توسعه ورزش  همگانی درسازمان منطقه  ویژه اقتصادی انرژی پارس 

ورزش در سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، از اهميت فوق العاده اي برخوردار بوده و هميشه نگاه ويژه اي به اين موضوع شده است، بخصوص در بحث ورزش همگاني که توسعه آن همواره در اولويت مديران ورزش منطقه قرار داشته و دارد.

بهرام رضاييان، رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، ابتدا به ايجاد زيرساخت هاي مناسب براي فعاليت هاي ورزشي در منطقه اشاره کرد و گفت: افزون بر گسترش اهداف کلان، توسعه ورزش همگاني مدنظر سازمان منطقه ويژه پارس قرار دارد. با توجه به اهميت گسترش ورزش و استعداديابي از ميان ورزشکاران منطقه، توانستيم در بسياري از رشته ها از جمله شنا، ووشو و تيراندازي به گروه هاي قهرماني کشور بپيونديم.

به کارگيري مربيان متخصص

رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در ادامه، به کارگيري مربيان متخصص و کارآمد را از شاخص هاي مهم موفقيت در ورزش عنوان کرد و افزود: ظرفيت هاي ورزشي شناسايي شده اند و هم اکنون در ميان ورزشکاران بومي استان و صنعت نفت، چند ملي پوش حضور دارد که همين موضوع سبب ايجاد انگيزه و رقابت ميان ورزشکاران بومي استان و همکاران صنعت نفت و فرزندان آنان شده است.

نفت و ورزش ملي

رضاييان با تاکيد بر اينکه صنعت نفت نقش بارزي در ورزش ملي داشته است، گفت: با اقدام هاي سازمان منطقه ويژه پارس در توسعه زيرساخت هاي ورزشي و توجه به ورزش هاي قهرماني و همگاني، بار عظيمي از دوش اداره ورزش و جوانان استان بوشهر برداشته شده و به طور کلي گروه هاي ورزشي صنعت نفت نه تنها در مسير اهداف سازمان، بلکه همسو با اهداف ورزش ملي کشور در تلاش هستند و براي ميهن اسلامي افتخارآفريني مي کنند.

نگاه ويژه به ورزش همگاني

او در ادامه با اشاره به بخش ورزش همگاني عنوان کرد: ورزش همگاني از اولويت هاي سازمان منطقه ويژه پارس است و خوشبختانه طبق روال گذشته، برنامه هايي براي همکاران، مناطق اقماري و ساکنان شهرک ها و خانواده هاي آنان در نظر گرفته شده است.

رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با بيان اينکه تمرين و دوره هاي آموزشي ورزشي فعال و به طور مرتب در حال برگزاري است، افزود: هم اکنون به دليل وضع بودجه اي، برخي المپيادهاي ورزشي در سطح نفت برگزار نمي شود، اما برپايي مسابقات و حضور در دوره هاي ورزشي انگيزه لازم را ايجاد مي کند.

رضاييان گفت: تلاش کرديم گسترش ورزش همگاني در صنعت نفت، شنا، فوتسال، تيراندازي و کوهنوردي را به صورت جدي تقويت شود و در اين بخش در مسابقات قهرماني و المپيادهاي ورزشي مقام هاي استاني کسب کنيم، به طوري که موفق به ميزباني مسابقات جانبازان صنعت نفت و کسب مقام شديم.

ورزش و شرايط اقليمي

رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس به شرايط اقليمي منطقه و رشته هاي متناسب ورزشي هم اشاره اي داشت و تصريح کرد: با توجه به شرايط اقليمي منطقه عسلويه و پارس جنوبي، رشته هاي ورزشي همچون شنا (به واسطه نزديکي به دريا)، فوتسال و ورزش هاي سالني مثل تيراندازي توفيق بسياري دارد و در اين رشته ها استعدادهاي موفقي کشف شده اند و پرورش يافته اند.

رضاييان همچنين با اشاره به اهميت توجه به ورزش ساکنان مناطق اقماري و عملياتي گفت: به دليل دوري کارکنان از خانواده هاي خود و همچنين شرايط سخت منطقه، ورزش و اقدام هاي فرهنگي مي تواند تاثير بسزايي در روحيه آنها داشته باشد، از اين رو صنعت نفت تلاش کرده مجموعه ها و فضاي ورزشي مناسبي را مهيا کند و با به کارگيري مربيان مجرب و کارآزموده، استقبال عمومي از ورزش را افزايش دهد. به اين منظور برنامه هايي براي همکاران، مناطق اقماري و ساکنان شهرک ها در نظر گرفته شده است. او در پايان تاکيد کرد: گسترش فضاي ورزشي براي مردم شهرستان عسلويه طبق وظايف صنعت نفت در مسووليت هاي اجتماعي بخوبي صورت گرفته و امکانات ورزشي لازم در اختيار عموم مردم قرار دارد.

 

صعود جانبازان و معلولان شرکت ملي پالايش و پخش به قله دالانکوه

جانبازان و معلولان شرکت ملي پالايش و پخش فراورده هاي نفتي طي برنامه اي به ميزباني شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان به ارتفاعات دالانکوه صعود کردند. مهدي تقيان، رئيس امور اداري منطقه اصفهان در اين باره گفت: صعود به ارتفاعات قله دالانکوه اصفهان با حضور حدود 90 نفر از شرکت هاي تابعه شرکت ملي پالايش و پخش به ميزباني اين منطقه با موفقيت و بدون هيچ گونه حادثه اي برگزار شد.

رئيس امور اداري منطقه اصفهان در خصوص اهداف اين برنامه گفت: ايجاد همدلي در بين همکاران به همراه ارتقاي سطح قواي جسمي و پرورش روح و روان، اشاعه فرهنگ ورزش هاي همگاني و همچنين آموزش اصول کوهنوردي با مشارکت هيات کوهنوردي شهرستان تيران و کرون از جمله اهداف اين صعود به شمار مي آيد.

تقيان  افزود: اين برنامه طي 2 روز همراه با بازديد از اماکن تاريخي شهر اصفهان در هواي زمستاني برگزار شد.

 

شروع پرگل بانوان فوتبال گاز ايلام

تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام دور برگشت ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاهاي ايران را مانند دور رفت پرگل شروع کرد تا در جمع مدعيان باقي بماند.

تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام که در هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاه هاي ايران به اصفهان رفته بود، موفق شد حريف اصفهاني خود رادر ديداري پرگل مانند بازي رفت شکست دهد.

شاگردان ايناس آراسته نژاد در اصفهان، مهمان تيم ذوب آهن اين شهر بودند که موفق شدند دريک بازي برتر که حاکم توپ و ميدان بودند، با نتيجه پرگل 3 بر صفر حريف خود را شکست دهند. پالايش گازي ها در ديدار رفت در ايلام 5 گل به ذوب آهن زده بودند.

کوثرعنبري، زهرا حاتم نژاد و زهره عيني براي تيم پالايش گازايلام در اين ديدارموفق به گلزني شدند. تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام با اين پيروزي 22 امتيازي شد و در رتبه پنجم قرار گرفت.

 

بانوان ملي حفاري در يک قدمي صدرنشين

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با گلباران کردن حريف شيرازي خود در يک قدمي صدرنشين قرار گرفت.

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در هفته نوزدهم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران دراهواز، ميزبان تيم فوتسال پارس آراي شيراز بود که موفق شد با نتيجه پرگل از سد حريف خود بگذرد.

شاگردان مينا باراني در سالن ورزشگاه نفت اهواز با ارائه يک بازي برتر و جذاب، جشنواره گل به راه انداختند و با نتيجه 11 بر يک موفق شدند تيم پارس آراي شيراز را شکست دهند.

 در اين ديدار پرگل، الهام عنافجه (4 گل)، فرشته خسروي (3 گل)، تاراجاني نژاد (2 گل)، سحر پاپي و فاطمه پاپي براي تيم ملي حفاري اهواز گلزني کردند.

 تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با اين پيروزي 45 امتيازي شد و در فاصله يک قدمي صدرنشين 46 امتيازي قرار گرفت.