سرمربي بانوان ملي حفاري:

سلامتي بازيکنان مهم تر از ليگ و جام است

 سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري بابيان اينکه سلامت بازيکنان خيلي مهم تر از برگزاري ليگ و جام است، مي گويد: برگزاري ليگ ارزش اينکه خداي ناکرده يک بازيکنمان به اين ويروس مبتلا شود را ندارد.

مينا باراني در گفت وگو با «مشعل»، در خصوص آغاز تمرين هاي اين تيم با توجه به اعلام سازمان ليگ فوتسال که از تاريخ 18 خردادماه، شروع شده است، گفت: هم باشگاه ملي حفاري و هم هيات فوتبال استان به فدراسيون اعلام کرده اند، با توجه به اينکه وضعيت خوزستان به دليل افزايش مبتلايان به کرونا قرمز است، شرايط خيلي سختي براي تمرين داريم، ضمن اينکه در حال حاضر تمام اماکن شرکت ملي حفاري ازجمله خوابگاه ها و سالن هاي ورزشي آن تعطيل هستند و بر اين اساس، بازيکنان شهرستاني نمي توانند به اهواز بيايند.او افزود: نمي دانم فدراسيون و مسؤولان برگزاري ليگ برتر فوتسال بانوان چه اصراري به برگزاري ليگ دارند. اگر خداي ناکرده يک بازيکن به اين ويروس مبتلا شود، چند نفر ديگر هم مبتلا خواهند شد. درست است که بايد ياد بگيريم با اين ويروس زندگي کنيم وزندگي روزانه را بگذرانيم، اما نه اينکه براي 3-2 مسابقه، جان چند نفر را به خطر بيندازيم. اميدوارم تدابير خاصي در نظر گرفته شود؛ زيرا يک جام و قهرماني، ارزش به خطر انداختن جان بازيکنان و دوستانمان را ندارد.

 باراني درباره اينکه ملي حفاري از شانس هاي اصلي قهرماني ليگ برتر است نيز گفت: جام و قهرماني اصلاً براي ما اهميت ندارد. اگر تيم قهرمان قرار بود به مسابقات باشگاه هاي آسيا برود، باز مي توانستيم به برگزاري ليگ اصرار داشته باشيم؛ اما وقتي قرار نيست اتفاق خاصي بيفتد، چرا بايد ليگ را در چنين شرايطي برگزار کنيم؟

او که از برنامه ريزي سازمان ليگ ناراحت بود در ادامه گفت: بازيکنانمان چهار ماه از تمرين ها و مسابقات دور بوده اند و اکنون حس عمق عضلاني بازيکنان بسيار کم شده است. بنابراين با 20 روز تمرين نمي توانند به آمادگي برسند و چه بسا آسيب ديدگي ها هم زيادتر خواهد شد، ضمن اينکه ترس از ابتلا به کرونا هم وجود دارد. پس برگزاري ليگ به چه قيمتي است؟ به قيمتي که بازيکنانمان براي فصل آينده مصدوم باشند يا به ويروس کرونا مبتلا شوند؟ وقتي خوزستان وضعيت قرمز دارد، چگونه قرار است تمرين کنيم و آماده مسابقات در شهر ديگري شويم؟ آيا اجازه مي دهند اين همه بازيکن از يک شهر قرمز وارد يک شهر سفيد شوند؟ اينها موارد مهمي هستند که نبايد به آنها سطحي نگاه کرد. به نظرم فدراسيون بايد در نظر بگيرد که سلامت بازيکنان مهم است يا يک جام آهني و اهداي آن به يک تيم؟

سرمربي فوتسال بانوان ملي حفاري بابيان اينکه ما زيرساخت هاي لازم را هم نداريم، گفت: قرار است بازيکنان هر سه روز يک بار تست بدهند و نمي توان نسبت به اين موضوع بي تفاوت بود، ضمن اينکه انجام اين مهم براي باشگاه ها نيز هزينه بر است.

باراني در پايان گفت: درهرصورت نظر شخصي من اين است که سلامت بازيکنان خيلي مهم تر از جام است؛ زيرا باشگاه حفاري آن قدر جام گرفته است که نيازي به اين جام ندارد و اگر حرفي مي زنيم، از چيزي نمي ترسيم. قطعاً اگر مسابقات از سر گرفته شود، يک پاي فينال خواهيم بود و در فينال هم حرفمان را در زمين مي زنيم و حفاري قهرمان مي شود.

 

جنگل نوردي کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران

كوهنوردان شركت ملي نفت ايران با حضور در ارتفاعات رشته کوه البرزدرسوادكوه در منطقه گاليشكلا تا آبشاراسكليم لفور به مسافت 17كيلومتربه جنگل نوردي در جنگل هاي گاليشكلا پرداختند.

گروه 17 نفره كوهنوردي شركت ملي نفت ايران به همراه 10 نفر از كاركنان شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه ساري از ساعت هاي اوليه صبح با 10 ساعت کوه پيمايي سنگين موفق شدند به آبشار اسكليم لفور در دل جنگل برسند.

آبشاراسكليم لفور در ميان جنگل هاي هريکاني در غرب مازندران واقع شده و 32 متر ارتفاع دارد. بدنه اين آبشار پلکاني و از جنس آهکي است که در حوضه انتهايي خود200 حوضچه آهکي با اندازه هاي مختلف را به وجود آورده است.

 کوهنورداني كه در اين برنامه شركت داشتند، عبارتند از: سبحان رجب پور، علي زنگانه، رضا زنگانه، علي شاهرخي، محمدابراهيم فرجي، محمد زمان قلي نژاد، محسن زاهدي، سيد مهدي ساداتي، علي فرج پور، عزت الله فرزام، سيد مصطفي احمدي نسب، محمد ديمكاران، فريدون ابو قداره، رضا قاسمي، فرشاد ملكي، فرهاد كردار، مصطفي استاد علي، محسن حدادي، امير سلام پور شريف، اصغر رحيم نژاد، محمدعلي شيخلو، ناصرقره باقري، مجيد خسرواني، عبدالله امامي، حميدغفاري، فرامرز فرجي و حسين باقر زاده (سرپرست گروه)

 

گلايه مندي ملي پوش پتروشيمي بندر اما م از نداشتن حريف تمريني در دوران کرونا

به دنبال پنجمين قهرماني متوالي هستيم

مشعل   ملي پوش تنيس روي ميز پتروشيمي بندر امام، بابيان اينکه شرايط خاص تمريني اخير، بويژه نبود حريف تمريني، تأثير منفي روي آمادگي اش گذاشته، مي گويد با تمام اين اوصاف و شرايط حال حاضر و به دليل ادامه بحران کرونا تمرين انفرادي را ترجيح مي دهد. افشين نوروزي، ملي پوش تيم پتروشيمي بندر امام با اشاره به شيوه تمريني که طي سه ماه گذشته و در شرايط کرونايي کشور داشته، مي خواهد روند قهرماني هاي پي درپي خود با پتروشيمي را در ليگ برتر تنيس روي ميز ادامه دهد. تيم پتروشيمي در يک قدمي قهرماني ليگ برتر قرارداد. در همين رابطه با افشين نوروزي گفت وگويي داشتيم که در ادامه مي خوانيم.

  ويروس کرونا روي تنيس روي ميز هم تأثير گذاشت و مسابقات شمارا هم لغو کرد؟

بله متأسفانه همين طور است. الان همه جامعه درگير اين ويروس است و ما هم از اين جريان مستثنا نيستيم. فکر مي کنم اوايل ناشناخته بودن اين بيماري و استرس زيادي که بخصوص براي حضور در اماکن عمومي وجود داشت،  تأثير زيادي روي من گذاشته بود، به طوري که خيلي نمي توانستم تمرين داشته باشم. فقط خود را به تمرين در خانه و نهايتاً برخي محل هاي امن محدود کرده بودم، البته کاري که خيلي ديگر از ورزشکاران هم انجام مي دادند.

  در حال حاضر به ورزش مي پردازيد و تمرين هاي تان را از سر گرفته ايد؟

بله خدا را شکر چند وقت است که ورزش مي کنم. به مرور با شناخت بيشتري که از اين ويروس به دست آمد و عادي تر شدن شرايط، تازه متوجه شدم که چطور در کنار کرونا زندگي کنم و تمرين داشته باشم.

  پروتکل هاي بهداشتي را هم رعايت مي کنيد و اينکه پروتکل خاصي براي تنيس روي ميز تعريف شده، چون مثل ورزش هاي گروهي، شما برخوردي با حريف نداريد؟

درست است که با حريف برخوردي نداريم و تنيس يک ورزش انفرادي به حساب مي آيد؛ اما بايد پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کنيم. در اين خصوص بايد بگويم که خيلي از موارد پروتکل هاي بهداشتي براي مبارزه با کرونا در رشته تنيس روي ميز هم تعريف شده، چون چه با کرونا و چه بدون آن، دو بازيکن در فاصله بيشتر از يک متر از هم هستند؛ البته اين هم دليلي بود که با خيال راحت تر روند عادي تمرين ها را از سر بگيرم.

  گويا قراراست ادامه مسابقات تنيس روي ميز در ليگ برتر را هم شاهد باشيم؟

 بله همين طور است. تنيس روي ميز جزو رشته هاي اوليه بود که وضعيت آن سفيد اعلام و مجوز تمرين در آن صادر شد. اين موضوع مزيد بر علت شد تا جدي تر و با اطمينان بيشتر تمرين داشته باشم، بخصوص که ديدارهاي پلي آف ليگ را هم در پيش داريم.

  پتروشيمي موفق شد به پلي آف برسد. آيا مي توانيد بازهم به فينال برويد و پنجمين قهرماني پي درپي را رقم بزنيد؟

همان طور که اشاره کرديد، تيم تنيس روي ميز پتروشيمي طي چهار دوره گذشته ليگ برتر قهرمان شده و امسال هم با اين تيم، تا مرحله نيمه نهايي مسابقات پيش آمده ام. خوشبختانه با اعلام فدراسيون، پلي آف ليگ برتر برگزار مي شود، البته با شرايط خاص خودش. تيم ما که بدون باخت و به عنوان تيم اول وارد مرحله نيمه نهايي شده، بايد در اين مرحله با شهرداري کرج ديدار داشته باشد. در مرحله مقدماتي رقابت ها، يک بار اين تيم را با نتيجه 6 بر صفر برديم. فکر مي کنم براي صعود به فينال ليگ برتر کار سختي نداشته باشيم، بخصوص که نتايج مقدماتي هم محاسبه مي شود. بنابراين قهرماني پنجم دور از دسترس نخواهد بود.

  بقيه بازيکنان تيم شما هم تمرين دارند و براي مسابقات آماده هستند؟

 من از وضعيت آمادگي همه بچه هاي تيم بي اطلاعم. فقط دورادور مي دانم که همه در منزل يا جايي ديگر، اما به صورت انفرادي تمرين مي کنند؛ ولي قطعاً از حالا که براي تمرين آزادتر هستيم تا زمان آغاز پلي آف، همگي مي توانيم آمادگي تقريبا خوبي به دست بياوريم تا باقدرت وارد مسابقات شويم؛ البته بازهم تأکيد مي کنم که رعايت پروتکل هاي بهداشتي واجب است. درست است که کم کم وارد فاز تمرين و مسابقه شده ايم؛ اما به خاطر داشته باشيم که کرونا هنوز وجود دارد و خطراتش احساس مي شود. بنابراين بايد مراقبت هاي لازم را داشته باشيم تا در دور جديد زندگي ورزشي، آسيب نبينيم.

  گويا به اين موضوع خيلي حساس هستيد و اينکه کرونا روي ورزش شما تأثير منفي داشته است؟

متأسفانه همين طور است. کرونا تأثيرات منفي زيادي روي ورزش و روند آماده سازي من گذاشته است. بگذاريد اين گونه براي شما توضيح دهم. در رشته ما داشتن حريف تمريني اهميت زيادي دارد؛ اما طي 3-2 ماه گذشته، از آن محروم بوديم، بايد تنهايي تمرين مي کرديم، درحالي که روبه روي ما بازيکني نبود. آسيبي که نبود حريف تمريني زد، خود کرونا به ما نزد (با خنده). درهرصورت؛ اما اين شرايط در همه کشورهاي جهان وجود داشته و دارد. بايد با آن کنار آمد و تمهيدات لازم برايش انديشيده شود. اين را هم بايد اضافه کنم که تمرين انفرادي به اندازه تمرين تيمي تأثيرگذار نيست؛ اما به نظرم بهترين حالت اين است که همچنان به صورت انفرادي به تمرين ها ادامه دهيم.

  دوباره به تيم ملي دعوت شديد. آيا مسابقاتي در پيش است؟

بله قبل از کرونا به تيم ملي دعوت شده بودم؛ اما اردوهاي تيم ملي و زمان آغاز آن اصلاً مشخص نيست؛ البته مسابقات قهرماني جهان هم لغو شده و اصلاً قرار نيست در رويدادي شرکت داشته باشيم؛ اما جدا از اين موضوع، لازمه برگزاري اردو، حضور همزمان بازيکنان در يک سالن براي تمرين و مستقر شدنشان در خوابگاه است. مسائل مربوط به تغذيه هم که وجود دارد که همه اينها با پروتکل هاي بهداشتي در تضاد است.

  افشين نوروزي برنامه اي براي خداحافظي از دنياي تنيس روي ميز دارد يا کماکان ادامه مي دهد؟

ابتدا بايد بگويم در اين شرايط حفظ سلامت اهميت زيادي دارد. تا زماني که در اوج باشم و بدانم که مي توانم تأثيرگذاري خوبي در تيم باشگاهي ام و تيم ملي داشته باشم، به تمرين و مسابقه ادامه مي دهم. زماني که اين حس را نداشته باشم، تصميم به خداحافظي مي گيرم. فعلاً تصميمي در اين زمينه ندارم. سال آينده مسابقات مهمي را پيش روداريم. مسابقات جهاني و بعد هم مسابقات انتخابي المپيک. براي همين با تمام توان تمرين مي کنم تا آماده باشم.