نفت  1 - 1  تبريز  

!  جدالي که برنده نداشت 

 تيم هاي نفتي حاضر در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران هفته پرنوساني را پشت سر گذاشتند تا جايي که يک برد و يک باخت در مصاف با تيم هاي تبريزي کسب کردند و يک ديدار آنها هم به خاطر کرونا لغو شد تا کميته انضباطي در خصوص اين بازي تصميم بگيرد.  دو تيم صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسليمان در هفته اي که گذشت به مصاف تيم هاي تبريزي ليگ برتر رفتند. صنعت نفت آبادان در تبريز مهمان تراکتور بود و نفت مسجدسليمان هم در خانه ميزبان ماشين سازي تبريز بود. صنعت نفت آبادان که در کورس کسب سهميه آسيايي قرار دارد، در ديداري مستقيم و حساس به مصاف تيم مدعي تراکتور تبريز رفت که روي دو غافگيري و دو شوت دروازه اش را باز شده ديد تا با شکست دور از انتظار 2 بر صفر دست خالي به آبادان برگردد. نفت آبادان با اينکه 36 امتيازي در جدول باقي ماند، هنوز روي کاغذ شانس کسب سهميه آسيايي دارد.

در دومين مصاف نفتي ها با تبريزي ها، تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در خانه ميزبان ماشين سازي تبريز بود که موفق شد از سد اين تيم تبريزي بگذرد تا در ميانه جدول جاگاه خود را مستحکم کند.

شاگردان مهدي تارتار در حالي که در طول 90 دقيقه حاکم مطلق توپ و ميدان بودند، فقط يک بار موفق شدند توسط عماد ميرجوان در ( دقيقه 39) به گل برسند تا در پايان 90 دقيقه با نتيجه يک بر صفر برنده بازي باشند.  نفت مسجدسليمان با اين پيروزي 32 امتيازي شد ودر رتبه هشتم جدول جايگاه خود را مستحکم تر از قبل کرد.

 به اين ترتيب بايد گفت جدال بين نفتي ها با تبريزي ها در هفته بيست و دوم ليگ برتر با يک برد و يک باخت، با نتيجه يک بر يک با تساوي به پايان رسيد!  تيم فوتبال پارس جنوبي جم، ديگر نماينده نفت، اين هفته در خانه ميزبان تيم فوتبال استقلال تهران بود که اين ديدار به خاطر مبتلا شدن بيش از هشت بازيکن استقلال انجام نشد تا سرنوشت اين ديدار در کميته انضباطي روشن شود.

 

تارتار: بيشتر از 2 گل بايد مي زديم

سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان عقيده دارد برخي مربيان براي کسب پيروزي همه چيز را زير پا مي گذارند و بازيکن کرونايي را به ميدان مي فرستند. مهدي تارتار بعد از پيروزي يک بر صفر مقابل ماشين سازي تبريز گفت: جا دارد يادي از هواداران کنيم، جايشان در ورزشگاه خيلي خالي بود. انصافا بازيکنانمان به خاطر دل هواداراني که اطراف ورزشگاه بودند و صدايشان را مي شنيدم و بقيه که در پاي تلويزيون بودند، جانانه بازي کردند. در جريان بازي کارمان را سخت کرديم. اگر موقعيت هاي گل در نيمه اول را استفاده مي کرديم، بيشتر از دو گل به حريف مي زديم و در ادامه و نيمه دوم دچار استرس نمي شديم. براي همين، کار براي ما در نيمه دوم سخت شد. من و بازيکنان اين برد را به همه هواداران تقديم مي کنيم. تارتاردر مورد اينکه موافق ادامه ليگ با اين شرايط کرونايي هست يا نه گفت: از روز اول گفتم که امکانات لازم را براي برگزاري ليگ نداريم، ضمن اينکه بهترين تصميم برگزاري مسابقات است، اما انصافا جان انسان ها در خطر است اينکه در هر تيمي پنج، شش بازيکن کمتر يا بيشتر به ويروس مبتلا مي شوند، خطرناک است وشيوع بيماري بيشتر مي شود. البته از برخي دوستان و مربيان گلايه کنم که نبايد بخاطر نتيجه همه چيز را زير پا بگذارند و بايد جوانمردانه بازي کنيم. نبايد بگوييم اين بازي مهم است و بازيکن کرونايي را بازي بدهيم و هم تيمي ها و ساير بازيکنان را بيمار کنيم بخاطر سه امتياز. انتظار داريم هر تيمي که بازيکن بيمار کرونايي دارد، اعلام کند و تا ديگر اعضاي تيم مبتلا نشوند. تارتار در ادامه در خصوص اينکه چه جايگاهي براي تيمش در پايان فصل متصور است، گفت: کار سختي تا پايان فصل داريم اما هدف گذاري ما رتبه اي بين ششم تا هشتم است.

 

صنعت نفت برنده پرونده سرمربي تيم ملي در فيفا

با اعلام باشگاه صنعت نفت آبادان، دراگان اسکوچيچ به پرداخت جريمه به اين باشگاه محکوم شده است.

 باشگاه صنعت نفت آبادان اعلام کرد که در پرونده شکايت از دراگان اسکوچيچ پيروز شده و سرمربي تيم ملي بايد جريمه را از طريق فيفا به اين باشگاه پرداخت کند.

بعد از اينکه دراگان اسکوچيچ به بهانه بيماري صنعت نفت آبادان ار ترک کرد، قرار بود در ايران هدايت هيچ تيمي را قبول نکند، اما بلافاصله هدايت تيم ملي فوتبال ايران را پذيرفت که همين موضوع باعث شد باشگاه صنعت نفت آبادان از او به فيفا شکايت کند که در نهايت در اين پرونده باشگاه نفت برنده اعلام شد و اسکوچيچ بايد غرامت 140 هزار دلاري به نفتي ها پرداخت کند.

برگ برنده صنعت نفت در محکوميت اسکوچيچ چه بود؟

 فيفا دراگان اسکوچيچ را به پرداخت غرامت به باشگاه صنعت نفت آبادان محکوم کرد. اسکوچيچ از بهترين مربيان خارجي بود که تاکنون به نفت آبادان آمده بود و توانست اين تيم را تا پايان هفته شانزدهم ليگ برتر و پيش از اينکه تيم به تعطيلات نيم فصل برود، به رده چهارم جدول رده بندي برساند، عملکردي که طي سال هاي اخير، بي نظير بود و نشان از انتخاب درست مسوولان باشگاه صنعت نفت آبادان داشت.

 نفت در حالي که روزهاي همراه با موفقيتي را طي مي کرد، يکي دو هفته پيش از بازي هاي هفته هفدهم، اسکوچيچ به دلايلي خواستار جدايي از نفت آبادان شد، البته با شرايط ايده آل و دريافت تمام مطالبات خود! در اين ميان باشگاه صنعت نفت نيز برخلاف مربي کروات، اصرار به همکاري داشت، اما با توجه به اصرارهاي اسکوچيچ، در نهايت باشگاه جدايي مربي خود را پذيرفت، ولي با اين شرط که اسکوچيچ با هر «طرف سومي» حق عقد قرارداد تا پايان ليگ برتر فوتبال ايران را ندارد.

در نهايت اسکوچيچ با شرط اينکه در صورت همکاري با هر تيمي بايد حق رضايت نامه باشگاه نفت را پرداخت کند، از تيم جدا و سرمربي تيم ملي ايران شد. اگرچه اسکوچيچ پس از حضور در تيم ملي منکر بند قيد شده خود با باشگاه صنعت نفت شد، ولي شکايت باشگاه آباداني از اين مربي خارجي به فيفا، بالاخره جواب داد و فيفا با صدور حکمي دراگان اسکوچيچ را به پرداخت غرامت به باشگاه صنعت نفت آبادان محکوم کرد و مسوولان نفت آبادان اکنون منتظر واريز غرامت به حساب باشگاه هستند تا در روزهايي که به واسطه بي پولي، بسيار بر آنها سخت مي گذرد، اين پول مرهمي بر درد بي پولي شان باشد.به نظر مي رسد تدبير درست مسوولان باشگاه صنعت نفت آبادان در هنگام فسخ قرارداد، برگ برنده آنها مقابل اسکوچيچ بود و حالا مديران اين باشگاه مي توانند الگويي براي مديريت فوتبال ايران و ساير باشگاه هاي ايراني نيز باشند.

مهلت اسکوچيچ براي پرداخت غرامت به باشگاه نفت آبادان

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران ظرف 45 روز بايد غرامت باشگاه صنعت آبادان را پرداخت کند. پس از شکايت باشگاه صنعت نفت آبادان از دراگان اسکوچيچ به کميته وضعيت فيفا، وي به پرداخت غرامت نيمي از هزينه دادرسي و جريمه ديرکرد به اين باشگاه محکوم شد. حکم پرونده اسکوچيچ روز 30 خرداد به باشگاه صنعت نفت ابلاغ شده و سرمربي فعلي تيم ملي کشورمان ظرف 45 روز فرصت دارد غرامت و جريمه خود را به طلايي پوشان آباداني پرداخت کند. در زمستان زماني که اسکوچيچ از صنعت نفت جدا شد و به پيشنهاد سرمربيگري تيم ملي ايران پاسخ مثبت داد، باشگاه آباداني از او در فيفا شکايت کرد. آنها اعتقاد داشتند که سرمربي کروات به قرارداد خود پايبند نبوده و تعهدش را زيرپا گذاشته است؛ ادعايي که حالا در فيفا هم تاييد شده است. گفته مي شود، مبلغ غرامت 140 هزار دلار خواهد بود که بايد منتظر واکنش او و فدراسيون فوتبال ايران نيز ماند.

نصر اصفهاني: اسکوچيچ يا فدراسيون يکي بايد غرامت را بپردازد

رئيس هيات مديره باشگاه صنعت نفت آبادان مي گويد: طبق حکم فيفا اسکوچيچ بايد غرامت باشگاه صنعت نفت را پرداخت کند، اما وکالت فدراسيون فوتبال از اين مربي را مي پذيريم.

 حسن نصراصفهاني در گفت وگو با «مشعل»، درباره فرصت دراگان اسکوچيچ، سرمربي سابق اين باشگاه و فعلي تيم ملي ايران براي پرداخت غرامت به نفتي ها گفت: طبق حکم فيفا اسکوچيچ ظرف 45 روز از تاريخ ابلاغ حکم بايد غرامت باشگاه صنعت نفت را پرداخت کند.

رئيس هيات مديره باشگاه صنعت نفت آبادان درباره اينکه آيا فدراسيون فوتبال مذاکره اي با باشگاه آباداني براي پرداخت غرامت اسکوچيچ انجام داده يا خير گفت: طرف حساب ما اسکوچيچ است، نه فدراسيون فوتبال. در واقع اين پرونده دعواي حقوقي بين ما و اسکوچيچ است و ارتباط مستقيمي با فدراسيون ندارد، البته اگر فدراسيون فوتبال وکالتي از سوي اسکوچيچ براي حل موضوع داشته باشد، مي توانيم با مديران فدراسيون هم صحبت کنيم.

نصراصفهاني درباره اينکه آيا احتمال دارد بحث پرداخت غرامت اسکوچيچ با پرونده هاي مالي اين باشگاه در ارکان قضايي فدراسيون حل و فصل شود، توضيح داد: ما پرونده هايي در کميته هاي مختلف فدراسيون داريم، اما اين که فدراسيون فوتبال پرداخت مطالبات ما را تقبل کند، به حکم فيفا بستگي دارد. طبق حکم فيفا اکنون اسکوچيچ بايد غرامت خود به صنعت نفت را پرداخت کند، حال خودش مي تواند اين پول را بپردازد يا هر فرد ديگري از جانب او اين پول را بپردازد براي ما تفاوتي ندارد.

رئيس هيات مديره باشگاه صنعت نفت آبادان در باره واکنش باشگاه صنعت نفت به برگزاري ادامه رقابت هاي ليگ برتر پس از مثبت شدن تست بازيکنان برخي تيم ها گفت: ما قبل از شروع بازي ها و در اسفند 98 به صورت رسمي و کتبي به سازمان ليگ اعلام کرديم با وجود شانس باشگاه صنعت نفت براي کسب سهميه آسيا برگزاري ادامه مسابقات ليگ برتر با توجه به شيوع ويروس کرونا به صلاح نيست و جان بازيکنان تمام تيم ها را به خطر مي اندازد. جان بازيکنان و اعضاي کادر فني تيم ها مهم تر از کسب سهميه صنعت نفت است و نبايد حتي اگر تيمي مدعي کسب عنوان قهرماني است، جان فردي به خطر بيفتد. از روز اولي که تکليف شد بازي ها و تمرينات برگزار شود، باشگاه صنعت نفت پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کرده و دنبال تداوم تمرينات با رعايت پروتکل هاي بهداشتي است. اگر امروز هم سازمان ليگ، فدراسيون فوتبال، فدراسيون پزشکي ورزشي و ستاد مقابله با کرونا به اين نتيجه برسند که ليگ را تعطيل کنند، به اين تصميم احترام مي گذاريم.

رئيس هيات مديره باشگاه صنعت نفت آبادان در باره پول بلوکه شده اين باشگاه گفت: همچنان منتظر هستيم و پيگيري هاي لازم را براي رفع مشکل انجام مي دهيم.