مسجد سلیمان  برنده دربی نفتی ها

شروع نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران با دربي نفتي ها در شهر اولين ها، مسجد سليمان شروع شد که شاگردان مهدي تارتار، برنده اين بازي مهم بودند.دو تيم نفت آبادان و نفت مسجد سليمان، يک نيم فصل رويايي را در ليگ برتر پشت سر گذاشته بودند که در تاريخ فوتبال اين دوباشگاه مي توان گفت بي نظير بوده است. دوتيمي که هميشه براي بقا مي جنگيدند، حالا انواع و اقسام رکوردها را از خود به جا گذاشته اند تا تنه به تنه بزرگان فوتبال ايران زده باشند.نفت مسجد سليمان که تا هفته شانزدهم ليگ برتر به هيچ تيمي نباخته بود، در نهايت نيم فصل را با يک شکست آن هم در تبريز به پايان برد. نفت آبادان هم که در 16 بازي فقط به سرخابي هاي پايتخت باخته بود، در نهايت با امتياز برابر با تراکتوردر جايگاه چهارم جدول ايستاد تا نشان دهد براي حضور در آسيا برنامه دارند.دوتيم نفت مسجد سليمان ونفت آبادان که اين فصل را با دومربي بزرگ شروع کرده بودند در هفته هفدهم دوباره روبروي هم ايستادند. بازي رفت در آبادان با تساوي يک بريک به پايان رسيده بود تا دربي نفتي- خوزستاني برنده نداشته باشد؛ اما در بازي برگشت، اين نفت مسجد سليمان بود، که از امتياز ميزباني خود بهترين استفاده را برد و موفق شد هم نام نفتي خود را با ارائه يک بازي برتر که در طول 90 دقيقه حاکم توپ و ميدان بود، با دو گل شکست دهد تا يک پيروزي بزرگ را در خانه جشن بگيرد.شاگردان مهدي تارتار در هر نيمه يک گل به ثمر رساندند تا 26 امتيازي شوند و يک قدم نيز به جمع مدعيان نزديک تر شده باشند. عليرضا عليزاده در دقيقه 41 و اميد سينگ دقيقه 1+90 گل هاي تيم نفت مسجد سليمان را در اين ديدار به ثمر رساندند. نفت آبادان هم با توجه به شکست تمام مدعيان دررتبه چهارم جدول باقي ماند تا کماکان يکي از شانس هاي کسب سهميه آسيايي باشد.

 

تارتار: پیروزی در دربی کار بزرگی بود

رفتار سرمربي نفت آبادان، سرمربي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان را شگفت زده کرد تا بگويد تا به حال چنين رفتاري را در فوتبال ايران نديده است.

 مهدي تارتار، سرمربي تيم نفت مسجد سليمان پس از برتري 2 بر صفر شاگردانش مقابل نفت آبادان گفت: بازي زيبايي بود و دو تيم فوتبال را روي زمين بازي مي کردند. نفت آبادان، تيم قابل احترامي است و يک مربي جنتلمن دارد. در پايان بازي که 2 بر صفر شديم، آمد به من تبريک گفت. تاکنون چنين چيزي را نديده بودم. تنها تيمي هستند که شخصيت نباختن داشتند. هر دو باخت آنها در آزادي مقابل استقلال و پرسپوليس بوده است.

او در ادامه به کار بزرگ شاگردانش دراين بازي اشاره کرد وگفت: بازي در دربي خيلي سخت است. بازيکنانم کار بزرگي کردند. بچه هاي ما زحمت زيادي کشيدند و تيم قابل احترامي را شکست دادند. از هواداران تشکر مي کنم که سنگ تمام گذاشتند و بازيکنان هم جانانه جنگيدند. اميدوارم اين روند را ادامه دهيم.

سرمربي نفت مسجد سليمان در مورد اينکه تيمش بازي خوبي انجام داده، گفت: خوشحالم که هر سه تيم خوزستاني امسال توانستند موفق باشند. اميدوارم همين روند را ادامه دهيم. کادرفني من با وجود مشکلاتي که داشت، براي اين بازي زحمت زيادي کشيد.

تارتار در مورد اينکه آيا نفت مي تواند جلوي تيم هاي بزرگ هم چنين نمايشي داشته باشد، گفت: 6، 5 تيم براي قهرماني بسته شده و کار سختي در هفته هاي آينده داريم. فقط از هواداران و مسؤولان مي خواهم که توقعات بالا نرود. ما تيمي هستيم که با بودجه محدودي بسته شده ايم. بازيکنان کم نام و نشان، اما با انگيزه زيادي داريم. انتظار داريم که ما را حمايت کنند. باخت در فوتبال هميشه است و ممکن است چند هفته هم نتيجه نگيريم.

تارتار درباره روند نقل و انتقالات تيمش در نيم فصل گفت: چند بازيکن مطرح ما جدا شدند؛ اما کادر فني سعي کرد بازيکناني بياورد که انگيزه داشته و تشنه موفقيت باشند. ببينيد اميد سينگ و مهدي زبيدي با چه انگيزه اي وارد زمين مي شوند. خوشبختانه در جذب نفرات خوب عمل کرديم تا نقاط ضعفمان را بپوشانيم.

تارتار وعده کسب سهميه آسيايي نمي دهد؛ اما مي گويد تمام تلاش خود را مي کنند تا نفت مسجد سليمان يک فصل خوب را پشت سر بگذارد؛ چون کار سختي در ادامه ليگ پيش رو دارند.

 

اسکوچیچ: با قدرت بر می گردیم  

نفت آبادان دربي نفتي ها رادر مسجد سليمان واگذار کرد  تا بگويد مقابل مسجد سليمان بخت با ما يار نبود و به حريف به خاطر بازي خوبش تبريک مي گويم.

دراگان اسکوچيچ پس از شکست 2 بر صفر تيمش مقابل نفت مسجدسليمان در مورد اين مسابقه گفت: قطعاً از شکست راضي نيستم. به تيم نفت مسجدسليمان تبريک مي گويم و فکر مي کنم شايسته پيروزي بودند. ما نيمه اول توپ هاي زيادي را از دست داديم و در پاس کاري خوب نبوديم. در نيمه دوم سعي کرديم بهتر شويم؛ اما در فوتبال وقتي نيمه اول بد بازي مي کنيم، بازگشت به بازي سخت مي شود.سرمربي نفت آبادان درمورد عصبانيت بازيکنان تيمش گفت: بهتر است بازيکنان نظري درمورد داور ندهند. داور خوب و بد داريم و حرف ديگري هم نمي شود گفت:سرمربي تيم فوتبال نفت آبادان درمورد اينکه انتظار هواداران از نحوه بازي اين تيم برآورده نشده است، گفت: من هم انتظار بالاتري دارم واز شيوه بازي ناراضي هستم. وقتي شرايط اينگونه مي شود، يعني يک جاي کار ايراد دارد. به هر حال اين فوتبال است و ناراحتم براي هواداراني که از آبادان به مسجد سليمان آمدند. بازي نيمه اول ما در حد پيروزي در اين مسابقه نبود. اسکوچيچ درمورد اينکه آيا تيمش مي تواند به مسابقات ليگ بازگردد يا خير، گفت: اين بازي را باختيم و باخت خيلي بدي بود. هر بازي اهميت خاص خودش را دارد. اگر دقت کرده باشيد گاهي در يک بازي بد بوديم و در هفته بعد برگشتيم و خوب بازي کرديم.

سرمربي نفت آبادان در مورد اينکه به نظر مي آيد تيمش نوسان دارد، گفت: موضوعات روحي و رواني موجود در فوتبال ايران را شما بهتر از من مي دانيد. گاهي خودم هم متوجه نمي شوم که چرا اين اتفاق رخ مي دهد. اين موضوع نه تنها فقط براي تيم من که براي بيشتر تيم ها ايجاد مي شود. هميشه در ايران خيلي از مواقع تيم هاي ايراني خيلي خوب بازي کردند و شايد به دليل غرور در بازي بعدي دچار نوسان شده اند. مدت زمان زيادي است که مي جنگم تا اين موضوع را اصلاح کنم، اما هنوز موفق نشده ام.  اسکوچيچ درمورد تعويض هايش در نيمه دوم گفت: دليل من براي تعويض اين بود که فرم طبيعي براي بازي را نداشتند. خيلي از مواقع براي ما خيلي مفيد بودند؛ اما مقابل نفت مسجد سليمان اين گونه نبود. ريسک کردم تا شرايط بازيکن جايگزين را ببينم. اگر بازيکن جايگزين براي ما گل مي زد، نامش را تعويض طلايي مي گذاشتند.

 

يکه تازي گلفرهاي نفت مسجدسليمان وملي حفاري

تيم هاي گلف نفت مسجد سليمان و ملي حفاري اهواز در مسابقات ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران به يکه تازي خود در صدر جدول ادامه دادند.مسابقات هفته چهارم ليگ برتر گلف در اهواز برگزار شد و دوتيم مدعي نفت مسجد سليمان و ملي حفاري، مقابل حريفان خود به پيروزي رسيدند. تيم ملي حفاري در اين هفته از رقابت هاي ليگ برتر در اهواز ميزبان تيم تاراز مسجدسليمان بود که با نتيجه چهار بر 2 به برتري رسيد.تيم نفت و گاز مسجدسليمان، ديگر نماينده قدرتمند صنعت نفت در اين هفته از مسابقات در مسجدسليمان به مصاف تيم هيات گلف شاهين شهر رفت و با نتيجه 4 بر يک به برتري رسيد.با توجه به بازي هاي برگزار شده در هفته چهارم ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران، تيم هاي نفت و گاز مسجدسليمان و ملي حفاري با امتياز مشابه 12 و به دليل تفاضل در برد و باخت هاي انفرادي، در مکان هاي اول و دوم جدول رده بندي مسابقات قرار دارند.

 

واترپلو نفت اميديه قدم نخست را محکم برداشت

بازي هاي دور رفت مرحله نخست پلي آف ليگ برتر واترپلو مردان ايران، به ميزباني استخر بين المللي 9 دي شيرودي پيگيري شد که در پايان، تيم هاي پرسپوليس تهران، دانشگاه آزاد اسلامي، سايپاي تهران و نفت اميديه مقابل رقباي خود به برتري رسيدند.

تيم واترپلو نفت اميديه که از مدعيان اصلي قهرماني اين دوره از مسابقات به شمار مي رود و به عنوان تيم نخست گروه خود به اين مرحله صعود کرده بود، در نخستين بازي مرحله پلي آف به مصاف تيم استخر شهيد نو فلاح رفت.  شاگردان داوود سلطاني در تيم نفت اميديه با ارائه يک بازي بهتر مقابل تيم جوان استخر شهيد نو فلاح موفق شدند با نتيجه 10 بر 7 ميزبان خود را شکست داده و با دستي پر به استقبال بازي دور برگشت در اميديه بروند. نفت اميديه با اين برد نصف راه صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ را پشت سر گذاشت.

اما ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها در يک بازي دور از انتظار، بازي خود را واگذار کرد. تيم نفت و گاز گچساران مقابل تيم سايپاي تهران با نتيجه17بر 9 شکست خورد تا کار سختي در خانه براي جبران و حضور در نيمه نهايي داشته باشد.

 

برگزاري جشنواره ورزشي با مشاركت بسيج شهيد تندگويان  خوزستان

به همت پايگاه بسيج شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان، جشنواره فرهنگي - ورزشي فوتبال سالني جام شهداي منطقه خوزستان برگزار شد.

سيد علي سالاري نژاد، فرمانده پايگاه بسيج شهداي منطقه گفت: با مشارکت مجموعه ناحيه مقاومت بسيج شهيد تندگويان صنعت نفت در جنوب و با هدف شادابي و تندرستي و افزايش روحيه نشاط وتعالي، جشنواره فرهنگي - ورزشي شهداي منطقه به مدت يك ماه براي همه کارکنان برگزار شد.

فرمانده پايگاه بسيج شهداي منطقه خوزستان افزود: در اين رويداد ورزشي طبق فراخوان همه واحد هاي اداري، حراست، فني، عملياتي و همچنين مراکز انتقال نفت حضور داشتند که در مجموع 9 تيم در 3 گروه به رقابت پرداختند و در پايان،تيم فوتسال مرکز انتقال نفت شهيد يوسف زاده باغبان (بيدرويه) مقام قهرماني را کسب کرد. تيم حراست منطقه خوزستان به مقام دوم رسيد و تيم مکانيک منطقه نيز در سکوي سوم ايستاد.

 

همايش پياده روي به مناسبت روز هواي پاک

با هدف توسعه ورزش همگاني، سلامت کارکنان و به مناسبت 29 دي ماه، روز جهاني هواي پاک، کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس در همايش پياده روي شرکت کردند.

محمد علي بردبار، سرپرست روابط عمومي منطقه گفت: از آنجا که هميشه توصيه شده کارکنان در ورزش همگاني حضوري فعال داشته باشند و نيز بر توسعه ورزش همگاني تاکيده شده است، روز جهاني هواي پاک، بهانه اي شد تا کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس، از منازل سازماني تا شرکت را پياده روي کنند.

وي افزود: همانطورکه ورزش همگاني در ميان کارکنان تاکيد شده، اين طرح با هدف ايجاد نشاط و سلامت جسمي و روحي و توسعه فرهنگ پياده روي و دوچرخه سواري برگزار شد.

در پايان اين همايش، از کارکنان شرکت کننده، تقدير و تجليل به عمل آمد.