پیش غذاهای ساده و خوشمزه

اسپرینگ رول مرغ و پنیر خامه ای

 

  محيا اترک

اسپرينگ رول يکي از فينگرفودهاي پرطرفدار است که با توجه به هر منطقه اي، مواد مختلفي داخل خمير آن ريخته مي شود، به همين دليل مي توان گفت که انواع زيادي دارد و به شکل هاي متفاوت طبخ مي شود. اين پيش غذاي خوشمزه، سالم و مقوي را به راحتي مي توان تهيه کرد و از خوردنش لذت برد.

 

مواد لازم

کره و روغن: به ميزان لازم

 سينه مرغ خرد شده: يك عدد

 قارچ: 300 گرم

ساقه سبز پيازچه خرد شده: 150 گرم

 پنير خامه اي: يک بسته بزرگ

ادويه کاري: يك قاشق چايخوري

 فلفل سياه و نمک: به ميزان لازم

 آبليمو: يك قاشق غذاخوري

خمير يوفکا: يک بسته

 پنير پيتزا: 200 گرم

تخم مرغ: 2 عدد

 آرد سفيد و کنجد سفيد: به ميزان لازم

 طرز تهيه:

ابتدا سينه مرغ خرد شده را در کره همراه با کمي فلفل و نمک به مدت 10 دقيقه مي پزيم. سپس روغن اضافه آن را مي گيريم. قارچ ها را خرد مي كنيم و در همان تابه با کمي کره، فلفل و نمک تفت مي دهيم تا آب آن کاملا خارج شود. در اين مرحله؛ مرغ، قارچ، پيازچه، آبليمو، پنير خامه اي و کمي فلفل و نمک و در صورت نياز ادويه کاري را اضافه کرده و با هم مخلوط مي كنيم. مواد آماده شده را داخل خمير يوفکا مي ريزيم و مي پيچيم و به وسيله قلم مو کمي خمير را خيس مي كنيم تا به هم بچسبد و رول باز نشود. سپس تخم مرغ ها را مي زنيم و خمير را در تخم مرغ و پس از آن در آرد سفيد، دوباره تخم مرغ و در آخر هم در کنجد سفيد مي غلتانيم و در روغن داغ سرخ مي کنيم.

 

پنیر ماسکارپونه خانگی

  آتينا عالي

(مناسب براي چيزکيک، تيراميسو و انواع دسر)

مواد لازم

خامه پاکت صورتي: يك عدد (200 ميلي ليتر)

سرکه سفيد: يك قاشق غذاخوري (آبليمو جايگزينش نکنيد، چون ميزان اسيديته سرکه ثابت است، اما ميزان اسيديته ليموها متفاوت)

طرز تهيه

خامه را داخل ظرفي مي ريزيم و روي بخار کتري بن ماري مي كنيم تا به دماي 90 درجه برسد. در صورت نداشتن دماسنج آشپزي مي توان ظرف را به مدت يک ربع روي بخار کتري با حرارت متوسط نگه داشت تا خامه داغ شود، اما نبايد بجوشد. کف ظرف نبايد با آب جوش در تماس باشد، فقط آن را روي بخار قرار مي دهيم. بعد از بن ماري شدن، سرکه را که عامل اسيدي است اضافه مي كنيم تا خامه بريده شود. سپس روي ليواني تنظيف قرار مي دهيم  و با کش آن را محکم مي کنيم. خامه بريده را روي تنظيف مي ريزيم  و مي گذاريم يک شب تا صبح بماند تا حسابي آبش گرفته شود. بعد از طي شدن اين مدت پنير را از تنظيف خارج مي کنيم. حالا پنير آماده استفاده است.

 

مربای زردآلود

  ليلا حاتمي

مواد لازم

زردآلو: يک کيلو و نيم

شکر: يک کيلو

آب: 2 پيمانه

آبليمو: يک قاشق غذاخوري

طرز تهيه

زردآلوها را شسته و هسته آنها را با دقت در مي آوريم و کنار مي گذاريم. شکر را با دو ليوان آب مي جوشانيم. وقتي شربت قوام آمد، صبر مي کنيم تا خنک شود. سپس زردآلوها را در شربت آماده مي ريزيم.

ظرف را روي حرارت ملايم و يکنواخت قرار مي دهيم تا شربت بجوشد و زردآلوها بپزد (به اندازه اي که له نشود). در انتها کمي آبليمو اضافه مي کنيم و پس از آماده شدن، ظرف را از روي حرارت برمي داريم. اجازه مي دهيم موادمان خنک شود. بعد از خنک شدن، مرباي آماده را در شيشه مي ريزيم و در يخچال نگهداري مي کنيم.