هومن افاضلي: پارس جنوبی به جایگاه واقعی خود بر می گردد

پس از جدايي فراز کمالوند از پارس جنوبي، حالا هومن افاضلي به عنوان سرمربي جديد جمي ها برگزيده شده تا هدايت اين تيم را در نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال ايران به عهده داشته باشد.افاضلي که سابقه مربيگري در تيم ملي ايران و نيز سابقه سرمربيگري تيم اميد وچند باشگاه مطرح ليگ برتري را در کارنامه دارد، مي خواهد حالا تجربه خود را در اختيار جوانان پارس جنوبي جم قرار دهد تا اين تيم به روزهاي خوب گذشته خود برگردد.سرمربي جديد پارس جنوبي جم اهل پيش بيني نيست و قول واهي نمي دهد؛ اما مي گويد تمام تلاشش را خواهد کرد تا پارس جنوبي جم، بهترين نتايج را در نيم فصل دوم بگيرد و به جايگاه واقعي خود برگردد. هومن افاضلي، گفت وگويي اختصاصي با «مشعل» داشت  و از وضعيت تيم و برنامه هايش صحبت کرد. توجه شما را به اين گفت وگو جلب مي کنيم.

چه شد که سرمربي پارس جنوبي جم شديد؟

من از تيم فوتبال پارس جنوبي جم شناخت داشتم و مقابل اين تيم بازي کرده بودم؛ اما اينکه چه شد اين تيم را انتخاب کردم و به توافق رسيدم، بايد بگويم همه چيز اتفاقي و خيلي سريع رخ داد. من مذاکرات خاصي با مسؤولان تيم پارس جنوبي نداشتم. گفتم خيلي اتفاقي و يک روزه با هم صحبت کرديم و در همان روز به نتيجه رسيديم.

 مربيان قبلي اين تيم به دليل مسائل مالي جدا شدند و حاضر نبودند در شرايط سخت کار کنند. شما اين شرايط را مي دانستيد و قبول کرديد؟

الان تمام تيم ها مشکل مالي دارند؛ چراکه جامعه با مشکل اقتصادي روبه روست، حتي تيم هايي که درآمد هاي خوبي دارند و از سوي شرکت هاي عظيم پشتيباني مي شوند هم با مشکلات مالي روبه رو هستند. از اين رو کار براي تيم هايي که چنين پشتوانه هايي ندارند، سخت شده و همه با مشکل کار مي کنند. مي دانم بسياري از اين تيم ها تعهدات سنگيني دارند که به آن عمل نکردند. بنابراين اگر مي خواستم به اين مسائل توجه کنم، نبايد مسؤوليت هيچ تيمي را مي پذيرفتم. از طرفي بايد قبول کرد که شرايط همين است و بهتر است دست به کار شد و اوضاع را بهتر کرد. سال ها قبل که جوان تر بودم، اين مسائل را سخت مي گرفتم. بنابراين با اينکه پيشنهاد داشتم، کار نمي کردم. همين خانه نشيني باعث شد به من بگويند تو اهل کار نيستي. حالا هم که آمدم با همه سختي ها کار کنم، خيلي ها مي گويند چرا مسؤوليت چنين تيم هايي را مي پذيريم.

 پس مي خواهيد در شرايط سخت خودتان را آزمايش کنيد؟

من اين دوران را در نفت تهران سپري کردم و به شرايط آشنا هستم؛ البته اينجا شرايط خيلي بهتر است؛ چون پارس جنوبي جم مديريت خوبي دارد و مالک و مدير باشگاه مشخص هستند و به قول معروف دفتر و دستک دارند؛ اما در نفت تهران مشخص نبود چه کسي مدير و مالک است.

 برنامه هاي شما براي موفقيت پارس جنوبي جم چيست؟

مهم ترين برنامه من، موفقيت و برگشت پارس جنوبي به جايگاه واقعي اش است. ما کار سختي داريم؛ دليل نمي شود که پا پس بکشيم. خوشبختانه پنجره نقل و انتقالات باز شد و بازيکنان خوبي جذب کرديم.بعد از آن بازيکنان خوب تيم را حفظ کرديم و با تمرين هاي خوب و بازي هاي تدارکاتي مناسب، به شرايط خوبي رسيديم و براي شروع ليگ آماده هستيم. هدف بعدي ما اين است که سبک بازي پارس جنوبي را تغيير دهيم و بتوانيم فوتبال تماشاگر پسندتري ارائه کنيم؛ هر چند اين تيم در نيم فصل اول نيز خوب بازي کرد؛ اما به دنبال اين هستم که پارس جنوبي تهاجمي تر بازي کند تا هواداران از بازي لذت ببرند.

 گويا مشکلات مالي برطرف شده است؟

بله خوشبختانه با درايت مديران باشگاه تا جايي که توانسته اند، از پس آن برآمدند و بازيکنان تا قبل از شروع نيم فصل دوم، 50 درصد از قرارداد خود را دريافت کردند که درميان تيم هاي ليگ برتري از خيلي تيم ها جلوترهستيم. مثل تيم هاي سپاهان که از چنين شرايطي برخوردار نبودند. اميدوارم اين شرايط تا پايان فصل ادامه داشته باشد تا بازيکنان دغدغه مالي نداشته باشند.

کمالوند در نيم فصل اول نتايج متوسطي گرفت. تيم شما در نيم فصل دوم جبران مافات مي کند؟

ابتدا از فراز کمالوند که در شرايط سخت مسؤوليت قبول کرد تشکر مي کنم. اين تيم در نيم فصل اول شرايط سختي را گذرانده و تحت فشار بوده است، تا جايي که بتوانم، در نيم فصل دوم به تيم کمک خواهم کرد تا شرايط بهتر شود. هدف اول ما اين است که سهميه حضور ليگ برتر را حفظ کنيم. بازيکنان باتجربه و بزرگتر ها نقش کليدي در تيم دارند. در جلسه مشترک با آنها صحبت کردم و همه براي نيم فصلي پرقدرت آماده هستند. من قول نمي دهم؛ اما سعي مي کنم با کسب نتايج خوب، در ادامه راه، همه با هم باعث خوشحالي هواداران شويم. قطعا تلاش مي کنيم که پارس در ليگ برتر بماند.

 براي تقويت تيم 6-5 بازيکن جديد جذب کرديد. در اين باره صحبت مي کنيد؟

با توجه به بسته بودن پنجره نقل وانتقالات تيم، دوره سختي داشتيم؛ اما بعد از آن، توانستيم با چند بازيکن که مد نظر من و باشگاه بودند، به توافق برسيم و آنها را جذب کنيم.

گويا محسن فروزان هم به تيم شما اضافه شده است؟

ما نظر مساعدي روي فروزان داريم؛ اما همکاري با اين بازيکن منوط به کسب مجوزهاي مربوطه است. فروزان، ورزشکار بسيار خوبي است و اکنون به دنبال مشخص کردن وضعيتش هستيم. مطمئنم اتفاقي که براي محسن در تراکتور رخ داد، سوءتفاهم بوده است. ما روي او حساب کرده ايم. بايد ببينيم در روزهاي آينده چه اتفاقي مي افتد.

دو بازيکن خارجي شما هم که جدا شدند؟

 دخسوس، قراردادش را فسخ کرد و از جمع ما جدا شد. کاکاشويلي هم با توجه به مصدوميتي که داشت، نمي توانست به ما کمک کند، بنابراين از ليست خارج شد؛ البته مگنو باتيستا را حفظ کرديم. او بازيکني است که مي تواند به ما کمک کند.

آيا بازيکن جديد ديگري هم جذب مي کنيد؟

بايد ببينيم شرايط بازيکنان جديد چگونه است و پس از آن درباره جذب بازيکن جديد تصميم مي گيريم.

اردوي تدارکاتي در تهران چطور بود؟

اردوي خوبي بود. چند بازي تدارکاتي انجام داديم که خيلي به ما کمک کرد. مثل بازي با سپاهان که با پيروزي تيم ما همراه شد و اعتماد به نفس تيم را بالا برد؛ البته تا رسيدن به نقطه ايده آل فاصله داريم. اما روند خوبي را طي کرديم و به مرور زمان بهتر هم مي شويم.

 و حرف آخر؟

پارس جنوبي، تيم خوبي است. هواداران جمي خيلي تيم شهر شان را دوست دارند. اميدوارم مسؤولان از اين تيم بيشتر حمايت کنند. من و بازيکنان تلاشمان را مي کنيم که بهترين نتايج را بگيريم تادل هواداران را شاد کنيم. اما همه چيز در زمين چمن خلاصه نمي شود؛ بلکه مديران هم بايد بخوبي از تيم ، پشتيباني کنند.

 

صعود سراسری کوهنوردان خطوط لوله به ارفع‎کوه

رئيس امور اداري منطقه شمال از صعود موفقيت‎آميز تيم کوهنوردي شرکت خط لوله و مخابرات نفت ايران به قله ارفع‎کوه در البرز مرکزي خبر داد.

محمد عباسي، رئيس شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران - منطقه شمال، با اشاره به اجراي موفق صعود زمستانه تيم کوهنوردي شرکت به قله 2 هزار و 730 متري ارفع‎کوه گفت: اين تيم ورزشي متشکل از 26 کوهنورد، امدادگر، سرپرست، مسؤول فني و راهنماي محلي در مدت يک روز به اين قله صعود کردند.

او در ادامه از اسکان و اقامت موقت کوهنوردان يک روز قبل از حرکت در مرکز انتقال نفت اوريم خبر داد و گفت: صعود به قله ارفع‎کوه در ساعت حرکت 8 صبح از کوهپايه‎هاي روستاي ارفع‎ده در شرايطي آغاز شد که هواي منطقه ابري، سرعت باد 5 کيلومتر بر ساعت و جهت آن موافق بود. دماي هوا در ساعات اوليه صعود 9 درجه زيرصفر همراه با بارش ملايم برف در برخي ساعات و در ساعات ظهر به صفر درجه رسيد.

عباسي نکات مهم اين صعود را حضور اکبر ميرزايي، رئيس امور ورزش شرکت خطوط لوله در تيم صعود کنندگان اعلام کرد و افزود: تيم کوهنوردان در ساعت 13 به قله رسيد. ساعت 13 و 30 دقيقه حرکت به سمت پايين قله آغاز شد و در ساعت 16 هم به روستا بازگشت.

رئيس امور اداري منطقه با اشاره به دشواري‎هاي صعود به قلل کوهستاني در فصل زمستان و ضرورت فراهم کردن تمهيدات ايمني لازم براي حفظ سلامت پرسنل گفت: آمبولانس مرکز انتقال نفت اوريم به همراه پزشکيار اين مرکز و تجهيزات لازم در پايين قله براي کنترل هرگونه حادثه مستقر شده بود که خوشبختانه صعود، بدون هيچ حادثه اي به پايان رسيد.

 

یکه تازی وزنه برداران نفت مسجدسلیمان

پولادمردان تيم وزنه برداري نفت مسجدسليمان، هفته دوم مسابقات قهرماني استان خوزستان را همچون هفته نخست، با صدر نشيني به پايان رساندند. هفته دوم مسابقات ليگ وزنه برداري نوجوانان استان خوزستان، به مناسبت ياد و خاطره گراميداشت سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني و با حضور 7 تيم و 60 وزنه بردار پيگيري شد که طي آن تيم نفت مسجدسليمان با کسب 777 امتياز در صدر جدول رده بندي قرار گرفت. تيم هاي مناطق نفت خيزجنوب با 716 امتياز و هيات ايذه با 692 امتياز بعد از نفت مسجد سليمان به ترتيب در رده هاي اول تا سوم قرار گرفتند.

تيم وزنه برداري نفت مسجد سليمان در پايان هفته دوم با 1506 امتياز و با فاصله 90 امتياز نسبت به تيم دوم در صدر جدول رده بندي اين مسابقات قرار گرفت و جايگاهش را در جدول تثبيت کرد. باشگاه مناطق نفت خيز جنوب هم با 1416 امتياز در رده دوم قرار دارد.

اين مسابقات با حضور تيم هاي نفت مسجدسليمان، مناطق نفت خيز جنوب،هيأت وزنه برداري شهرستان هاي ايذه، شوشتر، بندر امام خميني (ره)، رامهرمز و مسجدسليمان به مدت يک روز در تاريخ 27 دي در سالن شهداي وزنه برداري شهر اهواز برگزار شد.

وزنه برداران نفت مسجد سليمان با درخشش و ايستادن روي سکو در وزنه هاي مختلف، مقام هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 

صعود بانوان پالایش نفت آبادان به پلی آف لیگ برتر بسکتبال 

تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان به مرحله پلي آف ليگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه هاي ايران راه پيدا کرد.

تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان در هفته دهم رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه و سالن 17 شهريور، ميزبان تيم بسکتبال خانه بسکتبال هرمزگان بود که موفق شد از سد اين تيم بگذرد.

شاگردان زهرا مرتضوي با ارائه يک بازي برتر موفق شدند با نتيجه 74 بر 43 از سد تيم خانه بسکتبال هرمزگان بگذرند تا با کسب اين پيروزي جواز صعود به مرحله پلي آف را بگيرند. کوارتر اول اين بازي با نتيجه جالب 22 بر 2 به سود آبادان پايان يافته بود.فرزانه فروتن فرد با 12 امتياز، 11 ريباند، 4 پاس گل، يک توپ ربايي و يک بلاک شات و الناز سياهي با 10 امتياز، 15 ريباند، 2 پاس گل، 2 توپ ربايي و 3 بلاک شات در اين بازي دبل دبل کردند.

عنوان امتياز آورترين بازيکن ميدان نيز به فائزه شهرياري، بازيکن تيم پالايش نفت آبادان با کسب 14 پوئن اختصاص يافت.

تيم پالايش نفت آبادان با اين پيروزي 18 امتيازي شد و در رتبه دوم جدول قرار گرفت و به عنوان تيم دوم راهي پلي اف شد.مسابقات مرحله پلي آف نيز از پنجم بهمن آغاز خواهد شد.