بانوان گاز لیگ برتری باقی ماندند

پالایش نفت آبادان به نیمه نهایی صعود کرد


برنده دربی نفتی ها

با برگزاري ديدارهاي دوربرگشت پلي آف و حذفي ليگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه هاي ايران، تيم بسکتبال بانوان گاز تهران موفق شد با پيروزي در خانه حريف در ليگ برتر باقي بماند و تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان هم به نيمه نهايي صعود کرد تا بتواند براي دومين بار قهرمان اين رقابت ها شود.  ديدارهاي دور برگشت مرحله پلي آف و حذفي ليگ برتر بسکتبال 10 بهمن امسال برگزار شد که در مرحله پلي آف براي صعود به نيمه نهايي، تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان در خانه، ميزبان تيم آسمان سترگ سپهرداد تهران بود که مرتضي زاده موفق شد با ارائه يک بازي برتر، با نتيجه 84 بر 56 حريف تهراني خود را شکست دهد تا در مجموع با دو پيروزي در دو ديدار رفت و برگشت به مرحله نيمه نهايي صعود کند. شاگردان زهرا مرتضي زاده به دنبال اين هستند که بتوانند با موفقيت در اين مرحله به فينال برسند و براي دومين بار قهرمان ايران شوند. اما در مرحله حذفي پلي آف، تيم بسکتبال بانوان گاز تهران که در تهران موفق شده بود تيم خانه بسکتبال فارس را شکست دهد، در ديدار برگشت هم در شيراز با ارائه يک بازي برتر توانست حريف شيرازي خود را شکست دهد تادر ليگ برتر باقي بماند.  شاگردان فرانک طيري درديداري که تيم برتر ميدان بودند، موفق شدند با نتيجه قاطع 78 بر 48 تيم شيرازي را شکست دهند تا با دو پيروزي در مجموع دو ديدار رفت و برگشت، ليگ برتري باقي بمانند.

 

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان:

هر دیدار برایمان حکم فینال را دارد

سرمربي تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان تيمش را جوان و با انگيزه معرفي مي کند واعتقاد دارد در مرحله نيمه نهايي، ديدارهاي رفت وبرگشت براي آنها حکم فينال را دارد و براي قهرماني مي جنگند.زهرا مرتضي زاده، سرمربي تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان مي گويد چهار تيمي که در مرحله نيمه نهايي حضور دارند، از شانس برابر براي قهرماني برخوردارند و براي همين از الان نمي توان گفت که کدام تيم قهرمان است. سرمربي پالايش نفت آبادان ادامه مي دهد، روي جواني و انگيزه بازيکنانش خيلي حساب کرده و به دنبال اين است که امسال دومين قهرماني را جشن بگيرند.با زهرامرتضي زاده در خصوص مرحله نيمه نهايي و اينکه چقدر شانس حضور در فينال و قهرماني دارند، گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

  از بازي با تيم سپهرداد بگوييد و اينکه به نيمه نهايي رسيديد؟

بازي خيلي خوبي بود، هم در تهران و هم در آبادان، شاگردانم به بهترين شکل بازي کردند و اجازه خودنمايي به حريف ندادند؛ البته تيم حريف هم تيم خوبي بود؛ اما شاگردانم يک روز بدون اشتباه را پشت سرگذاشتند و موفق شدند با قدرت به نيمه نهايي پا بگذارند.

  در نيمه نهايي بايد با نماينده گرگان بازي کنيد. اين ديدار را چطور مي بينيد؟

تاکنون مقابل بانوان شهر گرگان به ميدان نرفته ايم؛ اما بازي هاي آنها را ديده ايم. تيم خوبي هستند و با توجه به اينکه بازي رفت در آبادان است، بايد نتيجه لازم را براي صعود به مرحله فينال بگيريم و در واقع کار رادر آبادان يکسره کنيم؛ البته بازهم مي گويم کار راحتي در اين مرحله نداريم و همه تيم ها براي قهرماني به ميدان مي آيند.

  چقدر حريف را مي شناسيد و چقدر به فيناليست شدن اميدواريد؟

 تيم حريف را آناليز کرده ايم و در کل پيش بيني من از ديدار پيش رو يک رقابت جذاب و زيباست. اميدوارم ما برنده بازي باشيم و به فينال برسيم؛ البته براي قهرمان شدن نام تيم ها برايمان مهم نيست و همه تيم ها قابل احترام هستند. از نظر ما هر ديدار، حکم فينال را دارد و به پيروزي و قهرماني در هر ديدار فکر مي کنيم.

  تيم شما با تيمي که قهرمان شده، خيلي تفاوت پيدا کرده است. در اين مورد توضيح مي دهيد؟

در خصوص تغييرات اين فصل به نسبت فصل قبل بايد بگويم که به دليل محدوديت هاي مالي در فصل جاري، 80 درصد بازيکنانمان را از دست داديم؛ اما در عوض فرصتي براي حضور بازيکنان جوان و بومي فراهم شد که علاوه بر داشتن انگيزه، نشان دادند ظرفيت ستاره شدن را دارند.

  گويا تيم شما، جوان ترين تيم ليگ هم به شمار مي رود؟

بله دقيقا همينطوراست. ما با ميانگين 23 سال، جوان ترين تيم ليگ را در اختيار داريم، در تيم ما بازيکنان بسيار مستعدي حضور دارند که با 14 و 15 سال سن به تيم بسيار کمک کرده اند و در حال رشد هستند؛ البته تيم با انگيزه اي داريم و بازي به بازي در حال رشد هستيم و من از اين تيم رضايت دارم.

  اين جوانان بومي هستند؟

در حال حاضر از 15 بازيکن جذب شده هشت بازيکن بومي در اختيار داريم.ما بيش از آنکه به نام ها در تيممان دل ببنديم، بيشتر روي توانمندي ها و همدلي تيم کار مي کنيم. تيم ورک (Team Work) خوبي داريم و اين، در تقابل با تيم هاي رقيب که بازيکنان بسيار با کيفيتي دارند، به ما کمک کرده است. همه مهره هاي ما ملى نيستند كه پرهزينه باشند. خوشحالم كه هر ساله اسپانسرهايى در بخش بانوان حضور دارند كه ارزش بالايى براى ورزش بانوان قائل هستند و خوب حمايت مي کنند. بازيكنان غير ملى ما هم با غيرت و سختكوشي بسيار پابه پاى بازيكنان ملى زحمت كشيدند و به سكوى قهرماني و نايب قهرمانى رسيدند و تيم ما هر بار در زمين 5 ستون داشت نه 2 ستون.الان هم تلاش مي کنيم که دوباره روي سکو برويم و اين جوانان قادرند هر کاري انجام دهند.

  پس به قهرماني اميدواريد؟

ما کار سختي داريم. هر چهار تيم در مرحله نيمه نهايي به دنبال قهرماني هستند. تيم هاي حريف، بازيکن خارجي دارند و ملي پوشان زيادي جذب کردند؛ اما اين دليل نمي شود که نتوانيم آنها را شکست دهيم. من و شاگردانم قول نمي دهيم؛ اما سعي مي کنيم با تلاش بيشتر، نتيجه اي خوب بگيريم و باعث سربلندي نام نفت و مردم آبادان شويم.

  هواداران آباداني چقدردرموفقيت تيم شما نقش داشتند؟

هواداران خوبي داريم که با حضورشان به تيم انگيزه مي دهند. آنها مسؤوليت ما را بيشتر مي کنند. ما درديدارهاي پيش رو، به حضور هواداران بيشتر نياز داريم و منتظر حضورشان هستيم.

 

 

بانوان نفتي اهواز، برنده نبرد توپ و تور

يک دوره مسابقات واليبال بانوان به مناسبت دهه مبارک فجر و گراميداشت ياد سردار شهيد حاج قاسم سليماني با نام برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در 10 و 11 بهمن امسال به ميزباني ستاد اهواز برگزار شد که با قهرماني تيم واليبال بانوان نفت اهواز به پايان رسيد.

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان بالاي 26 سال مناطق نفت خيز جنوب، در رشته واليبال که از 10 بهمن در مجموعه
 فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز آغاز شده بود، با قهرماني نفت اهواز به پايان رسيد. پس از تيم نفت اهوازکه قهرمان شد، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت و گازآغاجاري مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

 

نوجوانان نفت اميديه قهرمان کشتي خوزستان

تيم کشتي نفت اميديه با شکست دادن تمام رقبايش، قهرماني استان خوزستان را به خود اختصاص داد.

رقابت هاي کشتي آزاد نوجوانان قهرماني باشگاه هاي خوزستان به ميزباني خانه کشتي شماره (يک) اهواز با حضور 121 کشتي گير از 10 شهرستان استان خوزستان برگزار شد. در پايان اين رقابت، کشتي گيران نفت اميديه تمام حريفان را يکي پس از ديگري شکست دادند و به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات دست پيدا کردند.

برهمين اساس، پس از تيم کشتي نفت اميديه که با کسب 161 امتياز به مقام قهرماني رسيد، تيم هاي نفت مسجدسليمان با 154 امتياز و هيات کشتي شهرستان اهواز با 124 امتياز مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

 

بانوان فوتباليست پالايش گاز ايلام  در جمع مدعيان

تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام با يک پيروزي پرگل، خود را به جمع مدعيان ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاه هاي ايران نزديکتر کرد. تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام در هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه ميزبان تيم مدعي ملوان بندرانزلي بود که موفق شد در ديداري پرگل، مقابل حريف خود به برتري برسد. شاگردان آيناس آراسته نژاد در خانه و در هوايي برفي موفق شدند، در ديداري که حاکم مطلق توپ و زمين بودند، تيم ملوان بندرانزلي را با نتيجه پرگل 3 بر صفر شکست دهند تا 28 امتيازي شده و به جمع مدعيان نزديکتر از قبل شوند. زهرا حاتم نژاد، بازيکن باتجربه پالايش گازايلام، زهره عيني و فاطمه حسيني نژاد در اين بازي براي تيمشان گلزني کردند تا سهم بسزايي در اين پيروزي داشته باشند.

 

گلفرهاي ملي حفاري در صدر جدول

تيم گلف ملي حفاري اهواز در مسابقات ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران به يکه تازي خود در صدر جدول ادامه داد.

مسابقات هفته پنجم ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران با برتري ملي حفاري و توقف نفت مسجد سليمان همراه شد تا ملي حفاري در صدر قرار بگيرد و نفت مسجد سليمان به رتبه سوم سقوط کند. تيم ملي حفاري در اين هفته از رقابت هاي ليگ برتر در اهواز ميزبان تيم شاهين شهر اصفهان بود که با نتيجه 5 بر 1 به برتري رسيد.

تيم نفت و گاز مسجدسليمان، ديگر نماينده قدرتمند صنعت نفت در اين هفته از مسابقات در مسجدسليمان به مصاف ديگر تيم مدعي، يعني تيم سورتمه تهران رفت که در بازي ديدني و تماشايي با نتيجه 2 بر 2 متوقف شد.

اين ديدار، زيباترين و حساس ترين بازي هفته پنجم لقب گرفت.

با توجه به بازي هاي برگزار شده در هفته پنجم ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران، تيم ملي حفاري با 15 امتياز صدرنشين باقي ماند و تيم نفت مسجد سليمان 13 امتيازي شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت. تيم نفت مسجد سليمان به دليل باخت فني بيشتر در رتبه سوم، پايين تر از سورتمه 13 امتيازي قرارگرفت.