پس از ثبت رکورد 7304 دقيقه شنا با دستان بسته

با نوان توانمندی هایشان را جدی بگیرند

ركورد ملي 7304 متر شنا با دستان بسته، به منظور بزرگداشت 7304 شهيد زن دفاع مقدس توسط اکرم كناري، از كاركنان شركت پالايش گاز بيدبلند ثبت شد. ثبت ركورد 7304 متر شنا با دستان بسته در 4 ساعت و 5 دقيقه و 37 ثانيه، يکي از بزرگ ترين رويدادهاي تخصصي شناست؛ چون شنا با دستان بسته، كار ساده اي نيست که خوشبختانه اکرم کناري با موفقيت از عهده ثبت اين ركورد جهاني برآمد و ثابت كرد كه خواستن توانستن است. به گزارش روابط عمومي اداره كل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت، در اين رويداد ورزشي كه روز 14بهمن و به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد، نماينده معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، نماينده مشاور ارشد وزير نفت در امور زنان و خانواده و مشاوران مديرعامل 4شرکت اصلي وزارت نفت در امور زنان و خانواده حضور داشتند. كميته ثبت ركوردهاي ورزشي فدراسيون ورزش هاي همگاني كشور، ثبت ركورد 7304 متر شنا با دستان بسته در 4 ساعت و 5 دقيقه و 37 ثانيه را يکي از بزرگ ترين رويدادهاي تخصصي شنا مي داند.   با توجه به ثبت رکورد هاي اين چنيني در کتاب ركوردهاي جهاني گينس، قرار است اين ركورد ابتدا در كتاب ركوردهاي ملي از سوي كميته ثبت ركوردهاي ورزشي كشور ثبت شود و سپس پيگير ثبت اين ركورد در كتاب ركوردهاي جهاني گينس نيز باشند.

اکرم کناري، شناگر شرکت گاز بيد بلند درباره رکورد جديدش با «مشعل» گفت وگويي انجام داده که باهم مي خوانيم.

      خودتان را بيشتر معرفي کنيد و اينکه چه رکوردهايي قبل از اين ثبت کرده ايد؟

من اهل خوزستان هستم و در شرکت گازبيد بلند کار مي کنم. 5 ماه بي وقفه هر روز و هر لحظه تلاش کردم تا يکبار ديگر رکورد جديدي را ثبت کنم. بعد از ثبت رکورد 175 دقيقه شنا با دستان بسته به ياد شهداي غواص، همان موقع تصميم گرفتم رکورد بعدي را به منظور گراميداشت ياد و خاطره شهداي زن دفاع مقدس ثبت کنم. بعد از تحقيق، متوجه شدم که بيشتر آنها پزشک يا پرستار بوده اند. براي اداي دين به اين شهيدان که شايد کمتر کسي حتي اسمي از آنها شنيده باشد، تصميم گرفتم 7304 متر با دستان بسته شنا کنم.

    هدف شما از شنا کردن با دست بسته چه بود؟

 يکي از اهدافي که از ثبت اين رکورد داشتم، ايجاد انگيزه در خانم ها براي جدي گرفتن توانمندي هاي فردي شان بود. به نظر من به جاي اينکه به فرزندان خود بگوييم تلاش کنيد تا موفق شويد، بايد تلاش کردن و رسيدن به موفقيت را به آنها بياموزيم؛ زيرا تاثير عمل، بيشتر از حرف است.

    رکورد جديدي که به ثبت رسانديد، خيلي سخت است؟

بله قبول دارم 7304 متر شنا با دستان بسته در4 ساعت و 5 دقيقه و 37 ثانيه رکورد بسيار سختي است؛ اما به دليلي هدفي که داشتم، سعي کردم که به اين مهم دست پيدا کنم.

    مشوقي هم دراين راه داشتيد که به شما انگيزه بدهد؟

نقش موثر اعضاي خانواده در ثبت اين رکورد بي تاثير نبود. پدرم از کودکي مشوق من و خواهرم براي انجام هر فعاليتي بود؛ ايشان هميشه و در هر حال حامي ما بودند. 12 سال است که ازدواج کرده ام و همسرم هميشه براي من ايجاد انگيزه کرده و تمام قد در کنار من بوده است.

    شما دربيدبلند تمرين مي کرديد. آيا امکانات خوبي براي تمرين داشتيد؟

متاسفانه کمبود امکانات مناسب ورزشي در محل زندگي من باعث شد به تهران بيايم. براي کسب موفقيت در ثبت اين رکورد، بايد زيرنظر مربي بدنساز، مشاور تغذيه و مربي درجه يک شنا، تمرين ها را ادامه مي دادم و خوشبختانه با حمايت مدير کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي، حمايت مشاور ارشد وزير نفت در امور زنان و خانواده و همچنين موافقت مديرعامل شرکت گاز بيدبلند با مرخصي ورزشي ام، انجام اين کار برايم تسهيل شد. بايد اين را هم اضافه و تاکيد کنم که حمايت هاي بي دريغ مديرکل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي و همچنين حمايت مشاور ارشد وزير نفت در امور زنان و خانواده در به ثبت رسيدن اين رکورد بسيار تاثيرگذار بود. بار اصلي زحمات و تلاش ها بر دوش اداره کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت بود، از هماهنگي آمبولانس و پزشک گرفته تا بحث مرخصي ورزشي من با کمک اين اداره کل صورت گرفت.

    زماني که اين رکورد را ثبت کرديد، چه احساسي داشتيد؟

من در تمرين ها 7304 متر را در 4 ساعت و 40 دقيقه به پايان رسانده بودم، اما در ثبت نهايي توانستم در 4 ساعت و 5 دقيقه رکورد بزنم. در آن لحظه فقط خدا را شکر مي کردم که توانستم در اين راه موفق شوم و پاسخگوي احساسات تمام کساني که در اين راه از من حمايت کردند و پشتيبان من بودند، باشم. حس فوق العاده لذتبخشي بود.

 

درخشش بانوان ورزشکارستاد نفت اهواز در مسابقات فرهنگی - ورزشی

امورورزش و تربيت بدني مناطق نفت خيز جنوب به مناسبت دهه مبارک فجر و نيز گرامي داشت ياد و خاطره شهيد حاج قاسم سليماني، يک دوره برنامه فرهنگي - ورزشي، با حضور بيش از 350 نفر از بانوان ورزشکار بالاي 26 سال اين شرکت در 7 رشته ورزشي ميان شرکت هاي تابعه و ستاد برگزار کرد که بعد از دو روز مسابقات فشرده، قهرمانان برتر مسابقات مختلف شناخته و معرفي شدند.  بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در 7 رشته ورزشي شنا، شطرنج، دارت، بسکتبال، بدمينتون، تنيس روي ميز و واليبال با يکديگر به رقابت پرداختند.  برنامه ورزشي بانوان بالاي 26 سال به ميزباني دو شرکت برگزار شد، که در3 رشته ورزشي، ستاد اهواز ميزبان بود و 4 رشته به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري برگزار شد که ورزشکاران خانم ستاد نفت اهواز با 5 قهرماني در 7 رشته ورزشي خوش درخشيدند.

 

***

قهرماني بلندقامتان نفت و گاز آغاجاري

 برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته بسکتبال در تاريخ 10 و 11 بهمن به ميزباني ستاد اهواز در مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد که در پايان با برتري تيم بسکتبال نفت و گازآغاجاري به پايان رسيد. پس از تيم نفت و گاز آغاجاري، تيم هاي نفت اهواز و نفت و گاز مسجدسليمان مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

 راکت به دستان نفت اهواز بر سکوي نخست

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته بدمينتون، درتاريخ 10 و 11 بهمن به ميزباني ستاد اهواز در مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد که با قهرماني تيم بدمينتون نفت اهواز به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت و گاز آغاجاري مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

 

نبرد توپ و تور به نفع نفت اهوازي ها رقم خورد

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته واليبال در تاريخ 10 و 11 بهمن به ميزباني ستاد اهواز در مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد که در پايان با قهرماني تيم واليبال نفت اهواز به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت وگاز مسجدسليمان عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

دارتيست هاي اهوازي به هدف زدند

 برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته دارت در تاريخ 17 و 18بهمن به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري در مجموعه فرهنگي - ورزشي ولايت برگزار شد که با قهرماني تيم دارت نفت اهواز به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت و گازآغاجاري و نفت و گاز گچساران مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

 شطرنج بازان گچساراني همه را کيش و مات کردند

 برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته شطرنج در تاريخ 17 و 18 بهمن به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري در مجموعه فرهنگي ورزشي ولايت  برگزار شد که با قهرماني تيم شطرنج نفت و گازگچساران به پايان رسيد. پس ازقهرماني تيم نفت و گازگچساران، تيم هاي نفت اهواز و نفت و گاز آغاجاري مقام هاي دوم و سوم را از آن خود کردند.

سرعت تنيسور هاي اهوازي حريفان را غافلگير کرد

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته تنيس روي ميز در تاريخ 17بهمن به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري در مجموعه فرهنگي - ورزشي ولايت برگزار شد که با قهرماني نفت اهواز به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت و گازآغاجاري مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

 شناگران اهوازي برسکوي نخست ايستادند

 برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته شنا درتاريخ 17بهمن به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري در مجموعه فرهنگي - ورزشي ولايت برگزار شد که با قهرماني تيم نفت اهواز به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت وگاز گچساران و نفت و گاز آغاجاري مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

 

انتصاب جدید رئیس ورزش شرکت ملی نفت ایران

رضا قورچييان، رئيس امورورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران بعد از 4 سال حضور در اين عرصه جايگاه خود را به هادي افشار داد تا از اين پس شاهد حضور او در راس ورزش شرکت ملي نفت ايران باشيم.

به همين منظور مراسم توديع رضا قورچيان و معارفه هادي افشار به عنوان رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران در حضور رضا خليلي، معاون عمليات غيرصنعتي شرکت ملي نفت، غلامرضا شاه کرمي، مديرکل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت؛ ناصر مولايي، مديرمنابع انساني شرکت ملي نفت ايران و ساير مديران امورورزش شرکت ملي نفت ايران برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم، رضا خليلي، معاون امور عمليات غيرصنعتي مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در نشست معارفه رئيس امور ورزش اين شرکت گفت: شرکت ملي نفت همواره در ورزش سرآمد بوده و بايد در ادامه مسير نيز با برنامه ريزي مدون به تقويت جايگاه اين امور اهتمام ورزيد.

او ضمن تقدير از تلاش هاي قورچيان در مدت تصدي سمت رئيس ورزش نفت، افزود: امکانات فيزيکي زيادي در ورزش صنعت نفت وجود دارد که بايد به بهترين شکل از آن براي تقويت جايگاه ورزش و سلامت کارکنان بهره برد. خليلي با بيان اينکه ورزش همگاني از اهميت زيادي برخوردار است، گفت: بايد با توجه به بودجه، مقررات و امکانات نسبت به توسعه ورزش همگاني بيش از پيش کوشا باشيم.

هادي افشار، رئيس جديد امور ورزش شرکت ملي نفت قهرمان اسبق جهان و مربي ملي و بين المللي در رشته تکواندو است.