آشپزی راحت و آسان

غذاهای خوشمزه و مقوی بپزید

 

در روزها و شب هاي سرد زمستاني، هيچ چيز به اندازه يک غذاي داغ خوشمزه به آدم نمي چسبد. غذايي که با کمترين امکانات تهيه مي شود و مواد آن را مي توان در هر خانه اي پيدا کرد. به نظر نمي رسد کسي باشد که از خوردن سوپ بدش بيايد؛ چراکه اين غذا هم تنوع زيادي دارد و هم از ارزش غذايي بالايي برخوردار است.  سوپ، غذايي است که بخش عمده آن را مايعات تشکيل مي دهد و در بيشتر سوپ ها از موادي مثل سبزيجات، گوشت قرمز يا سفيد، حبوبات، غلات و... استفاده مي شود. به گفته مورخان، سوپ يکي از قديمي ترين غذاهاي بشر است. وعده اي که از ترکيب مواد غذايي مختلف تهيه مي شود و زمان کمي براي طبخ آن نياز است.  البته با گذشته زمان و پيشرفت علم، سوپ به اشکال مختلف درآمد که از انواع آن مي توان به سوپ هاي کنسروي، خشک شده، مايکرويويي و حتي سوپ هاي جيبي اشاره کرد.  از قديم تا به امروز، سوپ يکي از غذاهايي بوده که براي درمان برخي بيماري ها از آن کمک مي گرفتند. پس بدون اغراق مي توان گفت اين غذا علاوه بر اينکه خوراکي خوش عطر و طعم است، مي تواند درمانگر برخي بيماري ها نيز باشد و به بهبود آنها کمک کند. به همين بهانه در ادامه برايتان طرز تهيه يکي از انواع 9 هزار سوپ را آورده ايم که طبخ آن بسيار آسان و راحت است.

سوپ جو و گشنيز                                 

 معصومه غفاري

مواد لازم

جو پرك: 300 گرم

گشنيز خرد شده: 2 پيمانه

آب مرغ: 2 ليوان

پياز داغ: به ميزان لازم

سير: 2 حبه

آبليمو: كمي

ماست كمي ترش: 2 پيمانه

هويج خرده شده: يك عدد                                         

آرد گندم: يك قاشق غذاخوري

روغن: به مقدار لازم

نمک، فلفل سياه و زردچوبه: به ميزان لازم

طرز تهيه

براي تهيه سوپ جو و گشنيز، ابتدا بايد جو را 24 ساعت خيس کنيد، سپس آب آن را خالي کرده و در قابلمه اي بزرگ و پرآب با دو قاشق پياز داغ بگذاريد تا با حرارت كم بپزد. سه ساعت بعد آب مرغ (البته مي توانيد از بال و گردن مرغ هم استفاده کنيد، اما بعد از پخت آنها را درآوريد)، هويج نگيني خرد شده، بقيه پياز داغ و كمي زردچوبه و نمك را به جو اضافه کنيد، دو ساعت بعد سوپ را از روي حرارت برداريد و کم کم به آن ماست اضافه کنيد تا ماست گرم شود. دوباره ظرفتان را روي حرارت ملايم بگذاريد. در اين مرحله گشنيز خرد شده، فلفل، سير رنده شده، آرد گندم و آبليمو را به ديگر موادتان بيفزاييد و يک ساعت ديگر صبر کنيد تا سوپتان جا بيفتد. بعد از اينکه مطمئن شديد تمام مواد سوپ بخوبي پخته شده اند، آن را از روي حرارت برداريد و در اين هواي زمستاني در کنار خانواده ميل کنيد و لذتش را ببريد.

شیرینی کشمشی

   آتينا عالي

مواد لازم

آرد: 300 گرم

کره: 150گرم

پودر قند: 250 گرم

تخم مرغ: 2 عدد

کشمش: 100گرم

وانيل: يک دوم قاشق چايخوري

طرز تهيه

کره را در محيط قرار دهيد تا نرم شود، سپس شروع به هم زدن آن کنيد و بعد پودر قند را در سه مرحله به آن اضافه کرده و هم بزنيد. در اين مرحله يک تخم مرغ و وانيل را بيفزاييد و وقتي خوب مخلوط شد، تخم مرغ دوم را اضافه کنيد. سپس آردي را که سه بار الک کرده ايد، به موادتان اضافه کنيد و در آخر کشمش را بريزيد. بعد از ريختن کشمش نيازي به همزن نيست و بايد مواد را به آرامي مخلوط کنيد. حالا مواد آماده اي را که درون قيف بدون ماسوره يا ماسوره ساده ريخته ايد روي کاغذ روغني با فاصله بريزيد. حواستان باشد که نبايد خميرتان را صاف کنيد؛ چون بعد از پخت خودش صاف و پهن مي شود. کمي پودر قند الک شده روي خميرها بريزيد تا به ترک خوردن شيريني کمک کند. حالا قالب را در فري که از قبل گرم کرده ايد، در دماي 150درجه و به مدت 20 دقيقه قرار دهيد. وقتي زير شيريني ها کمي تغيير رنگ داد و روي آنها ترک خورد، يعني شيريني ها براي بيرون آمدن از فر آماده است.

 

سالاد زیتون

مواد لازم

سيب زميني پخته و خرد شده: 4 عدد

خيارشور خرد شده: 4 تا 5 عدد

سينه مرغ پخته و نگيني خرد شده: يک دوم پيمانه

تره ساتوري شده: 3 تا 4 قاشق غذاخوري

ذرت: يک دوم پيمانه

زيتون بدون هسته و حلقه شده: به ميزان لازم

سس مايونز، نمک، فلفل، آويشن: به ميزان لازم

گردوي خيس خرد شده: 3 تا 4 قاشق غذاخوري

نوشابه زرد: به ميزان لازم

طرز تهيه

براي تهيه اين سالاد، در مرحله اول تمام مواد به جز زيتون را با هم مخلوط کنيد. حالا سس مايونز را با کمي نوشابه زرد به اندازه اي بزنيد که حالت چسبندگي پيدا کند. به سس؛ نمک، فلفل، آويشن و اگر دوست داشتيد، ادويه کاري و گردو اضافه کنيد. سس آماده شده را داخل مواد اوليه بريزيد و خوب مخلوط کنيد. حالا ظرفي که قصد داريد سالادتان را در آن بريزيد، انتخاب کنيد و کمي از زيتون را کف آن بچينيد(مي تواند درسته و بدون هسته يا حلقه اي خرد شده باشد)، سپس مواد سالاد را روي زيتون ها بريزيد و يک رديف زيتون بگذاريد. تا تمام شدن مواد سالاد اين کار را ادامه دهيد. ديواره سالاد را هم با زيتون بپوشانيد. سالاد آماده شده را در يخچال قرار دهيد و پس از سرد شدن به سليقه دلخواه تزيين کنيد.