پوست موز

کاربردهای شگفت انگیز

موز ميوه خوشمزه و مقوي است که افراد کمي پيدا مي شوند که آن را دوست نداشته باشند. علاوه بر اين از موز در کيک ها و دسرهاي زيادي استفاده مي شود، از اين رو مي توان گفت اين ميوه بسيار پرکاربرد است، اما نکته جالبي که شايد درباره موز ندانيد اينکه علاوه بر ميوه، پوست موز هم قابل استفاده است و کاربردهاي شگفت انگيز زيادي دارد. با خواندن اين مطلب مطمئنا ديگر پوست موز را دور نمي اندازيد.

سفيدکننده دندان ها

همانطور که همه مي دانند هزينه هاي دندانپزشکي اين روزها بسيار بالاست، حتي اگر فقط به دنبال اين باشيد که دندان هايتان را که جرم گرفته است، سفيد کنيد. نااميد نشويد ما يک راه حل ساده به شما پيشنهاد مي دهيم؛ بعد از خوردن موز، پوست آن را دور نيندازيد، چراکه بعد از مسواک زدن، مي توانيد قسمت داخلي پوست اين ميوه دوست داشتني را روي دندان هايتان بماليد. با تداوم اين کار در مدت کوتاهي خواهيد ديد که پوست موز چطور مانند يک سفيدکننده دندان عمل کرده است. پوست موز حاوي ساليسيليک اسيد، سيتريک اسيد، منگنز، منيزيم و پتاسيم است که بدون آسيب رساندن به ميناي دندان مي تواند تمام لکه هاي دندان را از بين ببرد و آنها را سفيد کند.

براق کننده نقره جات

نقره جات بعد از مدتي کدر مي شوند و جذابيت خود را از دست مي دهند. براي رفع اين مشکل هم مي توانيد از پوست موز استفاده کنيد. روغن موجود در پوست اين ميوه مي تواند نقره هاي کدر شده را به راحتي درخشان کند. براي از بين بردن کدري نقره بهتر است از مقداري پوست موز و آب شيرين استفاده کنيد. اين دو را در مخلوط کن بريزيد تا به صورت خمير درآيد. حالا با استفاده از يک دستمال نرم، نقره جات، ظروف يا هر وسيله نقره اي ديگري را که در خانه داريد، در چند دقيقه برق بيندازيد. نقره جات خود را با آب گرم آب بکشيد و با يک دستمال تميز خشک کنيد. مطمئنا از ديدن شفافيت دوباره آنها شگفت زده خواهيد شد.

برق انداختن کفش

مشغله زيادي داريد و وقت رسيدگي به کفش هايتان را نداريد. نگران نباشيد بهترين و راحت ترين راه حل اين است که داخل پوست موز را روي کفش چرمي خود بماليد تا در کمترين زمان ممکن آن را برق بيندازيد. حالا کفشتان را با يک دستمال تميز پاک کنيد. اين کار به کاهش آثار ساييدگي و آسيب هاي ناشي از آب روي کفش چرمتان کمک مي کند.

بهبود جاي نيش حشرات

هيچ کس از نيش حشرات در امان نيست، بخصوص نيش پشه . نيش اين حشره هميشه مزاحم باعث خارش مي شود، زيرا سيستم ايمني بدن نسبت به نيش حشرات واکنش نشان مي دهد. شايد ندانيد که حشرات کوچک با نيش زدن در واقع يک مايع ضدانعقادي به شما تزريق مي کنند که مانع لخته شدن خون مي شود. استفاده از پوست موز هنگام گزيده شدن به دليل دارا بودن پلي ساکاريد، اثر ضدالتهابي روي بدن دارد و مي تواند باعث کاهش خارش و تورم شود.

طراوت گياهان آپارتماني

امروزه آپارتمان نشيني جزئي از زندگي ماشيني شده است. ديگر از آن خانه هاي حياط داري که حوض پرآب و شمعداني هاي رنگارنگش هوش از سرمان مي برد، کمتر نشاني مي بينيم، با اين حال نگهداري از گياهان مختلف در آپارتمان ها توانسته است انرژي، منظره و کيفيت هواي خانه را بهبود ببخشد. البته گاهي پيش مي آيد که اين گياهان بعد از مدتي شادابي خود را از دست مي دهند، برگ هايشان کدر مي شود، بخصوص آنهايي که برگ هاي بزرگ و تخت دارند. براي اينکه تازگي را به آنها بازگردانيد، بهترين راه حل اين است که از پوست موز کمک بگيريد و با زدودن گرد و خاک روي گياهان آپارتماني تان، هم ظاهر آن را بهبود ببخشيد و هم فعاليت فتوسنتزي گياه را افزايش دهيد.

 

 

از بين بردن خط و خش سي دي و  دي وي دي

درست است که دوره استفاده از سي دي و دي وي دي گذشته، اما براي آن دسته از کساني که هنوز از سي دي و دي وي دي استفاده مي کنند، هيچ چيز آزاردهنده تر از خط و خش روي سي دي هاي فيلم، بازي يا آلبوم هاي موسيقي نيست. براي اينکه از شر اين خط و خش ها راحت شويد، مي توانيد استفاده از پوست موز را امتحان کنيد، به اين ترتيب که پوست موز را به مدت يک دقيقه، به آرامي و با حرکت دايره اي روي سي دي يا دي وي دي بماليد. حالا بقاياي پوست را با يک دستمال نرم و تميز پاک کنيد و سپس با يک شيشه پاک کن آنها را تميز کنيد. با اين کار خش ها و توقف هاي ناخوشايند از بين مي روند.

 

ترد کردن گوشت                  

تعجب نکنيد، پوست موز اين توانايي را دارد که باعث ترد شدن گوشت شود. پروتئين حيوانات اگر به روش صحيح طبخ شود، براي بدن مقوي خواهد بود؛ از اين رو براي اينکه گوشت حين پخت رطوبت خود را حفظ کند، مي توانيد چند پوست موز روي آن قرار دهيد. روغن و رطوبت پوست موز جذب گوشت مي شود و طعم و نرمي طبيعي گوشت را حفظ مي کند.

 

درمان کبودي                        

شايد برايتان عجيب باشد، اما پوست موز تازه مي تواند در درمان و محو کبودي ها موثر باشد. خواص ضدالتهابي ترکيب پلي ساکاريد موجود در پوست موز مي تواند کبود ي ها را درمان کند، اما براي گرفتن نتيجه بهتر، مي توان پوست موز را روي کبودي قرار داد و 20 تا 30 دقيقه صبر کرد، حتي مي توانيد يک شب تا صبح پوست موز را روي کبودي ايجاد شده قرار دهيد و صبح اثر شگفت انگيز آن را ببينيد.

با آنچه برایتان آوردیم، می توانید تصمیم بگیرید که از این پس پوست موز هایتان را دور بریزید یا از آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید؛ انتخاب با شماست.