گزارش وزير نفت به هيئت عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام

وزير نفت با حضور در نشست هيئت عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام، گزارشي از اقدام ها و برنامه هاي اين وزارتخانه متناسب با بندهاي مختلف سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي به اعضاي اين مجمع ارائه کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مجمع تشخيص مصلحت نظام، هيئت عالي نظارت اين مجمع، روز سه شنبه (سوم تيرماه) به رياست محسن رضايي، دبير مجمع تشکيل و عملکرد دستگاه هاي اجرايي در خصوص تحقق اهداف سياست هاي کلي نظام بررسي شد.

در اين نشست، بيژن زنگنه، وزير نفت گزارشي از اقدام ها و برنامه هاي اين وزارتخانه متناسب با بندهاي مختلف سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي به اين هيئت ارائه کرد.

زنگنه با اشاره به تأکيدهاي راهبردي مقام معظم رهبري و تکاليف مقرر در سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي براي حوزه نفت، گاز و پتروشيمي از اهتمام وزارت نفت بر تحقق کامل اين اهداف خبر داد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز با تأکيد بر وظيفه بسيار مهمي که به منظور نظارت بر حسن اجراي سياست هاي کلي از سوي مقام معظم رهبري به هيئت عالي نظارت مجمع محول شده، هدف از ارزيابي عملکرد دستگاه هاي مسئول را کمک به بهبود جهت گيري ها و انطباق بيشتر مصوبات، قوانين و اقدام ها با اهداف عالي سياست هاي کلي نظام دانست.

 

  پرداخت تسهيلات کم بهره به کارکنان نفت مناطق مرکزي

کارکنان متقاضي ستاد و شرکت هاي تابع شرکت نفت مناطق مرکزي ايران حسب اولويت تسهيلات وام کم بهره دريافت مي کنند. خليل قاسم زاده، مدير منابع انساني اين شرکت با اشاره به امضاي يادداشت تفاهم پرداخت تسهيلات وام از سوي بانک عامل و براساس دستورعمل ابلاغي شرکت ملي نفت ايران گفت: براي نخستين بار از مردادماه امسال وام کم بهره 70 تا 100 ميليون ريالي افزون بر وام هاي مصوب سازماني ديگر به کارکنان متقاضي حسب اولويت پرداخت خواهد شد.

وي درباره تسهيلات پرداختي در سال گذشته افزود: با توجه به اهميت نيروي انساني به عنوان سرمايه اصلي سازمان ها، سال 98 در بخش مددکاري و امور کارکنان حوزه منابع انساني در قالب مصوبه هيئت مديره، مساعدت بلاعوض و وام اضطراري به همکاران اعطا شد.با بازديدهاي دوره اي همکاران مددکاري از مناطق عملياتي و همچنين مراجعه حضوري کارکنان، کارشناسان در جريان مشکلات و مسائل آنان قرار گرفتند و با تهيه گزارش و دريافت مجوزهاي لازم، اقدام هاي مناسب از جمله ارائه خدمات مشاوره اي، آموزشي، رفاهي و اعطاي تسهيلات انجام مي شود. پيش از اين نيز سامانه ارتباط مستقيم با مدير منابع انساني پورتال شرکت ايجاد و راه اندازي شده که هر يک از همکاران با مراجعه به اين سامانه مي توانند طرح موضوع داشته باشند و پاسخ دريافت کنند.

مدير منابع انساني شرکت نفت مناطق مرکزي ايران در زمينه ارائه خدمات به ايثارگران مشمول استفاده از دستورعمل بخشودگي مالياتي گفت:  سال 98 با ثبت اطلاعات حضور در جبهه، تعداد 106 نفر از کارکنان شاغل و بازنشسته ايثارگر و رزمنده اين شرکت از مزاياي فوق العاده افزايش سنواتي و معافيت مالياتي بهره مند شدند.

شرکت نفت مناطق مرکزي ايران با تعداد بيش از 10 هزار نيرو در ستاد و شرکت هاي تابع بهره برداري زاگرس جنوبي، شرق و غرب بزرگ ترين توليدکننده گاز مناطق خشکي کشور محسوب مي شود. پراکندگي جمعيتي همکاران در سطح استان هاي کشور از شمال شرق، جنوب و غرب کشور سبب شده است هدايت و راهبري حوزه منابع انساني در اين شرکت بسيار حائز اهميت باشد.

 

طرح توليد نرمال هگزان با حضور رئيس جمهوري به بهره برداري مي رسد

خودکفايي پالايشگاه امام خميني (ره) شازند در توليد هگزان

مديرعامل پالايشگاه امام خميني (ره) شازند گفت: طرح توليد محصول نرمال هگزان که قرار است در روزهاي آينده از سوي رئيس جمهوري به صورت ويدئوکنفرانس افتتاح رسمي شود، از خروج ارز و واردات اين محصول به صورت جدي جلوگيري کرده است. غلامحسين رمضان پور در اين باره افزود: اين طرح از اواخر آبان 97 آغاز شد و بخش نخست آن (لوله گذاري و...) بهمن ماه سال 98 به بهره برداري رسيد. وي هدف اصلي از اجراي اين طرح را توليد محصول نرمال هگزان (خوراک موردنياز صنايع پتروشيمي) عنوان کرد و افزود: با اجراي اين پروژه از خروج مقدار زيادي ارز براي واردات اين محصول جلوگيري شده است.  براساس اين گزارش، در روزهاي آينده طرح توليد نرمال هگزان با حضور رئيس جمهوري به صورت ويدئوکنفرانس به طور رسمي افتتاح مي شود. محصول نرمال هگزان با قابليت توليد در دو گريد پليمري و غذايي در بورس انرژي نيز عرضه مي شود.

 

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران:

کار در شرايط سخت و تحريم  راه حل هاي متفاوت مي طلبد

معاون وزير نفت در امور گاز تأکيد کرد که در شرايط سخت و محدوديت ها نبايد متوقف شويم و هميشه بايد راه حل هاي متفاوت داشته باشيم.

حسن منتظرتربتي در نشست مشترک هيئت مديره شرکت ملي گاز ايران و هيئت مديره مجتمع گاز پارس جنوبي که به صورت ويدئوکنفرانس  برگزار شد، گفت: از زحمات و خدمات ارزشمند و ستودني مديرعامل، متخصصان و کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبي تشکر و قدرداني مي کنم که با اخلاق و منش خوب سازماني موجبات رشد و شکوفايي صنعت گاز کشور را فراهم کرده اند.

وي با اشاره به موفقيت هاي مجتمع گاز پاس جنوبي، اظهار کرد: اين موفقيت هاي بزرگ موجب شده وزير نفت، با نگاهي مثبت و قوت قلب به مجتمع گاز پارس جنوبي بنگرد و در جلسات مهم که در مورد پارس جنوبي برگزار مي شود، آقاي زنگنه همواره رضايتمندي کامل خود را از تلاش هاي متخصصان و  کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبي بيان کرده است.

معاون وزير نفت در امور گاز به شرايط کنوني کشور اشاره کرد و ادامه داد: اکنون کشور عزيزمان در شرايط سخت تحريم هاي ظالمانه قرار دارد و ما در اين شرايط سخت و محدوديت ها هيچ وقت نبايد متوقف شويم و هميشه بايد راه حل هاي متفاوت داشته باشيم و با دنبال کردن آن راهکارهاي اساسي، هرگز اجازه ندهيم در حرکت به سمت پيشرفت و برداشتن گام هاي اساسي در جهت جهش توليد توقف ايجاد شود. هم اکنون در اين شرايط مهم بايد آگاهانه و هوشيارانه به سمت الگوها و روش هاي حل چالش ها برويم.

تربتي همچنين با اشاره به شيوع ويروس کرونا در کشور گفت: خوشبختانه نکات بهداشتي در مجتمع گاز پارس جنوبي با کمک واحدهاي اچ اس يي به خوبي رعايت شده که جاي تقدير و تشکر دارد، ضمن اينکه اين نکته فراموش نشود اين ويروس هنوز هم بسيار خطرناک است و براي ريشه کن کردن آن، رعايت تمام نکات بهداشتي و دستورعمل ها، الزامي و ضروري است.

وي به انتصاب ايرج خرمدل به عنوان مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس اشاره کرد و افزود: بسيار خوشحال هستيم و مايه افتخار است که يکي از مديران ارزشمند و پرتلاش مجتمع گاز پارس جنوبي توانسته سکان هدايت سازمان منطقه ويژه را برعهده بگيرد و اين انتصاب مهم و شايسته، نشان از برنامه ريزي منسجم و کار تيمي در سايه همدلي در مجتمع دارد.

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران همچنين گفت: مجتمع گاز پارس جنوبي داراي ظرفيت هاي بسيار بالايي است و شعاع درخشش آن نه تنها در شرکت ملي گاز ايران، بلکه اين درخشش بزرگ در همه لايه هاي وزارت نفت و پارس جنوبي تبلور يافته است.تربتي در پايان يادآور شد: نمونه ديگري از مديران شايسته و توانمند مجتمع، محمدرضا جولايي است که از بدنه مجتمع گاز پارس جنوبي که نقش بسيار مهم و حياتي در توليد و فرآورش گاز کشور دارد، رشد کرده و اکنون اين مدير توانمند با داشتن تجارب بالا و انجام کارهاي شايسته در کارنامه خود در پارس جنوبي، به عنوان مدير ديسپچينگ شرکت ملي گاز انتخاب شده و ايمان داريم با ارتباط خوبي که با مجتمع دارد، مي تواند در اين بخش مؤثر باشد و کمک هاي شاياني به شرکت ملي گاز ايران کند.

 

 

 تا 16 تيرماه تمديد شد

فراخوان ارزيابي صلاحيت مشاوران مديريت دارايي فيزيکي

زمان ارائه مدارک و مستندات براي شرکت در فراخوان عمومي ارزيابي صلاحيت مشاوران مديريت دارايي فيزيکي که پيش از اين تا چهارم تيرماه اعلام شده بود، تا 16 تيرماه تمديد شد. عطف به سند سياست هاي کلي و الزام هاي نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي و الزام معاونت مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت به انجام ارزيابي و تهيه فهرست بلند مشاوران مديريت دارايي فيزيکي، آگهي فراخوان عمومي ارزيابي صلاحيت مشاوران مديريت دارايي فيزيکي 21 خرداد منتشر شد و بر اساس اعلام جديد، مهلت ارسال تقاضا و مدارک و مستندات مربوطه تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 99/04/16 تمديد شده است.

در اين فراخوان آمده است:

«به منظور تحقق سند سياست هاي کلي و الزامات نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي (به شماره ابلاغ 99/13082 مورخ 99/01/24) و جهت استقرار نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي براساس استانداردهاي سري ايزو 55000 و مدل IAM، معاونت مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت در نظر دارد بر اساس مفاد قانون برگزاري مناقصات و فراخوان شماره 6028818 که در پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات درج شده است، ارزيابي صلاحيت مشاوران متخصص و فعال در زمينه نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي را به انجام رساند. بنابراين از همه شرکت هاي متقاضي دعوت مي شود بر اساس شيوه نامه ارزيابي صلاحيت مشاوران مديريت دارايي هاي فيزيکي در صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي نسبت به تکميل فرم ها و ارسال مستندات مربوطه به دبيرخانه کارگروه ارزيابي صلاحيت مشاوران اداره کل نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي اقدام کنند.

فرآيند و اهم اقدام ها:

سند سياست هاي کلي و الزامات نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي فوق الذکر، شيوه نامه ارزيابي صلاحيت مشاوران مديريت دارايي هاي فيزيکي در صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي (به شماره سند MOP-AM-CAG-01 مورخ 99/03/12) و فرم هاي مربوطه از طريق پايگاه اينترنتي معاونت مهندسي، پژوهش و فناوري (www.doert.mop.ir) در دسترس شرکت هاي متقاضي است. فرم هاي تکميل شده طبق شيوه نامه يادشده و مدارک و مستندات مربوطه بايد ممهور به مهر شرکت و امضاي صاحبان مجاز امضا (حسب آخرين آگهي تغييرات شرکت)، فقط به صورت الکترونيکي (در لوح فشرده و تنها مطابق شماره بندي فرم هاي موجود در شيوه نامه) و در هر دو قالب فايل هاي Word و PDF به نشاني پستي دبيرخانه کارگروه ارزيابي صلاحيت مشاوران اداره کل نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي ارسال و رسيد دريافت شود. اين دبيرخانه از دريافت هرگونه نسخه کاغذي معذور است و فقط نامه تقاضا، به صورت کاغذي دريافت مي شود. آدرس و شماره تماس دبيرخانه: خيابان کريم خان زند- خيابان حافظ- ساختمان مرکزي ششم وزارت نفت- پلاک 523- طبقه چهارم- کد پستي 1598714513- دبيرخانه کارگروه ارزيابي صلاحيت مشاوران اداره کل نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي- تلفن 9-61627838 و 88925009

حوزه خدمات مشاوران:

حوزه خدمات مشاوران متقاضي ارزيابي صلاحيت در اين فراخوان شامل ارائه خدمات در همه زمينه هاي مرتبط با پياده سازي و استقرار نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي در برگيرنده ارزيابي وضعيت، برنامه ريزي، تدوين مستندات، پياده سازي سيستم هاي مديريتي زيرمجموعه آن مانند نظام مديريت سلامت دارايي و ساير سيستم هاي مربوطه، آموزش تخصصي و ارتقاي توانمندي کارکنان ذي ربط، تدوين و توسعه بانک هاي اطلاعاتي و سيستم نرم افزاري EAMS، گردآوري و ورود داده ها به سيستم EAMS و ديگر خدمات مورد نياز است.

توجه:

تکميل و ارسال فرم ها حقي براي متقاضيان ايجاد نمي کند.

ارزيابي صلاحيت شرکت هاي متقاضي بر اساس داده هاي اطلاعاتي مندرج در فرم هاي واصله، توسط کارگروه ارزيابي صلاحيت مشاوران اداره کل نظام مديريت دارايي هاي فيزيکي و مطابق شيوه نامه مربوطه انجام مي شود. در صورت ارائه اطلاعات نادرست و خلاف واقع، مطابق  قانون برگزاري مناقصات با متخلفان برخورد و متقاضي متخلف از همه فرآيندهاي ارزيابي صلاحيت محروم خواهد شد».