مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان:

می خواهم بهترین پاسور لیگ شوم

تيم فوتبال صنعت نفت آبادان، درحالي که اين شانس را داشت براي نخستين بار سهميه آسيايي کسب کند، با شکست در اصفهان مقابل سپاهان اين فرصت را از دست داد. مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان عقيده دارد قدر موقعيت ها را در چند ديدار گذشته ندانستند و درعين حال درنتيجه نگرفتن يک تيم همه مقصر هستند و نبايد همه مشکلات را از چشم مهاجمان تيم ديد. با ميلاد جهاني، مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت و گويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

   اوضاع نفت به چه شکل است ؟

بازي با سپاهان، آخرين تير ما براي کسب سهميه ليگ قهرمانان بود که متأسفانه با وجود بازي خوبي که انجام داديم، نتوانستيم نتيجه لازم را بگيريم؛ البته بايد بگويم بازي خيلي سنگيني بود و تيم حريف، براي جبران باخت سنگين در آبادان به مصاف ما آمده بود.

  در مورد بازي رفت صحبت کرديد. چرا نشد که دوباره برنده شويد ؟

 هر بازي، شرايط خاص خودش را دارد و وضعيت تيم ها به شکلي است که نمي توان روي آنها مانور داد. مشخص نيست کدام تيم بهتر است و کدام تيم بدتر. تمام تيم ها شرايط 50-60 درصدي دارند. بازي ها هم خيلي نزديک به هم برگزار مي شود و همين عامل سبب افت بدن بازيکنان خواهد شد. به نظر من پس از شروع مجدد بازي ها، هر تيمي که کمتر اشتباه کند، برنده مي شود و امتيازها بيشتر روي اشتباه هاي بازيکنان تيم ها به دست مي آيد. براي همين  من فکر مي کنم روز ما نبود.

  بهنام سراج هم از تيم زياد راضي نيست ؟ عقيده دارد مثل قبل خوب بازي نمي کنيد ؟

 کار بهنام سراج، به عنوان مربي درست است و حق دارد از تيم و نتايج راضي نباشد؛ اما يکي از مهم ترين دلايل عملکرد نه چندان خوب ما در سه بازي اخير، گرماي هواي آبادان است. اگر در تهران يا شهرستان هايي که آب و هوايي بهتر نسبت به آبادان دارند، تمرين کنيم، نتايج بهتري کسب کرده و عملکرد بهتري هم خواهيم داشت. باور نمي کنيد برخي مواقع در طول تمرين، فشار بازيکنان به خاطر گرما و شرجي بودن هوا مي افتد و نمي توان اين شرايط را تحمل کرد.

   البته سرمربي تيم از عملکرد مهاجمان تيم هم راضي نيست ؟

 من عقيده دارم نمي توان تمام تقصيرهاي گل نزدن را به گردن مهاجمان صنعت نفت انداخت. تمام بازيکنان ابتدا براي تيم، سپس خود و خانواده شان تلاش مي کنند. ما امسال با نفت قرارداد داريم و تلاش مي کنيم فصل بعد قراردادمان بهتر شود. به همين دليل هيچ بازيکني فکر کم کاري نمي افتد؛ زيرا اگر چنين کاري انجام شود، دودش به چشم خود بازيکنان مي رود. دليل گل نزدن ما اين نيست که نمي خواهيم گل بزنيم؛ بلکه برخي مواقع توپ به گل نمي رود. در وضعيت فعلي، خيلي مواقع اشتباه ها نتيجه بازي را رقم مي زنند. در همين بازي با استقلال، حريف تنها 2 توپ روي دروازه ما آورد، در حالي که شايد ما حدود 200 حمله داشتيم که هيچکدام  هم به نتيجه نرسيد. دربازي با سپاهان هم خيلي موقعيت داشتيم که گل نشد. من فکر مي کنم، بدشانس هستيم.

  فکر نمي کنيد تمرکز نداريد؟ و اينکه با استرس بازي مي کنيد و ترس نبردن داريد؟ 

 همه ما مشکل داريم و کم وکاستي هايي وجود دارد؛ اما تاکنون 60درصد قراردادمان را دريافت کرده ايم. طبق وعده مديران باشگاه قرار بود 20 درصد پول ما را پرداخت کنند که اين مبلغ به 10 درصد رسيد. بااين وجود وقتي به زمين بازي مي رويم، حتي اگر مشکلات مالي بزرگي هم داشته باشيم، آن را فراموش مي کنيم و مي خواهيم بهترين نتايج را بگيريم. تمام بازيکنان تلاش مي کنند؛ اما به آنچه بايد برسيم، نمي رسيم و دليل آن را نمي دانيم. تمرکز داريم؛ ولي شايد استرس نبردن، کار دست تيم مي دهد. اميدوارم دربازي هاي باقيمانده بهتر بازي کنيم.

  آيا نبود تماشاگران آباداني هم تأثيرگذار است ؟

 قطعاً اگر هواداران در ورزشگاه تختي آبادان بودند، هم نساجي و هم استقلال را مي برديم. بي شک با حضور هواداران مي توانستيم بازي هاي باقيمانده خانگي مان را هم ببريم. در گرماي آبادان، تنها آنها مي توانند به بازيکنان انگيزه بدهند. اطمينان داريم اگر هواداران صنعت نفت در ورزشگاه بودند، باوجود گرماي زياد هوا، از دقيقه يک تا 90 ما را تشويق مي کردند تا تيم انرژي و انگيزه اش بيشتر شود. اميدوارم اين ويروس منحوس زودتر از بين برود؛ زيرا تمام تيم ها پس از شيوع کرونا افت کرده اند. همه بازيکنان از بازي بدون حضور هوادار در ورزشگاه ها ناراحت هستند. در بازي هايي که قبل از کرونا انجام مي داديم، ورزشگاه تختي پر مي شد؛ اما اکنون پرنده هم در ورزشگاه پر نمي زند و اين موضوع خيلي تأثيرگذار است.

  در حال حاضر بهترين پاسور ليگ برتر هستيد، اين رکورد را تا پايان ليگ حفظ مي کنيد ؟

 رقيبان سرسختي دارم. تمام آنها بازيکنان خوبي هستند که در تيم هاي بالاي جدول بازي کرده و در کنار ارسال پاس گل براي تيم هايشان، گل هم مي زنند. تمرکز من در هر بازي، ابتدا روي پاس گل دادن و سپس گل زدن است. ابتدا مي خواهم براي تيم بازي کنم و سپس به فکر خودم باشم. بااين وجود تلاش مي کنم بهترين عملکرد را در پاس دادن در هر بازي داشته باشم.

 

پایان لیگ برتر فوتبال بانوان   با   پنجمی پالایش گاز ایلام

پس از ماه ها بلاتکليفي ليگ برتر فوتبال بانوان، بالاخره مسؤولان فدراسيون فوتبال در مورد سرنوشت مسابقات تصميم قطعي گرفتند و پايان ليگ را اعلام کردند. به اين ترتيب، شهرداري بم کرمان با کسب 54 امتياز به عنوان تيم صدرنشين، قهرماني را به دست آورد. تيم هاي وچان کردستان و شهرداري سيرجان نيز به ترتيب با 48 و 42 امتياز دوم و سوم شدند.

تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام هم که در اين رقابت ها حضور داشت، موفق شد با کسب 35 امتياز، در رتبه پنجم قرار بگيرد؛ البته شاگردان «ايناس آراسته نژاد» از اين شانس برخوردار بودند که با توجه به فاصله کمي که با تيم چهارم داشتند، در چند هفته باقيمانده، حتي به رتبه چهارم برسند.

با توجه به نتايجي که گازي ها در فصول قبل گرفته بودند، بايد گفت که فصل خوبي را پشت سر گذاشتند و اگر کرونا نبود، چه بسا در ادامه ليگ، شاهد عملکرد بهتري از اين تيم بوديم.

 ليگ برتر فوتبال بانوان با شيوع ويروس کرونا در کشور به تعويق افتاد و در ادامه نيز با توجه به اوج گيري اين بيماري و ايجاد وقفه طولاني در مسابقات، تيم ها خواستار اعلام پايان ليگ شدند.

 

سرمربي تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام:

می توانستیم جزو چهار تیم نخست باشیم

بعد از اينکه فدراسيون فوتبال، به دليل شيوع ويروس کرونا، ليگ را پايان يافته اعلام کرد، تيم فوتبال پالايش گاز ايلام با مقام پنجمي به کار خود پايان داد. سرمربي اين تيم از مقام کسب شده با توجه به شرايط موجود راضي است؛ اما درعين حال اعتقاد دارد که اگر کرونا ليگ را تعطيل نمي کرد، تيمش مي توانست حتي در مکان چهارم قرار بگيرد.   «ايناس آراسته نژاد»، سرمربي تيم پالايش گاز ايلام در خصوص فصلي که گذشت، پنجمي تيمش و شرايط کرونا گفت: بايد بگويم ليگ خوبي را پشت سر گذاشتيم و اگر کرونا نبود، خيلي بهتر از اين هم مي شد؛ البته شاهد شيوع کرونا بوديم و به سازمان ليگ اعلام کرديم که هر چه سريع تر تکليف ليگ بانوان را مشخص کنند. بهتر است مسابقات اين فصل را تعطيل کنند و به فکر رقابت هاي فصل آينده باشند. نمي دانم چه دليلي باعث شده که اين قدر دير ليگ را تعطيل کردند. ليگ نزديک به 6 ماه بود که تعطيل شده بود و بايد هرچه سريع تر تکليف بازيکنان مشخص مي شد که حالا مشخص شد. سرمربي تيم فوتبال پالايش گاز ايلام در ادامه با اشاره به فصلي که گذشت، گفت: سال 98 ليگ خوبي براي فوتبال بانوان بود و 2 تيم توانمند هم به جمع تيم هاي حاضر در ليگ اضافه شدند که يکي از آنها هيأت فوتبال البرز بود. پنج تيم صدر جدول، رقابت نزديکي با يکديگر داشتند؛ اما اواخر ليگ به دليل شيوع ويروس کرونا و حفظ سلامت بازيکنان، بازي ها لغو شد. تيم هاي اول تا سوم مسابقات و تيم هاي سقوط کننده به ليگ يک مشخص هستند و برگزاري بازي ها تفاوتي در جدول ايجاد نمي کند. شايد رده بندي تيم هاي وسط جدول يک مقدار جابه جا شد؛ البته اگر ليگ ادامه پيدا مي کرد، ما اين شانس را داشتيم که چهارم شويم. آراسته نژاد در خصوص اينکه فصل آينده هم در پالايش گاز ايلام ماندني است يا نه؟ گفت: 2 فصل با تيم پالايش گاز ايلام قرارداد دارم و تمام تلاشم را مي کنم که براي استان خودم فعاليت کنم. خوشبختانه باشگاه پالايش گاز ايلام، زمين و امکانات خوبي در اختيار بازيکنان قرار داده تا بتوانيم تيم منسجم و بي حاشيه اي داشته باشيم. براي ميزباني هايمان آمبولانس در کنار زمين داشتيم و در حال حاضرتنها نگراني ما اين است که سازمان ليگ در خصوص برنامه فصل آينده ليگ برتر بانوان تأخير مي کند و به باشگاه ها نامه نمي زند. بازيکنان منتظر حقوقشان هستند و ما هم سردرگم هستيم و مي خواهيم براي آينده برنامه ريزي کنيم. اميدوارم هرچه زودتر، برنامه فصل آينده را مشخص کنند تا ما هم با تيمي قوي تر راهي مسابقات شويم.

 

سرمربي تيم فوتسال بانوان حفاري: 

نمی دانم چه اصراری به ادامه لیگ است

کرونا، باز هم ليگ برتر فوتسال بانوان را با تأخير مواجه کرد تا مرحله نهايي اين رقابت ها 10 روز ديگر برگزار شود!

 سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با اشاره به مثبت اعلام شدن تست کروناي چند تن از بازيکنان تيم هاي خراسان و سايپا و نيز صادر نشدن مجوز آغاز تمرين هاي تيم حفاري گفت: در چنين شرايطي نمي دانم چه اصراري به برگزاري ادامه ليگ است؟ هرچند فدراسيون فوتبال اعلام کرده بود که ادامه ليگ برتر فوتسال بانوان از 3 مردادماه آغاز خواهد شد؛ اما مثبت اعلام شدن تست کروناي چند تن از بازيکنان تيم هاي خراسان و سايپا و صادر نشدن مجوز آغاز تمرين هاي تيم فوتسال ملي حفاري، ادامه مسابقات را در هاله اي از ابهام قرار داده است. مينا باراني که از اين اوضاع راضي نيست، بابيان اينکه خبري در مورد تاريخ جديد ادامه مسابقات ليگ برتر ندارد و فدراسيون نيز هنوز تاريخ جديد را به آنها اعلام نکرده، گفت: با توجه به اينکه شرکت ملي حفاري، زير نظر وزارت نفت است، در حال حاضر نيز تمام اماکن ورزشي شرکت ملي حفاري با دستور اين وزارتخانه به دليل شيوع ويروس کرونا تعطيل هستند و بر اين اساس، ما هنوز اجازه فعاليت نداريم و همان طور که گفتم، فدراسيون هم تاريخ جديد اعلام نکرده است. براي همين ما هم سردرگم هستيم. سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري، بابيان اينکه فدراسيون همچنان اصرار به برگزاري ليگ دارد، گفت: تست کروناي هفت تن از بازيکنان تيم خراسان و 2 بازيکن تيم سايپا مثبت اعلام شده است؛ اما فدراسيون همچنان اصرار به ادامه ليگ دارد. خيلي از فدراسيون هاي ورزشي، ليگ هاي خود را ادامه ندادند و بر اساس جدول نيز تيم هاي برتر را مشخص کردند. نمي دانم چه اصراري به ادامه ليگ برتر فوتسال بانوان است. اميدوارم تمام اعضاي تيم ها در سلامت کامل باشند؛ اما با توجه به مثبت اعلام شدن تست چند فوتساليست، چه تضميني است که نفرات ديگري هم به اين ويروس مبتلا نباشند، آن وقت چطور مي خواهند ليگ را برگزار کنند؟ آيا بازهم مي خواهند ليگ را به تعويق بيندازند؟سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در خصوص اينکه قرار بود بازيکنان آنها هم تست کرونا بدهند، گفت: از آنجا که هنوز وزارت نفت به ما اجازه فعاليت نداده، اعضاي تيم ملي حفاري تست کرونا نداده اند. باراني بابيان اينکه شنيده ايم احتمالاً ليگ از 10 مردادماه آغاز خواهد شد، گفت: اگر وزارت نفت هم به ما مجوز شروع تمرين ها را بدهد، در اين مدت زمان نمي توانيم خود را آماده کنيم و شرايط برابري با ساير تيم ها  را نداريم؛ زيرا شش ماهي است که تمرين نداشته ايم. واقعاً اميدوارم فدراسيون در اين زمينه تصميم درستي بگيرد.