سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان

برگشتم تا کار ناتمام را تمام کنم

سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان که بعد از پايان نيم فصل رقابت هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران و نيز پيروزي در جام حذفي از نفتي ها خداحافظي کرده بود، دوباره به مسجدسليمان و تيم نفت برگشت تا مأموريت ناتمامش را تمام کند. مهدي تارتار دوباره به نفت برگشت؛ اما شرط و شروطي دارد و از مديران باشگاه خواسته براي ادامه اين کار، مشکلات حل شود تا بتواند نتايج خوب نيم فصل اول را تکرار کند و در جام حذفي هم مدعي قهرماني باشد. با مهدي تارتار گفت وگويي اختصاصي داشتيم که باهم مي خوانيم.

 دوباره به نفت برگشتيد، برايمان توضيح مي دهيد؟

من در تمام مدتي که به دنبال جدايي بودم، اولويتم با نفت مسجدسليمان بود و هرلحظه آرزو داشته و دارم که مشکلات حل شود و بتوانيم مسيرمان را ادامه بدهيم. از سوي ديگر من اين تيم را خودم درست کرده بودم و به نوعي دلم با تيم بود و دوست نداشتم بروم، اما مشکلات هم از سوي ديگر فشار مضاعفي مي آورد و همين موضوع کار کردن را خيلي سخت کرده بود. نشست خوبي با هيات مديره باشگاه داشتم و مديرعامل باشگاه با من صحبت کرد و قول داد تا دو هفته ديگر همه مشکلات را حل کند.

اگر نتوانستند به قول خود عمل کنند؟

قول داده اند که حل شود و مطمئنا سر قول خود مي مانند؛ اما اگر حل نشود، گفته ام که يکطرفه قراردادم را فسخ مي کنم و مي روم.

 مشکلات چه بود که شما را وادار به رفتن کرد؟

 بازهم بايد تأکيد کنم که من از اول هم دوست نداشتم از تيمي که اين قدر برايش زحمت کشيديم و نتايج خوبي کسب کرده بوديم، بروم و آن را از دست بدهم؛ اما مشکل داشتيم. مشکل ما بحث امکاناتي و مالي بود. تعهداتي که باشگاه به بازيکنان و اعضاي کادر فني داشت، انجام نشده و انتظار ما اين بود که اين مشکلات حل شود.

تمرين ها براي حضوري بهتر در نيم فصل دوم را از چه زماني شروع مي کنيد؟

 تمرين ها بدون من هم در حال انجام بود و همکارانم الآن که با شما صحبت مي کنم، در تمرين هستند و طبق برنامه پيش مي رويم و به قولي از برنامه ها عقب نيستيم. من هم بزودي در تمرين ها حاضر مي شوم. بااين حال خيلي مهم است که مشکلاتمان حل شود.

برنامه هاي شما براي حضوري بهتر در نيم فصل دوم چيست؟

 بايد تيم را تقويت کنيم. با توجه به اينکه محمد طيبي را در خط دفاع از دست داديم، بايد بازيکن جانشين او را پيدا و جذب کنيم؛ البته يارگيري در نيم فصل مسابقات کار خيلي سختي است. از طرفي در ديگر پست ها به جذب بازيکن نياز داريم.

روند خوب نيم فصل اول را دوباره تکرار مي کنيد؟

 ما همه تلاش خود را مي کنيم و به روند رو به رشد خود در نيم فصل دوم هم ادامه مي دهيم. هواداران بايد شرايط را درک کنند. آنها بدانند با جدايي طيبي، ما مهره تأثيرگذاري را از دست داديم. با اينکه ديگر بازيکنان تيممان هم باکيفيت هستند؛ اما هارموني که در زمان طيبي وجود داشت، از بين مي رود. ما دومين خط دفاع برتر ليگ هستيم و از هواداران مي خواهيم شرايط را درک کنند. بدون شک براي خوشحالي هواداران تلاش مي کنيم.

صحبت از هواداران شد، آيا آنها در برگشت شما نقش داشتند؟

 يکي از دلايلي که باعث شد تيم نفت مسجدسليمان را رها نکنم، همين هواداران بودند. آنها به من خيلي لطف داشتند، بخصوص در بازي آخر مقابل تيم شاهين در جام حذفي براي من و همکارانم سنگ تمام گذاشتند و ما را تحت تأثير رفتار خود قراردادند. اميدوارم بتوانم محبت آنها را جبران کنم.

 

 

بازگشت آرامش به نفت مسجدسليمان

اوضاع بحراني در نفت مسجدسليمان با برگشتن مهدي تارتار فروکش کرد تا اين تيم بتواند در ادامه و نيم فصل دوم ليگ برتر، نتايج خوب خود را تکرار کند. برگشتن مهدي تارتار مزيت هاي ديگري هم براي اين تيم داشت؛ چراکه بازيکناني که قصد رفتن داشتند، در تيم ماندني شدند، مثل سوشا مکاني که از مهره هاي تأثيرگذار تيم بود. او به مسجدسليمان برگشت تا در کنار تيم باقي بماند.

نفتي هاي مسجدسليمان با بازگشت تارتار براي تقويت تيم و حضوري به مراتب بهتر، چند بازيکن خوب هم جذب کردند. مهدي زبيدي و آرمان قاسمي 2 بازيکن جديدي هستند که در نيم فصل دوم به تيم نفت اضافه شدند تا اين تيم بتواند نتايج بهتري بگيرد؛ البته نفتي ها به دنبال يک مهاجم و يک مدافع مياني هم هستند تا تيم خود را بخوبي تقويت کرده باشند. مهران نصيريان دوست ، مديرعامل باشگاه هم با تاييد اين موضوع و اينکه نفت به دنبال ادامه روند کسب نتايج خوب خود در نيم فصل اول است، گفت: از ابتدا هم به دنبال حفظ مهدي تارتار بوديم و نمي خواستيم او را راحت از دست بدهيم. بارها با او صحبت کرديم. اعضاي هيات مديره باشگاه، نشست خوبي با مهدي تارتار داشتند و درنهايت براي ماندن او در نفت به توافق نهايي رسيدند.

مديرعامل باشگاه در خصوص تقويت تيم و جذب بازيکنان جديد هم گفت: تارتار در تمرين ها حاضرشده، به قولي مار را در دست گرفته است؛ اما در مورد جذب بازيکن جديد هم بايد بگويم که پس از مشورت با او، فهرست بازيکنان ورودي و خروجي ما مشخص خواهد شد.

نصيريان دوست در ادامه به بازگشت سوشا اشاره داشت و گفت: او به تيمش وفادار است و در نفت مسجدسليمان مي ماند. پيشنهادهايي براي برخي بازيکنان به دست ما رسيد؛ اما تلاش مي کنيم بازيکنان فعلي را نگه داريم و نقاط ضعف خود را با جذب بازيکن جديد، برطرف کنيم؛ البته اختيار ورود و خروج بازيکنان با تارتار است.

 

قهرماني همکار نفتي در مسابقات بدنسازي کشور

همکار نفتي در مسابقات ددليفت و پرس سينه قهرماني بسيج وزارتخانه ها وادارات کشور(جام شهداي مدافع حرم) موفق به کسب دو نشان طلا شد.

جعفر شعباني، همکار نفتي که در واحد خدمات و تنظيفات مجتمع ورزشي آموزشي نفت محمودآباد مشغول به کار است، در مسابقات بدنسازي و پاورليفتينگ قهرماني بسيج وزارتخانه ها وادارات کشور در بخش ددليفت و پرس سينه شرکت کرده بود، موفق شد ضمن کسب دو مدال طلا، عنوان قهرمان قهرمانان مسابقات ددليفت و پرس سينه کشور را هم به دست بياورد.

شعباني در رشته پرس سينه در دسته وزني 90 کيلو با ثبت رکورد 140 کيلو گرم، طلاي اين وزن را از آن خود کرد.

اين همکار ورزشکار نفتي در همين دسته و در رشته ددليفت نيز توانست با ثبت رکورد 240 کيلوگرم و کسب نشان طلا، به عنوان قهرمان قهرمانان نيز معرفي شود.

 

نايب قهرماني تيم بسکتبال  پيشکسوتان خطوط لوله اصفهان

تيم بسکتبال پيشکسوتان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت - منطقه اصفهان موفق به کسب عنوان نايب قهرماني در مسابقات جام بسيج استان اصفهان شد. محمد شکيبي نيا، مربي بسکتبال تيم خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان گفت: مسابقات پيشکسوتان قهرماني استان يادواره شادروان سيامک حقيقت با حضور 7 تيم در ورزشگاه 17 شهريور و خانه بسکتبال اصفهان برگزار شد. وي درخصوص قهرماني تيمش افزود: در اين دوره از مسابقات، تيم شرکت خطوط لوله و مخابرات بعد از تيم ريف مقام نايب قهرماني و تيم خانه بسکتبال مقام سوم را به خود اختصاص دادند. شکيبي نيا ادامه داد: تيم پيشکسوتان شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه اصفهان از 12 بازيکن، مربي، کمک مربي و سرپرست تشکيل شده که در طول هفته 2 روز را به تمرين و آماده سازي اختصاص داده اند.

 

بانوان هندباليست تأسيسات برنده دربي نفتي ها

دور برگشت ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران با دربي نفتي ها در گچساران شروع شد که مثل بازي رفت بازهم اين تأسيسات دريايي بود که برنده بازي شد.

دوتيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران و تأسيسات دريايي از هفته هشتم ليگ برتر هندبال بانوان کشور در شروع دور برگشت در سالن پد خندق گچساران به مصاف هم رفتند که شاگردان مهسا معتمدي موفق شدند در يک بازي پرگل و جذاب، ميزبان را شکست دهند تا هم برنده دربي نفتي ها باشند و هم کماکان در کورس قهرماني باقي بمانند.

تيم هندبال بانوان تأسيسات دريايي که به گچساران رفته بود، موفق شد در خانه حريف با نتيجه 30 بر 18 نفت و گاز گچساران را شکست دهد تا دور برگشت را با پيروزي شروع کرده باشد.

تيم هندبال بانوان تأسيسات دريايي با اين پيروزي 13 امتيازي شد و در رتبه دوم جدول قرار گرفت و نفت و گاز در رتبه هفتم جدول باقي ماند.

 

 

بانوان فوتساليست حفاري يک قدم به پلي آف نزديک تر شدند

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز در ادامه رقابت هاي ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران در ساري ميزبان خود را شکست داد تا يک گام ديگر به مرحله پلي آف نزديک شود.

شاگردان مينا باراني که در هفته نوزدهم ليگ برتر به ساري رفته بودند، موفق شدند در ديداري جذاب و پر گل، حريف خود تيم فوتسال شهروند ساري را با نتيجه 5 بر يک شکست دهند.

در اين ديدار، فاطمه پاپي دو گل، فرشته خسروي، فهيمه زارعي و فاطمه رحمتي براي حفاري و الناز عبدالهي براي شهروند ساري موفق به گلزني شدند.

تيم فوتسال ملي حفاري اهواز با اين پيروزي و کسب 3 امتياز 42 امتيازي شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت.

تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها که در هفته نوزدهم به مشهد رفته بود، مقابل تيم هيات خراسان رضوي صدرنشين، شکست خورد تا با 27 امتياز، در رتبه ششم جدول باقي بماند.