مديرعامل باشگاه ملي حفاري:

برگزاری پلی آف فوتسال بانوان در وضعیت قرمز به صلاح نیست

 مديرعامل باشگاه ملي حفاري عقيده دارد، تا زماني که وضعيت استان خوزستان در خصوص ويروس کرونا قرمز است، حاضر به بازي در پلي آف ليگ برتر فوتسال بانوان کشور نيست، زيرا نمي توانند سلامت ورزشکارانشان را به خطر بيندازند. سيد سالار محمد نيا، مديرعامل باشگاه ملي حفاري اهواز در خصوص مطرح شدن اين موضوع که چهار تيم راه يافته به پلي آف ليگ برتر فوتسال بانوان موافق برگزاري ادامه ليگ هستند، گفت: در اين زمينه هيچ کسي از فدراسيون با باشگاه ملي حفاري تماس نداشته و ما نيز اعلام نکرده ايم که موافق برگزاري ليگ هستيم؛ زيرا تا زماني که وضعيت خوزستان قرمز است، اصلانمي توانيم تمرين ها را آغاز کنيم. مديرعامل باشگاه ملي حفاري اهواز با اشاره به زيرساخت ها براي برگزاري مسابقات در استان خوزستان گفت: در حال حاضر به خاطر شرايطي که کرونا ايجاد کرده است، تمام مجموعه هاي ورزشي و مهمانسراهاي شرکت ملي حفاري تعطيل هستند و مجوز بازگشايي هم نداريم و در اين شرايط نيز نمي توانيم پذيراي بازيکنان شهرستاني باشيم. ضمن اينکه وزارت ورزش نيز آغاز تمرين ها و مسابقات را براي شهرهاي سفيد اعلام کرده است. محمد نيا در ادامه در خصوص بازيکنان ملي حفاري گفت: به بازيکنانمان نيز فراخواني براي حضور در تمرين ها نداده ايم؛ زيرا وضعيت خوزستان مناسب نيست و فعلاً هيچ برنامه اي براي آغاز تمرين ها نداريم. تا زماني که وضعيت خوزستان قرمز است، حاضر به بازي نيستيم؛ زيرا نمي توانيم سلامت ورزشکارانمان را به خطر بيندازيم. وي در ادامه تأکيد کرد: با توجه به ايجاد اين وقفه طولاني، شروع مجدد ليگ آن هم با در نظر گرفتن تنها سه هفته براي تمرين، بازيکنان را دچار مصدوميت خواهد کرد.

مديرعامل باشگاه ملي حفاري اهواز در خصوص پايان ليگ با اعلام قهرماني ملي حفاري گفت: با توجه به اينکه تيم فوتسال ملي حفاري در مرحله گروهي در صدر جدول قرار گرفت و يک بازي از مرحله پلي آف را هم با برد پشت سر گذاشته بود، پيشنهاد ما اين بود که ملي حفاري به عنوان قهرمان مشخص شود، اما تيم هاي ديگر با اين موضوع مخالفت کردند. درهرصورت قهرماني حق تيم ملي حفاري بود تا بازي ها ديگر ادامه پيدا نکند و خداي ناکرده نيز به واسطه ازسرگيري ليگ، بازيکني دچار کرونا يا مصدوميت نشود.

 

10 توصيه کوهنوردي در دوران کرونا

  بعدازصحبت هاي رئيس جمهور و مجوز ستاد ملي مبارزه با کرونا براي ازسرگيري فعاليت ها و مسابقات ورزشي انفرادي و گروهي بيشتر رشته هاي ورزشي تمرينات خود را با رعايت پروتکل هاي بهداشتي شروع کرده اند، ازجمله ورزش کوهنوردي که در ميان کارکنان و همکاران وزارت نفت علاقه مندان زيادي دارد و هر هفته شاهد صعود گروه هاي مختلف از شرکت هاي گوناگون به ارتفاعات و قلل مختلف ايران هستيم.

به همين منظور و در دوران کرونا براي اينکه کوهنوردان نفتي و خانواده هايشان بتوانند با خاطري آسوده به کوهنوردي بپردازند چند توصيه بهداشتي و ايمني از سوي فدراسيون کوهنوردي پيشنهاد شده که رعايت آن مي تواند به کوهپيمايي مطمئن کمک کند. فدراسيون کوهنوردي و صعودهاي ورزشي با توجه به صدور مجوز براي کوهپيمايي در مناطق کوهستاني کشور، سياست هاي جديدي را در پيش گرفته و از کوهنوردان درخواست کرده که اين موارد را رعايت کنند. بخصوص اينکه کوهنوردان يا باشگاه هاي کوهنوردي از پناهگاه هاي کوهستاني براي اقامت و يا استراحت در طول کوهنوردي استفاده مي کنند.

شرايط کوهپيمايي در مناطق کوهستاني ايران در دوران کرونا به شرح زير است:

1 -لازم است کوهنوردان از هرگونه حضور در فضاهاي بسته همچون جان پناه هاي کوهنوردي پرهيز کنند.

2 –شب ماني در پناهگاه هاي کوهنوردي با استفاده از کيسه خواب شخصي و رعايت پروتکل بهداشتي امکانپذير است.

3 -همراه داشتن لوازم شخصي نظير ليوان، قاشق و ظروف غير يک بارمصرف به منظور رعايت اصول زيست محيطي براي استفاده از امکانات تغذيه اي پناهگاه ها توصيه مي شود.

4 -همراه داشتن غذاي شخصي در اجراي برنامه هاي کوهنوردي.

5 -حضور در داخل سالن پناهگاه با رعايت فاصله گذاري مناسب و بر اساس ظرفيت پناهگاه انجام خواهد شد.

6 -ضدعفوني دوره اي بويژه پنجشنبه و جمعه هر هفته و در شرايط پرتردد و برنامه ريزي منظم صورت مي گيرد.

7 -ضدعفوني کردن سطوح، سالن ها، سرويس هاي بهداشتي بر اساس پروتکل وزارت بهداشت انجام مي شود.

8 -از حضور افراد با علائم باليني مشکوک جلوگيري به عمل مي آيد.

9 -با نصب تراکت و دستورعمل هاي علمي، رعايت اصول بهداشتي به مراجعه کنندگان تذکر داده مي شود.

10ـ توصيه مي شود کنترل دماي بدن و علائم باليني کارآموزان قبل از حضور در کلاس ها و در سالن هاي آموزشي پناهگاه انجام شود. فدراسيون کوهنوردي در آخر تأکيد کرده که اين پروتکل ها لازم الاجرا بوده و مسؤول اجراي اين دستورعمل، مدير باشگاه و مسؤول برگزاري دوره و همچنين نظارت بر اجراي صحيح اين دستورعمل به عهده هيات کوهنوردي استان و شهرستان ها خواهد بود.

 

مديرعامل باشگاه پارس جنوبي پس از ابقا:

با شروع دوباره فوتبال شورونشاط به جامعه برمي گردد

مشعل    مديرعامل باشگاه پارس جنوبي جم اعلام کرد، طي جلسه اي که با مديرعامل منطقه ويژه برگزار کرده، در اين باشگاه ماندني شده است. در خبرها آمده بود با توجه به تغيير و تحولات ايجاد شده در حوزه مديريت منطقه ويژه انرژي اقتصادي پارس، مديرعامل باشگاه پارس جنوبي جم هم تغيير خواهد کرد و حتي شنيده شده مديرعامل باشگاه استعفا کرده تا مدير عامل جديد منطقه با خاطري آسوده، مديرعامل جديد باشگاه را انتخاب کند که درنهايت بعد از نشستي مشترکي مراد مرادي دوباره سکان هدايت پارس جنوبي جم را به عهده گرفت. در همين راستا و در خصوص اوضاع باشگاه پارس جنوبي جم و نيز ادامه ليگ برتر با مراد مرادي گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

  با مديرعامل جديد منطقه ويژه به توافق رسيديد؟

بله با تغيير مديرعامل منطقه ويژه پارس گفته مي شد تغييراتي در سطح مديريت باشگاه پارس جنوبي به وجود خواهد آمد، البته من استعفا داده بودم تا دست مديرعامل منطقه براي تصميم گيري باز باشد. من با مديرعامل جديد منطقه ويژه جلسه اي داشتم، صحبت هاي خوبي شد و قرار شد به کارم در باشگاه ادامه بدهم.

  مشکلات پارس جنوبي چه زماني حل مي شود؟

خوشبختانه مديرعامل جديد منطقه ويژه فردي ورزش دوست است و موفقيت پارس جنوبي جم براي وي مهم است. براي همين قول داده اند با مساعدت هاي لازم مشکلات پارس جنوبي را حل کنند.

  گفته مي شود شما در باشگاه حق امضا نداريد؟

بله، اما نه به اين شکل که در رسانه ها گفته شده بود. متأسفانه يک ناهماهنگي هايي در امضاها شده بود، مشکلاتي در اين زمينه به وجود آمده بود که انشاءالله با مساعدت مديريت جديد، اين مشکل حل خواهد شد.

  آيا فرهنگستان باشگاه به کار خود ادامه خواهد داد؟ گويا قرار بوده واگذار شود؟

چطور مي شود فرهنگستان يک باشگاه را به پيمانکار واگذار کنيم؟ فرهنگستان براي  باشگاه پارس جنوبي جم بوده و برند است، بازهم تأکيد مي کنم چرا بايد آن را به پيمانکار بدهيم؟ هر باشگاهي بخواهد فعاليت کند، بايد فرهنگستان داشته باشد. اصلاً چنين صحبتي مطرح نبوده و نيست. فرهنگستان باقوت به کار خودش ادامه خواهد داد.

 مشکلات مگنو باتيستا بازيکن برزيلي شما حل شد؟

با مديريت جديد منطقه ويژه در خصوص مشکلات مگنو و عمل جراحي اش صحبت کرديم تا بتوانيم هر چه زودتر هزينه اي را فراهم کنيم تا عمل اين بازيکن انجام و نيز مشکلات ديگر بازيکنان هم برطرف شود.

  آيا پست جديد شما مشکل و اختلالي در کار مديريت باشگاه به وجود نمي آورد؟

من قبلاً هم رئيس دفتر مديرعامل منطقه بودم، الآن هم رئيس دفتر مديرعامل جاي ديگري هستم. تا هرزماني هم که مديريت جديد منطقه صلاح بداند، مديريت باشگاه را به عهده دارم و مشکل خاصي ندارم.

  ليگ برتر هم که ادامه پيدا مي کند؟ نظر شما چيست؟

ما مشتاق هستيم که مسابقات هرچه زودتر شروع شود، اما بايد پروتکل هاي بهداشتي را رعايت کنند. بايد نظارت کافي وجود داشته باشد و طوري نباشد که بازيکنان و خانواده هاي آنان ضرر کنند. الآن ليگ فوتبال آلمان و کره با تمهيدات خاصي هم شروع شده است. ما هم در ايران امکانات و زيرساخت هاي لازم راداريم بايد اين کار را انجام بدهيم.

  اما هنوز يکسري از تيم ها مخالف شروع دوباره ليگ هستند؟

مسؤولان برگزاري مسابقات مسلماً تمهيداتي داشته و دارند و الان خوب نيست که در اين مورد قضاوت کنيم. من فکر مي کنم بايد وارد مسابقات شويم بعد در اين خصوص حرف بزنيم. با شروع دوباره ليگ شورونشاط به ميان مردم مي آيد.