صعود بانوان فوتسالیست ملی حفاری به پلی آف لیگ برتر

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با تساوي خانگي مقابل صدرنشين، صعود خود به مرحله پلي آف ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران را قطعي کرد.

بانوان فوتساليست ملي حفاري اهواز در هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه، ميزبان تيم مس رفسنجان صدرنشين بودند که به نتيجه اي بهتر از تساوي دست پيدا نکردند.

شاگردان مينا باراني که براي صعود به مرحله پلي آف فقط به يک تساوي احتياج داشتند، از همان ابتدا توپ و ميدان را در دست داشتند و مقابل صدرنشين يک بازي منطقي را به نمايش گذاشتند. حفاري چي ها در حالي که مي توانستند برنده اين بازي باشند، پيروزي را در دقايق پاياني با تساوي 3 بر 3 عوض کردند. فاطمه پاپي، فاطمه رحمتي و فهيمه زارعي براي تيم فوتسال ملي حفاري در اين ديدار گلزني کردند. تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با اين پيروزي 50 امتيازي شد.

تيم بانوان پالايش نفت آبادان، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها در خانه نتيجه اي خيره کننده گرفت و 6 بر يک رهياب تهران را برد.در اين بازي ليلا اقبالي (2 گل) کافيه هزاريان (2 گل) راحله رفيعي زاده و پريوش خليلي دروازه تيم رهياب را گشودند. پالايش نفت آبادان نتوانست در پلي آف حضور پيدا کند و اين ديدار براي آنها  بيشتر جنبه حيثيتي داشت.

 

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري:

مي خواهيم قهرمان شويم

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري، مقابل صدر نشين ليگ به تساوي دست پيدا کرد تا صعود خود به پلي آف را در دو هفته مانده به پايان مرحله گروهي مسجل کند. سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري دراين باره مي گويد: فقط به قهرماني فکر مي کنند و برنامه ويژه اي براي اين مرحله دارند. درخصوص بازي با مس رفسنجان ونيز شرايط تيم براي حضوردرمرحله پلي آف گفت وگويي اختصاصي با مينا باراني، سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري داشتيم که با هم مي خوانيم.

   از بازي با مس شروع کنيم، چگونه بازي برده را با تساوي عوض کرديد؟

بازي خوبي بود و در عين حال سخت و اينکه پيش بيني چنين مسابقه اي را داشتيم. کيفيت بازي نيز از نظر فني خيلي خوب بود. به بازيکنان خودم که خيلي خوب بازي کردند، خسته نباشيد مي گويم. يکي دو اشتباه فردي باعث شد، تن به تساوي دهيم؛ اما انشاءالله در ادامه راه بتوانيم موفق باشيم و اميدوارم از بازي هاي دو هفته پاياني هم امتياز بگيريم.

   با تساوي در اين ديدار، صعود خود به مرحله پلي اف را مسجل کرديد؟

بله، خوشبختانه به پلي آف صعود کرديم؛ اما مهم تر از صعود به پلي آف، قهرماني در پايان فصل است. فصل گذشته هم به عنوان تيم اول به پلي آف صعود کرديم؛ قهرمان نشديم. اميدوارم اين بار دست پر از اين مرحله عبور کنيم.

   براي پلي آف برنامه اي داريد؟

 قطعا براي مرحله پلي آف برنامه خاصي داريم که اميدوارم در نهايت به قهرماني برسيم. در هفته هاي پاياني ليگ هستيم و خستگي و آسيب ديدگي بازيکنان باعث شد که ديدارها، برايمان بازي هاي سختي شوند. براي همين بايد انرژي خودمان را تقسيم کنيم تا به مشکل نخوريم. همچنين اميدوارم هدف پلي آف، کمک به فوتسال بانوان باشد و قطعا نيز همين خواهد بود.

   اما قبلا با پلي آف مخالف بوديد؟

بله من اين حرف را زده بودم و دليل داشتم. من فلسفه پلي آف را در بخش زنان نمي دانم و دليل گذاشتن اين مرحله در ليگ فوتسال زنان را درک نمي کنم. تيمي ممکن است تمام تلاش خود را کرده باشد و در مرحله گروهي قهرمان شود. چه لزومي دارد که براي زنان با وجود امکانات و حامي مالي کم و نداشتن پخش تلويزيوني، مرحله پلي آف برگزار کنيم. اميدوارم ادامه برگزاري مرحله پلي آف به نفع فوتسال زنان باشد.

   داوري ها را چطور ديديد؟

حضور داوران خيلي خوب براي ليگ فوتسال زنان انگشت شمار است و همين تعداد هم ممکن است اشتباهاتي در قضاوت هاي خود داشته باشند. در اين فصل نمي گوييم که اين اشتباهات به عمده بود؛ اما در دو ديدار از قضاوت هاي اين داوران ضربه خورديم. اميدوارم فدراسيون فکري به حال اين موضوع کند و حداقل داوران با تجربه را برگزيند يا کلاس هاي دانش افزايي بهتري را برگزار کند. خيلي از مربيان از داوري شاکي هستند؛ زيرا اکنون سطح ليگ پويا شده؛ اما داوران خوب قضاوت نمي کنند.

    قهرمان مي شويد؟

در فصل هاي گذشته شاهد حضور سه تيم قوي در ليگ برتر بوديم؛ چرا که بيشتر بازيکنان ملي پوش را در اختيار داشتند،مشخص بود که کدام تيم قهرمان مي شود. از فصل گذشته با اضافه شدن مرحله پلي آف، شرايط تغيير کرد. تيم ملي حفاري اهواز که هفته آخر آن فصل در صدر جدول قرار داشت، در پلي آف با بدشانسي مواجه شد و قهرماني را از دست داد. اکنون که رقابت سخت و فشرده اي ميان 4 تيم بالاي جدول وجود دارد و اين تيم ها همه تلاش خود را براي کسب امتياز و حضور در پلي آف مي کنند. به همين دليل پيش بيني قهرمان اين فصل دشوار است. بازيکنان من با انگيزه هستند و تلاش مي کنند امتياز لازم را در پلي آف کسب کنند تا قهرمان شوند.

 

 

برگزاری برنامه فرهنگی - ورزشی بانوان زیر 26 سال مناطق نفت خیز جنوب

امورورزش و تربيت بدني مناطق نفت خيز جنوب در آستانه دهه مبارک فجر و نيز گراميداشت ياد و خاطره شهيد حاج قاسم سليماني يک دوره برنامه فرهنگي -ورزشي با حضور بيش از 350 نفر از بانوان ورزشکار زير 26 سال اين شرکت در 8 رشته ورزشي برگزار کرد که اين مسابقات در هفت رشته به پايان رسيد و قهرمانان برتر مسابقات مختلف شناخته و معرفي شدند.  بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در 8 رشته ورزشي آمادگي جسماني، شنا، شطرنج، دارت، بسکتبال، بدمينتون، تنيس روي ميز و واليبال به رقابت پرداختند که برنامه فرهنگي - ورزشي واليبال يک هفته ديگر به پايان مي رسد. برنامه ورزشي بانوان زير 26 سال به ميزباني دو شرکت برگزار شد که در3 رشته ورزشي، ستاد اهوازميزبان بود و 4 رشته به ميزباني شرکت نفت و گاز آغاجاري برگزار شد.

آمادگي جسماني

 برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته آمادگي جسماني، با قهرماني تيم نفت اهواز به پايان رسيد. اين برنامه بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته آمادگي جسماني که از روز پنجشنبه 3 بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي امام رضا(ع)شهرک نفت اهواز آغاز شده بود با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.پس از تيم نفت اهواز که عنوان قهرماني را کسب کرد، تيم هاي نفت و گاز آغاجاري و نفت وگاز گچساران، مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

 بسکتبال

بلندقامتان نفت وگاز گچساران، قهرماني برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال را به دست آوردند. مسابقات بسکتبال که از روز پنجشنبه 3 بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي امام رضا(ع)شهرک نفت آغاز شده بود، با قهرماني نفت و گاز گچساران به پايان رسيد. پس از تيم نفت و گاز گچساران که عنوان قهرماني را کسب کرد، بسکتباليست هاي نفت اهواز و نفت آغاجاري مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

 بدمينتون

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته بدمينتون با قهرماني تيم نفت و گاز آغاجاري به پايان رسيد. مسابقات بدمينتون از روز پنجشنبه 3 بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي امام رضا(ع)شهرک نفت اهواز برگزارشد. پس از تيم نفت و گازآغاجاري که عنوان قهرماني را کسب کرد، تيم هاي نفت و گازمسجدسليمان و نفت و گازگچساران مقام هاي دوم و سوم را از آن خود کردند.

 تنيس روي ميز

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته تنيس روي ميز که از روز دوم بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي ولايت نفت آغاجاري آغاز شده بود، با قهرماني نفت اهواز به پايان رسيد.پس از تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت و گاز گچساران و نفت و گاز مسجدسليمان مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

دارت

تيرهاي دارت تيم نفت و گاز آغاجاري به هدف خورد تا قهرمان شوند. برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته دارت که از روز سوم بهمن، در مجموعه فرهنگي - ورزشي نفت و گاز آغاجاري آغاز شده بود با قهرماني نفت و گازآغاجاري به پايان رسيد.پس از تيم نفت و گازآغاجاري، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت اهواز مقام هاي دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 شنا

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته شنا که از روز دوم بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي نفت و گازآغاجاري آغاز شده بود، با قهرماني نفت و گاز آغاجاري به پايان رسيد. پس از تيم نفت و گاز آغاجاري که عنوان قهرماني را کسب کرد، تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت اهواز مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

شطرنج

برنامه فرهنگي - ورزشي بانوان زير 26 سال مناطق نفت خيز جنوب در رشته شطرنج که از روز دوم بهمن در مجموعه فرهنگي - ورزشي نفت و گازآغاجاري آغاز شده بود، با قهرماني تيم نفت و گازآغاجاري به پايان رسيد.پس از تيم نفت و گاز آغاجاري که عنوان قهرماني را کسب کرده بود، تيم نفت و گاز گچساران مقام دوم را از آن خود کردند.

 

گازی ها به بقا امیدوار شدند

بانوان پالایش نفت آبادان در یک قدمی نیمه نهایی

دوررفت پلي آف ليگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه هاي ايران با پيروزي قاطع بانوان پالايش نفت آبادان همراه شد تا اين تيم در آستانه صعود به مرحله نيمه نهايي قراربگيرد. دوررفت پلي آف ليگ برتر بسکتبال بانوان با 6 مسابقه انجام شد که 4 بازي آن در مرحله يک چهارم نهايي و 2 بازي آن در مرحله اول پلي آف براي بقا در ليگ برتر بود.در ديدار پلي آف براي رسيدن به مرحله نيمه نهايي، تيم بانوان پالايش نفت آبادان در تهران مهمان تيم سپهرداد بود که موفق شد در يک بازي جذاب و ديدني، حريف تهراني خود را با نتيجه 102 بر 83 شکست دهد. شاگردان زهرا مرتضوي اين برد را در هر 4 کوارتر و با امتيازات 20 بر 19، 30 بر 21، 31 بر 23 و 21 بر 20 به دست آوردند.

فائزه شهرياري با کسب 31 امتياز، 13 ريباند، 7 پاس منجر به گل، 4 توپ ربايي و 2 بلاک شات روز فوق العاده اي را سپري کرد. فرزانه فروتن فرد با 27 امتياز و ناهيد اشدي با 20 امتياز به همراه الناز سياهي، ديگر چهره هاي درخشان پالايش نفت در اين بازي بودند.و اما در ديدارهاي پلي آف براي بقا در ليگ نيز ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها يعني تيم بسکتبال بانوان گاز تهران در مصاف با خانه بسکتبال فارس 64 بر 42 به برتري رسيد. شاگردان فرانک طيري در کوارتر چهارم با ارائه يک بازي بهتر توانستند نتيجه را به نفع خود تغيير دهند تا پيروز اين بازي مهم باشند. پريسا کرمي با 24 امتياز، 4 ريباند و 7 توپ ربايي، کيژان شکري با کسب 15 امتياز و سمانه هرچگاني با 11 امتياز بازيکنان تاثيرگذار گاز در اين بازي بودند. تيم بسکتبال بانوان گاز با اين پيروزي، اميد زيادي براي بقا در ليگ برتر دارد.