با ظرافت و مهارت غذا بپزیم

غرق شدن در دنياي اسرارآميز و شگفت انگيز آشپزي شايد براي همه لذت بخش نباشد، اما هستند کساني که عاشق اين کارند و از درست کردن غذاهاي متنوع و رنگارنگ لذت مي برند، افرادي که به آنها آشپز مي گويند. کساني که هنرمندانه مواد مختلف را با ظرافت درهم مي آميزند و در شرايط مناسب و آگاهانه به پختن غذاهاي خوش آب و رنگ مي پردازند.

آشپزها مهارت زيادي در تهيه غذاهاي متنوع دارند، خوراکي هايي که گاهي عطر و طعم شان را تا مدت ها حس مي کنيم. اين خوشمزه شدن غذا به دانستن نکات ويژه اي نياز دارد که نه تنها در ايران، بلکه در تمام دنيا به آن توجه مي کنند.

در اين شماره مي خواهيم براي شما همراهان هميشگي نوعي جوجه کباب بسيار ساده و آسان و البته متفاوت را آموزش دهيم.

همان طور که مي دانيد، جوجه کباب يکي از غذاهاي محبوب ما ايراني هاست؛ چه در تفريح و گردش باشيم و چه در خانه و دورهم؛ درست کردن جوجه کباب هميشه اولين گزينه مان است، اما امروز نوع متفاوتي از جوجه کباب را برايتان آورده ايم که علاوه بر ظاهر دوست داشتني، طعم بسيار خوبي هم دارد. غذايي که مي توانيد به همراه آلبالوپلو، رشته پلو، مرصع پلو، هويج پلو و انواع و اقسام پلوهاي ديگر سرو کنيد.

جوجه کباب حلزوني

 

   نهال توفيقي

 

سينه مرغ: يک عدد

ماست: 2 قاشق غذاخوري

پياز: يک عدد

آب ليموي تازه: 2 قاشق غذاخوري

روغن مايع: 2 قاشق غذاخوري

زعفران دم کرده: 2 قاشق غذاخوري

گلپر، نمک و فلفل: به ميزان لازم

پودرسير: به ميزان لازم

طرز تهيه

اولين کاري که بايد انجام دهيم، اين است که سينه مرغ را به صورت فيله درآوريم.   آن را به صورت نواري برش مي زنيم. يک ظرف برمي داريم و پياز را به شکل حلقه اي يا خلالي خرد مي کنيم. حالا زعفران دم کرده را به همراه نمک، فلفل، پودر سير، گلپر، ماست و پيازهاي خرد شده در يک کاسه مي ريزيم. مرغ هاي برش خورده را به آن اضافه کرده و با هم خوب مخلوط مي کنيم. روي ظرفمان را با سلفون يا کيسه پلاستيکي مي پوشانيم و آن را به مدت 4 تا 5 ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا مواد به خورد مرغ برود و بوي   آن را بگيرد و طعم دار شود.

پس از سپري شدن مدت زمان لازم، ظرفمان را از يخچال خارج و نيم ساعت قبل از طبخ به آن آب ليموي تازه اضافه مي کنيم و به سراغ آماده کردن سيخ هاي چوبي مي رويم. برش هاي نواري مرغ را به صورت حلزوني به سيخ مي کشيم. براي اين کار بايد مرغ را رول کرده و بعد سيخ را از ميان آن رد کنيم. حالا نوبت قرار دادن جوجه حلزوني  آماده در تابه است. کمي روغن در تابه مي ريزيم و پس از گرم شدن، رول مرغ ها را درون آن و روي حرارت ملايم مي گذاريم تا سرخ شوند. هرازگاهي سيخ ها را مي چرخانيم تا تمام قسمت ها بپزند، وقتي طلايي رنگ شدند، آنها را از تابه خارج مي کنيم و سيخ هاي کبابمان را روي دستمال کاغذي قرار مي دهيم تا روغن اضافه شان گرفته شود. بعد از آماده شدن، جوجه کبابمان   را  با فلفل، انواع سبزيجات و گوجه فرنگي تزيين مي کنيم. اين کباب خوش عطر و طعم را مي توان در کنار انواع پلو و سالاد خوشمزه ميل کرد.

چند نکته: 

 

* اگر سيخ با اندازه مناسب براي تابه نداريد، مي توانيد از خلال دندان هاي تميز استفاده کنيد.

* به هيچ عنوان پياز را رنده نکنيد، چون به مرغ مي چسبد و غذايتان آنطور که بايد در نمي آيد.

* جوجه حلزوني مرغ را مي توان روي منقل هم درست کرد. براي تهيه آن روي زغال، بهتر است از سيخ هاي فلزي استفاده کنيد در غير اين صورت سيخ هاي چوبي را قبل از استفاده يک ساعت در آب بخيسانيد تا سيخ ها نسوزند، سپس برش هاي مرغتان را به سيخ بکشيد.

 

حلوا ارده خانگی

   آتينا عالي

 

مواد لازم

براي درست کردن حلواي خانگي بهتر است براي بار اول از نصف اين مواد استفاده کنيد، تا قلق آن دستتان بيايد.

شيرخشک (مارک نيدو): يک پنجم ليوان

پودر قند الک شده: يک پنجم ليوان

ارده: يک ليوان کامل

پودر هل: يک قاشق چايخوري

 

طرز تهيه

ابتدا شيرخشک، پودر قند الک شده و پودر هل را با هم مخلوط کرده و در آخر ارده را اضافه مي کنيم. اول با قاشق و بعد هم با دست ورز مي دهيم، به طوري که در دست حالت چسبندگي داشته باشد، نه حالت پودري. اگر موادمان منسجم نشد و حالت پودري داشت، کمي ارده به آن اضافه مي کنيم. حالا قالب مورد نظر را کمي خيس و کف آن را کيسه فريزر پهن مي کنيم و روي کيسه کمي خلال پسته يا بادام مي ريزيم، سپس حلوا را در قالب مي ريزيم و خوب فشرده مي کنيم و حداقل 2 ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا خوب سفت شود. بعد از مدت زمان معين مي توانيد حلوا ارده خانگي تان را برش بزنيد و سرو کنيد.

 

موس انار

مواد لازم

خامه قنادي فرم گرفته: 400گرم

پنير ماسکارپونه: 200گرم

ژله انار: 2 بسته

 شير: يک ليوان

انار براي تزيين: يک عدد

طرز تهيه

ابتدا ژله ها را با يک ليوان آب جوش مخلوط و بن ماري مي کنيم تا شفاف شود. خامه قنادي فرم گرفته را با پنير ماسکارپونه و شير مخلوط کرده، سپس ژله را به آن اضافه مي کنيم و خوب هم مي زنيم تا يکدست شود. قالب را کمي چرب مي کنيم و مواد آماده را داخل آن مي ريزيم. حالا به مدت هشت ساعت ژله را داخل يخچال قرار مي دهيم. وقتي موس آماده شد، درون ظرف مورد نظر مي گذاريم و آن را با دانه هاي انار تزيين مي کنيم تا ظاهري زيبا به خود بگيرد.

اين ژله را مي توان به شکل رول هم درآورد و دورش را با خامه تزيين کرد.