مهاجم نفت آبادان در گفت وگو با «مشعل»:

می خواهم آقای گل شوم

مشعل     آقاي گل ليگ تا اين لحظه که سابقه بازي در نفت تهران را هم دارد، در ليگ برتر نوزدهم در صنعت نفت آبادان خوش درخشيده است و با زدن 10 گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد و بايد گفت که بخت نخست آقاي گلي اين فصل ليگ برتر است.

عيسي آل کثير، مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان که اين روزها در شرايط سخت کرونايي، خود را براي ادامه ليگ برتر آماده مي کند، گفت: مشکل فقط کرونا نيست، بلکه در تابستان، گرما و بدي آب وهوا، بازيکنان را بيشتر اذيت مي کند و براي همين بخوبي نمي توانيم تمرين کنيم.

 با مهاجم گلزن تيم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره وضعيت تيمش و اينکه آقاي گل ليگ مي شود يا نه؟ گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

اوضاع درتيم فوتبال صنعت نفت آبادان چطور است و با کرونا چه مي کنيد؟

 اوضاع نه خوب است و نه بد، بالاخره مي گذرانيم. درواقع معمولي است. در مورد کرونا و مشکلاتش هم بايد بگويم مشکل تيم ما فقط کرونا نيست؛ بلکه به دليل شرايط بدآب وهوايي آبادان نمي توانيم بخوبي تمرين کنيم. از سوي ديگر بازيکنان سالم تيم ما قرنطينه نشده اند؛ اما با توجه به شرايط آبادان کمتر تردد مي کنيم و خودمان را قرنطينه کرديم. منتظر هستيم بازي ها برگزار شود و اميدواريم که در ايام مسابقات، مشکلي براي تيم و بازيکنان به وجود نيايد.

 بعضي از بازيکنان با تهيه يک طومار خواستار تعطيلي شدند. نظر شما چيست؟

شرايط سخت برخي تيم ها باعث شده بعضي بازيکنان اين کار را انجام دهند. هيچ بازيکني دوست ندارد مسابقات تعطيل باشد. هر فوتباليستي مي خواهد مسابقات برگزار شود؛ اما نگراني از خطرات سفر هاي مکرر و اقامت در شهر هاي مختلف باعث شده به برگزاري رقابت ها حساس شويم. اميدوارم در ليگ بعدي، شرايط بهتري براي برگزاري مسابقات فراهم کنند.

 الان بيشتر ليگ هاي اروپايي شروع شده است، فکر نمي کنيد ماهم بتوانيم مثل آنها ليگ را برگزار کنيم؟

خيلي خوب است که از کشور هاي صاحب فوتبال الگو بگيريم؛ اما واقعاً نمي توانيم فوتبال خود را با کشور هاي ديگر مقايسه کنيم. بازهم تأکيد مي کنم، خيلي خوب است که از کشور هاي صاحب فوتبال مثل آلمان و ايتاليا الگو بگيريم؛ اما بايد از برنامه ريزي و زيرساخت هايي که دارند هم الگوبرداري کنيم. در غير اين صورت، مقايسه فوتبال ما با چنين کشور هايي درست نيست.

 به آب وهواي آبادان و گرماي هوا اشاره داشتيد. آيا تمرين ها در اين شرايط خوب پيش مي رود و مي توانيد براي شروع ليگ آماده شويد؟

گرما و آب وهوا ما را خيلي اذيت مي کند. از سوي ديگر بعد از يکي، دو هفته تمرين، تعداد بازيکنان بيمار و کرونايي ما افزايش يافت و مجبور شديم 5 روز تمرين ها را تعطيل کنيم. متأسفانه در چنين شرايطي، بدن ها نوسان پيدا مي کند و بار ديگر از آمادگي دور شديم. براي همين مجبوريم سختي اين روز ها را تحمل کنيم. مربيان نمي توانند خيلي به بدن بازيکنان فشار بياورند. تيم ما در طول فصل جاري براي چهارمين بار در هواي گرم و شرجي آبادان، بدنسازي مي کند. بدن سازي در اين هوا، انرژي مضاعفي مي خواهد.

 چرا مثل بقيه خوزستاني ها بيرون از آبادان اردو نزديد؟

همه تيم هايي که شهر هاي جنوبي را ترک کردند، بالاخره برمي گردند؛ اما بدنسازي هايشان را در شهر خوش آب وهوا تري برگزار کردند. درنتيجه به بدن ها فشار کمتري واردشده است. مربي بدنساز در هواي آبادان نمي تواند به حد لازم فشار بياورد؛ چون از ميزان آمادگي بازيکنان کم مي شود. باشگاه صنعت نفت، شرايط مالي خوبي ندارد و نمي توانيم حداقل بدنسازي تيم را در شهر ديگري برگزار کنيم. درنتيجه مجبوريم در گرما تمرين کنيم.

 به کرونا و اينکه چند بازيکن شما به اين ويروس مبتلا شدند، اشاره کرديد. اين موضوع چقدر روي بازيکنان و تيم اثر دارد؟

اميدواريم مصدوميت و کرونا سراغ هيچ بازيکني نيايد. ما به فکر سلامت خود هستيم. نمي دانيم در ادامه در سفر ها چه اتفاقاتي رخ مي دهد؟ همه تمرکز ما روي اين ويروس منحوس است. اميدواريم به دليل ازسرگيري مسابقات، مصدوميت و کرونا سراغ هيچ بازيکني نيايد. شايد در کل جامعه شرايط سختي حاکم باشد؛ اما من در مورد فوتبال حرف مي زنم؛ چراکه از زندگي فوتباليست ها خبردارم. هر بازيکني چند خانواده را ازنظر مالي حمايت مي کند. درنتيجه اگر اتفاقي رخ دهد، نه تنها آن بازيکن و خانواده اش؛ بلکه خانواده هايي که کنار آن ها هستند نيز آسيب مي بينند. اميدوارم از شر اين ويروس راحت شويم و کل مردم ايران هميشه سالم باشند.

 شما در کورس کسب سهميه آسيا هستيد. فکر مي کنيد بتوانيد براي نخستين بار سهميه آسيايي بگيريد؟

ما تا الان هم نتايج خوبي گرفتيم و موقعيت خوبي در جدول داريم. در پنج بازي آينده ميزبان هستيم و با تيم هايي مثل استقلال و شهر خودرو که بالاي سر ما هستند، در زمين خودمان روبه رو مي شويم؛ هرچند از حمايت هواداران دربازي هاي باقيمانده بهره نمي بريم؛ اما دربازي هاي باقيمانده اين فرصت راداريم که نتايج خوبي بگيريم تا صنعت نفت براي اولين بار، سهميه ليگ قهرمانان را به دست بياورد.

 با زدن 10 گل در کو رس آقاي گلي قرار داريد. مي توانيد در پايان فصل آقاي گل شويد؟

من بيشتر به دنبال اين هستم که تيم نتيجه بگيرد تا اينکه خودم آقاي گل شوم. گل زدن من، اولويت دوم است. من به عنوان يک مهاجم، گل زدن را دوست دارم و وظيفه من گل زني است. يک بار در ليگ دسته يک با آلومينيوم هرمزگان، آقاي گل شدم. الان هم سعي مي کنم آقاي گل شوم و اين گل زدن هايم به نفع تيم باشد تا بهترين نتايج را بگيريم.

 در يک برهه، پرسپوليس مي خواست شما را در اختيار بگيرد؛ فکر کنم نيم فصل بود. واقعاً دوست داشتيد برويد؟

من رسماً از باشگاه پرسپوليس پيشنهاد داشتم و آنها کتباً به باشگاه نامه زده بودند تا حضور من را در باشگاهشان فراهم کنند؛ اما کادر فني و باشگاه گفتند به من نياز دارند و من هم قبول کردم بمانم. بالاخره خوزستاني هستم و دوست دام که با نفت آبادان بهترين نتايج را بگيرم.

 

سرمربی جدید تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی انتخاب شد

محمد ميهن دوست با تصميم مديرعامل و اعضاي هيات مديره باشگاه پارس جنوبي به عنوان سرمربي تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي انتخاب و معرفي شد. او فصل گذشته به عنوان مربي بدنساز در پارس جنوبي مشغول به کار بود که اين فصل به عنوان سرمربي انتخاب شد. تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي، يکي از قديمي ترين باشگاه هاي کشور است و سال گذشته توانست نايب قهرمان ليگ برتر شود. اکبرفريد، سرپرست و مدير تيم ليگ برتري فوتبال ساحلي پارس جنوبي در گفت وگو با «مشعل» در خصوص انتخاب سرمربي جديد اين تيم و اينکه چه شد مربي بدنساز، سرمربي تيم شد، گفت: فصل گذشته علي نادري، هدايت تيم را به عهده داشت؛ اما در فصل جديد تيم را ترک کرد و هدايت تيم فرش حداد اصفهان را عهده‎دار شد. با توجه به شناخت مهين دوست از تيم و اينکه فوتبال ساحلي را هم خوب مي شناسد، تصميم گرفتيم او هدايت تيم را به عهده داشته باشد.

فريد در ادامه با اشاره به شروع تمرين ها و آماده سازي تيم پارس جنوبي براي شروع ليگ برتر گفت: با مجوز سازمان ليگ براي آغاز تمرين‏ تيم هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي تمرين پارس جنوبي نيز از 24 خردادماه با رعايت کامل پروتکل‎هاي بهداشتي زير نظر ميهن دوست سرمربي جديد تيم آغاز شد. مدير تيم پارس جنوبي در خصوص نحوه برگزاري رقابت هاي اين فصل و زمان شروع آن به دليل شرايط خاص کرونايي گفت: امسال با توجه به شيوع کرونا، شرايط برگزاري ليگ متفاوت است و همانند سال گذشته 12 تيم حاضر در ليگ به صورت رفت و برگشتي با يکديگر رقابت نمي کنند. در خصوص زمان شروع مسابقات هم بايد بگويم در حال حاضر سازمان ليگ به تيم‎ها اجازه 20 تا 25 روز تمرين داده تا پس ازآن، نسبت به اعلام زمان دقيق بازي‎هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي اقدام کند. با توجه به برگزاري جام باشگاه هاي جهان در مهرماه، بازي‎هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور هر طور شده بايد تا شهريورماه به پايان برسد. در سه ماه پاياني سال نيز تيم ملي 2 تورنمنت حساس بين قاره اي امارات و رقابت هاي انتخابي جام جهاني در پيش دارد که بدون شک برگزاري منظم ليگ مي‎تواند به تقويت تيم ملي براي حضور مقتدرانه در اين رقابت‏ ها کمک کند.

فريد درباره وضعيت پارس جنوبي در نقل و انتقالات گفت: اين تيم با جدايي حسن عبداللهي، احسان درا، ملي پوش جوان تيم شهرداري بندرعباس را به خدمت گرفت؛ اما ساير بازيکنان سال گذشته در تيم حفظ شدند.

مدير تيم پارس جنوبي در خصوص اينکه اين تيم با توجه به تغييرات بازهم به قهرماني فکر مي کند يا نه گفت: تيم پارس جنوبي، همچون فصل ‏هاي گذشته مدعي کسب عنوان قهرماني است و در اين راه از هيچ کوششي دريغ نخواهد کرد. در فصل گذشته به عنوان نايب قهرماني ليگ برتر فوتبال ساحلي کشور دست پيدا کرديم؛ اما امسال سعي مي کنم، قهرمان شويم.

 

مشکل خوابگاه و زمین تمرین نفت مسجدسلیمان حل شد

تمرين هاي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان که هفته گذشته در تهران، از سر گرفته شد، به پايان رسيد و اين تيم به مسجدسليمان برگشت تا خود را براي نخستين بازي در ادامه ليگ برتر آماده کند.   برگشتن نفت مسجدسليمان به خانه در آستانه شروع مسابقات با چند خبر خوب همراه شد که در وهله اول تست مجدد يکي از بازيکنان تيم که پيشتر مثبت اعلام شده بود، منفي شد و او به تيم نفت بازگشت تا براي بازي در ليگ برتر آماده شود. اما خبر خوب ديگر براي نفتي ها در آستانه شروع دوباره ليگ، حل شدن مشکل استفاده از خوابگاه و زمين تمرين در مسجدسليمان بود که حالا اين تيم از اين به بعد در خانه تمرين مي کند.  در همين رابطه بايد بگوييم به دليل برخي مشکلات، مانند مشکلات مالي پس از مذاکرات مديران باشگاه نفت مسجدسليمان با مسؤولان شرکت نفت، مشکل استفاده نفتي ها از زمين و خوابگاه اين تيم حل شد و آنها در ادامه مسابقات، مشکلي از اين بابت ندارند. کارهاي آماده سازي زمين بهنام محمدي براي تمرين و مسابقه اعضاي تيم نفت مسجدسليمان انجام شد که از هفته بعد مي توانند در خانه از حريفان خود ميزباني کنند. خبر خوب ديگر هم براي نفتي هاي مسجدسليمان و مهدي تارتار، بازگشت حامد نورمحمدي، مدافع مصدوم زرد پوشان به تمرين ها بود که به اين ترتيب او به بازي تيمش مقابل شاهين شهرداري بوشهر رسيد. شاگردان مهدي تارتار روز 8 تير در هفته بيست ودوم ليگ برتر فوتبال، مهمان شاهين خواهند بود.