درخواست سرمربي همزمان با بحران کرونا در تيم

بازی های نفت آبادان به تعویق بیفتد  

مشعل -   سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان مي گويد با توجه به اينکه هفت بازيکن تيم ما به ويروس کرونا مبتلا شده اند و چند روزي نيز مجبور به تعطيلي تمرين ها شده ايم، از فدراسيون مي خواهم بازي هاي نفت را به تعويق بيندازد.  بهنام سراج با توجه به قرمز بودن استان خوزستان و شرايط کل کشور به دليل شيوع اين بيماري مي گويد ليگ تعطيل شود بهتر است؛ اما درعين حال تابع نظر فدراسيون هستند.  او به سهميه آسيايي نفت هم اشاره دارد و مي گويد: با اين اوضاع کار ما سخت تر شده و بايد بيشتر تلاش کنيم.  با بهنام سراج در خصوص وضعيت تيم نفت آبادان گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم:

   دوباره تست کروناي هفت بازيکن و اعضاي تيم مثبت شد؟

بله متأسفانه همين طور است.  در تست اول 3 نفر بودند که خدا را شکر بهبود پيدا کردند؛ اما در تست دوم مشخص شد که 7 نفر ديگر هم مبتلا شده اند.

با اين اوصاف تمرين ها فعلاً تعطيل خواهد بود؟

متأسفانه شرايط ما اکنون سخت تر از قبل شده و به اجبار نيز تمرين ها را تعطيل کرده ايم.  براي برگزاري تمرين ها منتظريم تا تست سوم را انجام دهيم.  متأسفانه شرايط استان خوزستان کماکان قرمز است و اين، کار ما را سخت تر خواهد کرد.

اين بازيکنان قرنطينه شده اند؟

 اکنون هفت نفري که تست شان مثبت شده، در قرنطينه به سر مي برند؛ البته بايد بگويم اين نفرات هيچ علائم ظاهري نداشتند؛ اما احتمال اينکه نفرات ديگري از تيم به اين ويروس مبتلا شده باشند، وجود دارد.  فعلاً بايد با اين شرايط کنار بياييم، هرچند پا گذاشتن به ليگ برتر با اين وضعيت و تمرين نداشتن، سخت است.

با اين اوصاف اين احتمال وجود دارد که در تست سوم هم تست چند بازيکنان به کرونا مثبت اعلام شود؟

 بله درست مي گوييد.  متأسفانه همين طور است. کار براي صنعت نفت خيلي سخت شده و بايد فکري اساسي براي اين شرايط کرد.  فقط اميدوارم در تست سوم، نفر ديگري به اين ويروس مبتلا نشده باشد.  ما واقعاً نگران شرايط تيم هستيم و با توجه به اينکه تمرين ها را تعطيل کرده ايم، دوباره به وضعيت دو هفته پيش که مي خواستيم تمرين ها را آغاز کنيم، برگشته ايم.  در حال حاضر 16، 15 بازيکن سالم داريم که امکان دارد چند نفر از آنها نيز به دليل تمرين کردن با آن هفت نفر، به ويروس کرونا مبتلا شده باشند.

به شروع ليگ اشاره داشتيد، با اين اوصاف فکر مي کنيد براي شروع ليگ آماده   شويد؟

 بعيد مي دانم؛ چون خيلي سخت است، يک تيم نصف و نيمه را در اختيارداريم و مرتب هم تمرين ها تعطيل مي شود؛ اما ما هميشه تابع فدراسيون بوده ايم و اکنون در چنين شرايطي فدراسيون نيز بايد به تيمي مانند صنعت نفت آبادان که به دليل مشکلات فراوان، تمريناتش را دير شروع کرد و حالا هم چند روزي است که تمرين ها به دليل ابتلاي هفت نفر به ويروس کرونا تعطيل شده، توجه کند و بازي هاي ما را به تعويق بيندازد.  وقتي تمرين نمي کنيم، با چه آمادگي پا به مسابقات بگذاريم؟

نفت آبادان بعد از سال ها شانس صعود به آسيا دارد.  نگران از دست دادن آن نيستيد؟ 

باور کنيد  نمي دانم فردا چه اتفاقي براي تيم نفت خواهد افتاد.  شما به نکته خوبي اشاره کرديد. با اين شرايط ما که شانس کسب سهميه آسيا هستيم، متضرر خواهيم شد.  اميدوارم فدراسيون به ما کمک کند؛ زيرا ما توان اين که مانند ساير تيم ها از سوم تيرماه بازي کنيم را نداريم.  شما به من بگوييد مگر مي شود در فوتبال نفربه نفر تمرين کرد و بعد برويم مسابقه گروهي بدهيم؟ واقعاً امکان چنين چيزي وجود ندارد و نمي دانم بر چه اساسي بايد اين گونه تمرين کنيم.  به هرحال بايد تلاش کنيم تا از اين شرايط خارج شويم.

با اين اوصاف بازهم تأکيدداريد که ليگ تعطيل شود؟

شرايط اصلاً خوب نيست، نه تنها خوزستان؛ بلکه تهران هم شرايط خوبي ندارد.  براي همين من مي گويم ليگ تعطيل شود بهتر است.  به هرحال گفتم ما تابع هستيم و اميدوارم با برگزاري ليگ اتفاقي براي کسي رخ ندهد؛ زيرا اگر اتفاقي بيفتد، مي توان آن را فراموش کرد و جوابگوي خانواده بازيکنان بود؟ به هرحال ما تنها خودمان نيستيم و ممکن است خانواده هايمان هم درگير شوند.

 

نفتی های مسجدسلیمان در تهران خود را برای لیگ برتر آماده می کنند

بعدازاينکه ستاد ملي مبارزه با کرونا مجوز بازي هاي دوستانه را صادر کرد، شاگردان مهدي تارتار در ديداري تدارکاتي در تهران و ورزشگاه خانگي پيکان برابر اين تيم به تساوي بدون گل رسيدند.

تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در اولين بازي تدارکاتي خود در اردوي تهران،

رو در روي   تيم پيکان قرار گرفت که  پس از 90 دقيقه تلاش موفق شدند اين تيم را بدون گل متوقف کنند.  اين ديدار تحت نظر فدراسيون پزشکي ورزشي و بدون حضور تماشاگر و با رعايت پروتکل هاي بهداشتي برگزار شد.

اردوي نفت مسجدسليمان  در حال حاضر در تهران ادامه دارد؛ اما با بهبود وضعيت مسجدسليمان و خوزستان که فعلاً به دليل شيوع ويروس کرونا قرمز است، شاگردان تارتار بايد تمرين هاي خود را در مسجدسليمان پيگيري کنند.

آنها در ادامه اردوي تهران خود تا شروع مسابقات ليگ برتر دو بازي دوستانه ديگر برگزار خواهند کرد.  نفتي هاي مسجدسليمان ابتدا به مصاف تيم دسته يکمي آلومينيوم اراک مي روند  و سپس با تيم ليگ برتري پارس جنوبي بازي خواهند کرد.

 

اهدای مدال آسیایی سرپرست بسکتبال نفت آبادان به کادر درمان

 سرپرست تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در اقدامی انسان دوستانه برای قدردانی، مدال برنز مسابقات بسکتبال باشگاه های آسیایی خود را به کادر درمان بیمارستان طالقانی آبادان تقدیم کرد.  سام بوشهری، سرپرست تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با تایید این خبر گفت: با توجه به اینکه چند ماهی است اعضای کادر درمان بیمارستان طالقانی آبادان، درگیر بیماران کرونایی هستند، من برای قدردانی از زحمات این عزیزان، در سفر و بازدیدی که  مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت به بیمارستان طالقانی آبادان داشتند، مدال برنز رقابت های آسیایی خود را به این قشر پرتلاش در بیمارستان طالقانی تقدیم کردم.

 این مدال آسیایی، حاصل زحمت کارکنان پالایش نفت آبادان برای تأمین هزینه ها برای اعزام تیم به مسابقات آسیایی و بازیکنان است که در نهایت باعث شاد شدن دل مردم آبادان شد.  با شیوع کرونا و اینکه می دیدم پرستاران و پزشکان بیمارستان طالقانی آبادان و کشور چقدر در حال تلاش هستند، به فکر بودم که چطور می شود بخشی از زحمات و ایثار این عزیزان را جبران کنم که درنهایت تصمیم به اهدای مدال آسیایی خود گرفتم.

 

باشگاه نفت و گاز گچساران پیشگام در زمینه مراقبت های دوران کرونا

فیزیوتراپ باشگاه نفت و گاز گچساران، مدرک دوره مراقبت های کرونا در ورزشکاران را از دانشگاه هاروارد اخذ کرد.

 دکتر سید امیر آذرگون، مسؤول تیم فیزیوتراپی و آسیب شناسی ورزشی باشگاه نفت و گاز گچساران موفق شد در دوران تعطیلی لیگ با حضور در دوره های آنلاین دانشگاه هاروارد آمریکا و کمیته جهانی المپیک، مدارک لازم برای  شناخت و مراقبت های کرونا در ورزشکاران را اخذ کند. با اخذ مدرک بین المللی آسیب شناسی و شناخت و مراقبت های کرونا از سوی فیزیوتراپ این باشگاه و با توجه  به پروتکل اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال، باشگاه نفت و گاز گچساران از باشگاه های پیشگام در زمینه مراقبت های دوران کرونا و پساکرونا معرفی می شود. دکتر امیر آذرگون از متخصصان علم فیزیوتراپی است.

 

بازدید مدیرعامل پالایشگاه آبادان از باشگاه فوتبال صنعت نفت

مديرعامل پالايشگاه نفت آبادان از باشگاه صنعت نفت بازديد کرد.  عليرضا امين، مديرعامل پالايشگاه نفت آبادان از باشگاه صنعت نفت بازديد و دقايقي با اعضاي هيأت مديره طلايي پوشان گفت وگو کرد.  امين ضمن پيگيري از آخرين وضعيت آماده سازي تيم، جوياي احوال بازيکنان و عوامل مبتلا به بيماري کرونا هم شد.

مديرعامل   پالايشگاه نفت آبادان با آرزوي سلامت براي تمامي افرادي که درگير اين بيماري هستند، به مديران باشگاه صنعت نفت قول داد که کمبودها و مشکلات مربوطه را پيگيري خواهد کرد.

حالا مسؤولان باشگاه صنعت نفت آبادان اميدوارند که براي اين باشگاه در ادامه مسير، اتفاقات خوبي رقم بخورد.

صنعت نفتي هاي آبادان برخلاف اينکه در فصل نوزدهم ليگ برتر فوتبال، يک فصل قابل قبول داشته اند و همچنان از شانس هاي کسب سهميه آسيايي محسوب مي شوند، يکي از سخت ترين فصل هاي فوتبالي از نظر مالي را نيز داشته اند.