سامری : با وجو د شکست، از بازیکنام راضی هستم

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان دربي نفتي ها را به پتروشيمي بندر امام واگذار کرد؛ اما سرمربي اين تيم عقيده دارد، با اين شکست از ارزش هاي بازيکنانش چيزي کم نمي شود.

حماد سامري در گفت وگوي اختصاصي با «مشعل» در خصوص دربي نفتي ها گفت: بازي خوبي بود. شاگردانم تمام تلاش خود را کردند تا برنده از زمين بيرون بيايند؛ اما بعد از تساوي در وقت قانوني در وقت هاي اضافه نتواستند به خواسته خود برسند؛ البته من بايد اين را هم اضافه کنم که دو تيم پتروشيمي بندرامام و پالايش نفت آبادان با هم قابل قياس نيستند. آنها 6 بازيکن ملي پوش دارند وعلاوه بر اين از بازيکن خارجي هم مي توانند استفاده کنند. در صورتي که ما چنين وضعيتي نداريم. براي همين فکر مي کنم شاگردانم با وجود باخت با نتيجه نزديک 69 بر 66 و اختلاف 3 امتيازي در خانه حريف، خيلي خوب کار کردند.

او در ادامه به داوري هم اشاره کرد و گفت: به جرات بايد بگويم سوت ها عليه ما بود و از اين بابت اذيت شديم. اگر سوت ها کمي عادلانه تر بود، ما به حريف نمي باختيم. سامري درباره اينکه چرا تيمي که تا هفته پيش به هيچ تيمي نباخته بود و بهترين نتايج را کسب مي کرد، حالا دوهفته پياپي شکست مي خورد، گفت: بازي باذوب آهن را قبول دارم که در خانه خيلي بد بوديم و بدون تمرکز لازم بازي کرديم و بچه ها با غرور خاصي پا به ميدان گذاشتند؛ اما در بازي با پتروشيمي ما خوب بوديم و تمام توانمان را در زمين گذاشتيم؛ ولي داشته هاي دوتيم قابل قياس نبود. آنها به لحاظ مالي و بسياري شرايط ديگر، از ما بهتر بودند.

سامري در ادامه در خصوص اينکه چه برنامه اي براي پلي آف دارند، گفت: ما 2 بازي سخت ديگر با مدعيان قهرماني، يعني شيميدور و شهرداري گرگان داريم که يک بازي هم خارج از خانه است. براي همين با توجه به اينکه ما مجوز جذب بازيکن خارجي نداريم و در پلي آف نمي توانيم تيم را تقويت کنيم، از اين رو بايد در اين دو ديدار بهترين نتيجه را بگيريم و در جدول جايگاه مناسبي کسب کنيم تا در پلي آف کار راحت تري داشته باشيم و با حريف راحت تري بازي کنيم وبتوانيم درجمع 4 تيم پاياني قرار بگيريم.

 

  صعود کوهنوردان شرکت ملی نفت به پلنگ کوه  

   گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران در يک برنامه کوهپيمايي موفق شدند با حضور درارتفاعات رشته کوه البرز در طالقان استان قزوين به قله پلنگ كوه با ارتفاع 2550 متري از سطح دريا صعود کنند.

کوهنوردان شركت ملي نفت ايران، پس از حضور در دامنه کوه طي سه ساعت كوهپيمايي و گذر از فراز و نشيب از منطقه زمه دره و رسيدن به يال اصلي موفق به صعود به قله پلنگ كوه شدند.

 کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از: فريدون ابوقداره، دياني، مجيدخسرواني، سيدمصطفي احمدي نسب، محمدعلي عبادي، محسن حدادي، محمدعلي كشاورز، سيد بهرام صفوي، حسن رزميان مقدم، محسن صداقت، عبدالرضا كريميان، ناصر قره باقري، بهروز نوروزي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه)

 

 

درخشش ورزشکاران  پیشکسوت پتروشیمی بندرامام

تيم پيشکسوتان پتروشيمي بندرامام در اولين دوره مسابقات پيشکسوتان صنايع پتروشيمي ايران توانست با کسب دو مقام اول در رشته هاي دارت و واليبال و دو مقام دوم در رشته هاي تنيس روي ميز و شنا خوش بدرخشد.

اولين دوره مسابقات پيشکسوتان صنايع پتروشيمي ايران با حضور 370 ورزشکار شرکت کننده از 16 پتروشيمي به ميزباني شرکت عمليات غيرصنعتي و خدمات صنايع پتروشيمي برگزار شد.  اين مسابقات در 6 رشته ورزشي فوتسال، واليبال، شطرنج، دارت، تنيس روي ميز و شنا به مدت 4 روز در شهر همدان برگزار شده است.  تيم پيشکسوتان پتروشيمي بندرامام در اين مسابقات توانست با کسب دو مقام اول در رشته هاي دارت و واليبال و دو مقام دوم در رشته هاي تنيس روي ميز و شنا خوش بدرخشد.

 

  مسابقات آمادگی جسمانی فرزندان خطوط لوله نفت

به مناسبت هفته بسيج فرزندان کارکنان شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ايران منطقه جنوبشرق در مسابقه آمادگي جسماني شرکت کردند.

عليرضا کريمي، فرمانده پايگاه بسيج ((امام خامنه اي)) منطقه  جنوب شرق درخصوص برگزاري اين مسابقات گفت: به مناسبت هفته بسيج و در راستاي بزرگداشت ياد و خاطره بسيجيان دوران دفاع مقدس يک دوره مسابقه آمادگي جسماني بين فرزندان ذکور خانواده هاي ساکن شهرک نفت رفسنجان برگزار و در پايان از برگزيدگان تقدير شد.

در اين مسابقات فرزندان نفتي  در سه رده سني پايه اول و دوم ابتدايي و پايه اول متوسطه شرکت کرده و در رشته هاي استقامت بدني، پرش و دو با هم به رقابت پرداختند.

انتصاب مدیرعامل نفت امیدیه

مدير جديد امور ورزش و تربيت بدني شرکت نفت و گاز آغاجاري که همزمان مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي نفت اميديه هم است، انتخاب و معرفي شد.

به همين منظور طي حکمي از سوي بهمن بهبهانيان، مدير منابع انساني شرکت نفت و گاز آغاجاري، سيد فريدون تقوي مقدم، به عنوان مدير امور ورزش اين شرکت و مديرعامل جديد باشگاه نفت اميديه منصوب و جايگزين علي اصغر پونده نژادان شد.

علي اصغر پونده نژادان به دليل بازنشستگي قادر به ادامه فعاليت در سمت مديرعاملي باشگاه نفت اميديه نبود و به همين دليل سمت خود را به تقوي مقدم سپرد .

 

کوهیان: هدف ما قهرمانی در پایان فصل است

سرمربي تيم بسکتبال پتروشيمي بندرامام بعد از پيروزي در دربي نفت ها گفت: بازي سختي بود و همانطور که گفته بودم، پالايش نفت آبادان حريف بزرگ و قدرتمندي بود و ما کار بزرگي با اين پيروزي انجام داديم.

فرزاد کوهيان، در گفت وگوي اختصاصي با «مشعل» بعد از پيروزي در دربي نفتي ها که موفق شد صدر جدول را حفظ کند، گفت: همانطور که گفته بودم بازي سختي را پشت سر گذاشتيم. دوتيم بازي خوبي به نمايش گذاشتند و در پايان وقت قانوني بازي، به تساوي دست پيدا کردند که بعد از آن و در وقت هاي اضافه شاگردانم با تمرکز بيشتر در بازي موفق شدند برنده از زمين خارج شوند. ما براي ادامه صدرنشيني و برتري در جدول به 3 امتياز خانگي نياز داشتيم و خدا را شکر موفق شديم به خواسته مان برسيم.

او درباره شناخت از تيم پالايش نفت آبادان گفت: اين تيم تا کنون عملکرد بسيار خوبي داشته است. تا هفته قبل به هيچ تيمي نباخته بودند. پيروزي مقابل آنها کار راحتي نبود و نيست.ما بايد مقابل قهرمان فصل گذشته بازي مي کرديم؛ البته انگيزه بازيکنان من هم براي پيروزي زياد بود. ما تمرين هاي خوبي را براي اين بازي پشت سر گذاشته بوديم و در نهايت با ارئه يک بازي خوب، توانستيم برنده از زمين بيرون بيايم.

سرمربي پتروشيمي بندر امام درباره داوري گفت: به نظر من داوري مشکلي نداشت و همه چيز خوب بود. البته اشتباه هاي داوري در همه جا وجود دارد و انکار ناپذير است. ما هم در بعضي مواقع از اشتباه هاي داوري ضرر کرده ايم. در کل بايد بگويم که در اين بازي من مشکل خاصي نديدم. بازهم تاکيد مي کنم که تيم و بازيکنان ما با تمرين و تمرکز خوب، خود را براي بازي با پالايش نفت آبادان آماده کرده بودند تا نتيجه بهتري بگيرند که گرفتند.

کوهيان در ادامه به مرحله پلي آف اشاره کرد و گفت: ما تمام سعي خود را مي کنيم که با صدرنشيني به پلي آف برويم و بعد خودمان را براي اين مرحله آماده کنيم. مسلما با صدرنشيني در مرحله نخست، حريف راحت تري در مرحله پلي آف خواهيم داشت و سپس با شرايط بهتر در جمع 4 تيم مرحله پاياني قرار مي گيريم. هدف ما در پايان فصل، قهرماني است و بايد با تلاش بيشتر به هدف خود برسيم.

 

پتروشیمی بندر امام  برنده دربی نفتی ها  

يان قهرماني ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران هستند، در هفته يازدهم اين مسابقات در يکي از حساس ترين مسابقات ليگ که حکم فينال دارد در ماهشهر به مصاف هم رفتند تا دربي نفتي - خوزستاني را به نمايش گذاشته باشند.

پتروشيمي بندر امام با يک شکست تا قبل از دربي در صدر جدول مسابقات قرارداشت و پالايش نفت آبادان هم با يک شکست و يک بازي کمتر در رتبه دوم جاي گرفته بود. همين موضوع و رقابت شانه به شانه در صدر جدول، باعث شد تا دربي آسمان خراش هاي نفتي حساس تر از قبل دنبال شود. شاگردان فرزاد کوهيان در خانه و در حضور هواداران ماهشهري در سالن انديشه شهرک بعثت شهرستان بندرماهشهر، ميزبان شاگردان حماد سامري بودند. بازي با برتري پتروشيمي بندر امام آغاز شد، اما پالايشي ها خيلي زود به خودشان آمدند و امتيازات از دست رفته را جبران کردند تا بازي برابر پيش برود. در کوارترهاي اول ودوم، اين بازيکنان پتروشيمي بندر امام بودند که موفق شدند از حريف خود پيشي بگيرند؛ اما در ادامه و در کوارتر هاي سوم و چهارم، پالايش نفتي ها به بازي برگشتند تا در پايان وقت قانوني بازي ، همه چيز به تساوي کشيده شود. دوتيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام و پالايش نفت آبادان در ديداري سخت و نزديک در پايان وقت قانوني بازي، با نتيجه 59- 59 به تساوي دست پيدا کردند تا کار به وقت اضافه کشيده شود. در وقت هاي اضافه اين ميزبان بود که بهتر از مهمان عمل کرد و در نهايت با نتيجه نزديک 69 بر 66 تيم پتروشيمي بندر امام توانست پالايش نفت آبادان را از پيش روي خود بردارد تا به صدرنشيني خود ادامه دهد. پتروشيمي بندر امام با اين پيروزي 21 امتيازي شد و در صدر باقي ماند و پالايش نفت آبادان هم با اين شکست با 18 امتياز و يک بازي کمتر، در رتبه چهارم قرار گرفت.در پايان بازي، سجاد مشايخي، ملي پوش تيم پتروشيمي بندرامام با 20 امتياز و 6 ريباند به عنوان بهترين بازيکن زمين معرفي شد.