گفت وگو با ورزشکاری از پتروشیمی مسجد سلیمان که این روزها پروژه رکاب زنی دور ایران را تمام می کند

قهرمانی انفرادی برای مسجد سلیمان

 

مشعل     حسين عالي محمدي را بيشتر با پروژه هاي ورزشي متفاوت و انفرادي، بخصوص حرکات انفرادي که با توپ انجام مي دهد، مي شناسند. او اين قابليت و توانايي را در داخل و خارج از کشور و در عرصه هاي مختلف و جذابي مثل برج ميلاد تهران يا ديوار چين اجرايي کرده است. عالي محمدي رکورددار روپايي زدن روي ديوار چين، پياده روي از شمال به جنوب کشور و فتح 1693 پله برج ميلاد با روپايي در زمان 30 دقيقه است که در پروژه اي جديد با دوچرخه، دور ايران را مي گردد که حالا در پايان مسير است. با حسين عالي محمدي در حالي که در ميانه راه و سوار بر دوچرخه است تا به مسيرهاي انتهايي پروژه رکاب زني دور ايران برسد، گفت و گويي کوتاه داشتيم.

او عضو رکوردداران ملي ايران است و پروژه فعلي خود براي رکاب زدن دور ايران را با هدف ترويج فرهنگ دوستي و برادري بين اقوام ايراني و معرفي هرچه بيشتر زادگاهش «مسجدسليمان»، به مردم از زاهدان شروع کرده و تا زماني که ما اين گزارش را تهيه کرديم، در نزديکي شهرستان انديمشک قرار داشت. عالي محمدي طي اين مدت از شهرهاي مختلفي از جمله استان هاي خراسان جنوبي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، گلستان، مازندران، گيلان، اردبيل، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي و کردستان عبور کرده و وارد استان خوزستان شده است.

اين ورزشکار، يکي از هموطنان مسجد سليماني است که تقريبا 40 سال سن دارد؛ اما معتقد است، دست کم تا پنج سال ديگر مي تواند برنامه هاي ورزشي انفرادي خود را ادامه دهد. او مي افزايد: در اين سال ها بدون کمک مربي يا تيمي ورزشي به شکل انفرادي برنامه و ايده هاي خود را طراحي و برنامه ريزي کرده ام و از سوي هيچ ارگان دولتي مورد حمايت قرار نگرفته ام؛ اما مديرعامل شرکت پتروشيمي مسجد سليمان از ابتدا من را مورد حمايت قرار داد و با حمايت مالي و پيراهن شرکت پتروشيمي مسجد سليمان، برنامه هاي ورزشي خود از جمله پروژه رکابزني دور ايران را شروع کردم.

عالي محمدي مي گويد: حدود يک ماهي است که به عنوان مسوول بخشي از حوزه ورزش پتروشيمي مسجد سليمان از سوي مديرعامل اين مجموعه انتخاب شده ام، اما هنوز مشغول به کار نشده ام. او مي افزايد: اين حمايت براي من بسيار قابل تقدير است و مي دانم که مي توانم با وجود اشتغال به کار دائم و با همراهي اين مجموعه و مديرعامل آن، به برنامه هاي ورزشي خود نيز بپردازم. در مورد هزينه هاي پروژه رکابزني دور ايران که قابل توجه هم بوده، مورد حمايت قرار گرفتم و اين شرکت اسپانسر و حامي من است.

اين ورزشکار ادامه مي دهد: در اين برنامه هاي ورزشي، همواره انفرادي اقدام کرده ام و تلاش مي کنم برنامه هاي ورزشي منحصر به فرد خود را در داخل و خارج از کشور با پوشش رسانه اي و اطلاع مراجع ورزشي انجام دهم تا بتوانم آنها را به عنوان رکورد به ثبت برسانم.

او در خصوص برنامه پيش روي خود هم مي گويد: قرار است پيشنهاد صعود به چهار قله سبلان، دماوند، زردکوه و دنا را به هيات کوهنوردي استان بدهم تا در مدت يک ماه به هر چهار قله صعود کنم. عالي محمدي مي افزايد: با توجه به توانايي هاي جسمي که دارم، مي توانم به بيشتر رشته هاي انفرادي وارد شوم، به همين دليل برنامه هايي مثل کوهنوردي، دوچرخه سواري و روپايي زدن را بخوبي انجام مي دهم و تاکنون موفق هم بوده ام.

او که بخش زيادي از زندگي خود را به ورزش در رشته هاي مختلف اختصاص داده و در واقع به دنبال خواسته ها و روياهاي خود رفته، ازدواج کرده و داراي يک فرزند پسر است. خانواده اش در مسجد سليمان هستند و او با فعاليت مستمر در پتروشيمي مسجد سليمان، مي تواند همزمان با برنامه هاي ورزشي خود، در کنار خانواده هم بيشتر حضور داشته باشد.

 

شرح عکس

 

 

 اقامه نماز جمعه بعد از حدود 110 روز تعطيلي

نماز جمعه پس از حدود 110 روز تعطيلي به دليل شيوع ويروس کرونا، در بسياري از شهرها دوباره برگزار شد. نماز جمعه اراک هم روز جمعه 23 خرداد به امامت آيت الله دري نجف آبادي، نماينده ولي فقيه در استان مرکزي و امام جمعه اين شهر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي در مصلي اين شهر اقامه شد.

 

معرفی اپلیکیشن

Onavo Extend

اين اپليکيشن، يک نرم افزار فشرده سازي اطلاعات محسوب مي شود که با کم کردن حجم تصاوير، متون و فايل هاي ديگر، به کاربران کمک مي کند از ترافيک اطلاعات خود بيشتر و بهتر استفاده کنند. علاوه بر اين Onavo Extend با کنترل مصرف ديتا در اپليکيشن هاي مختلف، يک گزارش ماهانه از ترافيک مصرفي براي شما فراهم مي کند. اگر از کاربران تلفن هاي هوشمند هستيد، Onavo Extend با مديريت مصرف ترافيک، شما را از هزينه هاي شارژ حساب کاربري ديتا مي رهاند.

aCalender

يک اپليکيشن تقويم اندرويدي رايگان، با سه اينترفيس مختلف است. براي مشاهده جدول زماني روزانه، هفتگي و ماهانه کافي است روي صفحه Swipe کنيد. حرکت کشويي رو به بالا يا پايين نيز رخدادهاي ثبت شده را به شما نمايش مي دهد. طراحي خيلي ظريفانه aCalender، مي تواند در پيمايش بهتر رابط کاربري و يادگيري بصري اپليکيشن کمک شاياني به شما کند.

Catch Notes

يک اپليکيشن يادداشت برداري خوش ساخت با قابليت همگام سازي با فضاهاي ابري و شبيه به Evernote است. کار با اين نرم افزار ساده است. رابط کاربري موبايل محور آن با داشتن يک چرخ گردان به شما امکان مي دهد براحتي دستور مورد نظر خود (يادداشت برداري، آپلود عکس، ضبط صدا و...) را انجام دهيد. نسخه رايگان اين اپليکيشن، به شما اجازه مي دهد ماهانه 50 مگابايت از اطلاعاتتان را به حساب کاربري خود در فضاي ابري آن منتقل کنيد.