گفت و گو با یکی از اعضای پرتلاش خانواده بزرگ گاز در شهرستان هویزه


از امدادگری گاز تا کلاس رایگان دوومیدانی

مشعل     خانواده چندده هزار نفري نفت در گوشه و کنار کشورمان حضور دارند، از شهرهايي سبز و خوش آب و هوا تا شهرهايي گرم و شرجي و محروم و اگرچه از نظر جغرافيايي و محيطي و حتي امکانات تفاوت هايي وجود دارد؛ اما در يک موضوع يعني توجه به مسووليت اجتماعي يا به قولي کمک به همنوع، مشترک هستند. جعفر ساکي، امدادگر اداره گاز شهرستان هويزه هم يکي از اعضاي خانواده بزرگ گاز است که در خط مقدم خدمت رساني به مردم، آن هم در منطقه مرزي و محروم شهرستان هويزه فعال است. بخش جذاب زندگي او، آن بخشي است که با دست خالي و شرايط سخت؛ اما با عشق به ورزش و دووميداني تلاش مي کند نوجوانان و جوانان اين شهرستان را از آسيب هاي اجتماعي دور کند.

او خود قهرمان دووميداني آسياست و شش سال عضو تيم ملي بوده؛ اما سال هاست در کنار کار سختي که در مناطق مختلف شهري و روستايي انجام مي دهد، مربي نونهالان و جوانان هم شده است. اگر استان خوزستان و شهرستاني همچون هويزه را با موقعيت جغرافيايي و مرزي و شرايط آب و هوايي، بخصوص در اين روزهاي گرم تابستاني بشناسيد، مي دانيد که امدادگر گاز بودن در اين شرايط کاري، چقدر سخت است. اين ورزشکار عضو خانواده نفت، مسووليت رسيدگي به گزارش هاي حوادث مختلف در انشعاب ها از جمله قطعي و نشت گاز را به عهده دارد و با حقوق همين کار، در کنار امرار معاش خانواده اي شش نفره، کارهاي خير و عام المنفعه هم انجام مي دهد.  او چند سالي است که علاوه بر شغل خود در اداره گاز شهرستان هويزه، مربي دووميداني و مسوول هيات دووميداني شهرستان هويزه است و اقدامات زيادي را همزمان مديريت مي کند. ساکي براي بيشتر مناسبت هاي ملي، با هماهنگي فرمانداري براي جوانان و خانواده ها مسابقات دووميداني برگزار مي کند و مسووليت بسيج ورزشکاران سپاه هويزه را نيز به عهده دارد.

او مي گويد: چند وقتي است که به شکل رايگان براي کودکان بي بضاعت شهر هويزه که حدود 50 نفر مي شوند، کلاس هاي دووميداني برگزار مي کنم. علاوه بر ورزش دووميداني و شاخه هاي مختلف آن، آنها را با شيوه هاي مختلف از جمله همراهي خيرين، به فضاهاي تفريحي و اردوهاي گروهي مي بريم و برخي نيازهاي پوشاک و خوراک آنها را تامين مي کنيم.  او به کمبود امکانات آموزشي، ورزشي و تفريحي براي نوجوانان و جوانان اين منطقه اشاره مي کند و مي گويد: اين منطقه تابستان هاي گرم و سختي دارد و بچه ها تفريحي ندارند و ما سعي مي کنيم با سرگرم کردن آنها به ورزش و تفريحات گروهي، آنها را از آسيب هاي اجتماعي دور کنيم؛ اما در اين مسير دست تنها هستيم و خوب است اين نوجوانان و جوانان حمايت شوند.  ساکي که از سال 1380 وارد اداره گاز شهرستان هويزه شده، از همان ابتدا، کار و ورزش را با هم انجام داده و در اين سال ها و پس از ازدواج، حرکت در مسير دووميداني را ادامه داده و حالا يکي از پسرانش قهرمان پرتاب ديسک است. او سه پسر و يک دختر دارد و پسر 18 ساله اش، عضو تيم ملي نوجوانان دووميداني در ماده پرتاب ديسک است؛ البته آقاي ساکي خانواده اي ورزشکار دارد و دو برادر ديگر او هم در عرصه ورزش فعاليت دارند. برادر بزرگش مسوول تربيت بدني يکي از شهرهاي اهواز و برادر ديگر هم معلم ورزش است و هر کدام هم در دوران خودشان، قهرماني هايي در سطح ملي به دست آورده اند.

او در اين سال ها بسياري از کارهاي عام المنفعه را داوطلبانه و با علاقه شخصي که به مردم و خدمت کردن داشته، پيش برده تا شرايط را براي نسل جديد و نوجوانان و جواناني که امکانات محدودي دارند، آسان تر کند.  ساکي مي گويد: در اين روزهاي کرونايي که با گرما و تعطيلي مدرسه ها در اين شهرهمراه است، تلاش مي کنم براي نوجوانان و جوانان سرگرمي ايجاد کنم و حتي با هزينه شخصي اقلام بهداشتي را براي ضدعفوني تهيه مي کنم.  اين عضو خانواده نفت ادامه مي دهد: براي تشويق نوجوانان و جواناني که در شرايط سخت اقتصادي دوست دارند، ورزش و سرگرمي هم داشته باشند، تشويق هايي گذاشته ايم تا با انجام دادن يا رعايت برخي موارد، امتيازشان براي موارد تشويقي بيشتر شود. در عين حال از همين جوانان و نوجوانان هم براي جمع آوري اقلام بهداشتي و خوراکي با هدف کمک به خانواده هاي کم بضاعت کمک مي گيريم.

 

شرح عکس

 

 

 

امتحانات نهايي در شرايط کرونا

امتحانات پايان ترم مدارس با رعايت فاصله گذاري هاي اجتماعي و رعايت پروتکل هاي بهداشتي در استان هاي مختلف از جمله استان تبريز برگزار شد.

 

معرفی اپلیکیشن

Perfect365

اين اپليکيشن يک نرم افزار عالي و پرطرفدار با بيش از 50 ميليون دريافت از گوگل پلي در زمينه روتوش و ترميم عکس ها مخصوص سيستم عامل اندرويد است و با استفاده از آن قادر خواهيد بود در محيطي ساده و کلاسيک در سريع ترين زمان ممکن و به صورت حرفه اي، لک هاي موجود در چهره را حذف کنيد و با ابزارهايي کاربردي که در اختيار داريد، تنها با چند لمس ساده، چهره خودتان را زيباتر سازيد. شما قادر هستيد که بر اساس سليقه، مد روز يا قالب هاي آماده، عکس هايتان را ويرايش کنيد و در نهايت عکس ويرايش شده را با يک کليک در گالري خودتان ذخيره کرده و آن را به اشتراک بگذاريد.

PicsArt

کامل ترين، بهترين، قدرتمندترين و پرطرفدارترين اپليکيشن ويرايش تصوير (Photo Editor) براي اندرويد است که با نصب آن روي اسمارت فون خود مي توانيد يک استوديوي عکس فوق العاده را در اندرويد فون به ارمغان بياوريد و با استفاده از ابزارهاي بي نظيري که در اختيار شما قرار مي دهد، تجربه کار با بهترين و کامل ترين برنامه فوتواديتور را داشته باشيد. اين اپليکيشن، تمام ابزارهايي را که براي ويرايش تصوير احتياج داريد، در اختيار شما قرار مي دهد و مي توان آن را قدرتمندترين نرم افزار ويرايش عکس براي اندرويد نام برد!

شما اين امکان را داريد تا از ميان دهها افکت فوق العاده در دسته بندي هاي منحصر به فرد، به صورت دلخواه، آنها را ويرايش کنيد و رنگ و رويي تازه به عکس هايتان ببخشيد.

Pho.to Lab PRO

  يکي از قدرتمندترين، پرطرفدارترين و بهترين برنامه ويرايش افکت گذاري عکس براي سيستم عامل اندرويد که با دارا بودن امکانات بي نظير شما را متعجب مي سازد، بدون شک اپليکيشن Pho.to Lab PRO است شايستگي اش را دارد که از آن به عنوان قدرتمندترين برنامه ويرايش تصوير ياد شود. اين نرم افزار با در اختيار قرار دادن يک آزمايشگاه عکس شگفت انگيز شما را قادر مي سازد عکس هايي خلاق ايجاد کنيد و از ميان صدها افکت، فريم و استايل را به دلخواه روي عکس هايتان اعمال کنيد. اگر دوست داريد عکس هاي خود يا دوستانتان را به کاريکاتور تبديل کرده، يا عکس انسان را روي حيوانات مختلف مونتاژ کنيد يا کارت پستال هاي کم نظير و فوق العاده زيبا و حرفه اي را بدون هيچ دانش خاصي طراحي کنيد و براي دوستانتان بفرستيد، اين برنامه به شما کمک مي کند.