معاون ورزشي صنعت نفت آبادان:

اسکوچیچ محکوم شده و 30 روز فرصت دارد تا پول باشگاه را بدهد

باشگاه صنعت نفت آبادان هنوز نتوانسته بعد از 5 ماه طلب خود از دراگان اسکوچيچ، سرمربي تيم ملي را وصول کند و نکته قابل توجه اين است که طلب باشگاه از اسکوچيچ توسط رأي و حکم فيفا نصف شده است. در اين خصوص با مسعود رضاييان، معاون ورزشي باشگاه صنعت نفت آبادان گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم .

   کار باشگاه صنعت نفت آبادان با اسکوچيچ به کجا کشيده شد؟

حدود 15 روز پيش به اسکوچيچ شماره حساب داديم و او 30 روز ديگر مهلت دارد تا به رأي فيفا عمل کند؛ در غير اين صورت با محروميت مواجه مي شود.

   گويا فيفا در رأي خود مبلغ طلب باشگاه را به نصف تقليل داده است؟

بله درست است. بعد از شکايت ما به فيفا و کميته تعيين وضعيت، آن ها اين پرونده را بررسي کردند. درخواست ما 140 هزار دلار بود اما آن ها به پرداخت 70 هزار دلار و نصف هزينه دادرسي يعني 1500 فرانک سوئيس رأي دادند. يک فرصتي هم به ما دادند که اگر قبول نداريم به CAS شکايت کنيم و با توجه به اينکه اعتراض براي ما زمان بر و هزينه بر بود، همين رأي را پذيرفتيم. درنهايت مبلغي که اکنون از اين مربي طلب داريم حدود 75 هزار دلار است. شماره حساب خود را هم به فيفا داده ايم و وي بايد پول ما را بدهد.

    با اين اوصاف باشگاه صنعت نفت آبادان چه زماني به پولش مي رسد؟

حدود 15 روز پيش شماره حسابي به اسکوچيچ و رونوشتش را به فيفا ايميل کرديم. هر موقع به فيفا نامه نگاري داشته باشيم يک نامه هم براي روابط بين الملل فدراسيون فوتبال مي رود و آن ها هم کاملاً در جريان هستند. اکنون هم منتظر هستيم تا اين مبلغ به حساب ما واريز شود. از روزي که شماره حساب مي دهيد 45 روز وقت مي دهند تا آن هزينه پرداخت شود و حدود 30 روز ديگر هنوز مهلت وجود دارد.

   اگر درزمان تعيين شده پول شما پرداخت نشود، چه راهکاري داريد؟

ببينيد در اين خصوص بايد بگويم، به طور مثال اگر باشگاهي به رأي فيفا عمل نکند با کسر امتياز يا محروميت از نقل و انتقالات مواجه مي شود، اما در رابطه با بازيکن و مربي ها ممنوعيت صدور فعاليتشان صادر خواهد شد. اگر بازيکن يا مربي تخطي کند و به رأي عمل نکند درواقع از بازي کردن و مربي گري محروم خواهد شد. اما بعدازاينکه کميته تعيين وضعيت رأي مي دهد و اگر بازيکن، باشگاه يا مربي به مهلت داده شده توجه نکند، اين کميته پرونده را به کميته انضباطي فيفا ارسال مي کند.

   اما اين براي باشگاه پول نمي شود؟ آيا کميته انضباطي برخورد نخواهد کرد؟

 بله قبول دارم پول نمي شود ولي در ادامه با توجه به فشارهاي لازم و سخت گيري کميته انضباطي به پول خواهيم رسيد. اما در مورد کمک کميته انضباطي هم بايد بگويم، اين کميته هم يک زماني که معمولاً سه هفته است را در اختيار آن فرد يا باشگاه قرار مي دهد و در اين مدت زمان بايد به تعهدات خود عمل کند. در غير اين صورت آن حکم اجرا مي شود. قطعاً يک نوع ممنوعيت و محروميت شامل حال آن فرد خواهد شد.

   فدراسيون در اين خصوص ورود نکرده است؟

من نمي دانم چه صحبتي بين اسکوچيچ و فدراسيون مطرح شده است. ما با فدراسيون فوتبال طرف نيستيم که بخواهد موافقت کند يا مخالفت. با طرح شکايت از اسکوچيچ در کميته تعيين وضعيت فيفا، ادعا کرديم اين مربي بايد به صنعت نفت غرامت پرداخت کند و مستند ما هم اين بود طبق توافق نامه اي که باهم امضا کرده بوديم اگر اسکوچيچ پس از جدايي از تيم ما تا پايان فصل با يک تيم ايراني قرارداد ببندد، بايد مبلغي را پرداخت کند؛ بنابراين اگر فدراسيون دوست دارد مي تواند بدهي و غرامت سرمربي تيم ملي را بدهد.

   اوضاع مالي باشگاه بهبود پيداکرده است؟

 وضعيت تيم هاي نفتي بهتر نشده است. فقط بحث صنعت نفت آبادان نيست چراکه هيچ پالس مثبتي در طول اين مدت نداشتيم اما با پالس هاي منفي تا دلتان بخواهد مواجه شديم. تکليف همه تيم هاي نفتي طبق زماني که وجود دارد بايد تا شهريورماه مشخص شود. شنيده ام که کارگروه هايي هم در وزارت نفت تشکيل شده اند که در حال بررسي راهکارهايي هستند که اين تيم ها را از اين وضعيت خارج کنند. اميدوارم که هر کار گروهي وجود دارد سريع تر اين کار را انجام دهد چراکه فاصله اي با ليگ برتر فصل بعد نداريم و فقط يک ماه زمان داريم تا تيم را ببنديم و آماده کنيم. البته تصورم اين نيست که بودجه اي به ما بدهند و فکر مي کنم البته ما بيش از 60 درصد از مطالبات بازيکنان را پرداخت کرده ايم.

 

نفت مسجد سلیمان حریف تراکتور شد  

با برگزاري قرعه کشي مرحله نيمه نهايي مسابقات جام حذفي در فصل 99-98، چهار تيم حاضر در اين مرحله رقباي خود را شناختند. قرعه کشي مرحله نيمه نهايي مسابقات جام حذفي، 98-99 از ساعت هفته گذشته  در محل سازمان ليگ برگزار شد. در اين مرحله تيم هاي استقلال، پرسپوليس، تراکتور و نفت مسجد سليمان حضور دارند.  استقلال با شکست سپاهان به اين مرحله رسيد،پرسپوليس شهرداري ماهشهر را شکست داده بود،تراکتور از مس کرمان عبور کرد و نفت مسجد سليمان با پيروزي مقابل شاهين بوشهر به اين مرحله رسيد. پس از قرعه کشي صورت گرفته مشخص شد تيم فوتبال نفت مسجد سليمان بايد درتبريز به مصاف تيم تراکتور برود.   رحله نيمه نهايي جام حذفي روزهاي 4 و 5 شهريور برگزار خواهد شد.

 

تارتار: تمرکزمان روی صعود به فینال حذفی است

سرمربي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان از قرعه تيمش در مرحله نيمه نهايي جام حذفي راضي است و اميدوار است تيمش را در فينال ببيند.

مهدي تارتار بعد از قرعه کشي جام حذفي گفت: فرقي نمي کند در جام حذفي به چه تيمي برخورد کنيد. هر 3 تيم ديگر حاضر در نيمه نهايي حذفي از نظر امکانات و شرايط سخت افزاري وضعيتي عالي دارند و ما اصلا با آنها قابل مقايسه نيستيم. با اين حال قسمت اين بوده با تراکتور بازي کنيم. من به توانايي بازيکنانم ايمان دارم و ترديد ندارم انها هم قسم خواهند شد تا ليگ برتر و جام حذفي را به بهترين شکل به پايان برسانند. اميدوارم با صعود به فينال حذفي دل هواداران را شاد کنيم. هدف هر چهار تيم براي قهرماني است . من فکر مي کنم کار تقريبا راحت تري داريم. البته همانطور که گفتم تمام تيم ها در اين مرحله قوي هستند و به  قول معرف تيم ضعيف وجود ندارد. ما اگر مي خواهيم قهرمان شويم بايد همه را شکست دهيم.

تارتار در ادامه متذکر شد:  با همه موضوعاتي که گفتم ما تمرکزمان روي  قهرماني جام حذفي است. رقباي سرسختي را در حذفي پشت سر گذاشتيم و حالا که به اينجاي رقابت ها رسيديم کوتاه نمي آييم. تمام تمرکزمان روي اين است که بتوانيم به فينال حذفي برسيم و اميدوارم به اين مساله مهم دست پيدا کنيم.

سرمربي نفت مسحد سليمان در ادامه در خصوص تيم تراکتور گفت: شناخت خوبي از حريف خود داريم . دو مرتبه در طول ليگ با آن ها بازي کرديم و حالا نوبت پيروزي نفت مسجد سليمان است. با اينکه بازي در تبريز است اما ميدانيم چگونه بر تيم پر مهره تراکتور غلبه کنيم.  

 

افتخاری دیگر برای جامعه بانوان کوهنورد نفتی

مهين ابوعلي همکار فرزند نفتي که در رشته ورزشي سنگ نوردي و کوهنوردي فعاليت مي کند موفق شد در يک برنامه کوهنوردي به قلل بالاي 4 هزار متر صعود کند.

 مهين ابوعلي که از ورزشکاران نفت اميديه به حساب مي آيد، موفق شد در يک برنامه کوهنوردي در ارتفاعات رشته کوه زاگرس به قله4221 متري کلونچين زرد کوه بختياري صعود کند.

 مهين ابوعلي فقط در رشته کوه فعاليت نمي کند بلکه او هم زمان با کوه نوردي در سال 1378 عضو تيم بسکتبال نفت اميديه بوده است. اين بانوي فرزند نفتي 4 سال سابقه سنگ نوردي دارد. 14 سال در رشته کوه. 3 سال عضو تيم فريزبي، 3 سال عضو تيم آمادگي جسماني و يک سال هم فعاليت در رشته تيرکمان فعاليت داشته است.

 مهين ابوعلي در مدت زمان فعاليت هاي ورزشي خود موفق شده در رشته کوه به ارتفاعات خائيز، قله توچال، ارتفاعات منگشت، ارتفاعات انديکا و تاراز،صعود به ارتفاعات سي سخت ياسوج و به قله کلونچين زرد کوه بختياري صعود کند و نيز در رشته اي ديگر نيز مقام اول استاني بسکتبال، اول استاني سنگ نوردي و ورود به مسابقات کشوري و سوم مسابقات داخل سالن، مقام دوم آمادگي جسماني،2 مقام دوم تيمي استاني فريزبي و مقام اول اسکات ثابت ورزش هاي همگاني اميديه را کسب کند.

 

نفتی های امیدیه در یک قدمی لیگ برتر

تيم فوتسال نفت اميديه که در ليگ دسته يک فوتسال باشگاه اي ايران حضور دارد، در يک قدمي صعود به ليگ برتر قرار گرفت.

در بازي رفت مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتسال دسته اول باشگاه هاي کشور، تيم هاي نفت اميديه و کراپ الوند قزوين در سالن ولايت اميديه مقابل يکديگر صف آرايي کردند که بازي با تساوي يک بريک به پايان رسيد.

حسن حياتي براي نفت اميديه گل زني کرد و گل تيم کراپ الوند قزوين نيز توسط بهروز جعفري به ثمر رسيد.ديدار برگشت اين مرحله در سالن يادگار امام الوند برگزار مي شود.برنده بازي تيم هاي نفت اميديه و کراپ الوند قزوين در ديدار فينال به مصاف برنده بازي تيم هاي فولاد سيرجان و فودکا تهران مي رود.تيم هاي صعودکننده به فينال جواز حضور در مسابقات فصل آينده ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي کشور را دريافت مي کنند.فينال مسابقات فوتسال دسته اول باشگاه هاي کشور 28 مرداد سال جاري برگزار مي شود.

 

سرپرست تیم فوتسال حفاری:حفاری، قهرمان واقعی لیگ برتر فوتسال بانوان است

تيم فوتسال ملي حفاري اهواز از رسيدن به فينال ليگ برتر فوتسال بازماند تا سرپرست اين تيم بگويد تيمش به رغم شايستگي که داشت از رسيدن به فينال بازماند و کرونا يکي از دلايل عدم موفقيت اين تيم بود و حالا بايد در ديدار رده بندي حضور پيدا کند.منيژه زيبا، سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در اين خصوص گفت: به نظرم قهرمان واقعي ليگ، تيم ملي حفاري است و اگر مسابقات به خاطر کرونا متوقف نمي شد، ما حتماً بااقتدار در پلي آف نيز قهرمان مي شديم. زيبا در خصوص عدم راه يابي تيم ملي حفاري به فينال ليگ برتر فوتسال بانوان کشور گفت: تيم ما با پنج روز تمرين که سه روز آن با تيم کامل بود، خود را براي بازي با سايپا آماده کرد. شايد بين چهار تيم راه يافته به پلي آف، تنها تيمي بوديم که با اين تعداد کم جلسات تمريني در مسابقات شرکت کرديم. تمرينات ما در هواي گرم خوزستان و در غياب دو بازيکن اصلي مان که مصدوم بودند، انجام شد ولي فقط به خاطر تمکين از دستور فدراسيون پا به سالن مسابقه گذاشتيم و اين باخت و عدم رسيدن به فينال نيز چيزي از ارزش هاي تيم و بازيکنانم حفاري کم نمي کند.سرپرست ملي حفاري که از اين وضعيت ناراحت بود در ادامه گفت: تيم سايپا در حالي مقابل ما بازي کرد که شنيديم برخلاف ادعايشان مبني برنداشتن تمرين، حدود 2 ماه بود که با حداکثر اعضاي تيم تمرين داشتند. به هرحال در نيمه اول اين مسابقه، 2 تيم پاياپاي بازي کردند و البته حفاري در اين نيمه، فرصت هاي زيادي را از دست داد. در نيمه دوم نيز به علت ضعف بدني ناشي از عدم تمرين تيم ما و همچنين هماهنگي تيم حريف، سايپا بهتر کارکرد و دوگلي هم که زدند بر اساس شايستگي آن ها و در مقابل بي دقتي بازيکنان ما بود.سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري افزود: به هرحال به نظرم قهرمان واقعي ليگ، تيم ملي حفاري است و اگر مسابقات به خاطر کرونا متوقف نمي شد، ما حتماً بااقتدار در پلي آف نيز قهرمان مي شديم. به تيم سايپا که بعد از تيم خودم و تيم پويندگان شيراز، تيم موردعلاقه ام است، بابت رسيدن به فينال تبريک مي گويم و براي اين تيم، آرزوي موفقيت در فينال رادارم.زيبا در پايان نيز با قدرداني از مديرعامل شرکت ملي حفاري، مديريت منابع انساني و مديريت خدمات اين شرکت، گفت: در اين چند سالي که در فوتسال فعاليت مي کنم، واقعاً براي اولين بار در مقابل آقاي محمد نيا، مديرعامل باشگاه شرمنده شدم و از او براي حمايت همه جانبه اش، تشکر ويژه دارم. همچنين از مربيان و تدارکات زحمتکش تيم و تک تک بازيکنانم سپاسگزارم و خوشحالم آن ها را با سلامتي روانه خانه کرديم.تيم حفاري که دور مقدماتي در صدر جدول قرار داشت در ديدار رفت پلي آف در تهران را با نتيجه 4 بر 3 سايپا را شکست داده بود، شانس نخست صعود به فينال بود ولي در عين ناباوري بازي برگشت در خانه را با دو گل واگذار کرد تا راهي ديدار رده بندي شود.