خاجاپوری سرگرمی در قرنطینه

 

این روزها همه جا صحبت از کروناست، ویروسی ناخوانده که کل جهان را به چالش کشیده و به معضلی جهانی تبدیل شده و مردم بیشتر کشورها را به حبس خانگی محکوم کرده است. اتفاقی که شاید هیچ یک از ما تاکنون در زندگی آن را تجربه نکرده بودیم. با این حال در شرایط حساس کنونی، برای پاره کردن زنجیره انتقال این ویروس کشنده، چاره ای نداریم جز اینکه در خانه بمانیم و جایی نرویم. این کار خسته کننده است و در قرنطینه خانگی کار زیادی نمی توان انجام داد. با این حال پیشنهاد ما برای اعضای خانواده، سرگرمی به نام آشپزی است. با این کار می توان خانواده را در قرنطینه سرگرم و خوراکی های خوشمزه ای تهیه کرد. فعالیتی که مطمئنا در این روزهای سخت می تواند حالتان را خوب و شما و خانواده را از کسلی و بی حوصلگی دور کند.

در این شماره برای شما همراهان همیشگی طرز تهیه یکی از غذاهای معروف، خوشمزه و پرطرفدار گرجستان را آورده ایم.

مواد لازم

  زهرا اعماري

شير: يک پيمانه

خمير مايه: 2 بسته

شکر: 5/1 قاشق غذاخوري

آرد: 5/3 پيمانه

مواد مياني

نمک: يک قاشق چايخوري

کره: 115 گرم

روغن زيتون: به ميزان لازم

آرد: 2 قاشق غذاخوري

شير سرد: سه چهارم پيمانه

پنير فتا: 340 گرم

پنير موزارلا رنده شده: 600 گرم

زرده تخم مرغ: 2 عدد

 فلفل سياه، سبزي هاي خشک معطر يا فلفل قرمز: به ميزان لازم

 طرز تهيه

ابتدا شير را کمي گرم مي کنيم. سپس در يک کاسه کوچک، نصف پيمانه شير، خمير مايه، نصف قاشق چايخوري شکر را با هم مخلوط مي کنيم و هم مي زنيم تا خمير مايه کاملا حل شود. حالا به مدت 10 دقيقه صبر مي کنيم و بقيه شير را مي افزاييم. در اين مرحله درون يک کاسه بزرگ، آرد را مي ريزيم و مخلوط خميرمايه، شکر و کره نرم شده را اضافه مي کنيم و هم مي زنيم. روي يک سطح صاف، آرد مي پاشيم. خمير را روي آن مي گذاريم و 10 دقيقه با دست ورز مي دهيم. سپس به مدت 5/1 ساعت به خميرمان استراحت مي دهيم. حالا خمير آماده را به دو بخش برابر تقسيم مي کنيم و دوباره به مدت 10 دقيقه در دماي اتاق قرار مي دهيم. در اين فاصله، مواد مياني خاچاپوري را درست مي کنيم. در يک شيرجوش بزرگ و روي حرارت ملايم، کره و آرد را به مدت يک دقيقه هم مي زنيم و شير را اضافه کرده و دوباره هم مي زنيم. حالا پنير فتا را اضافه مي کنيم. روي موادمان نمک و فلفل سياه مي پاشيم و خوب هم مي زنيم. کمي صبر مي کنيم تا خنک شود. سپس پنير رنده شده موزارلا را اضافه مي کنيم. حالا روي يک سطح صاف آرد مي پاشيم و خميرمان را با وردنه باز مي کنيم. درون سيني فر يک لايه ورقه روغني مي گذاريم و روي آن را چرب کرده و خمير را روي کاغذ قرار مي دهيم. نيمي از مخلوط پنير را وسط خمير مي ريزيم و لبه هاي خمير را به اندازه 3 سانتي متر به سمت داخل برمي گردانيم و انتهاي آن را مي پيچانيم، به طوري که شبيه قايق شود. همين مراحل را براي خمير دوم و باقي مانده موادمان انجام مي دهيم. حالا روي نان ها روغن زيتون مي ماليم و درون فر از قبل گرم شده با دماي 230 درجه سانتي گراد مي گذاريم تا طلايي رنگ شود. سپس از فر خارج کرده و يک زرده تخم مرغ را روي خاچاپوري مي ريزيم و به مدت يک دقيقه ديگر در فر مي گذاريم تا زرده کمي پخته شود. در آخر هم کمي سبزي خشک معطر يا فلفل قرمز روي زرده مي پاشيم.

 

 

کشتا (نان خرفه یا خلفه)

مواد لازم

 

آرد برنج: 5 پيمانه

آرد گندم: 2 پيمانه

کدو حلوايي پخته و پوره شده: 3 پيمانه

نمک: يک قاشق چايخوري

پودر شنبليله: 2 قاشق غذاخوري سر خالي

شکر: به ميزان لازم

روش پخت

ابتدا تمام مواد به جز آب کدو را داخل ظرف بزرگي مي ريزيم و با هم خوب مخلوط مي کنيم. (پودر شنبليله اين نان را مي توانيد از عطاري ها تهيه کنيد) بعد از مخلوط کردن، اگر سفت بود مي توانيد آب کدو را کم کم اضافه کنيد تا خميربه دست آمده، به دست نچسبد.

در اين مرحله خمير را 3 ساعت استراحت داده و بعد از گذشت اين مدت و قبل از پخت، خمير را دوباره ورز مي دهيم. حالا خمير را به چونه هاي متوسط تقسيم مي کنيم، اين نان نبايد خيلي بزرگ باشد. چونه هاي آماده شده را يکي يکي درون يک سيني يا ظرف صافي که آردپاشي شده پهن مي کنيم؛ بهتر است با دست پهن شود. از وردنه هم مي توانيد براي اين کار استفاده کنيد. حالا آن را که به اندازه يک بشقاب غذاخوري درآورده ايم، روي گمج داغ(ظرف سفالي) که از قبل روي گاز گرم شده، قرار مي دهيم. يادتان باشد قبل از اين کار آرد اضافه را بگيريد. اگر گمج نداريد، مي توانيد يک تابه را به صورت وارونه روي شعله ملايم گاز قرار دهيد و نانتان را روي آن بپزيد. هر دو طرف نان بايد به صورت کامل پخته شود و نانتان کمي پف کند. بعد از پخت کامل، نان هاي آماده را درون يک سفره پارچه اي بگذاريد تا خشک نشوند. بهتر است اين نان گرم ميل شود تا بتوانيد بخوبي عطر و طعم دلپذير آن را حس کنيد. اين نان سنتي پرطرفدار استان گيلان را با تخم مرغ آبپز يا چاي شيرين مي خورند.

 

دادلی

مواد لازم

 

آرد سه بار الک شده: 300 گرم

زرده تخم مرغ: يک عدد

کره: 100 گرم

روغن جامد: 80 گرم

پودر قند: 90 گرم

وانيل: نوک قاشق چايخوري

طرز تهيه

ابتدا کره را با روغن جامد هم مي زنيم و پودرقند را کم کم به آن مي افزاييم و به مدت 10 دقيقه هم مي زنيم تا حجم بگيرد و رنگش روشن شود.

حالا زرده تخم مرغ  و وانيل را اضافه مي کنيم و در آخر هم آرد را افزوده و با نوک انگشت ورز مي د هيم تا خميرمان شکل بگيرد.

اگر خمير چسبنده بود، يک ساعت به آن استراحت مي دهيم.

 در اين مرحله به اندازه يک فندق از خمير برمي داريم و گرد مي کنيم و روي آن را با يک مهره سوراخ کرده تمام خميرمان را به همين شکل آماده مي کنيم، سپس آنها را  يک ربع مي گذاريم در فر  تا  با دماي 150 درجه بپزد.

 بعد از پخت هم شيريني ها را تا زماني که خنک شود، از فر درنمي آوريم.

بعد از خنک شدن دادلي ها آنها را با بريلو يا شکلات پر مي کنيم.

در ظرف مورد نظر مي چينيم و در قرنطينه خانگي و در کنار اعضاي خانواده در سلامت کامل ميل مي کنيم.