با خواندن این مطاب شگفت زده می شوید

ویژگی های خاص و عجیب

هر شخص زمان تولد با ويژگي هاي خاص و منحصر به فرد خود پا به دنيا مي گذارد. ويژگي هايي که تنها مختص به اوست و در هيچ فرد ديگري نمي توان آنها را يافت. ويژگي هاي کوچک و جالبي که شايد به ندرت کسي متوجه آن شود، اما دانستن آنها مي تواند شگفتي مان را برانگيزد. در ادامه به برخي از اين ويژگي هاي خاص اشاره کرده ايم که دانستنش برايتان خالي از لطف نخواهد بود.

دندان عقل

به گفته محققان تقريبا 20 درصد افراد دندان عقل ندارند. تعجب نکنيد اين اتفاق عجيبي نيست، چراکه اقوام زيادي در دنيا هستند که دندان عقل ندارند. مثل مکزيکي هاي بومي که گفته مي شود اين اتفاق به ژن PAX9 و ژن هاي ديگر آنها مربوط مي شود.

چشم هاي آبي

شايد باورتان نشود، اما تنها 8 درصد از کل مردم جهان چشم هاي آبي دارند. دليل اين اتفاق هم جهش در ژن HERC2 بوده، مساله اي که توليد ملانين در عدسي را کاهش مي دهد و مانع از رنگ آميزي چشم ها از طريق ملانين مي شود. در نتيجه رنگ آبي شکل مي گيرد و چشم ها به رنگ آبي درمي آيند.

عطسه در مقابل نورخورشید

گفته می شود 25 درصد از کل افراد به نور خورشید واکنش غیرعادی نشان می دهند که یکی از این واکنش ها عطسه کردن است. پدیده ای که به آن رفلکس نوری عطسه می گویند.

قلاب کردن دست

انگشتان دست خود را ببندید و موقعیت انگشتانتان را ببینید.بیشتر افراد 50 درصد انگشت شست دست راستشان را بالای سمت چپ نگه می دارند، 49 درصد افراد در جهت دیگر و تنها یک درصد هستند که انگشت های شست را کنار یکدیگر می گذارند.

اثر انگشت قوسی

همانطور که می دانید اثر انگشت هر فرد مختص به اوست و هیچ اثر انگشت یکسانی در جهان وجود ندارد. با این حال افرادی را می توان یافت که دارای اثر انگشت قوسی شکل هستند. ویژگی خاصی که فقط 5 درصد مردم جهان آن را دارند.

کف دست تک خطی

این ویژگی که ارثی است و بیشتر در مردان دیده می شود، 5/1 درصد جمعیت کل جهان را دربرمی گیرد. در این پدیده جالب توجه، کف دست برخی افراد تک خطی است.

خون طلايي

اين نوع خون در  واقع رنگ طلايي ندارد، اما يک ويژگي بسيار خاص محسوب مي شود. اين خون که فاقد هر نوع آنتي ژن است، در سال 1961 کشف شد و امروزه تنها 40 نفر هستند که خون طلايي دارند. گفته مي شود خون اين افراد براي تزريق به هر فردي با هر گروه خوني، مناسب و سازگار است.

 

انگشت پاي مورتون

تنها 10 درصد از مردم داراي انگشت پاي مورتون هستند. به اين شکل که ساختار پاي آنها اين گونه است که انگشت اول کوتاه تر از انگشت دوم است. جالب تر اينکه مجسمه آزادي در آمريکا هم داراي انگشت پاي مورتون است.

علامت x روي دست

 خطوطي که حروف X را در هر دو دست تشکيل مي دهند، پديده اي بسيار نادر هستند. تنها 3 درصد از مردم دنيا اين ويژگي خاص را دارند.

قلب در سمت راست

بله درست خوانديد؛ از بين 12019 نفر، يک نفر قلبش در سمت راست سينه اش قرار گرفته است. اين ناهنجاري مادرزادي دکستروکارديا ناميده مي شود و معمولا مشکل خاصي ايجاد نمي کند و پيامد منفي ندارد.

پرتاب بزاق

اين اتفاق بدون اينکه افراد در آن نقشي داشته باشند، مي افتد. وقتي فردي در حال خوردن، صحبت کردن، خميازه کشيدن و... است، خود به خود مي تواند اين اتفاق رخ دهد. براساس تحقيقات انجام شده، 35 درصد مردم خود به خود بزاق دهانشان به بيرون پرتاب مي شود.

چشمان چند رنگ

 در این نوع جهش ژنتیکی، هر کدام از چشم ها یک رنگ مختلف دارد؛ اتفاقی که دانشمندان آن را هتروکروماتیک می نامند. چشمان چند رنگ، ویژگی خاصی است که گاهی از طریق ژنتیک به افراد می رسد و گاهی هم بر اثر بیماری یا آسیب دیدگی در افراد ایجاد می شود که اگر ژنتیکی باشد، هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

موي قرمز

اين اتفاق که بر اثر يک جهش ژنتيکي رخ داده، تنها 2 درصد جمعيت جهان را تشکيل مي دهد.

 

رويش مو

از ويژگي هاي خاص برخي افراد بايد به موهايي اشاره کرد که برخلاف چرخش عقربه هاي ساعت روييده اند. تقريبا 8 درصد مردم دنيا اين ويژگي را دارند که به گفته محققان، بيشتر چپ دستان را دربر مي گيرد.

حفره نزديک گوش

اين ويژگي کاملا ژنتيکي را که فقط مي توانيد در 5 درصد مردم جهان مشاهده کنيد، ممکن است در يک يا هر دو گوش باشد که در حال حاضر مي توان آن را به کمک عمل جراحي برداشت؛ البته اگر جراحي هم نشود، مشکلي ايجاد نمي کند.

بدون اثر انگشت

حتما این را شنیده اید که می گویند بعضی از افراد اثر انگشتی ندارند که از خود به جا بگذارند. مساله ای که به چالشی بزرگ برای دانشمندان و محققان تبدیل شده است. گفته می شود تنها 4 خانواده در کل جهان هستند که اثر انگشت ندارند. جالب اینکه دانشمندان این افراد را مورد آزمایش قرار داده اند، اما به هیچ مشکلی برنخورده اند که بتوانند راز نداشتن اثر انگشت را کشف کنند.