نفت و تحقق رؤياي هميشگي

آبادان برزیلته

صنعت نفت آبادان در ليگ برتر نوزدهم، فوتبال ايران را به روزهاي خوب گذشته و زماني که زيبايي منجر به موفقيت مي شد، برد. تيم هجومي که خوب فوتبال بازي مي کند و خوب هم مي برد.

صنعت نفت آبادان، نيم فصل اول ليگ برتر را با رتبه چهارم به پايان رساند، درحالي که مي توانست سوم باشد و فقط به خاطر چند گل خورده بيشتر پايين تر از تراکتور ايستاد. اين موفقيت چيزي شبيه به معجزه است، آن هم باوجود تيم هايي چون استقلال، شهر خودرو و فولاد که قبل از آغاز فصل، هرکدام به عنوان مدعي حضور در رتبه هاي مهم، اول تا چهارم تصور مي شدند.

دراگان اسکوچيچ و شاگردانش در روزهاي فقر و تنگدستي مالي و درحالي که تيم هاي نفتي به دليل مصوبه مجلس از بي پولي رنج مي برند، با صنعت نفت مي درخشند و حريفان ريزودرشت را با بازي هاي زيبا شکست مي دهند. آبادان، نفت و هوادارانش با اين بردها مي توانند در زمره شادترين شهرهاي جهان قرار بگيرند. همه مي دانند که فوتبال در «آبادان» حکايتش مثل نان شب است و اين بردها و حضور در رتبه چهارم جدول آن هم به دليل تفاضل گل کمتر، عاشقان صنعت را در اين شهر به اوج برده است.

البته بايد گفت که برنامه موفقيت آميز نفت از سال گذشته و با هدايت پائولو سرجيو کليد خورد. آنها با 16 مساوي در ليگ هجدهم، سلطان تساوي مسابقات بودند؛ اما تيمي که در فصل گذشته شکل گرفت، امسال به جذاب ترين تيم ليگ نوزدهم تبديل شده است. صنعت نفت در شبي که مثل سپاهان ستاره هاي ملي پوش اميدش را در اختيار نداشت، با بازي شناور و دلپسندش چهار بار دروازه سپاهان را باز کرد و اگر طالب ريکاني با دقت تر عمل مي کرد، اين نتيجه مي توانست 5 بر دو هم بشود.

صنعت نفت در ليگ نوزدهم، شبيه به علاقه مندي هواداران پرشورش بازي مي کند. تيمي مهاجم که از سپاهان، استقلال و پرسپوليس نمي ترسد و با 30 امتياز، يکي از مدعيان اصلي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا در فصل آينده است. آنها در حالي در رتبه چهارم قرار گرفتند که هم امتياز با تراکتور رده سومي و به دليل تفاضل گل، يک رتبه پايين تر هستند.حالا فوتبال ايران بازگشت يکي از تيم هاي قديمي و اسم ورسم دارش را تجربه مي کند. صنعت نفت که داعيه فوتبال تهاجمي و زيبا را در ايران دارد، شبيه به گذشته اي بازي مي کند که همه از آن مي گويند.نفت آبادان در آخرين بازي نيم فصل موفق شد با نتيجه 4 بر 2 سپاهان صدرنشين را در حضور بيش از 15 هزار نفر در ورزشگاه تختي آبادان شکست دهد و از صدر به زير بکشد.عيسي آل کثير، سيد محمد قريشي، محمد اهل شاخه و طالب ريکاني، گلزنان تيم فوتبال نفت آبادان در اين ديدار بودند.

 

اسکوچیچ: ایمان داشتم سپاهان را شکست می دهیم  

            دراگان اسکوچيچ بعد از پيروزي 4 بر 2 مقابل سپاهان گفت: به تيم و بازيکنانم تبريک مي گويم که بسيار خوب بازي کردند. حتي در رختکن بين دو نيمه گفتم، ايمان دارم که برنده مي شويم. نيمه اول هم خوب بازي کرديم؛ اما اشتباه هاي بچگانه اي داشتيم. سمت چپ تيم در نيمه اول مشکل داشت و زياد خوب بازي نکرديم؛ اما نيمه دوم براي برد به ميدان آمديم و با ارائه يک بازي خوب به هدفمان رسيديم. خيلي خوشحالم و از بازيکنانم رضايت دارم که با قلب و مغزشان و تمام وجودشان بازي کردند.  اسکوچيچ در مورد تيم سپاهان گفت: سپاهان تيم خوبي است. هر توپي که در محوطه جريمه مي آيد، براي آنها مثل يک ضربه پنالتي است. ما تيم خيلي خوبي را برديم. سرمربي نفت آبادان در مورد تيم داوري مسابقه گفت: در نيمه اول مشکلاتي بود. دو سه خطا بود که مي شد به بازيکنان سپاهان کارت زرد داد؛ اما اين اتفاقات در فوتبال رخ مي دهد. فوتبال بدون احساسات معنايي ندارد.

سرمربي نفت آبادان در مورد پرداختي باشگاه به بازيکنان گفت: خوشحالم که بازيکنانم پول گرفتند و انگيزه بايد در درون شما انجام شود. تلاش کنيد و براي برد زحمت بکشيد. به کسي که به پول فکر مي کند، بايد گفت، پول بالاخره مي آيد و خوشحالم از اين بابت که مشکلات شخصي بازيکنان با تزريق پول حل شد. اسکوچيچ در مورد اينکه برنامه هاي شما براي نيم فصل دوم چيست؟ گفت: برنامه زيادي براي باشگاه دارم و يک برنامه بزرگ هم براي خودم دارم؛ از تهران به استانبول و بعد به زاگرب بروم و دختربچه ام را ببوسم. اين برنامه من است. مقابل سپاهان تاکتيک ما 4-3-2-1 بود که اگر شکل آن را بکشيد، شبيه يک درخت کريسمس مي شود. 7-6 روز استراحت داريم. بازيکنان مستحق استراحت هستند. ما 6 ماه خيلي سخت را گذرانديم. در اين 7 روز شايد آنها نخواهند من را ببينند و من هم نمي خواهم آنها را ببينم.

اسکوچيچ در مورد هواداران تيمش گفت: يک لحظه چشمم را بستم، احساس کردم در انگليس هستم. هواداران تيم واقعا عالي هستند و انرژي زيادي به تيم مي دهند. بايد از حمايت عالي آنها از تيم تشکر کنم.

سرمربي نفت آبادان در مورد احتمال بازگشتش به اين شهر گفت: چيز جديدي شده که بروند و بازنگردند؟! من برمي گردم. اسکوچيچ که از برد پرگل خيلي خوشحال بود، به فارسي گفت: آبادان برزيلته!

 

سرمربي جديد پارس جنوبي

  اولویت   حفظ سهمیه صنعت نفت در لیگ برتر است

هومن افاضلي بعد از انتخابش به عنوان سرمربي جديد تيم پارس جنوبي جم ضمن قدرداني از حسن نظر و اعتماد مجموعه پارس جنوبي جم گفت: باعث افتخار است در شهري که مردمش عاشق فوتبال هستند کارکنم و اميدوارم با همراهي همه مجموعه ها بخصوص هواداران دوست داشتني پارس جنوبي جم بتوانيم موفقيت هاي زيادي کسب کنيم.

سرمربي جديد تيم پارس جنوبي جم افزود:  اين کار خيلي اتفاقي بود و تقريباً همه کارها در يک روز انجام شد. در جلسه اي که با سرپرست موقت باشگاه داشتم، صحبت هايي شد که نقطه نظراتمان خيلي به هم نزديک بود. روي برخي مسائل کمي دغدغه داشتم، اما او قول داد که آنها را مرتفع کند و بخشي از آنها را هم نشان داد که مرتفع شده اند. انشاءالله در کنار هم کار را بخوبي پيش ببريم. من در اين جلسه او را انسان صادقي ديدم. اميدوارم همه به هم کمک کنيم تا مردم جم خوشحال شوند و بتوانيم سهميه اين شهر را در ليگ برتر حفظ کنيم و خدا هم ما را ياري کند که فوتبال خوبي را ارائه بدهيم. جا دارد از زحمات فراز کمالوند تشکر کنم. او با خون دل اين تيم را جمع کرد و نگه داشت. انشاءالله ما هم بتوانيم اين روند را مثل گذشته ادامه بدهيم.

افاضلي در مورد اينکه آينده تيم پارس جنوبي جم را چگونه مي بيند؟ گفت: طبيعتاً نقاط ضعفي داريم که بايد آنها را برطرف کنيم. تلاش مي کنيم جايگاه باثباتي را براي تيم درست کنيم. با توجه به شرايطي که در جدول وجود دارد و رقابت فشرده تيم ها و فاصله کمي که بين آنان است، اميدوارم بتوانيم شرايطي فراهم کنيم که بي دغدغه تر کارکنيم تا شرايط بهتري در جدول داشته باشيم. اولويت ما حفظ سهميه استان و شهر جم و صنعت نفت در ليگ برتر است و در کنار آن دوست دارم طوري کارکنيم که مردم از ديدن بازي تيم لذت ببرند.

 

افاضلی سرمربی پارس جنوبی جم شد

هومن افاضلي، مربي باسابقه فوتبال کشورمان به عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال پارس جنوبي جم انتخاب و معرفي شد. مديرعامل پارس جنوبي جم پس از عقد قرارداد با اين سرمربي گفت: تلاش ما کسب رضايت هواداران است که اين مهم با تلاش براي رسيدن به نتايج درخشان در نيم فصل دوم محقق خواهد شد؛ البته هدف مجموعه پارس جنوبي و باشگاه، ساختن تيمي است که بتواند براي مردم شريف شهر جم، استان بوشهر و صنعت نفت افتخارآفريني کند. او از هفته گذشته به صورت رسمي کار خود را با پارس جنوبي جم شروع کرد. افاضلي دستياري مربيان به نامي همچون بلازويچ، برانکو و علي دايي را در تيم ملي ايران در خود کارنامه دارد. همچنين مدتي هم در تيم هاي ليگ برتري صبا، نفت تهران، استيل آذين و تيم ملي اميد، به عنوان سرمربي به فعاليت مشغول بوده است.

 

 

نفت گچساران برنده دربی نفتی ها 

رقابت هاي نيم فصل ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران با ديدار معوقه دربي نفتي ها به پايان رسيد.  دوتيم نفت و گاز گچساران و نفت اميديه که در گروه دوم ليگ دسته دوم باشگاه هاي ايران قرار دارند، در ديداري معوقه از هفته دهم ليگ دسته دوم در استاديوم شهداي نفت گچساران به مصاف هم رفتند که شاگردان يوسف نادريان موفق شدند، درديداري پرگل و جذاب، هم نام نفتي خود را شکست دهند.  تيم فوتبال نفت وگاز گچساران که براي رسيدن به جمع مدعيان براي صعود به پلي اف به 3 امتياز اين ديدار نياز مبرم داشت، از همان ابتدا بازي را هجومي شروع کرد و درنهايت موفق شد، با ارائه يک بازي زيبا با نتيجه پر گل 3 بر 2 حريف خود نفت اميديه را شکست دهد تا 20 امتيازي شود و به جمع مدعيان براي صعود بپيوندد. در اين ديدار پرگل رضا قيالي، وحيد ارمي و سجاد عبدويي براي نفت و گاز گچساران گلزني کردند و احمد فدعمي و مسعود اشرفي گل هاي نفت اميديه را به ثمر رساندند.

 

حساسیت دربی نفتی ها بر کیفیت بازی تأثیرگذار است

يوسف نادريان، سرمربي تيم فوتبال نفت و گاز گچساران بعد از پيروزي در دربي نفتي ها گفت: ديدار سنتي نفتي هاي جنوب نتيجه محور است و بار فني تيم ها با توجه به حساسيت هاي موجود کاهش پيدا مي کند. نادريان در ادامه در خصوص بازي و حريف گفت: شناخت خوبي نسبت به تيم حريف داشتيم و دقيقاً از فضايي که بايد به گل مي رسيديم، اين اتفاق افتاد و گل هايي را که دريافت کرديم، از قبل به بازيکنان گوشزد کرده بوديم. چون نقاط مثبت حريف بود.او در ادامه با انتقاد از عملکرد داوري گفت: قضاوت اين بازي هم براي ما ضرر داشت و هم براي تيم حريف و داور در حد و اندازه ليگ دسته دوم کشوري نبود. مشکلات داوري از ابتداي مسابقات تأثير بسزايي شرايط جدول فعلي دارد و تيم ما واقعاً از داوري آسيب ديده و باوجود ارائه تمامي فيلم هاي صحنه هاي مشکوک داوري به کميته داوران، فدراسيون فوتبال، هيچ گونه تغييري درروند انتخاب و آموزش داوران نداده است.

 نادريان يادآور شد: در فصل نقل و انتقالات ما به بازيکن جديد نياز داريم؛ اما بايد شرايط مالي باشگاه را نيز در اين زمينه در نظر بگيريم.

سرمربي نفت و گاز گچساران در پايان از تلاش همه اعضاي باشگاه، هواداران و رسانه ها در طول مدت نيم فصل که سپري شد، تقدير و اظهار اميدواري کرد: با حمايت همه جانبه و تلاش اعضاي تيم، شاهد صعود اين تيم به ليگ دسته اول باشيم.