نشست هم انديشي امور ورزش شرکت ملي نفت برگزار شد

تاکید به ورزش همگانی و شناسنامه سلامت کارکنان

پس از گذشت 9 ماه از فعاليت هيات هاي ورزشي ستاد امور ورزش و تربيت بدني، رؤسا و دبيران اين هيات ها در نشستي صميمانه با رئيس اين امور به ارائه گزارش عملكرد هيات ها در سال جاري و همچنين بيان چالش ها و مشكلات موجود پرداخته و در مورد برنامه هاي خود در سه ماه آخر سال به گفت وگو نشستند. در اين جلسه که در سالن جلسات امور ورزش و تربيت بدني برگزار شد، ابتدا رضا قورچيان، رئيس امور ورزش و تربيت بدني با تقدير از حاضران به دليل حضور در اين جلسه به سند راهبردي صنعت نفت در ورزش، ابلاغي وزير نفت اشاره و ورزش همگاني را از مهمترين وظايف هيأت هاي ورزشي عنوان کرد و از رؤسا و دبيران اين هيات ها خواست که تا تمام هم و غم خود را به اعتلا و توسعه ورزش همگاني در بين كاركنان و خانواده ايشان معطوف کرده و با به كارگيري برنامه هاي متنوع، كاربردي و كارشناسي شده، زمينه مشاركت هر چه بيشتر خانواده ها را در امر ورزش فراهم کنند.

رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران ضمن تأكيد بر بخشنامه هاي ابلاغي وزير نفت مبني بر صرفه جويي در هزينه ها، از رؤسا و دبيران هيات ها خواست تا با اتخاذ تدابير و راهكارهاي مناسب در اجراي برنامه هاي مصوب خود طبق تق ويم سالانه، با توجه به صرفه و صلاح شركت، گام هاي مثبت و مثمرثمري را بردارند.

در ادامه جلسه، هر يك از رؤسا و دبيران به بيان ديدگاه ها و چالش هاي موجود در هيات هاي خود پرداختند. از مهمترين اين دغدغه ها مي توان به عدم برگزاري هرگونه مسابقه و به تبع آن كم شدن انگيزه شركت كنندگان در كلاس هاي آموزشي/تمريني، عدم تخصيص البسه مناسب، كمبود فضاها و سالن هاي ورزشي با توجه به ممنوعيت استفاده از مكان هاي استيجاري و... اشاره کرد.  در بخشي از اين نشست، عملكرد اين امور در بخش هاي همگاني، قهرماني و خدمات مشاوره ورزشي و حركات اصلاحي ( 9 ماهه سال 1398)، در قالب اسلايدهاي آماري به نمايش درآمد كه رؤساي هر يك از اين واحدها، توضيحاتي را در اين زمينه ارائه دادند.

درادامه حسن تاجيك، رئيس ورزش همگاني، بالا رفتن آمار ثبت نامي ها در كلاس هاي آموزشي/تمريني را مثبت ارزيابي کرد؛ اما بر اين نكته نيز تأكيد داشت كه هيات ها بايد به خروجي و بازخورد اين کلاس ها نيز توجه کرده و با عنايت به پتانسيل هاي سخت افزاري و نرم افزاري در اختيار، درصدد بر طرف كردن مشكلات موجود برآيند.

 ايرج ايري، رئيس ورزش قهرماني، به اهميت ورزش قهرماني با استناد به فرمايشي از مقام معظم رهبري مبني بر اينكه «ورزش قهرماني موتور محرك ورزش همگاني است»، اشاره و برگزار نشدن مسابقات داخلي شركت ها را چالشي در جهت شناسايي ورزشكاران مستعد و نخبه فرزندان شركتي براي هدايت به تيم هاي قهرماني شركت ملي نفت ايران برشمرد، چرا كه از دل همين مسابقات بود كه استعدادهاي برتر شناسايي و به تيم هاي قهرماني شركت ملي نفت دعوت مي شدند؛ اما در حال حاضر انتخاب نيروهاي كارآمد از ميان فرزندان شركتي، يكي از مشكلات بزرگ ورزش قهرماني به منظور تحقق اهداف راهبردهاي صنعت نفت در ورزش ابلاغيه وزير نفت به منظور مشاركت حداكثري فرزندان شركتي در تيم هاي قهرماني به شمار مي آيد كه بخش ورزش قهرماني را با ركود جدي مواجه کرده است.

در بخش مشاوره خدمات ورزشي و حركات اصلاحي نيز افشار، رئيس اين واحد به روند اجرا و تكميل شناسنامه ورزشي و مداخلات كارفرمايي و... اشاره واظهار اميدواري كرد که در آينده، تمامي كاركنان و خانواده هاي ايشان بر اساس بند 3 (ماده سلامت) از اسناد راهبردي صنعت نفت در ورزش، داراي شناسنامه ورزشي شده و در طرح مداخلات كارفرمايي كه تأثير بسزايي بر سلامت اين عزيزان دارد، شركت کنند.

در پايان اين نشست، همچنين درباره چگونگي تكميل فرم هاي بودجه سال، 1399 مربوط به تقويم برنامه و بودجه هيات هاي ورزشي از سوي  محمد گلپريان، رئيس برنامه وارزشيابي عملكرد و اسماعيل كبوتران، رئيس سياستگذاري و برنامه ريزي معاومت سلامت اداره كل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي، توضيحاتي ارائه گرديد و به سوالات حاضران در اين خصوص پاسخ داده شد.

 اسامي رؤسا و دبيران هيات هاي ورزشي که در اين جلسه حضور داشتند و براي بهبود ورزش نفت و توسعه ورزش همگاني اظهار نظر کردند، به شرح زير است:

1-اسكي: فيروز مبيني ومرتضي احمدي

2- بدمينتون: سيد شهرام توكلي وسميه خزاعي

3- بسكتبال: هادي افشار وبهارك ناصري

4- تنيس روي ميز: علي رضايي ونيلوفر حسيني

5- تيراندازي: محمد بهمئي وعلي بهيرائي

6- دو و ميداني:اسماعيل كبوتران وحسين خدابنده

7- شنا شيرجه و واترپلو: جلال چاوشي فر وحسين معمار

8- فوتبال: حسن راشدي ومجتبي آهنگران

9- فوتسال: داريوش رضايي وعليرضا حاجي سليمي

10- كشتي: يعقوب و نجفي جويباري

11- كوهنوردي: اكبر مهدي زاده و حسين باقرزاده

12- واليبال: محمد ناصري آدينه وند و جلال لطيف زاده

13- جانبازان و معلولان: علي اكبر حاجي علي و جمشيد جاودان نژاد

14- ورزش هاي رزمي: سيد مهدي مير ركني ومسعود حاجي آخوند زاده

15- ورزش هاي همگاني: مجيد اكبري وعبداله رضائي نژاد

16- تنيس و اسكواش: علي غراياق زندي ورضي حسين خاني

17- شطرنج: منصور بهرامي و ولي اله افضلي

18 - دارت: حسين كلانتر

 

اختتامیه رقابت های ورزشی خطوط لوله، یادواره شهید مهدی ثامنی راد

مسابقات ورزشي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران در منطقه تهران با معرفي تيم قهرمان و نفرات برتر به کار خود پايان داد. در اين دوره از مسابقات که به نام شهيد مهدي ثامني راد، يکي از شهداي مدافع حرم مزين شده بود، 10 تيم با هم به رقابت پرداختند.

 داوود زماني، فرمانده بسيج پايگاه شهيد آويني که مسؤوليت برگزاري اين دوره از مسابقات را به عهده داشت، در اين باره گفت: نخستين بار، اين پيکارها در سال 1396 با حضور 14 تيم انجام شد و امسال براي دومين بار 10 تيم در قالب اعضاي هشت نفره به صورت رفت و برگشت به مصاف هم رفتند تا در نهايت تيم پيروز اين ميدان ها با کنار زدن رقباي خود به مقام قهرماني دست يابد.

وي در ادامه افزود: با توجه به عملياتي بودن منطقه و جمع بندي چنين رقابت هايي هرهفته چهار تيم سالن غدير در باقرشهر در برابر هم صف آرايي کردند که در نهايت اين تيم بسيج بود که با عبور از سد تيم تعميرات خط موفق به کسب عنوان قهرماني شد و توانست بر سکوي نخست بايستد. زماني از حضور موثر علاقه مندان در رشته هايي همچون بدنسازي، تنيس روي ميز، واليبال، فوتسال، تيراندازي و پرتاب دارت خبر داد و افزود: در رشته فوتبال داخل سالن، 10 تيم از واحدهاي بسيج، حراست، تعميرات خط، مکانيک، ساختمان و تأسيسات، اداري، مخابرات، انبار تدارکات، نفت خام و... با هم به رقابت پرداختند که در نهايت کاپ قهرماني در حضور مسؤولين و خانواده شهيد ثامني راد به قهرمان اعطا شد.

وي گفت: نکته قابل توجه اينکه بهمن نصيري، کاپيتان تيم بسيج، کاپ قهرماني اولين دوره مسابقات گراميداشت مهدي ثامني راد را به حسن صنمي، پدر همسر اين شهيد مدافع حرم اهدا کرد.

پتروشیمی پردیس،  قهرمان المپیاد  ورزش کارکنان

ورزشکاران شرکت پتروشيمي پرديس با کسب دو مدال طلا و 19 امتياز، قهرمان دومين دوره المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي کشور شدند.

 دومين دوره المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي کشور با حضور 16 تيم از شرکت هاي پتروشيمي اميرکبير، بوعلي سينا، مرجان، پارس، فجر، شهيد تندگويان، زاگرس، پايانه ها و مخازن پتروشيمي، مبين، کارون، غدير، اروند، شيراز، جم، نوري و پرديس و در 8 رشته ورزشي فوتسال، واليبال، شطرنج، تنيس روي ميز، تيراندازي، شنا، دو و ميداني و بسکتبال برگزار شد که ورزشکاران پتروشيمي پرديس با کسب دو مقام قهرماني در رشته هاي واليبال و بسکتبال، مقام سومي تيمي و انفرادي در رشته تنيس روي ميز و سه عنوان چهارمي در رشته هاي شنا، شطرنج و تيراندازي و کسب بيشترين امتياز، جام قهرماني را از آن خود کردند.  در اين دوره از مسابقات که از تاريخ 23 آذر تا 12 دي به ميزباني شرکت عمليات غير صنعتي پازارگاد در شيراز برگزار شد، تيم هاي پتروشيمي اميرکبير و تندگويان پس از پتروشيمي پرديس به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

 

صعود کوهنوردان شرکت ملی نفت  به قله لیچه

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران با حضور در ارتفاعات البرز غربي شمال روستاي واريش که 2250 متر از سطح دريا ارتفاع دارد، موفق شدند به قله ليچه با ارتفاع 3500 متر صعود کنند.

11 نفر از کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران به سمت روستاي ورديج و سپس روستاي واريش رفته و پس از رسيدن به اين روستا، به سمت ارتفاعات پهنه حصار حرکت كردند و بعد از 4 ساعت کوه پيمايي در برف و يخ، توانستند به قله 3500 متري ليچه صعود کنند. اسامي کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از:

فريدون ابو قداره، محسن حدادي، محمدعلي عبادي، الله يار الياسي، عبدالله شاهرخ، بهروز نوروزي، عبدالله امامي، علي تقوي، منصور رحيم زادگان، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه).