گفت وگو با نخبه علمی در خانواده بزرگ پتروشیمی

از بازیگری تا دکترای مدیریت بازرگانی

مشعل     يکي از اتفاقات خوب براي هر خانواده اين است که اعضاي آن در دوره رشد  بهترين شرايط را داشته باشند و به موفقيت و رضايت مورد نظر خود برسند. خانواده ها نيز در اين شرايط اقتصادي و تغييرات اجتماعي تلاش مي کنند، فرزندانشان را تا سطحي قابل قبول حمايت کنند و رسيدن فرزندان به موفقيت، برايشان بسيار شادي بخش است. خانواده بزرگ نفت هم هر زمان اخبار موفقيت  اعضا و فرزندان آنها را  مي شنود، احساس شادي دارد و اين شادي ها هر روز بيشتر مي شود و ادامه دارد.

زهرا مهدوي ثابت، فرزند مسعود مهدوي ثابت، يکي از بازنشستگان شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي است. هر سه فرزند اين بازنشسته نفتي در حوزه علم و پژوهش به موقعيت هاي علمي قابل توجهي رسيده اند.

او متولد سال 1365 است و در اين سال ها تلاش علمي زيادي داشته است. مهدوي دو ليسانس مديريت بازرگاني و برق و الکترونيک دارد؛ اما علاقه به مديريت بازرگاني او را به ادامه تحصيل وا داشته و کارشناسي ارشد خود را با درجه ممتازي در رشته مديريت بازرگاني بين الملل از دانشگاه علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي گرفته و مقطع دکترا را هم در سال 1393 با رتبه 22 در همين رشته قبول شده و ادامه تحصيل داده است.

مهدوي اين روزها وقت خود را براي دفاع از تز دکترا گذاشته تا به بهترين شکل آن را انجام دهد؛ تز دکتراي او درباره تبيين مدل عملکرد صادراتي فراورده هاي نفتي ايران است.   

او که بخشي از سال هاي تحصيلي را به طور جهشي خوانده، زودتر به دانشگاه رفته و همزمان در رشته ورزشي شنا هم فعال بوده، مي گويد: تا زماني که باشگاه ورزشي نفت و پتروشيمي جدا نشده بود، عضو تيم شنا بودم؛ اما بعد از اين تقسيم بندي بين نفت و پتروشيمي ديگر دسترسي به فضاي ورزشي جديد نداشتم تا بتوانم همزمان ورزش خود را در رشته شنا ادامه دهم. مهدوي دليل اين دسترسي نداشتن را راه دور باشگاه ورزشي اعلام مي کند و مي افزايد: در عين حال اعلام شد تنها براي زمان مسابقات امکان تمرين وجود دارد و به همين دليل ديگر شرايط براي تمرين هاي ورزشي وجود نداشت.  البته اين نخبه خانواده نفت، همزمان به عنوان ورزش و سرگرمي به ورزش اسکي هم در دو رشته آلپاين و اسنوبرد هم مشغول بوده است.

او ادامه مي دهد: در اين سال ها به دليل علاقه به تئاتر و سينما در اين حوزه هم ورود داشتم و تا قبل از حضور در مقطع دکترا و مشغله مربوط به تز دکترا وقت بيشتري را براي اين علاقه مندي خود اختصاص مي دادم. در حوزه بازيگري هم در سال 1387 مقام دوم جشنواره شهيد آويني را به دست آوردم و در اين سال ها چند نقش کوتاه در مجموعه هاي تلويزيوني هم داشتم.

اين نخبه خانواده نفت همچنين در اين سال ها توانسته مدرک زبان خود را در مقطع آيلتس دريافت کند و به واسطه اين قابليت، مي تواند در فضاي کاري خود پيشرفت بيشتري داشته باشد.

او فرزند اول خانواده و الگويي براي برادر و خواهر کوچکتر از خود بوده و توانسته اين مسؤوليت را بخوبي انجام دهد؛ چرا که برادر او همزمان در دو رشته خلباني و حقوق مشغول است و خواهر کوچکتر او هم که 15 سال دارد، تاکنون فعاليت هاي علمي مختلفي داشته و به عنوان پژوهشگر برتر در جشنواره خوارزمي انتخاب شده است.

مهدوي درباره شغل و آينده خود به شرايط اجتماعي و اقتصادي که در جامعه وجود دارد، اشاره مي کند و مي گويد: شرايط سختي براي برنامه ريزي و ترسيم تصويري کلي از آينده وجود دارد و نمي توان تصميم دقيقي گرفت. با اين وجود فعلا همه وقت و تلاش خود را براي تکميل و بهتر انجام دادن تز دکترا مي گذارم و اميدوارم در آينده، پيشنهادهاي کاري و تحصيلي خوبي داشته باشم.

 

گزارش تصویری

 

 

رعايت پروتکل هاي بهداشتي در حرم مطهر رضوي

به منظور حفظ سلامت زائران، اماکن متبرکه حرم مطهر رضوي شامل رواق ها، صحن ها و تمام مکان هايي که زائران در آن رفت و آمد دارند، به طور مداوم از سوي خدمه ضدعفوني مي شود.

 

معرفی اپلیکیشن

Thrive Away

اين نرم افزار به شما اين امکان را مي دهد تا اپليکيشن هايي را که مدنظرتان است، در مدت زماني که معين کرده ايد، قفل کرده و نتوانيد از آن استفاده کنيد همچنين مي تواند با تعيين مدت زمان خاصي، گوشي شما را قفل کند و تا وقتي که اين مدت تعيين شده به پايان نرسيده باشد، نمي توانيد از گوشي خود استفاده کنيد. اين نرم افزار براي کساني که بيش از حد از گوشي استفاده مي کنند بسيار مناسب است.

OH Browser

بسياري از ما در شرايط مختلف روزانه که يک دستمان مشغول کار است، با دست ديگر با گوشي کار مي کنيم، در حالي که انگشتمان به همه بخش هاي صفحه نمي رسد. OH Browser مخفف One hand Browser است. همان طور که از اسمش مشخص است، اين مرورگر براي راحتي استفاده با يک دست است. از قابليت هاي بارز اين مرورگر، سکرول شدن زياد است تا دسترسي به آن آسان تر باشد.

Datally

با افزايش هزينه ها و از سويي فراگيري بيشتر اينترنت، بايد به دنبال راه هايي براي کاهش مصرف ديتا بود. Datally موفق شد به طور مؤثر اين مهم را براي مردمان سراسر دنيا به ارمغان بياورد. اين آپ کاربردي گوگل امسال چند قابليت جديد و ويژه دريافت کرد.  اولي Guest Mode نام دارد که براي کاربر مهمان محدوديت مصرف تعيين مي کند، Daily Limit براي مصرف نت هر اپليکيشن محدوديت روزانه مي گذارد و  Find Wi-Fi اينترنت رايگان دور و برتان روي نقشه را مشخص مي کند.