پالايش نفت آبادان به جمع مدعيان پيوست

حمله به رتبه دوم

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرماني ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران با يک برد خانگي به رتبه دوم جدول رسيد تا براي حضور در پلي آف، مقابل حريفان خط ونشان بکشد.

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان درهفته بيستم ليگ برتر باشگاه هاي ايران در خانه و سالن هفده شهريور مجموعه ورزشي نفت و در حضور هواداران پر شور آباداني، ميزبان تيم مس کرمان بود که موفق شد از سد اين تيم کرماني بگذرد.

شاگردان حمادسامري درخانه يک بازي برتر را مقابل حريف خود به نمايش گذاشتند، تا جايي که در کوراتر اول با نتيجه قاطع 20 بر 10 پيروز شدند. پالايش نفتي ها در کوارتر دوم هم 16 بر 11 از سد حريف خود گذشتند تا نيمه اول بابرتري مطلق طلايي پوشان پالايش نفت آبادان همراه باشد.

آنها در کوارتر هاي سوم و چهارم هم تيم برتر ميدان بودند و اجازه خودنمايي به حريف کرماني ندادند و با نتايج 24 بر 22 و 32 بر 24 از سدحرف خود گذشتند تا در نهايت با نتيجه 92 بر 67 مس کرمان را شکست داده باشند.

پالايش نفت آبادان با اين پيروزي 35 امتيازي شد و به رتبه دوم رسيد تا رقابت در صدر جدول فشرده تر و حساس تر از قبل باشد.

 رضا رنجبر 16 امتياز و 12 ريباند و سعيد داورپناه 16 امتياز براي پالايش نفت آبادان کسب کردند تا بهترين بازيکنان زمين باشند.

 

حماد سامری: تکرار قهرمانی سخت تر از قهرمانی است

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان، مس کرمان را در خانه از پيش رو برداشت تا با رسيدن به سکوي دوم، دوباره در جمع مدعيان قرار بگيرد و براي حريفان در پلي آف خط ونشان کشيده باشد. پالايش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرماني است، بنابراين انتظارات از اين تيم زياد است؛ اما سرمربي تيم عقيده دارد که با توجه به داشته هايشان، بايد انتظارات بجا باشد. حماد سامري، سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در گفت وگوي اختصاصي با «مشعل» بعد از پيروزي در ديدار مقابل مس کرمان و شرايط و اوضاع تيم به نکات جالبي اشاره داشت که باهم مي خوانيم.

***

يک برد شيرين خانگي مقابل مس کسب کرديد از اين بازي بگوييد؟

بازي خوبي بود. شاگردانم در زمين تمام برنامه هاي تاکتيکي را که در طول هفته کارکرده بوديم، بخوبي به اجرا گذاشتند و درنهايت موفق شديم يک پيروزي خوب و بموقع کسب کنيم.

با اين پيروزي دوباره به کورس مدعيان بازگشتيد؟

رقابت در صدر جدول خيلي سخت است. تيم هايي چون شهرداري گرگان، پتروشيمي بندر امام، مهرام و حتي شيميدوردر نيم فصل دوم تيم هايشان را تقويت کردند و از بازيکن خارجي بهره مي برند و همه مدعي قهرماني هستند. ما نسبت به آنها  خيلي کمتر هزينه کرديم و از بازيکن خارجي بهره نمي بريم و بايد بگويم يک رقابت نابرابر است؛ اما شاگردانم سنگ تمام گذاشتند و به آنها افتخار مي کنم. حضور در يک رتبه خوب مثل دوم يا سوم باعث مي شود شما در پلي آف با قرعه بهتري مواجه شويد تا شانس حضور در نيمه نهايي و فينال را افزايش دهيد.

يک شکست عجيب خانگي مقابل مهرام داشتيد؟

در بازي رفت در تهران مهرام را شکست داده بوديم. ما در خانه غافلگير شديم. آن روز، روز مهرامي ها بود. ما هرچه به سبد زديم گل نشد. از سوي ديگر داوري هم زياد جالب نبود و در خانه خودمان عليه ما سوت مي زدند. درمجموع بايد بگويم که مستحق شکست نبوديم؛ اما بازي برد و باخت دارد. مهرام، مدعي قهرماني است و تيم خيلي خوبي دارد.

 براي مرحله پلي آف قصد تقويت تيم را نداريد؟

ما بر اساس بودجه مان جلو مي رويم. تا پلي آف زمان داريم و بايد ببينيم شرايط چگونه است و باشگاه مي تواند در اين خصوص کاري کند يا نه؟ براي همين بايد تا آن زمان صبر کنيم. اميدوارم همه چيز خوب جلو برود و بتوانيم براي مرحله نهايي تيم را تقويت کنيم. بازهم تأکيد مي کنم در شرايط حساس به دليل کمبود بازيکن به مشکل برمي خوريم و کارمان سخت مي شود. با اين حال براي جذب بازيکن، به مجوز وزارت نفت نياز داريم؛ البته من از ابتدا شرايط را مي دانستم. بضاعت تيم ما همين است. بايد تلاش کنيم و با تمرين بيشتر به آمادگي برسيم. به طورقطع در پلي آف کارمان سخت مي شود.

بيشتر شکست هاي شما در خانه بوده، اگر اشتباه نکنم 3 يا 4 شکست از 5 شکست خانگي و در بيرون خانه همين تيم ها را برده ايد!؟

بله قبول دارم. فکر مي کنم سه يا چهار بار در خانه ضعيف ظاهر شديم. اگر مشکلي وجود دارد، از طرف من است و به طورقطع نمي توانم بازيکنانم را براي بازي ها بويژه ديدارهاي خانگي آماده کنم. در ديدارهاي خارج از خانه با تمرکز بيشتر بازي مي کنيم؛ اما در خانه با مشکل مواجه مي شويم و نتيجه را واگذار مي کنيم. به هرحال نمي دانم نداشتن تمرکز، عامل شکست هاي خانگي ما بوده يا دست کم گرفتن حريفان؛ اما 100 درصد من مقصر هستم و فقط مي توانم از هواداران عذرخواهي کنم.

پالايش نفت آبادان مي تواند دوباره قهرمان شود؟

خيلي سخت است. هميشه تکرار قهرماني، سخت تر از قهرماني است. من قول نمي دهم؛ اما سعي مي کنم پالايش نفت، در پايان فصل جايگاه شايسته اي داشته باشد.

شکست ناپذير بازهم به پرسپولس نباخت!

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان براي حضوري هر چه بهتر در نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران که در اردوي تدارکاتي تهران به سر مي برد، در دومين ديدار تدارکاتي خود مقابل قهرمان نيم فصل به تساوي دست پيدا کرد تا بازهم مقابل پرسپوليس بازنده نباشد.

 تيم فوتبال نفت مسجدسليمان که اردوي آماده سازي ميان فصل را در تهران برپا کرده است، هفته گذشته در يک مسابقه تدارکاتي مقابل پرسپوليس که تمام بازيکنان اصلي خود را در اختيار داشت، در زمين زمزم تهران به ميدان رفت که يک بازي پاياپاي را مقابل حريف خود به نمايش گذاشت و حتي در دقايقي نيز تيم برتر ميدان بود. شاگردان مهدي تارتار که دوست نداشتند دست خالي ميدان را ترک کنند، بازهم پرسپوليس را متوقف کردند، در حالي که شانس پيروزي هم داشتند. اين بازي در نهايت با نتيجه مساوي يک بر يک خاتمه يافت.

تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در دقايق ابتدايي اين مسابقه از سوي پيام ملکيان به گل رسيد؛ اما اين گل را وحيد اميري در اواسط نيمه اول پاسخ داد تا کار به تساوي کشيده شود.

در دقيقه 25 نيمه اول، حسين ابراهيمي، هافبک تيم نفت مسجد سليمان پس از دريافت کارت زرد دوم از بازي اخراج شد؛ اما با توجه به توافق بين سرمربيان دو تيم، يک بازيکن جايگزين ابراهيمي شد تا نفت مسجدسليمان 11 نفره به بازي ادامه دهد.

پرسپوليس در نيمه نخست با ترکيب عليرضا بيرانوند، سيدجلال حسيني، شجاع خليل زاده، محمد انصاري، مهدي شيري، کمال کاميابي نيا، احمد نوراللهي، وحيد اميري، مهدي ترابي، علي عليپور و کريستين اوساگونا وارد ميدان شد.

نفت مسجدسليمان هم با ترکيب سوشا مکاني، مجيد عيدي، حامد نورمحمدي، سعيد کريمي، پيام ملکيان، عليرضا عليزاده، ميثم نقي زاده، سجاد جعفري، صادق صادقي، عماد ميرجوان و حسين ابراهيمي بازي را آغاز کرد و در جريان مسابقه چند تعويض انجام داد.

تيم هاي پرسپوليس و نفت مسجدسليمان روز 20 دي نيز مقابل هم به ميدان رفته بودند که آن ديدار با تساوي بدون گل خاتمه يافت.

بنابراين با توجه به اين دو تساوي در ديدارهاي تدارکاتي و پيروزي در ليگ و تساوي هاي فصل گذشته در ليگ برتر، بايد گفت که نفت مسجد سليمان نه تنها رکورد شکست ناپذيري خود را حفظ کرد؛ بلکه با يک پيروزي هم در ديدارهاي رودرر و از پرسپوليس جلو تر است و اين يک رکورد در ميان تيم هاي نفتي و حتي ليگ برتري به حساب مي آيد.

 

صعود نفتي ها به پلي آف ليگ برتر واترپلو

مرحله چهارم و پاياني رقابت هاي گروهي بيست و نهمين دوره ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي ايران با صدرنشيني پرسپوليس ونفت اميديه در گروه A و B به پايان رسيد.

مرحله چهارم بيست و نهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو کشور با برگزاري رقابت هاي گروه هاي A و B به پايان رسيد که در پايان رقابت هاي گروهي اين مسابقات تيم هاي پرسپوليس و نفت اميديه  به ترتيب در گروه A و B با 23 و 18 امتياز صدر نشين شدند.

در گروه B  اين رقابت ها که دوتيم واترپلو نفت اميديه و نفت و گاز گچساران حضور داشتند، موفق شدند با ارائه بازي هاي برتر و با پشت سر گذاشتن حريفان خود، صعودشان به مرحله پلي آف را  مسجل کنند.

در مرحله چهارم و پاياني دور گروهي، ابتدا تيم واترپلو نفت و گاز گچساران موفق شد در دربي نفتي ها از سد تيم واترپلو نفت اميديه با نتيجه 11 بر 8 بگذرد؛ اما در دو ديدار ديگر مقابل تيم هاي رعد پدافند و پيشگامان کوير يزد به ترتيب با نتايج 8 بر 8 و 11 بر 11 به تساوي دست پيدا کرد تا با کسب 16 امتياز در رتبه دوم جدول قرار بگيرد.

اما تيم واترپلو نفت اميديه بعد از شکست در دربي نفتي ها مقابل نفت گچساران در دوديدار ديگر خود توانست، مقابل دو تيم رعد پدافند و  پيشگامان کوير يزد به ترتيب با نتايج 12 بر 7 و 12 بر 6 به پيروزي برسد و با کسب 18 امتياز به عنوان تيم نخست راهي مرحله پلي آف شود.

در ادامه رقابت هاي ليگ برتر واترپلو کشور و در مرحله پلي آف تيم هاي اول و چهارم، سوم و دوم دو گروه به صورت ضربدري در دو بازي رفت و برگشت به مصاف هم خواهند رفت.

به اين ترتيب در اين مرحله تيم واترپلو نفت اميديه با تيم استخر شهيد نوفلاح  و تيم واترپلو نفت و گاز گچساران با تيم سايپا بازي مي کند و درصورت پيروزي در اين مرحله راهي  مرحله نيمه نهايي مسابقات مي شوند.اين دوره از مسابقات با حضور تيم هاي پرسپوليس، دانشگاه آزاد اسلامي، استخر شهيد نوفلاح و سايپا در گروه A و تيم هاي رعد پدافند، پيشگامان کوير يزد، نفت اميديه و نفت و گاز گچساران در گروه B برگزار شد.

 

انتصاب سرمربي تيم فوتبال نفت اميديه

جهانبخش جعفري، طي حکمي از سوي مديرعامل  باشگاه فرهنگي ورزشي نفت اميديه به عنوان سرمربي تيم فوتبال بزرگسالان نفت اميديه منصوب شد.

بعداز اينکه تيم فوتبال نفت اميديه در ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران نتايج خوبي نگرفت، مديران اين باشگاه درصدد جذب يک سرمربي جديد برآمدند تا با وارد شدن شوک تعويض سرمربي، اين تيم بتواند از بحران خارج شود.به همين منظور بعد از بررسي گزينه هاي متفاوت، بالاخره جهانبخش جعفري از سوي مديران باشگاه به عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال نفت اميديه انتخاب و معرفي شد.

او که سابقه بازي در پرسپوليس تهران را در کارنامه دارد، در کسوت مربيگري هم هدايت تيم هايي چون البندر گنک(صعود به ليگ دسته يک)، بعثت کرمانشاه، کيميا فرايند تهران و نفت تهران را به عنوان سرمربي و دستيارامير قلعه نوعي در ملوان بندر انزلي و نفت اميديه را  نيز پيش از اين به عهده داشته است.