خورش شوید (شویدخولی)

 

 

داشتن دستپخت خوب، يعني دانستن فوت و فن آشپزي و پختن غذاهاي خوش عطر با طعم هاي منحصربه فردي که مي تواند اشتهاي همه را باز و لذت غذا خوردن را دوچندان کند.  علاوه بر اين پختن غذاهاي محلي شهرهاي مختلف ايران هم در اين روزهاي کرونايي که نمي توان راهي سفر شد، بسيار لذت بخش خواهد بود. از اين رو در ادامه براي شما همراهان هميشگي طرز تهيه يکي از غذاهاي محلي استان گيلان را آورده ايم که طرفداران زيادي دارد. اين خورش نه تنها بسيار خوشمزه است، بلکه به خاطر مواد موجود سرشار از خاصيت است. پس زمان را از دست ندهيد و دست به کار شويد.

 

 شهلا اعماري

مواد لازم

پياز: يک عدد

سير رنده شده: 2 حبه

مرغ: 2 تکه

شويد: 2 قاشق غذاخوري سرپر

گشنيز و جعفري خرد شده: 2 قاشق سوپخوري

رب: يک قاشق

تخم مرغ: 2 عدد

آلو: 100 گرم

روغن يا کره: به ميزان لازم

فلفل، نمک و زردچوبه: به ميزان لازم

 

طرز تهيه

ابتدا مقداري کره را در ظرف مي ريزيم و پياز نگيني خرد شده را در آن کمي تفت مي دهيم. وقتي نرم و طلايي شد، سير را اضافه مي کنيم و کمي زردچوبه مي زنيم. حالا مرغ را اضافه کرده و کمي سرخ مي کنيم. در اين مرحله دو قاشق سرپر شويد (هم مي توانيد از شويد خشک استفاده کنيد و هم از شويد تازه) و گشنيز و جعفري را به ديگر موادمان اضافه مي کنيم و يک قاشق رب مي ريزيم و خوب هم مي زنيم. اجازه مي دهيم تمام مواد با هم تفت بخورد. حالا 4 پيمانه آب به مواد داخل ظرف اضافه مي کنيم تا جايي که روي مرغ ها را بگيرد، بعد از يک جوش خوردن آلوها را مي افزاييم و در ظرف را مي گذاريم و صبر مي کنيم تا خورش جا بيفتد. در 10 دقيقه آخر تخم مرغ را هم اضافه و 15 دقيقه ديگر صبر مي کنيم تا خورشت کاملا جا بيفتد. اين خورشت را مي توان در کنار برنج ميل کرد.

نکته:

* شمالی ها در این خورش به جای مرغ از اردک هم استفاده می کنند.

 

 

نان پنیر و گردو

   غزال ملک حسيني

مواد لازم

آرد: 500 گرم

پودر خمير مايه: يک قاشق غذاخوري

شکر: يک قاشق غذاخوري

آب ولرم: يک چهارم پيمانه

شير ولرم: يک سوم پيمانه

کره: يک دوم پيمانه

تخم مرغ: 2 عدد

نمک: يک قاشق چايخوري

پنير صبحانه: 250 گرم

گردوي خرد شده: 100 گرم

پودر فلفل سياه در صورت دلخواه

 طرز تهيه

ابتدا فر را روي دماي 200 درجه گرم مي کنيم. قالب هاي مافين را چرب و آردپاشي کرده، شکر و خميرمايه را با آب ولرم مخلوط مي کنيم و کنار مي گذاريم تا عمل بيايد. در کاسه اي جداگانه شير، کره، تخم مرغ و نمک را با چنگال مي زنيم. سپس خميرمايه عمل آمده را به آن اضافه مي کنيم. حالا آرد را کم کم اضافه کرده و ورز مي دهيم تا جايي که خمير به دست نچسبد. داخل کاسه اي بزرگتر خمير را چرب مي کنيم و يک ساعت ديگر استراحت مي دهيم تا حجم آن دو برابر شود. در اين فاصله پنير، گردو و فلفل سياه را با هم مخلوط مي کنيم و کنار مي گذاريم. وقتي خمير خوب عمل آمد از خمير به اندازه گردو برمي داريم و وسط هر خمير مخلوط پنير و گردو مي گذاريم. در قالب مافين سه خمير گلوله شده را کنار هم مي گذاريم و در انتها زرده تخم مرغ و خامه اي را که با هم مخلوط شده است، روي گلوله هاي آماده مي زنيم و با کنجد يا سياه دانه تزيين مي کنيم. در طبقه وسط فر به مدت 20 الي 30 دقيقه قرار مي دهيم تا بپزد. براي طلايي شدن سطح خمير، حرارت بالا را روشن مي کنيم و براي بهبود کيفيت نان و بالا بردن زمان ماندگاري آن از يک قاشق چايخوري پودر بهبوددهنده نان مي توان استفاده کرد.

نکته:

* اگر بهبوددهنده نان نداشتيد، مي توانيد از آرد سيب زميني استفاده کنيد که به صورت بسته بندي در تمام سوپرمارکت ها پيدا مي شود .

* از اين نان مي توان به مقدار زياد درست کرد و داخل فريزر گذاشت و براي هر وعده از فريزر خارج و داخل فر يا ماکروفر گرم کرد.

 

 

اردک

  فائزه کشاورز

 

مواد لازم

 

 

آرد: 500 گرم

تخم مرغ: يک عدد

شير: 400 گرم

شکر: يک پيمانه

مخمر: 10 گرم

زعفران: به ميزان لازم

روغن: نصف پيمانه

 

طرز تهيه

 

تخم مرغ، شير، شکر و مخمر را با همزن دستي حدود سه دقيقه مي زنيم.  سپس به آرامي و طي چند مرحله آرد را که يک بار الک کرده ايم، اضافه مي کنيم.  حالا روغن را اضافه کرده و ورز مي دهيم. در اين مرحله خمير به دست آمده را يک ساعت و نيم در جايي گرم مي گذاريم تا استراحت کند.   بعد از سپري شدن اين زمان، روغن را در تابه مي ريزيم تا داغ شود.  سپس به صورت دلخواه خميرمان را شکل مي دهيم و سرخ مي کنيم.  بعد از آماده شدن آنها را در ظرف مورد نظرمان مي چينيم و به سليقه دلخواه تزيين مي کنيم.

  اردک را مي توان با چاي يا قهوه داغ ميل کرد و لذتش را برد.

 

نکته:

* اين نان يکي از نان هاي محلي زنجان و برخي مناطق همدان است.

* اضافه كردن کمي زعفران اردک را خوشمزه تر مي كند.

* اگر زيادي شير به نان اضافه كرديد، مي توانيد مقدار بيشتري آرد بزنيد.

* در برخي مناطق به اين نان آب پنير هم اضافه مي كنند.

* آرد مخصوص نان بربري مناسب ترين آرد براي پخت اردک است.