سرمربي تيم فوتبال  نفت اميديه :

برای برگزاری لیگ تابع ستاد کرونا هستیم

مشعل- حضور درتيم سرخ هاي پايتخت بااينکه کوتاه مدت بود، باعث شد فوتبال ايران بر سر زبان ها بيفتد. او بعد از پايان فوتبال مدارج مربيگري را پله پله طي کرد تا  امروز که هدايت تيم نفت اميديه را در ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران به عهده دارد. سرمربي تيم فوتبال نفت اميديه مي گويد: در اين روزها که مردم با ويروس کرونا دست به گريبان هستند، با در منزل ماندن و رعايت نکات بهداشتي  به از بين بردن اين ويروس کمک کنند.  جهانبخش جعفري به اوضاع تيمش هم اشاره دارد و مي گويد: به خاطر کرونا فعلاً تمرين نداريم و شاگردانم به صورت انفرادي در خانه تمرين مي کنند. اميدوارم اين مشکل حل و شرايط ادامه ليگ فراهم شود؛ در غير اين صورت بايد ليگ را تعطيل کرد تا سلامت بازيکنان و مردم درخطر نيفتد. با جهانبخش جعفري، سرمربي تيم نفت اميديه گفت وگويي داشتيم که مشروح آن را باهم مي خوانيم.

  از پيشينه خودتان  برايمان مي گوييد تا بيشتر آشنا بشويم؟

 جهانبخش جعفري هستم، بازيکن سابق تيم هاي پرسپوليس، پاس و برق شيراز که با پرسپوليس  در سال هاي76 و 77 به عنوان بازيکن در جام حذفي و ليگ آزادگان قهرمان شدم  و در ادامه  به عنوان سرمربي در  تيم هاي راهيان کرمانشاه، راه آهن تهران و البدربندرکنگ در ليگ يک و همچنين کيميا فرايند تهران،بعثت کرمانشاه، نفت اميديه و البدربندرکنگ در ليگ دسته دوم کارکردم که موفق شدم با البدربندرکنگ به ليگ دسته يک صعود کنم.

   اين روزها با کرونا چه مي کنيد؟

ما هم مثل ساير مردم درگير اين ويروس خطرناک هستيم. اميدوارم هرچه زودتر اين ويروس ريشه کن شود و مردم به زندگي عادي برگردند؛ البته به مردم توصيه مي کنم در خانه بمانند و با رعايت اصول بهداشتي به از بين بردن هرچه زودتر اين بيماري سرعت ببخشند.

 اوضاع در تيم شما چطور است؟

ما هم مثل ساير تيم ها و با توجه به شرايط، تمرينات را تعطيل کرديم. متأسفانه اين بيماري و ويروس باعث شد که مسابقات تعطيل شود و همه بلاتکليف باشيم. اميدوارم هرچه زودتر تکليف مشخص شود و به تيم ها خبر دهند که چه مي خواهند بکنند و از چه زماني مسابقات آغاز خواهد شد.

 پس شما هم در اين مدت تمرينات نفت اميديه را مانند ساير تيم ها تعطيل کرده ايد؟

بله درست است، بالاخره شرايط ايجاب مي کند که تمرينات تيم ما مانند ساير تيم ها تعطيل باشد چون سلامت و حفظ جان بازيکنان و نيز تمام عوامل تيم از کادر فني تا تدارکات همه و همه مهم است.

  شما به تعطيل شدن تمرينات معترض نيستيد؟

در اين وضعيت کسي نمي تواند معترض تعطيلي تمرينات و  ليگ باشد، اين يک ضرورت بوده و بايد منتظر باشيم و ببينيم که تکليف چه مي شود. من خودم هم وقتي با مسئولان صحبت مي کنم، حرف آنها خارج از منطق نيست. آنها مي گويند آيا کسي مي داند کرونا چه زماني از کشور مي رود که ما بازي ها را شروع کنيم؟ به نظرم در اين وضعيت بايد صبر و حوصله داشته باشيم تا هرزماني مسئولان به اين نتيجه رسيدند که ويروس کرونا کنترل شده، بعدازآن ما هم مي توانيم تمرينات ما را آغاز کنيم.

بعضي ها عقيده دارند که ليگ کلاً بايد تعطيل شود. شما با اين تعطيلي موافق هستيد يا اينکه ليگ ادامه پيدا کند؟

بالاخره تيم ها هزينه کرده اند و مي خواهند نتيجه بگيرند و براي خودشان برنامه  و هدف دارند. در بالاي جدول چند تيم در کورس قهرماني هستند و در انتهاي جدول هم براي بقا مي جنگند؛ بنابراين بهترين حالت، ادامه مسابقات است، اما درعين حال بايد شرايط را هم بسنجيم و بر اساس آن تصميم بگيريم.

 با توجه به اشاره شما به اين موضوع، بعضي تيم ها که در کورس قهرماني هستند و بعضي ها هم دارند سقوط مي کنند، اصرار به مشخص شدن تکليف قهرماني و بقاي تيمشان دارند، به نظر شما چه بايد کرد؟  

به نظر من اصلاً درست نيست.  اينها موضوعاتي است که در اولويت هاي بعدي قرار دارد. در حال حاضر اولويت اصلي سلامت مردم و جامعه است. اينکه اگر ويروس ادامه دار باشد، چه تصميمي بايد براي ليگ گرفته شود، اولويت بعدي است. البته بايد در اين خصوص به قانون هم توجه کرد و اينکه تصميم فيفا را هم مدنظر گرفت چون ليگ هاي اروپايي هم تعطيل است و بايد ديد آنجا چه تصميمي مي گيرند. البته همان طور که گفتم، نمي شود خرده هم گرفت بالاخره تيم ها هزينه کرده اند و زحمت کشيده اند.

 بازيکنان شما در تعطيلات برنامه تمريني هم داشتند؟

بله مثل بيشتر تيم ها بازيکنان تيم ما هم در طول تعطيلات براي حفظ آمادگي بدني تمرينات اختصاصي داشتند به اين ترتيب که ما هرروز صبح برنامه تمريني براي بازيکنانمان ارسال مي کنيم و آنها هم گزارش خود را از تمريناتشان براي ما مي فرستند.

  سال گذشته و درواقع فصلي که هنوز تمام نشده، براي شما چطور بود؟

 نمي دانم چطور بگويم. سال 98 هم بد بود و هم خوب. مثلاً  آمدنم به نفت اميديه خيلي خوب بود؛ ما يک تيم خوب با حمايت مدريت باشگاه درست کرديم که آينده خوبي خواهد داشت.

  اما اوضاع تيم زياد در جدول خوب نيست؟

متأسفانه من در ميانه راه به تيم اضافه شدم و از آن به بعد سعي کرديم که نتايج خوبي بگيريم. مهم ترين اولويت من حفظ تيم در ليگ است و به اميد خدا براي فصل بعد برنامه هاي خوبي داريم که به ليگ دسته يک صعود کنيم.البته بايد بگويم کار سختي در ادامه ليگ داريم.

 پس قول بقا مي دهيد؟

بحث قول دادن نيست ما سعي مي کنيم  با تلاش به همراه پشتکار و اعتماد به نفس بازيکنانم، تيم نفت اميديه بهترين نتايج را بگيرد تا دل هواداران شاد شود.

  چه پيامي براي مردم  و ورزشکاراني داريد که توصيه هاي ايمني براي مقابله با کرونا ويروس را رعايت نمي کنند،  داريد؟

از مردم عزيز و بازيکنان و همکارانم  مي خواهم حتي المقدور در منزل بمانند تا با کمک مردم و مسئولان، کرونا هر چه زودتر از بين برود و مردم به زندگي عادي خود برگردند. در ادامه از تمامي کادر درماني و پزشکان بابت زحمات شبانه روزي شان کمال تشکر دارم و عاقبت به خيري را براي خود و خانواده شان را از خداوند منان خواهانم.

 

سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري:

قهرمانی حق ملی حفاری است

  سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري عقيده دارد اگر ليگ ادامه پيدا نکند، باتوجه به اين که اين تيم  قهرمان مرحله گروهي ليگ برتر شده است و  بازي رفت از مرحله پلي آف را هم برده اند، قهرماني حق آنها است  ولي در عين حال معتقد است که جام هاي اين چنيني به آن ها  نمي چسبد و ادعا نمي کنند که جام را به خانه شان بفرستند چرا که مي خواهند در زمين مسابقه حرفشان را بزنند. منيژه زيبا در پاسخ به اين پرسش که گفته مي شود مرحله پلي آف ليگ برتر فوتسال بانوان کشور احتمالا از اواخر خردادماه آغاز خواهد شد به «مشعل» گفت: هنوز مسئولان درباره زمان آغاز مسابقات، صحبتي با باشگاه ها نداشته اند. اما مسئولان موقعي مسابقات ليگ برتر فوتسال بانوان را تعطيل کردند که بعد از تاريخ بازي هاي پلي آف بانوان، پلي آف ليگ برتر فوتسال آقايان و همچنين ليگ برتر فوتبال آقايان برگزار شد. جالب اين است که روز برگزاري بازي، تصميم به برگزار نشدن پلي آف ليگ برتر فوتسال بانوان گرفتند، در حالي که تيم هاي ميهمان وارد شهر تيم هاي ميزبان شده بودند. به نظرم اين تصميم، به عدم مديريت و برنامه ريزي کميته بانوان برمي گردد.  سرپرست تيم فوتسال ملي حفاري در ادامه در پاسخ به اين پرسش چطور مسابقات فوتبال و فوتسال ليگ برتر آقايان برگزار مي شود، اما نمي توانند براي فوتسال بانوان تصميم گيري کنند، گفت: نمي دانم مديريت ندارند يا اصلا نمي دانند جريان چيست يا شايد هم اراده بازي نکردن از جايي ديگر رقم خورد. سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري گفت: به هر حال هنوز هيچ کسي درباره برگزاري مرحله پلي آف صحبتي با ما نداشته و ابلاغ رسمي نيز به باشگاه نرسيده است. اما از گوشه و کنار شنيده ايم که ممکن است از 15 يا 20 ارديبهشت ماه، اماکن ورزشي باز شود و بر اين اساس ممکن است مسابقات پلي آف از اواخر خردادماه آغاز شود. منيژه زيبا در پاسخ به اين پرسش که گفته مي شود مسابقات به صورت متمرکز در کيش برگزار خواهد شد؟ عنوان کرد: اين تصميم گيري، برنامه ريزي درستي نيست زيرا براي تيم ها از نظر مالي مشکل است. خدا کند چنين چيزي درست نباشد، هر چند که گويا هنوز فدراسيون تصميمي نگرفته است. در صورتي که خواستند ليگ را برگزار کنند، مسابقات بايد به صورت رفت و برگشت باشد. سرپرست تيم فوتسال ملي حفاري در پاسخ به اين سوال که آيا فدراسيون حاضر است در صورت تصميم به برگزاري مسابقات در کيش که هزينه بسياري بر دوش باشگاه ها خواهد گذاشت، از نظر مالي به باشگاه ها کمک کند، گفت: فدراسيون حکم هاي قهرماني چندين سال قبل ما، پاداش فوتساليست هاي تيم ملي و پاداش قهرماني هاي حفاري را نداده است و در تمام سال هايي که قهرمان شده ايم، فقط يک بار پاداش دريافت کرده ايم.  منيژه زيبا در ادامه در خصوص کرونا گفت: در اين شرايط سلامت جامعه بايد براي ما مهم باشد. اما نمي دانم چرا برخي مربيان اصرار به برگزاري مسابقات دارند. مگر برگزاري ليگ به قيمت جان انسان ها هم مي شود؟

سرپرست تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در پاسخ به اين سوال که درست است که سه تيم ديگر مرحله پلي آف تمرين داشته اند؟ گفت: از اين موضوع اطلاعي ندارم. ولي از زماني که به ما اعلام کردند مسابقات لغو است، از بازيکنان خواستيم که به شهرهايشان برگردند و جزو اولين تيم هايي بوديم که خوابگاهمان را هم تعطيل کرديم و به ابلاغيه هاي صادر شده پايبند بوديم. سلامت بازيکنان براي ما مهم است و کسب قهرماني به هر قيمت ارزش ندارد. منيژه زيبا درباره عنوان قهرماني در صورت تعطيلي ليگ گفت: ما مثل برخي تيم هاي ليگ برتري ادعا نمي کنيم که چون قهرمان مرحله گروهي شده ايم، بايد جام قهرماني را به ما بدهيد. ما مي گوييم در يک شرايط عادلانه و يک فرصت برابر و در صورتي که کرونا فروکش کرده باشد، مسابقات را برگزار کنند. اگر ليگ ادامه پيدا نکند، باتوجه به اين که ما قهرمان مرحله گروهي شديم و يک بازي از پلي آف را هم برده ايم، قهرماني حق ماست ولي جام هاي اين چنيني به ما نمي چسبد و ادعا نمي کنيم که جام را با اسنپ به درب خانه هايمان بفرستند و مي خواهيم در زمين مسابقه حرف مان را بزنيم.

 

در پايان ليگ برتر وزنه برداري ايران

پولاد مردان ملی حفاری ومناطق نفتخیزجنوب سوم و پنجم شدند

تيم هاي وزنه برداري ملي حفاري و مناطق نفت خيز جنوب در پايان ليگ برتر وزنه برداري باشگاه هاي ايران به ترتيب به عنوان هاي سوم و پنجم دست پيدا کردند.

هفته چهارم و پاياني ليگ برتر وزنه برداري باشگاه هاي ايران که  پيش از اين   قرار بود، اسفندماه 98 برگزار شود، به دليل شيوع ويروس کرونا برگزار نشد. در ادامه براي اينکه تکليف قهرمان و ساير تيم ها مشخص شود با تصميم فدراسيون و نظرخواهي از تمام باشگاه ها، قرار شد که تيم هاي برتر بر اساس رده بندي تا پايان هفته سوم ليگ برتر معرفي شوند.

به اين ترتيب تيم هاي وزنه برداري ملي حفاري اهواز که در پايان هفته سوم با 2203 امتياز در رده سوم قرار گرفته بود در نهايت به کسب مقام سومي ليگ دست پيدا کرد و نيزهمين طور تيم وزنه برداري مناطق نفت خيز جنوب که با 1848 امتياز در پايان هفته سوم دررتبه  پنجم قرار داشت به همان مقام دست پيدا کرد تا پرونده پولاد مردان نفتي با دومقام سومي و پنجمي در رده بزرگسالان در فصل جاري بسته شود.