مربي پتروشيمي بندر امام در گفت و گو با «مشعل»:

به دنبال پنجمين قهرماني متوالي هستيم

تيم تنيس روي ميز پتروشيمي بندر امام موفق شد با شکست تمام حريفانش در نيم فصل نخست در رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي ايران به قهرماني برسد. مربي پتروشيمي معتقد است، اين قهرماني در سايه تلاش شاگردانش و حمايت خوب باشگاه به دست آمده و تا به حال هيچ تيمي موفق نشده چنين رکوردي از خودش بجا بگذارد و پتروشيمي بندر امام، اولين تيمي است که توانسته مقتدرانه مانند سال هاي پيش از سد تمام حريفانش بگذرد. در خصوص قهرماني پتروشيمي در نيم فصل و نيز وضعيت تيم گفت وگويي اختصاصي با وحيد کاظمي نژاد، مربي پتروشيمي بندر امام داشته ايم که با هم مي خوانيم.

    ديگر به قهرماني هاي پتروشيمي عادت کرده ايم؛ هرچند که نيم فصل باشد،در اين باره توضيح مي دهيد؟

اين موفقيت ها در سايه تلاش بازيکنان، همکارانم در کادر فني و حمايت مديران به دست مي آيد. بازيکنانم مزد زحمات خود را گرفتند؛ البته يک نيم فصل ديگر مانده و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد، اميدوارم پنجمين قهرماني متوالي را هم جشن بگيريم.

   فکر مي کرديد قهرمان نيم فصل شويد؟

ما با انديشه قهرماني پا به مسابقات گذاشتيم و هدفي جز اين نداشتيم. هيچ تيمي از ابتدا نمي تواند بگويد که قهرمان است؛ اما تنيسورهايمان در طول مسابقات خيلي تلاش کردند و در نهايت هم مزد تلاش شان را با قهرماني نيم فصل گرفتند.

    سطح کيفي رقابت هاي امسال چگونه بود؟

خيلي خوب بود و با توجه به تغييراتي که فدراسيون براي بازي هاي امسال در نظر گرفته، بايد بگويم که رقابت ها جذاب تر هم شده بود. همه تيم هايي که در بازي ها شرکت دارند، از بهترين هاي ايران به شمار مي روند و رقابتي پاياپاي داشتند.

   باز هم قهرماني را در پايان فصل تکرار مي کنيد؟

 به اميد خدا تمام سعي مان را مي کنيم. بايد به شما بگويم که اين يک رکورد استثنايي است. در 4 سال اخير سعي کرديم بهترين باشيم. در ادامه هم تلاش مي کنيم تيم برتر ايران باشيم. من به جرات مي گويم که هيچ تيمي در ايران چنين رکوردي ندارد. 4 قهرماني در سطح ليگ برتر و به صورت پياپي کار هر تيمي نيست. امسال هم به دنبال پنجمين قهرماني هستيم.

   قهرمان ايران به آسيا هم مي رود؟

تاکنون رقابتي به نام رقابت باشگاه هاي آسيا در تنيس روي ميز وجود نداشته است؛ اما قرار شده از امسال با رايزني هايي که فدراسيون تنيس روي ميز داشته، ابتدا مسابقات باشگاه هاي غرب آسيا يا آسياي ميانه برگزار شود که پس از برگزاري اين مسابقات، پتروشيمي در صورت قهرماني به عنوان قهرمان به عنوان نماينده ايران در اين رقابت ها شرکت خواهد داشت.

   باشگاه پتروشيمي با هدف توسعه ورزش تنيس روي ميز، در رده هاي پايه هم سرمايه گذاري کرده است؟

مهمترين اولويت باشگاه پتروشيمي، بازيکن سازي و بومي گرايي است. به عنوان مثال کادر فني ما همه بومي و نفتي هستند. من خودم به عنوان مربي، فرزند نفتي هستم. پدرم شاغل در پتروشيمي است و از ابتدا در باشگاه پتروشيمي پرورش پيدا کردم؛ از بازيکني تا مربيگري. در واقع هم بومي هستم و هم نفتي. هدف باشگاه همانطور که گفتم، بومي سازي است و روي فرزندان و کارکنان سرمايه گذاري خوبي انجام داده است. 15 سال براي پتروشيمي بازي کردم و بعد به عنوان بازيکن پتروشيمي به تيم ملي رفتم و از ابتدا هم با حمايت مسوولان باشگاه  که به من اعتماد کردند، تمام مراحل مربيگري را طي کردم. اين امکان براي تمام فرزندان و کارکنان وجود دارد تا خود را در عرصه ورزش پتروشيمي نشان دهند. ما دو سالن مجزا براي تنيس روي ميز داريم که در طول هفته، علاقه مندان به اين رشته را تحت پوشش آکادميک قرار مي دهيم و از بين آنها بهترين ها را براي تيم هاي قهرماني انتخاب مي کنيم. جالب است بگويم که فرزندان نفتي در رده هاي پايه، در مسابقات استاني و نيز المپيادهاي داخلي وزارت نفت هميشه جزو قهرمانان بودند و پرچم پتروشيمي را برافراشته نگه داشتند.

   آيا فرزندان نفتي هم در تيم داريد؟

بله افشين نوروزي، کاپيتان تيم پدرشان نفتي هستند. او درباشگاه پتروشيمي، پرورش يافته و هميشه باشگاه از او حمايت کرده؛ چون سرمايه باشگاه است. باشگاه پتروشيمي از حاميان اصلي افشين بوده و خواهد بود. حامد باش باوي هم از فرزندان نفتي بوده که پدرش در پتروشيمي مشغول به کار است و از قضا ملي پوش است و در باشگاه ما هم عضو بود. هدايت الله فرهادي، ديگر مربي تيم هم از کارکنان نفت است.

   اگر حرفي باقي مانده است.

جا دارد از مديران باشگاه، تشکر ويژه اي داشته باشم. در اين سال ها بخوبي از تيم حمايت کرده اند و از عوامل قهرماني تيم به شمار مي روند؛ البته بايد از مديران شرکت هم تشکر کنم که حامي ورزش هستند و شما مي بينيد که به غير از تنيس روي ميز در بسکتبال، شطرنج و خيلي از رشته هاي ديگر، پتروشيمي حرف اول را مي زند.

 

پتروشيمي بندر امام قهرمان نيم فصل تنيس روي ميز ايران

تيم تنيس روي ميز پتروشيمي بندر امام با شکست همه حريفان خود عنوان قهرماني نيم فصل تنيس روي ميز ليگ برتر باشگاه هاي ايران را کسب کرد. مرحله دوم بيست و هشتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر تنيس روي ميز باشگاه هاي ايران با صدرنشيني تنيسورهاي پتروشيمي بندر امام همراه شد. در مرحله دوم رقابت هاي ليگ برتر تنيس روي ميز ايران که هفته گذشته  با حضور 8 تيم و به مدت سه روز در آکادمي امير احتشام زاده تهران برگزار شد، تيم پتروشيمي بندر امام مدافع عنوان قهرماني، اين رقابت ها را بسيار توفاني شروع کرد و از سد تمام حريفانش مقتدرانه عبور کرد.  شاگردان کاظمي نژاد در تيم تنيس روي ميز پتروشيمي بندر امام توانستند در اين هفته 6 بر صفر شهرداري کرج و رعد پدافند را شکست دهند، سپس با نتيجه 5 بر يک اطلس پويان گيلان و 4 بر 2 دانشگاه آزاد را شکست دادند تا با 19 امتياز صدرنشين جدول ليگ تنيس روي ميز و قهرمان نيم فصل اول قهرمان ليگ برتر باشگاه هاي تنيس روي ميز ايران شوند. پتروشيمي بندر امام در هفته اول مسابقات ليگ برتر تنيس روي ميز توانسته بود تيم هاي پالايش نفت آبادان را با نتيجه هاي 6 بر صفر، فراسنج تهران را با نتيجه 5 بر يک و دبيري تبريز را با نتيجه 6 بر صفر شکست دهد. تيم تنيس روي ميز پالايش نفت آبادان ديگر تيم حاضر در اين رقابت ها با برتري 6 بر صفر مقابل دبيري تبريز و تساوي مقابل فراسنج و پذيرش باخت 5 بر يک در مصاف با اطلس پويان موفق شد با کسب 11.5 امتياز در رده سوم قرار گيرد.

پتروشيمي بندر امام که چهارفصل متوالي، مقام قهرماني ليگ برتر را به دست آورده، در اين فصل نيز مصمم است جام را براي پنجمين فصل در خانه نگه دارد.

 

حفاري   صدرنشين را نقره داغ کرد

تيم فوتسال ملي حفاري در اهواز و در اولين حضور کياوش علاسوند، سرمربي جديد خود روي نيمکت، آتش بازي به راه انداخت و صدرنشين ليگ را تحقير کرد.

تيم فوتسال ملي حفاري در هفته بيستم ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران با سرمربي جديد خود موفق شد در نخستين گام، مس سونگون، صدرنشين و مدعي قهرماني را شکست دهد تا به حضور در رتبه هاي بالاي جدول و حضور در ميان 4 تيم اول براي حضور در پلي آف اميدوار باشد.

شاگردان علاسوند در سالن شهرک نفت اهواز و در حضور هواداران پرشور اهوازي موفق شدند با نتيجه 3 بر 2 حريف خود را شکست دهند.

 گل هاي حفاري را در اين ديدار، محمد زاده، طالبي و ممبيني به ثمر رساندند.

 

 

کياوش علاسوند: حفاري پتانسيل برگشت به جدول را دارد

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري با بيان اينکه با برد برابر مس سونگون به بازگشت به جدول اميدوار شديم، گفت: ابتدا بايد بگويم خوشحالم که براي بار ديگر در خدمت مجموعه ملي حفاري هستم. رده هشتم، جايگاه واقعي ما نيست. جزو سه چهار تيم برتر کشور هستيم و پتانسيل برگشت به جدول را هم داريم.  مربي ملي حفاري با بيان اينکه مربيان گذشته تيم نيز خيلي زحمت کشيدند، گفت: تلاش کرديم تا شور و هيجان را به بازيکنان برگردانيم و انگيزه لازم را هم به آنها داديم. خودشان هم انگيزه مضاعف داشتند. در بازي با مس سونگون بويژه در نيمه اول خيلي خوب بازي کرديم و توانستيم نتيجه خوبي کسب کنيم. علاسوند در پاسخ به اين سؤال که آينده تيم ملي حفاري را چطور مي بينيد؟ گفت: آدم با اميد زنده است و تلاشمان را مي کنيم. هدف ما اين است که کمترين امتياز را از دست بدهيم و در تمام ديدارها با سعي و تلاش بازي کنيم تا تماشاگران خوشحال به خانه هايشان برگردند.

 

حرکت ارزشي قهرمان وزنه بردار نفت اميديه

قهرمان نفتي مسابقات وزنه برداري کشور، مدال طلاي قهرماني خود را درحرکتي انسانِ دوستانه و ارزشي به خانواده دوست و هم تيمي خود اهدا کرد. طي مراسمي با حضور جمعي از مديران و بزرگان ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، ابوالفضل جمعه پور مدال طلاي خود را که در مسابقات کشوري شهرکرد کسب کرده بود، به پاس قدرداني و ترويج منش پهلواني به خانواده دوست و هم باشگاهي خود زنده ياد مهدي خطيبي اهدا کرد. زنده ياد خطيبي از پهلوانان و قهرمانان تيم وزنه برداري باشگاه نفت اميديه بود که در سانحه تصادف رانندگي دار فاني را وداع گفت و خانواده او در اقدامي انسان دوستانه و ايثارگرانه با اهداي اعضاي بدن وي، جان تازه اي به هفت نفر از هم وطنان نيازمند بخشيدند. سيد فريدون تقوي مقدم، رئيس امور ورزش نيز به پاس قدرداني، لوح پهلواني به ابوالفضل جمعه پور اهدا کرد.

 

3 هندباليست جوان نفت در تيم ملي

سه بازيکن تيم هندبال نفت و گاز گچساران به اردوي آماده سازي تيم ملي هندبال جوانان ايران دعوت شدند.

متين مرداني، بهشاد فاتحي و اميرعباس سلطاني، سه بازيکن خوش آتيه و با استعداد هندبال تيم نفت و گاز گچساران هستند که به دعوت کادر فني تيم ملي هندبال جوانان در اردوي آمادگي اين تيم حضور خواهند داشت.

مهدي آزاد منجيري، سرمربي با دانش و جوان تيم هندبال نفت و گاز گچساران که يکي از مربيان تيم ملي هندبال جوانان نيز به شمار مي رود، در اين اردو حضور خواهد داشت.

اردوي آماده سازي تا تيم هندبال جوانان براي اعزام به مسابقات آسيايي از 26 آذر لغايت 5 دي 98 در شهر طبس استان خراسان جنوبي برگزار مي شود.