بانوان هندبالیست تاسیسات دریایی بر سکوی سوم ایستادند

بانوان هندباليست تيم تاسيسات دريايي با پيروزي در آخرين ديدار خود و کسب مقام سوم به کارشان در ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران پايان دادند.تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي در هفته دهم و پاياني ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه و در تالار هندبال تهران، ميزبان تيم ذوب آهن اصفهان بود و توانست در يک بازي سخت و نفسگير، تيم اصفهاني را با نتيجه 26 بر 24 شکست دهد. اين پيروزي به تاسيسات دريايي کمک کرد تا موقعيت خود را در رده سوم جدول ليگ برتر تثبيت کند. آنها در حالي فصل را به پايان بردند که تلاش آنها براي قهرماني ناکام ماند. تاسيسات که در ليگ 96 قهرمان شده بود، سال گذشته به نايب قهرماني بسنده کرد و امسال نيز يک پله ديگر پايين آمد و سوم شد.تيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها که هميشه يک پاي قهرماني مسابقات بود، به دليل حضور نداشتن در بيش از يک مسابقه، از جدول مسابقات کنار گذاشته شد. گفته مي شود حضور نداشتن اين تيم در ادامه رقابت ها، به دليل مشکلات شديد مالي بوده است.

 

            

سرمربی تاسیسات دریایی در گفت وگو با «مشعل»:

پشتوانه تیم ملی و هندبال بانوان ایران هستیم

16 سال هندبال بازي کرد و سپس به مربيگري در اين رشته روي آورد. او ابتدا در قامت مربي با تاسيسات به قهرماني رسيد. در ادامه و طي دو فصل که سرمربي تاسيسات دريايي بود، يک نايب قهرماني و يک مقام سوم کسب کرده است.

مهسا معتمدي، سرمربي جوان تيم تاسيسات دريايي، از نوجواني ورزش را با رشته دووميداني شروع کرد؛ اما در ادامه هندبال را برگزيد و به صورت حرفه اي اين رشته را ادامه داد تا به تيم ملي رسيد. او در دوران بازيگري در چند باشگاه و تيم ملي بازي کرد و از بازيکنان تاثيرگذار تيم ملي بود. او در مربيگري هم موفق بوده است. معتمدي به جوانگرايي اعتقاد خاصي دارد و به جرات مي توان گفت که جوان ترين تيم ليگ را در اختيار داشت. او مي گويد که از کار با جوانان لذت مي برد. تاسيسات دريايي هم با تفکرات او شکل گرفته و با تيم جوان موفق شده در ميان بزرگان ليگ جاي بگيرد. در ادامه گفت وگوي «مشعل»  را با سرمربي جوان تيم هندبال تاسيسات دريايي   با هم مي  خوانيم.

  از بازي آخر با ذوب آهن شروع کنيم، بازي باخته در نيمه اول را با برد به پايان برديد؟

بازي قشنگي بود. با اينکه يک هفته زودتر تکليف قهرمان مشخص شده بود و هيچ انگيزه اي براي اين بازي وجود نداشت و اين يک بازي تدارکاتي به شمار مي رفت، شاگردانم خيلي خوب بازي کردند و در نيمه دوم موفق شدند جبران مافات کنند و بازي را به نفع خودشان رقم بزنند تا با برد، ليگ را به پايان ببريم؛ البته بايد اين را هم اضافه کنم که  به بچه ها گفتم مواظب باشند تا آسيب نبينند.

  سطح بازي هاي ليگ امسال را چطور ديديد؟

سطح مسابقات خيلي بالابود و من فکر مي کنم نسبت به سال قبل خيلي بهتر بود؛ چه به لحاظ کيفي و چه کمي. تيم ها رقابت سختي براي قهرماني داشتند و بازيکنان بخوبي بين تيم ها تقسيم شده بودند.

 شما در ابتداي فصل در صدر جدول بوديد؛ اما درنهايت به مقام سوم رضايت داديد؟

مسابقات حدود يک ماه ديرتر از زمان تعيين شده شروع شد و از آنجا که ما براي شروع مسابقات آماده بوديم، مجبور شديم دوباره بدنسازي کنيم و همين موضوع در روند تيمي ما تاثير داشت. از سوي ديگر تيم من بسيار جوان بود و چون بازيکن باتجربه اي نداشتيم، نتوانستيم مثل نيم فصل اول خوب بازي کنيم و چوب کم تجربگي بازيکنانمان را خورديم. اگر ماهم مثل تيم هاي ديگر چند ملي پوش داشتيم، حتما قهرمان مي شديم.

  يعني پتانسيل قهرماني داشتيد؟

بله تيم من پتانسيل قهرماني داشت؛ اما بچه ها خودشان را باور نداشتند و فکر نمي کردند که بتوانند قهرمان شوند.

  تيم شما سال گذشته دوم شد و امسال سوم. دليل اين افت چيست؟

يکي از دلايل آن جوان شدن تيم بود. از سوي ديگر چند بازيکن مطرح ما از جمع ما جدا شدند. چند تيم هم که متمول بودند، بيشترين ملي پوشان را در اختيار داشتند و همه اينها دست به دست هم داد تا مانتوانيم نايب قهرماني را تکرار کنيم.

  با توجه به اينکه شما گفتيد تيمي جوان داشتيد، بنابراين شاگردان شما بايد در ليگ امسال تجربه کسب کرده باشند و نخستين مدعي قهرماني براي سال بعد باشند؟

دقيقا همين طور است. بيش از 90 درصد تيم را بازيکنان جوان تشکيل مي دادند. براي همين با توجه به تجربه اي که در ليگ امسال کسب کردند، ما با حفظ همين ترکيب، شانس و بخت نخست قهرماني در فصل آينده هستيم.

 پس با تمام اين اوصاف، بايد گفت که از بازيکنانتان راضي هستيد؟

بله من از تمام شاگردانم راضي هستم. آنها نشان دادند که پتانسيل بالايي دارند و مي توانند جزو بهترين بازيکنان ايران باشند. باور کنيد اگر کمي اعتمادبه نفس يا تجربه بيشتري داشتند، امسال هم مي توانستيم قهرمان شويم. بازيکنانم آينده هندبال ايران هستند.

  شما ملي پوش هم داشتيد؟

همان طور که گفتم بيشتر بازيکنان تيم من را بازيکنان جوان تشکيل مي دادند و من کلا مربي هستم که به جوانگرايي اعتقاددارم. من سه بازيکن بزرگسال بيشتر نداشتم که يک نفر از آنها ملي پوش بود؛ اما در ميان بازيکنان جوانم، چند ملي پوش در سطح تيم اميد و جوانان داشتم که آينده هندبال بانوان ايران هستند؛ البته بايد بگويم که بيشتر ملي پوشان من در سطح رده اميد بودند.

  بازيکن شرکتي يا نفتي هم داشتيد؟

ما بازيکن نفتي يا شرکتي نداشتيم؛ اما همان طور که گفتم، بيشتر بازيکنان تيم من جوان هستند، به عبارتي ما براي تيم ملي و آينده هندبال ايران پشتوانه سازي کرديم. بيشتر اين بچه ها در فصول گذشته فرصت بازي نداشتند و ديده نمي شدند؛ اما امسال در بالاترين سطح هندبال ايران بازي کردند و خودشان را ثابت کرده و به همه نشان دادند که چه توانايي دارند.

  گويا بازي هاي هندبال بانوان پخش زنده تلويزيوني داشت و يک بازي شما را هم نشان دادند. اين پخش تلويزيوني چقدر در پيشرفت بازيکنان شما تأثير دارد ؟

اواخر فصل بود که قرار شد بازي هاي هندبال بانوان، پخش مستقيم داشته باشد. اين کار باعث بالا رفتن انگيزه بازيکنان مي شود و بازيکن مي تواند از اين طريق خودش را ثابت کند. وقتي مي بيند خانواده اش او را نگاه مي کنند، يک انرژي مضاعف مي گيرد و اين به پيشرفت بازيکن و هندبال بانوان کشور کمک مي کند.

  شما فصل بعد هم در تاسيسات دريايي مي مانيد؟

اگر قسمت باشد و من را بخواهند، مي مانم.

  در صورت ماندن چه انتظاري از مجموعه تأسيسات دريايي براي بهتر شدن داريد؟

ابتدا بايد از مديريت باشگاه تشکر کنم که همواره پشتيبان ما بودند و در طول فصل بخوبي حمايت کردند. تاسيسات دريايي تنها اسپانسري بود که در تهران به هندبال بانوان اهميت داد. زماني که اسپانسرها بسختي وارد ورزش مي شوند، تأسيسات دريايي از ما حمايت کرد. اميدوارم که باز هم از ما حمايت کنند. من بخوبي مي دانم که شرايط اقتصادي به چه صورت است. ما هم به همين دليل يک تيم کم هزينه را جمع کرديم که بيشتر آن بازيکنان جوان بودند. سال ديگر هم به دنبال اين هستيم که با حمايت تاسيسات دريايي و حمايت خوب آقاي حلاجي، يک تيم خوب را ببنديم و وارد مسابقات شويم.

 

کويرنوردي نفتي ها در مرنجاب

اعضاي گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران در برنامه اي متفاوت به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و اربعين شهادت سردار حاج قاسم سليماني در تاريخ 24 بهمن 98 به دل کوير زدند و در كوير مرنجاب و آران و بيدگل كاشان كويرنوردي کردند.  22 نفر از کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران ابتدا شب را در كاروانسراي باغ شاكر كه حدود 5 كيلومتري آران و بيدگل و حاشيه جنوبي درياچه نمك واقع شده است، گذراندند. سپس صبح زود ابتدا به سمت رمل ها رفتند و پس از 4 ساعت رمل پيمايي، 15 کيلومتر پياده روي در دل کوير انجام دادند.  کوهنورداني که در اين کويرنوردي شركت داشتند، عبارتند از: مجيد اكبري، ناصر قره باقري، رضا قاسمي، اصغررحيم زاده، عبدالله امامي، محمدعلي شيخلو، بهرام صفوي، مسعود محمداصغري، حسن شاهرخ، صفرعلي كشاورز، بهروز نوروزي، عبدالله شاهرخ، محمد ديمكاران، مصطفي استادعلي، فرشاد ملكي، مصطفي باقري، جلال كاظمي، مجيد استادفرج، رامين ياراحمدي، محمد خاك دوست(راهنما)، بهنام جدائيان (مربي گروه) و حسين باقرزاده (سرپرست).  

 

فوتباليست هاي نوجوان نفت و گاز با اقتدار صعود کردند

تيم فوتبال نوجوانان نفت و گاز گچساران که در گروه 6 ليگ نوجوانان مناطق باشگاه هاي ايران حضور داشت، موفق شد با کسب مقام قهرماني، به مرحله نهايي مسابقات نوجوانان کشور صعود کند.

تيم فوتبال نوجوانان نفت و گاز گچساران در آخرين بازي خود در اين مرحله در خانه و در ورزشگاه شهداي صنعت نفت گچساران، در ديداري پرگل و جذاب توانست با نتيجه 4 بر يک تيم دريانوردان بندرامام خميني را شکست دهد تا با پنج برد از پنج بازي، قهرماني خود در اين گروه را مقتدرانه جشن بگيرد و به دور دوم اين مسابقات صعود کند. گل هاي اين ديدار را حسين اميرپور(دوگل)، مهدي فروزي و آرمان دلنوازي هم هر کدام يک گل براي نفت و گاز گچساران به ثمر رساندند.

 

پياده روي خانوادگي کارکنان منطقه خليج فارس درجزيره هرمز

ساحل نوردي، پياده روي وگلگشت خانوادگي خانواده هاي کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران - منطقه خليج فارس در جزيره زيباي هرمز برگزار شد.مسؤول ورزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران - منطقه خليج فارس دراين ارتباط گفت: به منظور اهميت به ورزش همگاني و با هدف ارتقاي سطح سلامت کارکنان و خانواده ها برنامه هاي ويژه سالانه در دستور کار قرار گرفت.محمد شهاوند در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتداي اين برنامه ورزشي – فرهنگي، بازديد از مقبره شهداي گمنام و قرائت فاتحه براي تجليل از مقام شامخ شهداي عالي قدر که با خون خود امنيت و آبرو را براي ميهن اسلامي مان به ارمغان آوردند، صورت گرفت. بازديد از قلعه تاريخي پرتغالي ها و سايرنقاط ديدني جزيره مانند الهه نمک، دره مجسمه ها، دره لاک پشت ها و خريد صنايع دستي دريايي، با هدف حمايت از خانواده هاي بي سرپرست و پياده روي کنار ساحل از جمله برنامه هاي اين ورزش همگاني بود.او بيان داشت: اين برنامه در طول سال يکبار و در زمستان براي ايجاد تنوع و بهبود روحيه کارکنان مصوب و اجرا شد.حدود 37 نفر از خانواده کارکنان واحد هاي عملياتي، فني و ستادي دراين پياده روي و ساحل نوردي شرکت كردند.

 

رکاب زدن دوچرخه سواران مناطق نفت خيزبه مناسبت دهه فجر

به مناسبت گراميداشت چهل و يکمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي و گراميداشت ياد و خاطره سردار شهيد حاج قاسم سليماني و همسو با اهداف برگزاري برنامه هاي فرهنگي - ورزشي و ايجاد نشاط و شادابي بين کارکنان و فرزندان خانواده بزرگ مناطق نفت خيز جنوب، برنامه دوچرخه سواري عمومي فرزندان و کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب در روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در شهرک نفت اهواز برگزار شد.

 اين برنامه با حضور مسؤولان باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و تعداد زيادي از فرزندان و کارکنان برگزار شد که در ابتداي برنامه، شرکت کنندگان با رعايت نکات ايمني، تحت نظر مربي دوچرخه سواري آشنا شدند و بعد از اجراي نرمش عمومي، مسير مقابل در مجموعه فرهنگي - ورزشي امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز تا يادمان شهداي گمنام شهرک نفت را به رکاب زني پرداختند و در پايان برنامه طي مراسمي از شرکت کنندگان تقدير شد.