پسر با استعداد شیرازی از قدم نهادن در مسیر بی انتهای موفقیت می گوید:

در مسیر تحقق رویای پزشکی

در كودكي مانند بسياري از هم سن و سالانش دوست داشت خلبان شود، اما گذشت زمان نبوغ سرشار پسري را آشكار كرد كه در روياهاي كودكي اش هميشه رداي سپيد پزشكي بر تن داشت و آرزو مي كردكه يك روز بتواند با تكيه بر هوش، دانش و تعهد، پيام آور شفا، تسكين و آرامش براي روح و جسم انسان ها باشد و احوال خوش را به همنوعانش هديه كند. بتدريج و با تحصيل در رشته علوم تجربي، نشانه هايي درخشان از استعداد نوجواني آينده دار نمايان شد كه شايستگي هايش، نويد بخش طلوع ستاره اي تابناك در آسمان پزشكي ديار شيراز بود. فرهنگ اميري، متولد سال 1379 و اهل شيراز است. او که فرزند ناصر اميري، مسؤول خريد واحد عمليات تدارکات کالا در منطقه 5 عمليات انتقال گاز است، موفق شد در سال 1398 رتبه سوم کنکور تجربي را کسب كند.  فرهنگ اميري كه گام نهادن در مسير موفقيت و انتخاب هاي درست را مرهون راهنمايي هاي دوستان خوبش است، مي گويد: آنها بهترين الگو، راهنما، الهام بخش و حامي من براي ورود به رشته پزشکي و تلاش بيشتر در مسير موفقيت بودند که خداوند بزرگ را براي برخورداري از موهبت دوستان نيک سپاسگزارم.

روزي 12 ساعت درس خواندم

از فرزند افتخارآفرين همكار شركت انتقال گاز مي پرسم روزانه چند ساعت را براي دستيابي به هدف و کسب رتبه کشوري اختصاص داده كه پاسخ مي دهد: درسال منتهي به کنکور، در روز هاي مدرسه به طور ميانگين 6 ساعت و نيم  ودر روز هاي تعطيل به طور ميانگين 12ساعت مطالعه خوب و صحيح داشتم؛ البته روند مطالعه ام در سال هاي قبل از کنکور و دوران دبيرستان روندي صعودي داشت و هميشه يك ميزان ثابت نبود. اوايل تابستان ساعات مطالعه ام از 10 ساعت شروع شد و در زمستان به 12 ساعت رسيد و در همين ميزان تثبيت شد. بيشتر ساعات مطالعه خود را در کتابخانه مي گذراندم و از ساعت 7 صبح تا 9 شب در آنجا مشغول خواندن كتاب بودم.

علاقه وصف ناپذير به پزشکي

از او مي خواهم دلايلش براي انتخاب رشته علوم تجربي و برنامه اش براي آينده را بيان كند كه توضيح مي دهد: هميشه احساس مي كردم علاقه اي وصف ناپذير براي فعاليت در زمينه پزشكي در وجودم زبانه مي كشيد. همچنين استعدادي که براي تحصيل در اين زمينه داشتم، باعث شد در نهايت رشته تجربي را انتخاب كنم. بسيار علاقه مندم كه تحصيلم را دررشته ارتوپدي ادامه دهم و براي دستيابي به اين هدف تلاش مي كنم.

اميري در ادامه نحوه باخبرشدنش از نتيجه كنكور و واكنش اطرافيان به اين موفقيت ارزشمند را اين گونه تعريف مي کند: سايت سنجش را چک کردم و از اين موضوع باخبرشدم. طولي نكشيد كه دوستان و آشنايان نيز از موضوع مطلع شدند و سيل پيام هاي تبريك، تماس هاي تلفني و پيامك به سويم جاري شد. ازابراز خوشحالي دوستان انرژي مثبت فراواني دريافت كردم كه جا دارد از محبت همه اين عزيزان قدرداني كنم.

ديدار با مقام معظم رهبري

موفقيت چشمگير اميري در كسب رتبه سوم كنكور سراسري سبب شد جوايز متعددي را دريافت كند و نزد مقام هاي ارشد كشور حضور يابد كه توفيق حضور در محضر مقام معظم رهبري و رئيس جمهوري، در صدر همه اين افتخارات مي درخشد. او در ادامه، درباره علايق فرهنگي و هنري اش مي گويد: هر روز دقايق كوتاهي را به گوش دادن به ترانه هاي بامحتوا مي گذرانم. معمولا ماهي يکبار با دوستانم بيرون مي روم؛ همچنين در هفته يك فيلم با معني مي بينم. او در پاسخ به اين سوال که آيا تمايل داشته پا جاي پاي پدرش بگذارد و به صنعت نفت و گاز وارد شود، مي گويد: به رشته هاي مختلفي از جمله صنايع نفت و گاز علاقه داشتم؛ اما اشتياقم به رشته پزشکي بيش از ديگر رشته ها بود.

از اشتباه ها درس بگيريد

اميري توصيه اي هم به دانش آموزاني که دوره پيش دانشگاهي را سپري مي كنند و براي کنکور آماده مي شوند، دارد و مي گويد: افرادي كه براي كنكور آماده مي شوند، بايد از اشتباه هاي خود در آزمون ها و مطالعه، درس بگيرند و سعي کنند که به مرور با تمرکز، آنها را رفع کرده و براي پيشرفت خود هيچ مرزي قائل نشوند. او در پايان ضمن قدرداني از همه افرادي که به نحوي دركسب اين موفقيت تاثيرگذار بودند، اظهار اميدواري مي کند و مي گويد: اميدوارم بتوانم فردي مفيد در عرصه علم پزشکي باشم و پاسخ زحمات اين عزيزان را بخوبي بدهم.

 

شرح عکس

مراسم رژه موتور سواران نيروهاي مسلح به مناسبت 12 بهمن همزمان با سالروز ورود پربرکت و تاريخي حضرت امام خميني(ره) به کشور برگزار شد.

عکس: مجيد خواهي - ايسنا

 

معرفی اپلیکیشن

Google Family Link

اين نرم افزار، يک برنامه کامل و رايگان کنترل کودکان از سوي والدين براي پلتفرم هاي اندرويد و iOS است، ضمن اينکه مي تواند موقعيت فرزندان شما را در هر لحظه تعيين کند (البته براي دستگاه هاي اندرويدي) و آپ هاي استفاده شده را نيز رديابي کرده و گزارش دهد، همچنين با اين اپليکيشن مي توانيد تعيين کنيد که فرزندتان در طول روز چه مدت زماني از صفحه نمايش استفاده يا چه محتوا هايي را مشاهده کرده است. راه اندازي و تنظيمات اوليه آن مقداري طول مي کشد؛ اما پس از آن شما يک ابزار خارق العاده براي مديريت فعاليت هاي کودکان و فرزندان در فضاي مجازي داريد.

KidLogger

KidLogger يک ردياب کودک فوق العاده و ابزار کنترل کامل کودکان از سوي والدين است. اين سرويس مي تواند دستگاه اندرويدي، ios، مک و ويندوزي فرزند شما را ردگيري و موقعيت آن را به شما گزارش کند يا مصرف اينترنت، وبگردي، مدت زمان استفاده از صفحه نمايش، تماس هاي تلفني و... را مانيتور و به شما نشان دهد. شما مي توانيد در اين نرم افزار به طور خاص و موردي، به عنوان مثال، مدت زمان استفاده از بازي هاي ويديويي را محدود کنيد. همين طور که امکان بلوکه کردن برخي از آپ ها يا رکورد چت هاي اسکايپ نيز وجود دارد.

PhoneTracker

برنامه PhoneTracker با استفاده از سرويس جي پي اس اسمارت فون هاي اندرويدي و iOS را ردگيري مي کند. يک برنامه کامل و رايگان ردياب گوشي است و نصب آن بيشتر از چند ثانيه طول نمي کشد. با دو کليک مي توان شماره تلفن اعضاي خانواده يا دوستان را به نرم افزار اضافه و اطلاعات مربوط به آنها را در داشبورد مشاهده کرد. وضعيت هر فرد اضافه شده در يک نقشه کوچک نشان داده مي شود؛ اما با ضربه زدن روي نقشه، باز شده و به طور کامل موقعيت آن نمايش داده خواهد شد. امکان بزرگنمايي يا کسب اطلاعات بيشتر درباره موقعيت افراد وجود دارد.