گلر ملي پوش فوتسال بانوان حفاري:

کرونا نگذاشت قهرمانی مان را جشن بگیریم

  تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز که دريک قدمي قهرماني ليگ برتر فوتسال بانوان قرارداشت، به علت شيوع ويروس کرونا نتوانست جشن قهرماني بگيرد و به قولي قهرماني اين تيم با تاخير همراه شد.

گلر ملي پوش تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با اشاره به اين موضوع مي گويد درروزهايي که در اوج بوديم و مي خواستيم جشن قهرماني بگيريم، ليگ برتر به دليل شيوع ويروس کرونا تعطيل شد و تمام نقشه هاي ما از بين رفت.

طاهره مهدي پور، گلر ملي پوش و خوزستاني تيم فوتسال بانوان حفاري درگفت وگو با «مشعل» از روزهاي کرونايي گفت و ابراز اميدواري کرد که هرچه زودتر شرايط به حالت قبل و عادي برگردد تا همه بتوانند در سلامت کامل زندگي کنند. اين گفت وگو را باهم مي خوانيم.

با کرونا چه مي کنيد؟

 ما هم مثل ساير مردم درگير اين ويروس خطرناک هستيم. خانه نشين شديم و در قرنطينه به سر مي بريم. اميدوارم هرچه زودتر اين ويروس ريشه کن شود و مردم به زندگي عادي خود برگردند؛ البته به مردم توصيه مي کنم که در خانه بمانند و با رعايت اصول بهداشتي به از بين بردن هرچه زودتر اين بيماري سرعت ببخشند.

 اوضاع در تيم شما چطور است؟

ما هم مثل ساير تيم ها و با توجه به شرايط، تمرين ها را تعطيل کرديم . متاسفانه اين بيماري و ويروس باعث شد که مسابقات تعطيل شودو همه بلاتکليف باشيم. اميدوارم هرچه زودتر تکليف مشخص شود و به تيم ها خبر دهند که چه برنامه اي دارند و از چه زماني مسابقات آغاز خواهد شد.

 پس شما هم در اين مدت تمرين هاي تيمتان را مانند ساير تيم ها تعطيل کرده ايد؟

بله درست است، بالاخره شرايط ايجاب مي کند که تمرين هاي تيم ما مانند ساير تيم ها تعطيل باشد؛ چون سلامت و حفظ جان بازيکنان و نيز تمام عوامل تيم از کادر فني تا تدارکات و ... مهم است.

 شما هم در تعطيلات به صورت انفرادي تمرين مي کنيد؟

از زماني که به دليل ويروس کرونا، ليگ برتر فوتسال و  اردوهاي تيم ملي تعطيل شدند، خودم تمريناتي انجام مي دهم، ضمن اين که مربي بدنساز تيم ملي نيز به ما برنامه داده و در خانه تمرين مي کنم.

 در يک قدمي قهرماني قرارداشتيد و به ناگهان ليگ تعطيل شد؟

بله دقيقا همينطور است. بازي رفت نيمه نهايي را در تهران برابر سايپا پيروز شده بوديم ودرواقع، حفاري دو بازي تا قهرماني داشت؛ اما کرونا ليگ را نيمه تمام گذاشت؛ البته حرف هايي شنيده ام که ممکن است پلي آف ليگ برتر ديگر برگزار نشود. اگر بخواهند ليگ را برگزار کنند، براي ورزشکاران سخت مي شود؛ زيرا بدن ها افت کرده و بازيکنان بايد يک ماه بدنسازي داشته باشند و بعد در شرايط تمرين قرار بگيرند تا بدن هايشان آسيب نبيند، در غير اين صورت دچار آسيب ديدگي خواهند شد. کار براي منِ گلر هم که تمريناتم تخصصي و متفاوت تر از ساير بازيکنان است، سخت تر خواهد بود.

 يعني مي گوييد ليگ ادامه پيدا نکند؟

 به نظرم دراين شرايط، برگزاري ليگ کار درستي نيست و سلامتي بازيکنان مهم تر است. واقعا تمام تيم ها زحمت کشيدند و مطمئنا هيچ کدام از تيم ها نيز به برگزاري ليگ راضي نيستند. به نظرم مي توانند تيم هاي اول تا سوم را بر اساس جايگاه تيم ها در مرحله گروهي مشخص کنند.

 بازي هاي ملي هم تعطيل شده و از آنجا که ملي پوش هستيد، براي مسابقات پيش روي تيم ملي چه برنامه اي داريد؟

 قرار بود رقابت هاي جام ملت هاي آسيا تيرماه در کويت برگزار شود که به دليل شيوع کرونا با يک سال وقفه انجام خواهد شد. ما تمرين هاي مان را براي موفقيت در جام ملت ها ادامه مي دهيم، زيرا هدف داريم. دوست داشتم در جام ملت ها شرکت مي کرديم؛ زيرا انگيزه داشتيم و براي رسيدن به موفقيت مصمم بوديم. از تعويق جام ملت ها ناراحت شدم، البته سلامتي مهم تر است. به هر حال حيف شد که امسال نمي توانيم شيريني قهرماني در جام ملت ها را بچشيم

 تيم فوتسال ملي حفاري فصل را يک مقدار ضعيف شروع کرد؛ اما با قهرماني درمرحله گروهي راهي پلي اف شد. درباره شرايط فني تيم کمي توضيح مي دهيد؟

بله دقيقا درست است. متاسفانه ما ابتداي فصل کمي ناهماهنگ بوديم؛ اما کم کم بهتر شديم. تمام بازي هاي مان سخت بودند و مسابقه آساني نداشتيم. توانستيم در مرحله گروهي در صدر جدول قرار بگيريم و به عنوان تيم نخست نيز به پلي آف صعود کنيم. در يک بازي از اين مرحله هم پيروز شديم و در حالي که در روزهاي اوج بوديم و بازيکنان مان در شرايط خوبي بودند، ليگ تعطيل شد. امسال مي توانستيم به قهرماني برسيم؛ زيرا شرايط مان از نظر مديريتي و حمايت هاي خانم زيبا، سرپرست تيم عالي بود. مي خواستيم جشن قهرماني بگيريم و نقشه هاي بسياري داشتيم؛ اما کرونا نگذاشت.

 فصل بعد هم در حفاري مي مانيد؟

من خوزستاني هستم و چند فصل است که در حفاي بازي مي کنم. خدا را شکر وضعيت خوبي دارم. انشاءالله که شرايط خوب باشد و بازهم بتوانم در خدمت حفاري باشم و براي اين تيم در مسابقات بازي کنم.