فعاليت 114 تيم دررشته هاي مختلف

مناطق نفت خیز جنوب پیشرو در ورزش نفت

حسين آزادي    شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب، با توليد بيش از 80 درصد نفت و 16 درصد گاز کشور، به عنوان بزرگترين توليدکننده نفت کشور محسوب مي شود. برنامه ريزي براي ارتقاي روحيه نشاط و شادابي از طريق برنامه هاي فرهنگي و ورزشي در بين کارکنان سختکوش و تلاشگر اين شرکت به عهده باشگاه فرهنگي - ورزشي است.

بتازگي منوچهر باراني، مدير منابع انساني شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب طي حکمي اسکندر رويين پور را به عنوان سرپرست مديرعاملي باشگاه  فرهنگي -ورزشي مناطق نفت خيزجنوب منصوب کرد. اسکندر رويين پور از طريق آموزشگاه حرفه اي وارد شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري شد و به صورت رسمي، از سال 1367 فعاليت خود را در صنعت نفت آغاز کرد. او داراي مدرک فوق ليسانس مديريت دولتي (گرايش تحول) است و سابقه فعاليت در عمليات بهره برداري و سرپرستي باشگاه ورزشي نفت و گاز آغاجاري، رئيس همايش ها و جشنواره هاي اداره کل روابط عمومي وزارت نفت، رئيس مجموعه ورزشي آموزشي شماره 2 نفت تهران، رئيس اداره استخدام و معاونت مديريت منابع انساني (نظارت بر برنامه ريزي و ارزيابي خدمات) ستاد مناطق نفت خيز جنوب را در کارنامه دارد.

به منظورآشنايي با اهم برنامه ها و فعاليت هاي باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيزجنوب، گفت وگويي با او انجام داده ايم که توجه شما مخاطبان نشريه «مشعل» را به آن جلب مي کنيم.

رويين پور در ابتداي اين مصاحبه به اهميت و جايگاه ورزش در مناطق نفت خيزجنوب اشاره کرد و گفت: همزمان با اکتشاف نفت در استان خوزستان و شهر مسجدسليمان، بسياري از رشته هاي ورزشي نيز وارد ايران شدند و در شهرهاي مسجدسليمان، آبادان و اهواز شروع به فعاليت کرده و در نهايت به سراسر کشور تعميم و گسترش يافتند. بنابراين مناطق نفت خيز جنوب در امر ورزش نيز پيشرو بوده است.

ارتقاي سلامت جسمي و روحي کارکنان

سرپرست مديرعاملي باشگاه مناطق نفت خيز جنوب در ادامه به مهمترين برنامه ها در بعد ورزش همگاني و قهرماني اشاره کرد و گفت: ارتقاي سلامت جسمي و روحي کارکنان، توسعه ورزش همگاني، کمک به افزايش راندمان کاري کارکنان، اهتمام و توجه ويژه به طرح استعداديابي به منظور پشتوانه سازي در دو بخش ورزش همگاني و قهرماني، استفاده حداکثري از زير ساخت هاي موجود، ايجاد خلاقيت براي افزايش شادي و نشاط کارکنان و خانواده هاي آنان و برگزاري برنامه هاي متعدد تفريحي و ورزشي براي جانبازان و ايثارگران، پيشکسوتان و بازنشستگان را در دستور کار داريم.

رسيدگي به اماکن ورزشي

 رويين پور درادامه به اماکن ورزشي اشاره کرد و گفت: نگهداشت اماکن ورزشي براي ما از اهميت ويژه اي برخوردار است و به علت عمر زياد و فرسودگي اين اماکن، نيازمند مساعدت مجموعه مديريت هستيم تا بتوانيم در اين خصوص اقدامات اساسي را انجام دهيم. همچنين در اين خصوص نشست هايي را با همکاران در بهينه سازي مصرف انرژي، مديريت عمليات غيرصنعتي و اچ اس اي برگزار کرد که اميدواريم با تعامل و همکاري اين عزيزان بتوانيم در راستاي دستيابي به اهدافمان گام هاي مهمي برداريم، ضمن اينکه به منظور هماهنگي بيشتر در زمينه اعمال قوانين و دستورعمل هاي جاري در صنعت نفت، جلسه اي با حضور روسا و کارشناسان شرکت هاي بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، گچساران و مسجدسليمان برگزار کرديم.

نقش مهم مربيان

وي در ادمه به نقش مربيان اشاره کرد و گفت: افزايش انگيزه و بهره برداري بهتر از ظرفيت مربيان نيز در اولويت کاري ما قرار دارد. ما در باشگاه فرهنگي -ورزشي مناطق نفت خيزجنوب ظرفيت و پتانسيل هاي خوبي در اختيار داريم که اميدواريم به نحو مطلوبي اين ظرفيت ها را به کار بگيريم و از آنها استفاده کنيم، در خصوص رفع مشکل حق الزحمه مربيان ورزشي، مکاتباتي با اداره کل ورزش وزارت نفت و شرکت ملي نفت انجام شده که اميدواريم هر چه سريع تر با مساعدت مديران مربوطه اين مشکل رفع شود.

حلقه سلامت

 رويين پور با اشاره به اجراي طرح حلقه سلامت گفت: در اين راستا چند سالن در آغاجاري، گچساران و مسجدسليمان تجهيز شده اند و در آستانه راه اندازي اين طرح وزارتي از طريق جذب کارشناسان مربوطه در سطح شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب همانند منطقه اهواز هستيم. ارتقاي سطح سلامت جسمي و رواني کارکنان از مهمترين دغدغه هاي ما محسوب مي شود و بايد براي اين امر مهم، برنامه هاي مناسب و برنامه ريزي مدون را در زمينه فرهنگ خانواده ها داشته باشيم، به همين منظور از جمله برنامه هايي که مقرر شده به مناسبت دهه مبارک فجر و ديگر مناسبت ها تا پايان سال انجام شود، مي توان به کوهپيمايي خانوادگي در منطقه امامزاده محمدبن زيدگتوند، ورزش صبحگاهي دانش آموزي با ظرفيت بيش از 2 هزار نفر، برنامه ورزش هاي بومي و محلي مختص کارکنان و خانواده ها، دوچرخه سواري، برگزاري ديدارهاي دوستانه، احياي جاده سلامت و... اشاره کرد؛ البته ما درصدد هستيم با توجه به شرايط خاص اقتصادي، از ظرفيت تمامي شرکت هاي تابعه مناطق نفت خيز جنوب براي رشد و شکوفايي هر چه بيشتر ورزش بهره مند شويم.

ورزش قهرماني

رويين پور درباره تيم هاي ورزش قهرماني اين شرکت گفت: با وجود تمامي تنگناها و مشکلات مالي، تمامي تيم هاي ورزشي با تمام توان در حال رقابت در ليگ هاي کشوري هستند. باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيزجنوب با دارا بودن بيش از 60 هزار عضو و داشتن بيش از 114 تيم ورزشي، از ظرفيت هاي بالايي برخوردار است و با به کارگيري ظرفيت هاي موجود، افق روشني پيش روي ورزش شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب است.

ورزش، کارکنان و   نسل جوان

سرپرست مديرعاملي باشگاه مناطق نفت خيز جنوب در بخش ديگري از اين مصاحبه تصريح کرد: ورزش مختص تمامي کارکنان است و سلامت جامعه در گرو ورزش بوده و ما بايد با برنامه ريزي مناسب براي نسل جوان، شرايط را براي آنان مساعد و هموار کنيم؛ زيرا در مقابل آنها مسوول هستيم و بايد جوابگوي نيازهايشان باشيم.

وي در پايان اظهار اميدواري کرد، با همکاري ساير مسؤولان و دست درکاران و همچنين ظرفيت هاي موجود در باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيزجنوب بتوانيم در مسير دستيابي به اهداف و برنامه ها و نشاط، شادابي و ارتقاي سطح سلامت خانواده ها، کارکنان و ورزشکاران گام برداريم.

 

درخشش فرزندان دختر زیر 15 سال مناطق نفت خیزجنوب

امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز استعداديابي ورزشکاران فرزند نفتي براي استفاده در تيم هاي قهرماني، مرحله دوم طرح استعداديابي فرزندان دختر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب را برگزار کرد.  مرحله اول طرح استعداديابي فرزندان دختر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب با حضور بيش از 100 ورزشکار در 5 رشته  شطرنج، تنيس روي ميز، بدمينتون، ژيمناستيک و بسکتبال از شرکت هاي بهره برداري نفت و گاز گچساران، نفت و گاز آغاجاري، نفت و گاز مسجدسليمان و شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب - اهواز به مدت 2 روزبه ميزباني مناطق نفت خيزجنوب - اهواز برگزار شد که شرکت کنندگان باهم به رقابت پرداختند.

تنيس روي ميز

در رشته تنيس روي ميز که به ميزباني مناطق نفت خيزجنوب - اهواز در سالن ورزشي اختصاصي تنيس روي ميز مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز به صورت دوره اي برگزار شد. در پايان بعد از رقابت هاي سخت و فشرده، تيم نفت اهواز قهرمان شد و تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت و گاز آغاجاري عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

بدمينتون

 مسابقات بدمينتون در طرح استعداديابي فرزندان دختر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب، در مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز به صورت دوره اي برگزار شد که در پايان تيم نفت و گاز آغاجاري، عنوان قهرماني را کسب کرد و تيم هاي نفت اهواز و نفت وگازگچساران عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

 شطرنج

 مسابقات شطرنج طرح استعداديابي فرزندان دختر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب در سالن اختصاصي شطرنج مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت برگزار شد که پس از پايان اين رقابت ها که به صورت دوره اي و سوئيسي بود، تيم نفت و گاز گچساران قهرمان شد و تيم نفت آغاجاري صاحب مقام دوم شد.

ژيمناستيک

در طرح استعداديابي فرزندان دختر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب، ژيمناستيک کاران نفت و گاز گچساران حرکات خود را زيباتر از رقبا اجرا کردند. مسابقات ژيمناستيک در سالن ژيمناستيک مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد که در پايان مسابقات در وسايل مختلف پس از قهرماني تيم نفت و گاز گچساران، تيم هاي نفت اهواز و نفت  و گازآغاجاري عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

بسکتبال

بلندقامتان نفت اهواز، عنوان برتر طرح استعداديابي دختران زير 15 سال مناطق نفت خيز را به دست آوردند. مسابقات بسکتبال در سالن بسکتبال مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز به صورت دوره اي برگزار شد که در پايان تيم نفت اهواز قهرمان شد و تيم هاي نفت و گازگچساران و نفت و گاز آغاجاري عنوان دوم و سوم را از آن خود کردند.

 

قهرمانی نفت و گاز گچساران در والیبال

تيم واليبال نفت و گاز گچساران با پشت سر گذاشتن رقبايش، قهرمان ليگ برتر کهگيلويه و بويراحمد شد.

رقابت هاي واليبال سوپر ليگ استان کهگيلويه و بويراحمد با حضور تمام تيم هاي استان برگزار شد که در پايان و در مرحله فينال اين رقابت ها، تيم نفت و گاز گچساران وتيم لنده به مصاف هم رفتند و نفتي ها توانستند با ارائه يک بازي برتر، حريف خود را با نتيجه 3 بريک مقابل نماينده لنده شکست دهد و قهرمان اين دوره از مسابقات شود.

تيم واليبال نفت و گاز گچساران در ست هاي دوم، سوم و چهارم و با امتيازات 25 بر22، 25 بر17 و نيز 25 بر12 به برتري دست يافت و نماينده لنده فقط در ست اول با نتيجه 25 بر21به پيروزي رسيد.

تيم نفت و گاز گچساران با قهرماني در اين دوره از مسابقات، به رقابت هاي زيرگروه (ليگ دو) واليبال کشور راه يافت. نماينده دنا هم در اين دوره به مقام سوم دست يافته بود. 

 

همکار نفتی عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی دفاع شخصی شد

ايوب يزدان‎زاده همکار شاغل در مرکز انتقال نفت لاجيم موفق به عضويت درهيات رئيسه فدراسيون جهاني دفاع شخصي شد.

مسابقات جهاني دفاع شخصي با حضور 13 نفر به مدت دو روز از 7 تا 8 دسامبر در شهر باکو، پايتخت کشور آذربايجان برگزار شد و تيم 9 نفره مازندران به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران به لطف درخشش ايوب يزدان‎زاده و ديگر ورزشکاران ايراني موفق به کسب مقام قهرماني تيمي اين مسابقات شد و تيم هاي آذربايجان و گرجستان مقام هاي بعدي را کسب کردند.

اين ورزشکار که در وزن آزاد رده بزرگسالان و استايل هنرهاي فردي و دفاع شخصي شرکت کرده بود، توانست با نمايش هنرهاي رزمي خوش بدرخشد و بالاتراز ساير ورزشکاران مقام نخست را کسب کند.

وي از سال 1373 شروع به فعاليت در ورزش‎هاي رزمي در رشته کاراته در سبک وادوکاي کرد و اکنون با دارا بودن دان 4 سبک جهاني سوپر ساباکي کاي‎کان‎دو و کسب خان 8 انجمن ملي موي تاي در سمت مسؤول کميته دفاع شخصي سبک نينجا‎رنجر مازندران، نايب رئيس سبک سوپرساباکي استان فعاليت دارد و در روزهاي گذشته به عضويت هيات رئيسه، فدراسيون جهاني دفاع شخصي(ifsi) در آمده و در پرونده ورزشي وي قهرماني هاي متعدد بين المللي، ملي و استاني ديده مي شود.