افاضلی:  به بازیکنانم درود می فرستم

هومن افاضلي، سرمربي پارس جنوبي در خصوص تساوي باارزش در اصفهان مقابل سپاهان گفت: بازي بسيار سختي بود. تعداد زيادي مصدوم داشتيم و داريم. بازيکنان باتجربه ما هم شروع خوبي در نيمه اول نداشتند. سپاهان بهتر از ما بود و جلو هم افتاد؛ اما در نيمه دوم تغييراتي داشتيم و سعي کرديم روي روحيه بچه ها کار کنيم که عملکردشان نتيجه هم داد. بازي کردن جلوي سپاهان که تيم منسجم و سازمان يافته اي است، براي هر تيمي سخت است. مهم اين بود که بازي را نگه داريم. وقتي بازنده  وارد رختکن مي شويد، کار سخت مي شود و بايد گل دوم را نخوريد و در بازي بمانيد تا به تساوي برسيد. طبيعي است که سپاهان ناراحت باشد. آنها مي توانستند خيلي بيشتر امتياز بگيرند؛ چون از نظر سازماندهي و فوتبالي، فوق العاده هستند.

 سرمربي پارس درباره داوري بازي گفت: در بازي فوتبال احساس زيادي درگير مي شود. بنابراين طبيعي است که لحظاتي نظر ما با داور متفاوت باشد؛ اما در کل قضاوت ايشان را خوب ديدم.

 

حفظ سهمیه لیگ برتری پارس جنوبی  در اصفهان

سرمربي پارس جنوبي جم با تدابير شجاعانه خود توانست يک امتياز طلايي از جنگ با سپاهان نصيب اين تيم کند تا اين تيم براي بقا اميدوار تر از قبل باشد.

 کمتر کسي پيش از ديدار دو تيم سپاهان و پارس جنوبي در هفته بيست و چهارم ليگ برتر باشگاه هاي ايران، انتظار کاميابي شاگردان هومن افاضلي را داشت و بعد از گلي که آنها در همان دقايق ابتدايي دريافت کردند، انتظار مي رفت يک شکست تلخ در انتظار جمي ها باشد.

هومن افاضلي که با نفرات پرتعداد محروم و غايب در اين ديدار حاضر شده بود،  نتوانست از محسن فروزان، محمد ابراهيمي، محمد نوري، مگنو باتيستا، علي عبدالله زاده، ايمان باصفا و اميرحسين رفيعي به عنوان نفرات اصلي تيمش استفاده کند. به همين دليل برابر سپاهان کار سختي پيش رو داشت؛ اما در نهايت توانست با تدابير تاکتيکي مناسب و ايجاد روحيه در بين شاگردانش به يک امتياز ارزشمند در مسير بقا دست يابد. پارس جنوبي در دقايق پاياني با گلزني رضا خالقي فر موفق شد برابر تيم قدرتمند سپاهان در اصفهان به نتيجه يک - يک دست پيدا کند.  پارس جنوبي جم که در وضعيت جالبي به سر نمي برد، براي اين بازي نيز بالاترين ريسک را انجام داد. از سه بازيکني در ترکيب تيمش سود برد که تا به امروز تجربه حضور در ليگ برتر را در کارنامه نداشتند. رضا ثامني، بازيکن جوان جمي ها در دفاع مياني به کار گرفته شد و اميرحسين اسماعيل زاده، به عنوان هافبک دفاعي و ساسان حسيني نيز در خط حمله سه بازيکن جوان و تازه واردي بودند که اولين بازي خود در ليگ برتر را تجربه کردند و بخوبي توانستند پاسخ اعتماد کادرفني و هومن افاضلي را در غياب ستاره هايش بدهند. پارس جنوبي که اکنون با دستيابي به 21 امتياز در رده سيزدهم جدول جا گرفته، سه فينال بزرگ را در هفته هاي آتي پيش رو دارد و برابر شهرخودرو، پيکان و شاهين بوشهر ديدارهاي شش امتيازي را در پيش دارد که موفقيت در آنها، مي تواند سهميه طلايي پوشان را در ليگ برتر حفظ کند. افاضلي که در تجربه جديد خود در ليگ برتر، روند مناسبي را براي دستيابي به نتيجه طي مي کند، بايد برابر دو رقيب اصلي تيمش که پيکان و شاهين بوشهر محسوب مي شوند که بار ديگر از نيروي جواني و قدرت تاکتيک پذيري تيمش براي دستيابي به امتياز سود ببرد.  صنعت نفت آبادان هم که در خانه ميزبان تيم نساجي بود، به نتيجه اي بهتر از مساوي يک - يک دست پيدا نکرد تا شانس اين تيم براي رسيدن به سهميه آسيايي کمرنگ شود. براي صنعت نفت آبادان، باز هم رضا جبيره جوان و جوياي نام گلزني کرد تا بهترين گلزن اين روزهاي نفت باشد. نفت با اين تساوي 37 امتيازي شد و در همان رتبه هفتم باقي ماند.

 

با رای کمیته انضباطی:  دیدار پارس جنوبی و استقلال تکرار می شود

با راي کميته انضباطي ديدار تيم هاي استقلال و پارس جنوبي تکرار خواهد شد. 

در حالي که هواداران فوتبال منتظر راي کميته انضباطي در خصوص ديدار استقلال - پارس جنوبي بودند، اين نهاد تصميم خود را در اين باره گرفت. بنابر اين راي، مسابقه استقلال و پارس جنوبي تکرار خواهد شد.   ديدار تيم هاي پارس جنوبي جم و استقلال تهران در هفته 23 ليگ برتر که قرار بود در ورزشگاه تختي جم برگزار شود، به دليل عدم حضور تيم استقلال بخاطر داشتن 9 بازيکن( مبتلا به کويد 19)برگزار نشد. پس از بررسي از سوي کميته انضباطي و ساير قراين و امارات موجود در پرونده فوق، عدم حضور تيم استقلال موجه بوده و بنا به ملاک ماده 63 مقررات انضباطي مصوب سال 1397، حکم بر تکرار بازي موصوف صادر مي شود. اين در حالي است که باشگاه  پارس جنوبي جم پيش تر گفته بود که راي بازي استقلال و پارس بايد نتيجه 3-0 به نفع آنها باشد، درغير اين صورت  هرگز اين باشگاه ها براي تکرار بازي به زمين نمي روند.

اعتراض رسمي پارس جنوبي به راي بازي استقلال :

 باشگاه پارس جنوبي با ارسال نامه اي به طور رسمي نسبت به راي کميته انضباطي و تکرار بازي با استقلال اعتراض کرد.  بعد از اينکه کميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي به تکرار بازي تيم هاي پارس جنوبي-استقلال داد ، باشگاه پارس جنوبي به طور رسمي به اين راي اعتراض کرد. درنامه اي که باشگاه پارس جنوبي به حيدربهاروند سرپرست رياست فدراسيون فوتبال ارسال کرده به ماجراي امتناع استقلال از بازي و حضور داوران و ناظران در زمين مسابقه اشاره شده است.  در بخش ديگري از اين نامه آمده است: پس از بررسي هاي انجام شده طبق جدول کميته نقل و انتقالات سازمان ليگ تعداد بازيکنان و کادر استقلال 43 نفر است و طبق پروتکل ابلاغي نفرات مبتلا به ويروس کويد-19 کمتر از مقدار تعيين شده 25 درصد است. توضيح اينکه در ليست مذکور دستيار کادرفني و بازيکن خارجي تيم عليرغم ادعاي باشگاه استقلال در ليست مندرج در سازمان ليگ بوده و تا به حال فرآيند قانوني فسخ قرارداد و ابطال آي تي سي و کارت بازي آن ها صورت نپذيرفته است.

پارس جنوبي از سرپرست رياست فدراسيون خواسته است که پرونده را به کميته انضباطي ارجاع دهد.

 

مدیرعامل باشگاه پالایش نفت آبادان:

انحلال نه،    در لیگ برتر بسکتبال شرکت می کنیم

مديرعامل باشگاه پالايش نفت آبادان با بيان اينکه تيم بسکتبال اين باشگاه در ليگ برتر کشور شرکت مي کند، گفت: اگرچه با کاهش بودجه مواجه شده ايم؛ اما با منحل شدن تيم هاي تحت پوششمان موافق نيستيم و به دنبال جلب نظر وزير نفت براي کمک بيشتر به ورزش نفت و شهر آبادان هستيم. احمد پارو در خصوص حضور تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در ليگ برتر کشور گفت: براي حضور در ليگ برتر به فدراسيون اعلام آمادگي کرده ايم، البته با کاهش بودجه مواجهيم و شرايط مالي خوبي نداريم؛ اما اميدواريم که شرايط بهتر شود و با افزايش بودجه نيز با دغدغه کمتري تيم داري کنيم. مديرعامل پالايش نفت آبادان با اشاره به وضعيت تيم بسکتبال اين باشگاه گفت: از سالي که من مديرعامل باشگاه پالايش نفت آبادان شدم، با کاهش 60 درصدي مواجه شديم؛ اما به لطف خدا و درايت کادرفني و تلاش بازيکنانمان توانستيم عملکرد خوبي در ليگ برتر داشته باشيم و قهرمان شويم؛ ولي با کاهش بودجه اي که دوباره صورت گرفته، واقعا کار سخت شده است. مديرعامل باشگاه پالايش نفت آبادان در مورد شروع ليگ در وضعيت کرونا گفت: اگر قرار است فدراسيون، ليگ را در وضعيتي که با شيوع کرونا مواجهيم، برگزار کند بايد تسهيلاتي براي باشگاه ها در نظر بگيرد تا کمترين آسيب به جامعه ورزش وارد شود. همچنين پيش از اينکه ليگ برگزار شود، به نظرم فدراسيون بايد براي چگونگي برگزاري مسابقات در اين شرايط با باشگاه همفکري داشته باشد. با توجه به اينکه تيم ها بايد تست کرونا بدهند و بازي هاي بسکتبال نيز هر سه روز يک بار برگزار مي شوند، اين تست ها هزينه بسياري را به باشگاه ها تحميل مي کند و براي باشگاهي مثل پالايش نفت آبادان که با کاهش بودجه نيز مواجه است، کار را سخت تر مي کند.

پارو همچنين با بيان اينکه قرارداد بازيکنان تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان پرداخت شده است، گفت: هم مبلغ قرارداد و هم پاداش بازيکنان به صورت کامل پرداخت شد. ضمن اينکه پيش از شيوع کرونا و تعطيلي ليگ نيز 60 درصد از مبلغ قرارداد بازيکنان را پرداخت کرده بوديم. او با در خواست از وزير نفت و نيز مسوولان استاني براي حمايت و کمک بيشتر به تيم هاي نفتي گفت: 9 تيم در رشته هاي مختلف را تحت پوشش داريم و اگر بخواهيم از مسابقات انصراف دهيم، وضعيت روحي - رواني شهر آبادان نيز آسيب مي بيند؛ هرچند با توجه به بودجه در نظر گرفته شده، به من مديرعامل فشار مي آيد. سال گذشته نيز واقعا مديريت بودجه کرديم؛ ولي درصدد هستيم که تيم داري هاي خوبي داشته باشيم.  پارو در پايان گفت: اگرچه با کاهش بودجه مواجه شده ايم؛ اما با منحل شدن تيم هاي تحت پوششمان موافق نيستيم و به دنبال جلب نظر مسوولان نفت براي کمک بيشتر به ورزش نفت و شهر آبادان هستيم تا چراغ ورزش نفت و آبادان روشن بماند.

 

برای پنجمین سال متوالی

پتروشیمی بندرامام قهرمان لیگ برتر تنیس روی میز شد

به دليل موج جديد شيوع ويروس کرونا، مرحله پلي آف ليگ برتر تنيس روي ميز برگزار نشد تا تيم تنيس روي ميز پتروشيمي بندرامام به عنوان قهرمان معرفي شود.

پس ‏از بررسي هاي به عمل آمده از سوي فدراسيون تنيس روي ميز در خصوص برگزاري يا عدم برگزاري مرحله پلي آف بيست و هشتمين دوره ليگ ‏برتر مردان، اين فدراسيون تصميم گرفت مرحله پلي آف برگزار نشود و نتايج نهايي طبق ‏رده بندي مرحله مقدماتي ليگ برتر آقايان باشگاه هاي کشور اعلام شود. ‏

طبق نتايج رده بندي مرحله مقدماتي پتروشيمي بندرامام به عنوان قهرمان ليگ برتر فصل 98 معرفي شد. ‏دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي در مکان دوم ايستاد و تيم هاي شهرداري کرج و رعد پدافند هوايي ‏به طور مشترک مقام سوم اين مسابقات را به خود اختصاص دادند.‏ تيم تنيس روي ميز پتروشيمي بندرامام که رکورددار قهرماني در ليگ برتر تنيس روي ميز باشگاه هاي ايران است، با قهرماني در بيست و هشتمين دوره اين رقابت ها موفق شد پنجمين قهرماني متوالي خود را جشن بگيرد. تيم تنيس روي ميز پالايش نفت آبادان، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها در رتبه پنجم قرار گرفت.

رده بندي نهايي تيم ها در پايان بيست و هشتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر به اين ترتيب است:

1 - پتروشيمي بندرامام 33,5 امتياز

 2- دانشگاه آزاد آذربايجان شرقي 27 امتياز

3- رعد پدافند هوايي 24 امتياز

 4- شهرداري کرج 24 امتياز

5- پالايش نفت آبادان 23 امتياز

 6- اطلس پويان گيلان 17,5 امتياز

 7- فراسنج تهران 16,5 امتياز

 8- دبيري تبريز 2,5 امتياز