سرپرست تيم پارس جنوبي  در گفت وگو با «مشعل»:

مجلس دست ما را بسته است نه وزارت نفت بهترین مربی را انتخاب می کنیم

 

سرپرست باشگاه فوتبال پارس جنوبي جم عقيده دارد، به دليل دور بودن و نيز بودجه اي که جمي ها دارند، هر مربي به جم نمي آيد، کساني که مي خواهند به شهر جم بيايند، پول بيشتري مي خواهند که باشگاه توانايي پرداخت پول هاي آنچناني و خارج از عرف را ندارد.مراد مرادي که بعد از رفتن بهرام رضاييان به عنوان سرپرست باشگاه فوتبال پارس جنوبي در اين تيم مشغول به کار است، در وهله اول به دنبال برطرف کردن مشکلات مالي تيم و بازيکنان است و سپس به دنبال سرمربي جديد است که با توجه به بودجه آنها بتواند در جم تأثيرگذار باشد. او به نگه داشتن بازيکنان هم اشاره دارد و مي گويد: کسي نخواهد رفت؛ چون مطالبات همه را پرداخت مي کنيم و با تيم قدرتمند در نيم فصل دوم راهي مسابقات مي شويم. مديرعامل موقت باشگاه پارس جنوبي جم گفت وگويي اختصاصي با «مشعل» انجام داد که با هم مي خوانيم.

 کار انتخاب سرمربي به کجا کشيد؟

در حال رايزني و مذاکره با گزينه هاي موردنظر هستيم. بزودي سرمربي جديد را انتخاب مي کنيم.

  اين روزها اسم مربيان زيادي براي حضور درتيم فوتبال پارس جنوبي جم شنيده مي شود؟

بله من هم در روزنامه ها و سايت ها با اسم مربيان زيادي مواجه مي شوم که قراراست به جم بيايند؛ البته هنوز هيچ چيز قطعي نشده و در حد گمانه زني است.

  رحمان رضايي، حميد درخشان، عليرضا منصوريان وعبدالله ويسي نام هايي هستند که خيلي به گوش مي رسند.

بله، من هم قرار داشتن نام اين 4 نفر را در ليست گزينه هاي باشگاه تاييد مي کنم؛ اما در حال بررسي رزومه چند سرمربي هستيم که نام اين دوستان هم در ميان آنهاست. سپس در خصوص هرکدام که به نتيجه همکاري برسيم، مذاکره نهايي را انجام خواهيم داد و درنهايت سرمربي انتخاب مي شود که از سوي باشگاه اعلام خواهد شد. پس فعلا همه چيز در حد گمانه زني دوستان است.

  نام منصوريان و ويسي در ميان گزينه هاي شما که به علت نتايج ضعيف از ذوب آهن و شاهين کنار گذاشته شدند، بسيار عجيب است. دليل انتخاب آنها چيست؟

با توجه به مشکلاتي که در جم وجود دارد و نيز با توجه به بودجه، ما هر مربي به جم نمي آيد. ما يک بودجه مشخص داريم، براي همين مجبوريم تمام گزينه ها را مورد بررسي قرار بدهيم و با آنها مذاکره کنيم تا درنهايت از ميان همه بهترين مربي را براي هدايت پارس جنوبي جم انتخاب کنيم. مربيان آنچناني و مشهور که شما مدنظر داريد، پول آنچناني يا خارج از عرف مي خواهند و تا مي شنوند که بايد بيايند جم، رقم را بالامي برند؛ البته منصوريان از آمدن به جم عذرخواهي کرده که ماهم براي او آرزوي موفقيت مي کنيم.

 حميد درخشان و رحمان رضايي چقدر شانس دارند؟

هردو مربي از بزرگان و عزيزان فوتبال ما هستند؛ اما بايد بگويم که تاکنون همه گزينه ها از شانس يکساني برخوردار هستند. ما به دنبال يک مربي جوان و پر انرژي هستيم تا بتواند به تيم ما کمک کند.

 تا چه زماني سرمربي تيم مشخص مي شود؟

در اين هفته به صورت جدي با گزينه ها وارد مذاکره مي شويم و بعد از بررسي شرايط، بهترين مربي را انتخاب مي کنيم. زمان زيادي طول نمي کشد. به اميد خدا تا اين هفته مربي انتخاب مي شود.

 

 در اين شرايط بازيکني مي تواند جدا شود؟

همه بازيکنان قرارداد دارند و کسي نمي تواند جدا شود؛ البته بعضي بازيکنان گويابندي در قراردادشان دارند که مي توانند با استناد به آن جدا شوند.

 آن بند چيست؟

قبلاً و زماني که من نبودم، قراردادي بستند که اگر تا نيم فصل 50 درصد پولشان را نگيرند، مي توانند اين قرارداد را يکطرفه فسخ کنند و از تيم جدا شوند.

 شما راه حلي براي اين مشکل داريد؟

بله خوشبختانه با پيگيري هايي که داشتيم، توانستيم مبلغي را تهيه کنيم و قبل از بازي با پيکان، پول و مطالبات همه بازيکنان پرداخت شد، تا 50 درصد شود. به همين دليل کسي نمي تواند از جمع ما جدا شود. با افتخار مي گويم که ما نخستين تيم ليگ برتري هستيم که در پايان نيم فصل، ابتدا پرداختي هايمان را به 50 درصد رسانديم. هيچ تيمي نتوانسته تا الآن 50 درصد به بازيکنانش پول دهد.

 خب شما که توانستيد اين پول را پرداخت کنيد، چرا کمالوند را به ماندن راضي نکرديد؟

ابتدا بايد از فراز کمالوند تشکر کنم که در سخت ترين شرايط کنار تيم بود و نتايج قابل قبولي گرفت. ما به ايشان اصرار کرديم که بماند؛ اما خودش ديگر تمايلي به ماندن نداشت و مي گفت شرايط براي ادامه کار فراهم نيست و درنهايت با جدايي ايشان به توافق رسيديم.

 تيم فوتبال پارس جنوبي جم در ليگ برتر باقي مي ماند؟

شک نکنيد ما نه تنها در ليگ برتر باقي مي مانيم؛ بلکه در پايان ليگ جايگاه مناسبي خواهيم داشت و مطمئنا جايگاه ما در انتهاي جدول نخواهد بود.

 وزارت نفت کمک کرد که مشکلات شما حل شود؟

مشکل از وزارت نفت و شخص وزير نيست، بلکه مشکل از مصوبه مجلس هشتم است که دست وزير و ديگر مسؤولان نفتي را براي کمک به تيم بسته است. وزارتخانه در ادوار گذشته هميشه يار و ياور تيم بوده و به اندازه خودش در چارچوب قوانين به مجموعه ما کمک کرده است. اميدوارم نماينده هاي مجلس اين قانون را دوباره مورد بررسي قرار دهند و براي حل مشکلات تيم هايي چون پارس جنوبي جم، نفت آبادان و نفت مسجدسليمان که در مناطق محروم و عملياتي هستند، گام بزرگي بردارند تا ديگر با مشکلات مالي مواجه نباشند. تنها سرگرمي مردم اين شهر ها فوتبال است، بنابراين بايد راهي براي آن پيدا کنند. من بازهم تاکيد مي کنم که امروز اگر تيم هاي نفتي حاضر در ليگ برتر، مشکل مالي دارند، اين مشکل از وزارت نفت نيست؛ بلکه با مشکل قانوني براي کمک مواجه هستند و به قولي قانون دست و پاي آنها را بسته است. براي همين نمايندگان مجلس بايد به کمک ما بيايند.

 

برگزاري مسابقات تيراندازي درخطوط لوله به ميزباني بسيج

رقابت هاي تيراندازي با تفنگ بادي، تپانچه و دارت در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه - تهران با حضور کارکنان اين منطقه برگزار و نفرات برتر معرفي شدند.

 داود زماني، فرمانده بسيج پايگاه مقاومت شهيد آويني با اشاره به انجام اين مسابقات گفت: در سال هاي متوالي، همزمان با هفته بسيج، اين پيکارها ميان کارکنان برگزارشد و به دليل اهميتي که داشت، تاکنون با استقبال خوبي نيز مواجه بوده است.

فرمانده بسيج پايگاه مقاومت شهيد آويني، برگزاري رقابت ها را معطوف به اين رشته ها ندانست و افزود: در ساير رشته هاي ورزشي نيز تقابل هايي صورت مي گيرد که بايد تاكيد كرد علاوه بر شکل گيري همبستگي و دور کردن همکاران از استرس کاري، وسيله اي براي انگيزه بيشتر و شور و نشاط در بين آنها مي شود و بهره وري در کار و تلاش را افزايش داده و صميميت را در بين آنان ترويج مي دهد.

زماني تصريح کرد: با اتخاذ تدابير لازم در چند سال گذشته و برگزاري کلاس هاي آموزشي در منطقه، بستر مناسبي فراهم شد تا همکاران شاهد روابط بهتر، فضايي امن، سالم و با نشاط در محيط کار باشند و اهداف ترسيم شده محقق شود و بتوان براي اجراي گام به گام برنامه ها در مسير رضايت مندي هر چه بيشتر همکاران گام برداشت.او دستاوردهاي اين اقدام را مثبت ارزيابي و اضافه کرد: برگزاري دوره ها و رقابت هاي ورزشي بر تمرکز و آمادگي روحي، رواني و جسمي افراد شاغل افزوده و مسير تندرستي فکري و ذهني ارزشمندي پيش پاي آنها قرار مي دهد و موجب تعامل بيشتر درون سازماني کارکنان در واحدهاي مختلف و ايجاد صميميت در محيطي با نشاط و آرام همراه با شادماني مي شود.

 

در خشش تکواندوکاران باشگاه نفت شاهرود

 

 تيم تکواندو نفت شاهرود در مسابقات قهرماني شهرستان شاهرود خوش درخشيد و به دومدال طلا در اين مسابقات دست پيدا کرد.

تيم تکواندو باشگاه نفت شاهرود اعزامي به مسابقات اين شهرستان دو ورزشکارداشت که هر دو تکواندو کار نفتي به قهرماني دست يافتند.

در اين دوره از مسابقات 100 تکواندوکاردر رده هاي مختلف سني شرکت داشتند که محمدرضا ربيعي و محمد جبارزاده از باشگاه نفت هر دو با پشت سر گذاشتن رقبايشان به قهرماني رسيدند و مدال طلاي اين مسابقات را کسب کردند.

 اين مسابقات به ميزباني هيات تکواندو بسيج و با کمک هيات تکواندو شهرستان شاهرود با نظم و کيفيت بالايي برگزار شد.

 

همايش پياده روي خانوادگي کارکنان خطوط لوله فارس

با هدف توسعه ورزش همگاني و به منظور افزايش نشاط و پويايي براي خانواده هاي کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه فارس، همايش پياده روي در بوستان بعثت شيراز برگزار شد.

علي حسيني، مسؤول امور ورزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه فارس در خصوص اين همايش ورزشي گفت: همايش پياده روي خانوادگي با حضور بيش از 60 نفر از خانواده هاي ورزش دوست منطقه فارس، در بوستان بعثت شيراز برگزار شد و همکاران شرکت کننده وخانواده هايشان مسير اطراف پارک بعثت را پياده پيمودند.

مسؤول امور ورزش منطقه فارس افزود: اين همايش ابتدا با پياده روي شروع شد و سپس خانواده ها در نظمي خاص به اجراي ورزش صبحگاهي و حرکات نرمشي پرداختند.

در پايان با اجراي مسابقات ورزشي و صرف صبحانه، به قيد قرعه جوايزي از سوي روابط عمومي، امور ورزش و بسيج منطقه اهدا شد.