گفت وگو با کارگر نمونه استان هرمزگان که از خانواده بزرگ نفت است

کار خوب حتما دیده می شود

مشعل     آرش مظلومي، کارگر خوش فکر پالايشگاه بندر عباس است که در روز کارگر امسال به عنوان کارگر نمونه استان هرمزگان انتخاب شده است. او در بخش صنعت «جشنواره امتنان از کارگران»،  به خاطر طراحي خلاقانه سبد حمل نفر براي فعاليت در فضاهاي محصور مورد تقدير قرار گرفت.  آرش مظلومي متولد شيراز است و از خانواده نفت که سال هاست به واسطه شغل پدر جزو خانواده نفت بوده و حالا به عنوان يکي از نيروهاي خلاق پالايشگاه بندرعباس معرفي شده است.

 پدر او سال ها در پالايشگاه شيراز مشغول به کار بوده و در ادامه به پالايشگاه بندرعباس منتقل مي شود و با خانواده به بندرعباس مي آيند. آرش مظلومي در اين شهر بزرگ شده و در دانشگاه صنعت نفت آبادان، مهندسي شيمي آتش خوانده است.  او به عنوان دانشجوي نخبه بورسيه نفت مي شود؛ اما به دليل تغييرات در برنامه هاي وزارت نفت جذب نفت نمي شود.

او دو سال به عنوان مسؤول ايمني در پتروشيمي برزويه فعاليت داشت و همزمان دوران سربازي خود را هم  گذراند. در ادامه مدتي به عنوان مشاور اچ اس اي شرکت پيمانکار خصوصي در شيراز فعاليت کرد و در نهايت در سال 96 در پالايشگاه بندرعباس به عنوان مسؤول ايمني جذب شد.  مظلومي بر اين باور است که کار خوب در هر موقعيتي که باشد، ديده مي شود و و بايد تلاش کرد بهترين کار را ارائه کرد. او مي گويد: در پالايشگاه بندرعباس با چالشي در يکي از راکتورها مواجه بوديم که در شرايط عادي امکان رسيدگي نداشت و من به کمک همکارانم، امکاني خلاقانه را ارائه کرديم تا اين مشکل، ساده و کم خطر برطرف شود.

او با بيان اينکه پيشنهاد، ايده پردازي و طراحي اين سازه با من بود، اما در جريان ايده پردازي و ساخت، همکارانم کمک زيادي کردند، مي افزايد: اين سبد، سبدي معمولي است که با طراحي مجدد و تغيير شکل آن را براي استفاده در فضاي محصور و براي جلوگيري از تکان هاي زياد آماده کرديم. اين تلاش ها قطعا نمي توانست تنها از طريق من انجام شود، بنابراين بايد کمک همکارانم را نيز يادآوري کنم.  اين کارگر نمونه مي گويد، اختراع او که حالا به ثبت هم رسيده، قابليت تغيير اندازه و حالت براي استفاده در موقعيت هاي ديگر را هم دارد. چنين اقدام و ارائه اي از سوي کارگران و نيروي انساني پالايشگاه زماني به نتيجه مي رسد که مسؤولان اين مجموعه فضا و زمينه هاي لازم را براي کارگران و نيروهاي اجرايي فراهم کنند و بايد از اين همراهي هم تشکر کرد.  او ادامه مي دهد: اين طرح را در سال 98 در جشنواره اي که هر ساله اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعي برگزار مي کند، ارائه داده و با توجه به ملاک هاي مختلفي که دخيل بوده، انتخاب شده است. يکي از ملاک هاي آنها رزومه کاري و گذراندن دوره هاي آموزشي بود که خوشبختانه من رزومه کاري خوبي داشتم و دوره بين المللي نبوش (nebosh) را هم به شکلي مجزا و انفرادي گذرانده بودم و همه اينها دلايلي براي انتخاب من به عنوان کارگر نمونه و اين طرح شد. مظلومي مي گويد: در مورد اين طرح و سازه توليد شده، موضوع صرفه جويي مالي براي شرکت، کاهش خطرات و رعايت پروتکل هاي ايمني هم مطرح بوده که دراين موارد هم اين طرح قابل دفاع است. در واقع يکي از دلايل انتخاب اين طرح و انتخاب او به عنوان کارگر نمونه، حذف داربست بندي دردرون ظروف صنعتي، افزايش ايمني، کاهش خطرهاي ناشي از فعاليت در فضاهاي محصور، کاهش هزينه در هنگام اجراي تعميرات روي ظروف صنعتي و صرفه جويي ارزي و ريالي بوده است.

 

شرح عکس

امسال ماه مبارک رمضان در بیمارستان ها و مراکز درمانی حال و هوایی متفاوت دارد. بیمارستان کامکار قم بخش عمده ای از بیماران مبتلا به کرونا را در خود گنجانده است و پرسنل آن در حین کار، افطار می کنند.

 

معرفی اپلیکیشن

بورسی ها

خيلي ها دوست دارند با پس اندازشان وارد بازار سرمايه شوند و از طريق بورس به داد و ستد بپردازند؛ اما نمي دانند چطور به صورت آنلاين و بدون مراجعه به کارگزاري وارد بورس شوند.  اين نرم افزار به بسياري از سوالات شما درباره بورس پاسخ مي دهد و همزمان آموزش مقدماتي، تکنيکال، بنيادي و اصطلاحات رايج در بورس را دارد و کد بورسي را هم به طور آنلاين و غير حضوري به صورت رايگان در اختيار شما قرار مي دهد.

Stock Wars

اين نرم افزار مخصوص کاربران iOS يعني آيفون و آيپد است  و شما را در يک محيط کاملا شبيه سازي شده از بازار بورس قرار مي دهد و به سادگي شما را با مفاهيم اصلي سرمايه گذاري در بورس و استراتژي هاي آن آشنا مي سازد. اطلاعات جامعي که اين برنامه در مورد بازار سهام، سهام شرکت ها و روند هاي بازار در اختيار کاربر مي گذارد، تقريبا به شکلي جامع ارائه مي شود و برخي از امکانات حرفه اي تر همچون تحليل هاي تکنيکال را مي توان با پرداخت مبالغي در اختيار داشت. يکي از مهم ترين و بهترين امکانات اين ابزار، اين است که شما را بخوبي در تعامل با ساير کاربران قرار مي دهد و شما قادر به رصد فعاليت ها و استراتژي هاي آنها هستيد.

Stock  Market Simulator

اين نرم افزار رايگان که مخصوص اندرويد است، به شما امکان مي دهد در يک محيط شبيه سازي شده از بازار بورس جهاني فعاليت خود را آغاز کنيد. با 10 هزار دلار سرمايه مجازي اوليه مي توانيد خريد و فروش سهام را آغاز کنيد و همراه تحولات بازار، سهام مورد علاقه را رصد کرده و از نظر بگذرانيد. همچنين اين نرم افزار از تعدادي امکانات حرفه اي برخوردار است که البته براي فعال کردن آنها، بايد مبالغي پرداخت کنيد. برخلاف ساير برنامه هاي مشابه که محيط و در کل همه چيز در بورس را براي شما ساده مي کند، اين نرم افزار همه اطلاعات مورد نياز شما در مورد عملکرد شرکت، تاريخچه وضعيت، جايگاه شرکت در بازار و هر آنچه يک بورس باز حرفه اي در دنياي واقعي به آن نياز دارد را در اختيار شما مي گذارد. يکي از بهترين امکانات اين ابزار، قابليت گفت وگوي متني آنلاين با ساير کاربران است.