آبادان پیروز دربی نفتی ها

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در حساس ترين بازي هفته بيست و چهارم ليگ برتربسکتبال باشگاه هاي ايران موفق شد، پتروشيمي بندرامام را شکست دهد.

 تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرماني در حساس ترين بازي در خانه، ميزبان شاگردان فرزاد کوهيان در تيم پتروشيمي بندر امام بود. ماهشهري ها در اين بازي، شروع بهتري داشتند و در کوارتر نخست با نتيجه 23 بر 13 پيروز شدند. در کوارتر دوم، آباداني ها به خودشان آمدند و با نتيجه 17 بر 12 پيروز شدند. در کوارتر سوم تيم پالايش نفت آبادان موفق شد با نتيجه 29 بر 11 پيروز شود تا قدم بلندي براي پيروزي در اين ديدار برداشته باشد. در کوارتر چهارم، پتروشيمي با نتيجه 20 بر 17 برنده شد؛ اما اين پيروزي کافي نبود؛ چرا که در نهايت اين تيم پالايش نفت آبادان بود که در پايان بازي با نتيجه 76 بر 66 پيروز شد.

شاگردان حماد سامري، عملکرد بهتري در پرتاب هاي سه امتيازي اين ديدار داشتند و همين رمز پيروزي آنها در دربي و بازي بزرگ هفته بود. در پايان اين بازي سعيد داورپناه، گارد و کاپيتان تيم پالايش نفت، با کسب 24 امتياز براي آباداني ها امتياز آورترين بازيکن زمين شد.

 پالايش نفتي هاي آبادان در بازي عقب افتاده خود نيز موفق شدند تيم مدعي شيميدور را که در دور رفت به اين تيم باخته بودند، در خانه حريف در قم شکست دهند تا ضمن انتقام گرفتن از اين تيم به رتبه دوم جدول صعود کنند. شاگردان حماد سامري در نيمه اول نيز در دفاع، عملکرد بهتري نسبت به تيم شيميدور داشتند و با ادامه دادن اين برتري تا پايان، با حساب 85 - 81 پيروز بازي شده و انتقام باخت در دور رفت را گرفتند. در پايان اين بازي، سعيد داورپناه با کسب 29 امتياز براي نفت آبادان، امتياز آورترين بازيکن زمين شد.

 

سرمربي نفت آبادان:

بردن در دربی یک لذت دیگر دارد

سرمربي تيم بسکتبال نفت آبادان عقيده دارد در ابتداي بازي مقابل پتروشيمي، تمرکز کافي نداشتند؛ اما رفته رفته شاگردانش به خود آمدند و از کوارتر دوم به بازي برگشتند تا برنده دربي شوند.

حماد سامري، سرمربي پالايش نفت آبادان در گفت وگو با «مشعل» درمورد پيروزي دردربي نفتي ها گفت: در ابتداي بازي شروع خوبي نداشتيم که فکر مي کنم دليل آن عدم تمرکز کافي بازيکنانم بود. از ابتداي کوارتر دوم بازيکنان را از نظر ذهني آماده کرديم که باعث شد به بازي برگرديم. بازيکنانم برنامه هاي تيم را در دفاع بخوبي انجام دادند و در واقع مقابل تيم پتروشيمي که بازيکنان مطرحي دارد، بزرگي کردند تا نشان دهند که چقدر پيشرفت کرده اند.

سرمربي پالايش نفت آبادان درباره عملکرد ضعيف تيمش در کوارتر اول گفت: وقتي که شما برنامه داريد و به دليل نداشتن تمرکز اجرا نمي شود، نتيجه همينطور رقم مي خورد. سعي کرديم در ادامه بازيکنان را از نظر ذهني آماده کنيم تا برنامه هاي تيمي را درون زمين پياده کنند که خوشبختانه اين اتفاق در ادامه بازي رخ داد.  سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان که هنوز از داوري ها گلايه دارد، در مورد داوري هاي ليگ برتر گفت: نمي خواهم خيلي در اين مورد صحبت کنم، اما بحث ما در سه چهار دقيقه پاياني بازي هاست. لطفا همه دوستان و ناظران مسابقات اين لحظات بازي ها را ببينند و ما ديگر حرفي نداريم.

سامري در واکنش به اين موضوع که نفت آبادان پس از دو باخت خانگي عجيب، عملکرد خوبي مقابل پتروشيمي داشت، گفت: هنوز کار خيلي خاصي نکرده ايم و کاري که بايد انجام مي داديم، صورت نگرفته است. دو بازي آينده ما بسيار سخت و مهم است که بايد در آنها نتيجه بگيريم. به هر حال در طول فصل هر تيمي چالش هايي دارد و چالش تيم ما هم باخت هاي عجيب در خانه بود که خوشبختانه با اقدام هايي که انجام داديم، اين مشکل را در تيم برطرف کرديم. در غير اين صورت ما هميشه در خانه خوب بازي مي کنيم. از سوي ديگر بايد بگويم بردن در دربي يک لذت ديگر دارد.

سامري سپس در مورد بازي با شيميدر قم که پيروز شدند، گفت: بازي خيلي سختي بود، ما در آبادان به اين تيم باخته بوديم و براي جبران باخت به قم رفته بوديم که دريک بازي نفس گير و در وقت هاي اضافه موفق شديم اين تيم را شکست دهيم. ما دوبازي بزرگ را در چند روز برگزار کرديم که حالا با دو نتيجه خوب دوباره براي قهرماني اميدوار شديم و اين نشانه پيشرفت و بهتر شدن تيم ماست.

 سامري در پاسخ به اين سوال که آيا تيم نفت براي مرحله پلي آف ليگ برتر بسکتبال از بازيکنان خارجي استفاده خواهد کرد يا نه؟ گفت: متاسفانه ما نمي توانيم بازيکني جذب کنيم و مجوزي هم براي امضاي قرارداد با بازيکنان خارجي در اختيار نداريم. ما با همين نفراتي که داريم، ليگ را به پايان مي رسانيم.

سامري در مورد هدف تيم نفت آبادان براي پايان فصل جاري ليگ نيز گفت: در حال حاضر همه تلاش ما براي اين است که در جمع چهار تيم پاياني باشيم.

سامري در پايان درباره تمجيدش از سعيد داورپناه، کاپيتان تيم نفت آبادان در صفحه شخصي اش گفت: باعث افتخار من است که با سعيد کار مي کنم. من با خيلي از بزرگان بسکتبال ايران به صورت مقطعي يا فصلي کار کرده ام؛ اما به جرات مي توانم بگويم که سعيد، يکي از کامل ترين و بهترين کاپيتان هايي است که با او کار کرده ام. سعيد همه عناصر لازم براي يک کاپيتان کامل بودن را دارد؛ هم در دفاع و هم در حمله بهترين عملکرد را دارد.

شما اگر دقت کنيد، مي بينيد که کمتر بازيکني مي تواند مانند سعيد با کمترين نوسان در طول يک فصل بازي کند. او تنها در حمله خوب نيست؛ بلکه از بهترين بازيکنان تيم ما و ليگ در همه زمينه ها به شمار مي رود.

 

شناگران نفتي با مقام سوم به کار خود پايان دادند

مرحله دوم هفدهمين دوره مسابقات ليگ برترشنا باشگاه هاي کشور با سومي تيم شنا نفت تهران همراه شد. مرحله دوم هفدهمين دوره مسابقات شنا ليگ برترباشگاه هاي کشور در سال 1398 با حضور 10 تيم حاضر در اين مسابقات طي دو روز برگزار شد که در پايان اين مرحله، تيم پرسپوليس موفق شد با يک پله صعود نسبت به مرحله نخست با 2464 امتياز در جايگاه اول قرار بگيرد و تيم شهيد هاشمي نژاد مشهد با اختلاف کمي و امتياز 2449 دوم شد و بعد از اين دوتيم، تيم شنا نفت تهران نيز همچون مرحله اول با امتياز 2096 بر سکوي سوم ايستاد. رقابت هاي امسال با حضور 10 تيم، استخر شهيد هاشمي نژاد مشهد، آکادمي 9 دي و آزادي، پرسپوليس، توسعه شنا البرز، هتل آپارتمان کورش کرمانشاه، کيان شنا گلستان، عقاب نهاجا، مقاومت بسيج، نفت تهران و نفت اميديه و در سه مرحله برگزار خواهد شد. برگزاري هر سه مرحله در استخر قهرماني آزادي تهران و در دو نوبت صبح و عصر پيش بيني شده است. طبق اعلام کميته برگزاري مسابقات مرحله سوم و آخر اين مسابقات 8 و 9 اسفند 1398 برگزار مي شود تا قهرمان اين دوره از مسابقات مشخص شود.  اما شناگران تيم نفت تهران که در تمامي ماده ها شرکت کرده بودند، درماده هاي 400، 800 و 1500 متر کرال سينه و 50متر قورباغه، 4 در 100 متر آزاد تيمي و 4 در 200 متر به عناوين اول تا سوم دست پيدا کردند که به اين شرح است:

 در ماده 400، 800 و 1500 متر شنا کرال سينه علي جعفري موفق شد به مقام اول برسد.

 در ماده 50 متر قورباغه پرهام اصفهانيان بر سکوي سوم ايستاد.

 درماده 4 در 100 متر آزاد تيمي، نفت تهران متشکل از جمال چاوشي فر، آرمان صانعي، فراز اکبري و محمد جبلي موفق شدند به مقام سوم دست پيدا کنند.

 در ماده 4 در 200 متر آزاد تيمي، نفت تهران متشکل از آرمان صانعي، محمد جبلي، فراز اکبري و علي جعفري بر سکوي سوم تکيه زدند.

تيم نفت اميديه هم که در اين رقابت ها حضور دارد، در پايان مرحله دوم با 1289 امتياز در رتبه نهم قرار گرفت.

 

صعود خانوادگي کارکنان شرکت ملي نفت به ارتفاعات آبعلي

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران دربيست و دومين برنامه خود در تاريخ 17 بهمن 1398 به مناسبت چهل و يكمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و نيز توسعه و ترويج ورزش همگاني ميان کارکنان وخانواده هاي آنها اقدام به برگزاري برنامه كوهنوردي خانوادگي در مجتمع برف آبعلي کرد.

بيش از 500 نفر از کارکنان وخانواده هاي علاقه مند به ورزش كوهنوردي اعم از كاركنان ستادي و شركت ملي نفت از ساعت 6 صبح با حضور در مجتمع فرهنگي ورزشي آبعلي در هوايي سرد و پوشيده از برف به کوهپيمايي پرداختند.

کارکنان و خانواده هاي شرکت کننده زير نظر مربيان و سرپرست گروه، به مدت سه ساعت در ارتفاعات آبعلي کوهپيمايي کردند.  

 

بانوان ملي حفاري با صدرنشيني به پلي آف رفتند

مرحله گروهي ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران پس از 23 هفته رقابت پاياپاي با قهرماني و کسب مقام اول از سوي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز به پايان رسيد تا اين تيم به همراه 3 تيم ديگر مس، هيات خراسان رضوي و سايپا به پلي آف برسند و براي کسب عنوان قهرماني وارد رقابت تازه و جذابي شوند.

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز در هفته پاياني مرحله گروهي در ديداري حساس و بسيار سخت در خانه ميزبان تيم صدرنشين هيات خراسان رضوي بود که موفق شد با شکست دادن اين تيم به مقام اول مرحله گروهي دست پيدا کند.

شاگردان مينا باراني در ديداري سخت و فشرده موفق شدند با نتيجه پرگل 4 بر يک حريف خود را شکست دهند تا 55 امتيازي شوند و به تنهايي در صدر جدول قرار بگيرند.

 فهيمه زارعي، فاطمه پاپي، فاطمه رحمتي و الهام عنافچه براي ملي حفاري در اين بازي گلزني کردند.

پيروزي مهم ملي حفاري در اهواز به تيم مينا باراني کمک کرد تا به صدر جدول صعود کند و جاي تيم هيات خراسان را بگيرد. به اين ترتيب، اين برد به ملي حفاري اين امکان را مي دهد تا در مرحله پلي آف برابر سايپايي قرار بگيرند که هم در رتبه چهارم قرار گرفته و هم از نظر آنها رقيب مناسب تري نسبت به ديگر تيم هاي پلي آف است.