حفظ کنم که براي همين بعدازظهرها وزنه مي زنم.

 تعطيلي بلندمدت ليگ به تيم ملي لطمه مي زند

مشايخي در پاسخ به اين سؤال که آيا با هر چه سريع تر برگزار شدن ليگ بسکتبال موافق است يا خير؟ ‘گفت: اين موضوع ابتدا به اين بستگي دارد که ستاد مبارزه با کرونا اجازه بدهد يا خير، اما ليگ هرچه زودتر برگزار شود بهتر است. به هرحال خيلي وقت است که ليگ و بسکتبال تعطيل شده و اين تعطيلي بلندمدت به تيم ملي لطمه مي زند. تعطيلي بلندمدت باعث مصدوميت بازيکنان و ملي پوشان مي شود. برگزاري ليگ باعث مي شود تا ملي پوشان دوباره تمرينات را از سر گرفته و براي مسابقات آماده شوند، همچنين اگر بتوانيم ليگ را زودتر برگزار کنيم بازي ها قبل از عيد به پايان مي رسند که در آن شرايط مي توان بازي ها و اردوهاي برون مرزي يا داخلي مقدماتي براي تيم ملي برگزار کنيم. اگر ليگ زودتر تمام شود يک فرصت مناسب براي آماده سازي تيم ملي جهت حضور موفق در المپيک باقي مي ماند.

 کيفيت ليگ به برنامه ريزي تيم ها بستگي دارد

او در پاسخ به سؤال که آيا تعطيلي بلندمدت به سطح فني فصل جديد ليگ آسيب مي زند؟ توضيح داد: بايد ببينيم تيم ها چگونه برنامه ريزي مي کنند. اينکه تيم ها چگونه بازيکنان خود را به هماهنگي کافي برسانند و آيا اردوهاي خارجي برگزار مي کنند بسيار مهم است. همچنين بستگي دارد که تيم ها چقدر زمان آماده سازي داشته باشند. ازنظر من يک ماه تا يک ماه و نيم مي تواند براي تيم ها کافي باشد، به هرحال بازيکن حرفه اي هم بايد در حال حاضر به صورت انفرادي تمرين کند که اگر اين اتفاق رخ ندهد، يک مقدار کار سخت تر خواهد شد.

 تعويق المپيک تأثيري روي تيم ملي ايران ندارد

ملي پوش بسکتبال پتروشيمي، در پاسخ به اين سؤال که آيا تعويق المپيک به سود تيم ملي ايران بود يا خير؟ گفت: براي تيم ملي بسکتبال فرقي نمي کند و بستگي به برنامه ريزي دارد. همه بازيکنان تيم ملي فصل گذشته ليگ خوبي را پشت سر گذاشته و از جام جهاني آمده بودند، به همين دليل در شرايط خوبي جهت حضور دربازي هاي المپيک قرار داشتند. سال گذشته در ليگ چند تيم خيلي خوب داشتيم و همين موضوع باعث بالا رفتن سطح آمادگي بازيکنان بود. امسال هم بستگي به اين دارد که همانند سال گذشته برنامه هاي خوبي را تدوين کنيم. خيلي از بازيکنان براي اينکه آماده باشند به ليگ پويا نياز دارند. بايد همانند سال گذشته خارجي هاي خوبي وارد ليگ شوند و تيم هاي سرمايه گذار خوبي فعال باشند، نه اينکه فقط اسم بزرگ برخي تيم ها در ليگ باشد. همه بايد حمايت کنند تا سطح بازي ها را ارتقا دهند.

 آپشن قراردادهاي فصل قبل را نگرفته ايم

مشايخي در پاسخ به اين سؤال که آيا مبلغ قرارداد فصل گذشته اش با تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام را دريافت کرده است؟ گفت: قراردادها آپشن دار بود و هنوز آپشن ها را نگرفته ايم. فدراسيون نگفت چه تيمي اول و دوم است و گرگان هم فعلاً درخواست بازنگري در مورد تصميم فدراسيون را داده است. هنوز هم مشخص نيست که چه تيمي از ايران به رقابت هاي آسيايي خواهد رفت. فعلاً بلاتکليف هستيم و به همين دليل مسئولان باشگاه به همه يک پولي داده اند، اما آپشن هايي که قرار بود بدهند را نه، فعلاً منتظر هستيم تا اگر حقمان مشخص شد تسويه ها صورت بگيرد.

 پيشنهاد خارجي ندارم

گاردراس تيم ملي پتروشيمي در پايان درباره پيشنهاد احتمالي خارجي نيز گفت: فعلاً هيچ کجاي دنيا بسکتبال را شروع نکرده اند، اما شخصاً دوست دارم در ليگ هاي خارجي بازي کنم. فعلاً خبري نيست و ان شاءالله در آينده خبرهاي خوبي برسد. در حال حاضر اولويتم با پتروشيمي است اما اگر نخواستند به تيم ديگري مي روم.

مي توانستيم قهرمان شويم

سجاد مشايخي در خصوص اينکه آيا در اين فصل شانس قهرماني داشتند، گفت: اگر ويروس کرونا نبود و مرحله پلي آف برگزار مي شد ما اين شانس را داشتيم، که در اين فصل قهرمان شويم. تيم بسيار خوبي داشتيم و درعين حال خيلي آماده بوديم. اما متأسفانه کرونا همه چيز را به هم ريخت و ما نتوانستيم شانس قهرماني خود را امتحان کنيم. من فکر مي کنم شانس نخست قهرماني بوديم.

 

راه یابی امیدهای نفت امیدیه به لیگ برتر کشور

تيم فوتبال اميد باشگاه نفت اميديه  توانست پس از صعود از مرحله مقدماتي و نيمه نهايي رقابت هاي فوتبال اميدهاي باشگاه هاي ايران  جواز حضور در مرحله نهايي اين مسابقات را به دست بياورد.

در ادامه به علت شيوع ويروس کرونا مسابقات تعطيل شد تا اينکه درنهايت فدراسيون فوتبال در تصميمي جديد دستور صعود تيم فوتبال نفت اميديه را به دليل حضور در جمع چهار تيم پاياني مسابقات به ليگ برتر اميدهاي کشور صادر کرد.

بدين ترتيب تيم فوتبال اميد نفت اميديه از فصل آينده در رقابت هاي ليگ برتر اميدهاي باشگاه هاي ايران حاضر خواهد شد.

تيم فوتبال نفت اميديه با صعود به ليگ برتر  افتخاري ديگر براي ورزش و فوتبال رقم زد.

 شايان ذکر است، عليرضا آلبوغبيش (سرمربي)، طالب غبيشاوي،امين قدمي،رامين شيرعلي و حسين شيرعلي (مربيان)، رضا روزبه(مدير فني و نماينده باشگاه)، ايمان چراغانيان (سرپرست) هدايت تيم نفت اميديه را در فصل گذشته به عهده داشتند.  

 

سرمربی تیم فوتبال نفت امیدیه:

پشتکار، همدلی و برنامه ریزی رمز موفقیت و صعود به لیگ برتر بود

سرمربي تيم فوتبال اميد نفت اميديه در گفتگو با مشعل بعد از صعود به ليگ برتر، گفت: تيم من در مسابقات اميدهاي دسته اول باشگاه هاي کشور در دو مرحله در گروه مرگ قرار گرفتيم اما با همدلي، پشتکار و برنامه ريزي موفق شديم  به ليگ برتر اميدهاي کشور صعود کنيم.

عليرضا آلبوغبيش  که از صعود تيمش خوشحال بود، در ادامه  ضمن بيان اين مطلب افزود: رقابت هاي فصل اخير ليگ دسته اول اميدهاي کشور ابتدا با حضور 35 تيم در 5 گروه 7 تيمي برگزار شد که تيم نفت اميديه با تيم هاي صنعت نفت آبادان، فجر سپاسي شيراز، فولاد اکسين ايذه، شهباز اهواز، فولاد ياسوج و کارگر بنه گز بوشهر هم گروه شد که در فاصله 2 هفته مانده به پايان مسابقات صعود خو را به مرحله دوم قطعي کرديم. سپس وارد مرحله دوم مسابقات شديم که در اين مرحله نيز مسابقات با حضور15 تيم و در 3 گروه 5 تيمي برگزار شد. تيم نفت اميديه در اين مرحله با تيم هاي صنعت نفت آبادان، خيبر خرم آباد،گل گهر سيرجان و مقاومت ساري هم گروه شد.  بازي ها  هم به صورت متمرکز در سيرجان برگزار شد، که در اين مرحله  نفت آبادان را با نتيجه 5بر 1شکست داديم، مقابل مقاومت ساري 3 بر صفر پيروز شديم و در مقابل خيبر خرم آباد 2 بر1 به برتري دست پيدا کرديم و پس از تيم گل گهر سيرجان به جمع چهار تيم مرحله نهايي صعود کرديم و با توجه به بحث ويروس کرونا و بنا بر تصميم فدراسيون فوتبال هر چهار تيم راه يافته به مرحله نهايي به مسابقات فصل آينده ليگ برتر اميدهاي کشور صعود کردند. آلبوغبيش همچنين يادآور شد: قبل از آغاز مسابقات ليگ دسته اول اميدهاي کشور به منظور آمادگي و حضور مقتدرانه در رقابت ها با تيم هاي بزرگ سالان خيبر خرم آباد،فولاد نوين اهواز،نفت و گاز گچساران بازي هاي تدارکاتي برگزار کرديم که اين امر در صعود ما به ليگ برتر مؤثر بود. وي همچنين يادآور شد: تيم فوتبال نفت اميديه با 85 درصد از بازيکنان بومي و شرکتي موفق به صعود به ليگ برتر شد. آلبوغبيش در پايان اين گفتگو از تلاش بازيکنان، کادر فني، هواداران ، مسئولين و امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري که در راستاي صعود اين تيم به ليگ برتر نقش داشتند، تشکر و قدرداني کرد.

 

صعود کوهنوردان بسیجی مرکز انتقال نفت یزد به شیرکوه

کارکنان بسيجي کوهنورد نفتي  پايگاه شهداي غدير مرکز انتقال نفت يزد به ارتفاعات رشته کوه شيرکوه يزد صعود کردند.

عليرضا کريمي فرمانده پايگاه بسيج شهداي غدير شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران، منطقه جنوب شرق مرکز انتقال نفت يزد با اشاره به اين خبر، گفت: گروه کوه پيمايي بسيجيان مرکز انتقال نفت يزد در راستاي توسعه ورزش همگاني و نيز سلامت و نشاط کارکنان  به مناسبت سالگرد پيروزي عمليات مرصاد ياد و خاطره شهدا و رزمندگان اين عمليات طي يک برنامه کوه پيمايي به ارتفاعات   رشته کوه هاي شيرکوه يزد صعود کردند.