پولاد مردان  ملی حفاری اهواز قهرمان جوانان ایران شدند

فينال ليگ برتر وزنه برداري جوانان با قهرماني شرکت ملي حفاري اهواز به پايان رسيد و در پايان هفته سوم ليگ برتر بزرگسالان، تيم بزرگسالان ملي حفاري در رده سوم باقي ماند.هفته سوم ليگ برتر در تالار وزنه برداري مجموعه ورزشي آزادي تهران (سالن ايرانيان) در حالي  برگزار شد که با هفته آخر ليگ برتر جوانان همزمان بود و تيم جوانان شرکت ملي حفاري اهواز با کسب 2315 امتياز به عنوان قهرماني دست يافت و تيم هاي نيروي هوايي عقاب و نيروي زميني بر سکوي هاي دوم و سوم تکيه زدند. تيم وزنه برداري مناطق نفت خيز جنوب هم که در اين رقابت ها حضور داشت، به مقامي بهتر از چهارمي دست پيدا نکرد. تيم وزنه برداري مناطق نفت خيز جنوب با 2113 امتياز موفق شد در رتبه چهارم قرار بگيرد و اما در رده بزرگسالان، تيم حفاري اهواز در پايان هفته سوم با کسب 2203 امتياز در رتبه چهارم قرار گرفت و تيم وزنه برداري مناطق نفت خيز جنوب با 1848 امتياز در رتبه پنجم ايستاد.علي داوودي از تيم ملي حفاري اهواز با 441 امتياز، برترين وزنه بردار هفته آخر ليگ برتر جوانان و هفته سوم ليگ برتر بزرگسالان شد و ميرمصطفي جوادي از عقاب با 412 امتياز و روح الله بيرانوند از ملي حفاري با 408 امتياز در رده دوم و سوم ليگ برتر جوانان قرار گرفتند.  اسامي نفرات برتر دو رده سني جوانان و بزرگسالان در اين هفته از ليگ به شرح زير است:

دسته 55 کيلوگرم

 بزرگسالان:

محمدجواد صبح مفرح (ملي حفاري): يکضرب99، دوضرب 117 و مجموع 216کيلوگرم اول شد.

دسته 61 کيلوگرم

جوانان:

حسين نجفي (ملي حفاري): يکضرب 120، دوضرب 142 و مجموع 262 کيلوگرم اول شد.

 دسته 73 کيلوگرم

جوانان:

روح الله بيرانوند (ملي حفاري): يکضرب 142، دوضرب 176 و مجموع 317 کيلوگرم اول شد.

بزرگسالان:

روح الله بيرانوند (ملي حفاري): يکضرب 142، دوضرب 176 و مجموع 317 کيلوگرم دوم شد.

دسته 81 کيلوگرم

جوانان:

محمدمهدي حياتي (مناطق نفت خيزجنوب خوزستان): يکضرب142، دوضرب 161و مجموع 303کيلوگرم اول شد.

دسته 89 کيلوگرم

جوانان:

آرمين عباسي (ملي حفاري): يکضرب 153، دوضرب 180 و مجموع 333 کيلوگرم اول شد.

دسته 96کيلوگرم

جوانان:

افشين طاهري (ملي حفاري): يکضرب160، دوضرب187 و مجموع 347 کيلوگرم اول شد.

بزرگسالان:

رضا دهدار (ملي حفاري): يکضرب157، دوضرب191 و مجموع 348کيلوگرم اول شد.

افشين طاهري (ملي حفاري): يکضرب160، دوضرب187 و مجموع 347 کيلوگرم دوم شد.

 دسته 109کيلوگرم

جوانان:

حسين ملکي (مناطق نفت خيز): يکضرب 141، دوضرب 187 و مجموع 328 کيلوگرم اول شد.

دسته 109+کيلوگرم

جوانان:

علي داوودي (ملي حفاري): يکضرب 201، دوضرب 240 و مجموع 441 کيلوگرم اول شد.

بزرگسالان:

علي داوودي (ملي حفاري): يکضرب 201، دوضرب 240 و مجموع 441 کيلوگرم اول شد.

 

قهرمانی تنیسورهای مناطق نفت خیزجنوب در نیم فصل نخست

نيم فصل ليگ دسته يک تنيس روي ميز با قهرماني تيم مناطق نفت خيز جنوب- اهواز به پايان رسيد.

فصل جديد رقابت هاي تنيس روي ميزليگ دسته يک باشگاه هاي کشور با حضور 10 تيم در دو گروه 5 تيمي در قزوين به پايان رسيد.

دوررفت مسابقات طي روزهاي هفته گذشته ميان تيم هاي شرکت کننده به صورت دوره اي برگزار شد که نتيجه آن، صدرنشيني مناطق نفت خيز جنوب-اهواز بود. اين تيم با شايستگي و پيروزي بر تمامي رقباي خود در صدر جدول رده بندي گروه «الف» قرار گرفت تا با قهرماني، نيم فصل نخست را به پايان رسانده باشد. تيم تنيس روي ميز مناطق نفت خيز جنوب موفق شد با نتايج سه بر يک مقابل عقاب، 3 بر 2 مقابل نماينده قزوين، 3 بر يک مقابل هيات خراسان رضوي و 3 بر صفر مقابل صنعت مس کرمان به پيروزي برسد تا با اقتدار در صدر جدول قرار بگيرد.

 

تشکیل پرونده و شناسنامه ورزشی برای بانوان نفت و گاز مارون

باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب از انجام تست سلامت 100 نفر از بانوان شرکت بهره برداري نفت و گاز مارون خبر داد.

به همت کارشناسان مرکز مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي باشگاه مناطق نفت خيز جنوب در اهواز و با همكاري شرکت نفت و گاز مارون از تعدادي از كارمندان زن اين شرکت تست سلامت گرفته شد و سلامت آنان مورد بررسي قرار گرفت.

رسيدگي به وضعيت سلامت کارکنان، يكي از برنامه هايي است كه از سوي باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، پيرو ابلاغيه وزير نفت و طرح حلقه سلامت کارکنان در حال اجراست و طي آن کارکنان مورد آزمايش و تست سلامت قرار مي گيرند .

به منظور اجراي اين طرح، کارکناني كه در مرکز مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي حضور مي يابند، مورد تست سلامت قرار مي گيرند.

اين مرکز با اهداف ترويج ورزش اصولي و علمي، پيشگيري و درمان ناهنجاري هاي جسماني، افزايش ميزان تندرستي و سلامت جسماني و رواني، انجام مشاوره هاي ورزشي، تغذيه اي و اصلاحي، افزايش بهره وري و کارايي نيروي انساني و تامين اطلاعات جامع وضعيت جسماني کارکنان ايجاد شده است. در اين مرکز از طريق تشکيل پرونده و شناسنامه ورزشي براي هر فرد، معاينات و ارزيابي ترکيبات بدن و وضعيت ناهنجاري هاي جسماني انجام شده و راهنمايي و مشاوره لازم براي اصلاح و بهبود وضعيت فيزيکي و تندرستي بدن فرد ارائه خواهد شد. پس از گروه بندي افراد برنامه هاي ورزشي و تمرين هاي اصلاحي مختص هر گروه زير نظر مربي به ايشان ارائه شده و کنترل دوره اي وضعيت هر فرد پس از انجام تمرين ها انجام خواهد شد.

 

صعود بانوان کوهنورد خطوط لوله به ارتفاعات  پرَوچشمه

رئيس امور اداري شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمال از صعود تيم کوهنوردي بانوان شرکت به ارتفاعات پَروچشمه در سوادکوه مازندران خبر داد.

محمد عباسي با توضيح بيشتر در اين خصوص گفت: برنامه صعود بانوان کوهنورد شرکت به ارتفاعات پَروچشمه در سوادکوه، دومين صعود زمستاني در سال جاري به ميزباني منطقه شمال بود که با حضور 16 بانوي ورزشکار به همراه امدادگران و سرپرستان گروه به مدت يک روز در هواي سرد و برفي ارتفاعات البرز مرکزي برگزار شد.

استقبال بانوان ورزشکار از اين برنامه ورزشي مناسب بود و ورزشکاراني از مناطق اصفهان، شمال شرق، غرب، ستاد و شمال در صعود به ارتفاع 1860 متري پروچشمه حضور داشتند که از ساعت 8 صبح کوهنوردان با طي مسافتي 6 کيلومتري در ساعت 12 به قله پروچشمه رسيدند.

رئيس اموراداري منطقه شمال درادامه گفت: به منظور پيشگيري و کنترل بموقع هرگونه حادثه براي اعضاي تيم، نشست هماهنگي با حضور سرپرستان، اعضاي تيم و مسؤول کوهنوردي منطقه، شب قبل از حرکت با هدف ارائه گزارش هواشناسي، بررسي تجهيزات افراد و بررسي نکات پيشگيرانه برگزار شد.