غذا مهم ترین بخش زندگی انسان ها

 در دنیا کسی پیدا نمی شود که غذا و خوردن آن را دوست نداشته باشد. البته گاهی پیش می آید که برخی غذایی را دوست داشته باشند و برخی دیگر نه. با این حال غذا خوردن برای همه انسان ها لذت بخش است و کسی نمی تواند مدعی شود که می تواند از غذا و خوردن آن اجتناب کند.  امروزه غذا یکی از مهم ترین بخش های زندگی تمام انسان هاست و یکی از صنعت های قدر جهان به شمار می رود. هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی ، دارای غذاهای متنوع و شناخته شده ای است.  دیدن غذا انسان را به وجد می آورد، حالا تصور کنید خوردن و چشیدن طعم انواع غذاها چه لذتی می تواند داشته باشد.

شايد باورتان نشود، اما تا اوايل قرن 19 ميلادي مفهوم غذا خوردن فقط براي پر کردن شکم به کار مي رفت و تنها احساس گرسنگي بود که بشر را وادار مي کرد تا آنچه در دسترس خود مي بينيد، بدون توجه به کميت و کيفيت، آن را براي رفع نيازش مصرف کند، اما رفته رفته و با پيشرفت هايي که به وجود آمد، تغييراتي بنيادين در شکل و نگاه به تغذيه ايجاد شد تا جايي که حالا و در زمان طبخ غذا مي دانيم هر يک از مواد غذايي که استفاده مي کنيم، چه ميزان مواد مغذي در خود نهفته دارند.  يکي از اين مواد مغذي، سيب زميني است که تقريبا پرمصرف ترين ماده غذايي در تمام نقاط جهان به شمار مي رود. نام علمي سيب زميني سولانوم تيوبروزوم (Solanum tuberosum) است و منبع غني مواد مغذي به شمار مي رود، موادي که مي توانند ما را از بيماري هاي قلبي عروقي و سرطان حفظ کنند. علاوه بر اينها سيب زميني داراي ويتامين هايي مانند ، B6 و مواد معدني همچون پتاسيم و آهن است.  حالا با توجه به مقدمه اي که برايتان آورديم، در اين شماره قصد داريم يک غذاي آسان و ساده را که ماده اصلي آن سيب زميني است، به شما آموزش دهيم، پس با ما همراه باشيد.

سيب زمينی انگشتی

  فاطمه بُستاک

 مواد لازم

سیب زمینی: یک کیلو

پودر سیر: یک قاشق چایخوری

پودر پیاز: یک قاشق چایخوری

پودر پنیر پارمزان: به میزان لازم

نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه

سيب زمينی ها را شسته و بگذارید تا بپزند. بعد از پختن پوست آنها را بگيريد و با رنده ريز رنده كنيد. حالا يک قاشق چايخوری پودر سير، يک قاشق چايخوری پودر پياز، كمی نمك و فلفل و مقداری پودر پنير پارمزان به سیب زمینی ها اضافه کنید و خوب ورز دهید تا با هم مخلوط شوند. سپس به اندازه یک گردو از خمیر به دست آمده بردارید و با دستتان به آن شکل دهید.

می توانید از پنیرهای کوچک رنگی هم استفاده کنید و آنها را وسط خمیر بگذارید، سپس فرم دهید. روغن را درون یک تابه گود بریزید تا داغ شود. حالا سيب زميني های فرم گرفته را درون روغن قرار دهید و حدود ٣ تا ٥ دقيقه صبر کنید تا سرخ و طلايی شوند. بعد از سرخ شدن سیب زمینی ها انگشتی تان را داخل یک دستمال حوله ای بگذارید تا روغن اضافه آن گرفته شود.

دقت داشته باشید که داخل اين سيب زمينی ها به هيچ وجه روغن نفوذ نمی کند و کمی در اطرافش روغن دیده می شود. سیب زمینی انگشتی تان حاضر است، آن را در ظرف مورد نظر بچینید و به شکل دلخواه تزیین کنید.

شکلات صبحانه

   آتينا عالي

 مواد لازم

شير: يک ليتر

شکر: يک ليوان

کره: 50 گرم

کره فندق: يک قاشق غذاخوري به دلخواه

 پودر کاکائو: يک دوم ليوان(تلخ يک ليوان)

 * پودر کاکائو رنگ روشن، شکلات صبحانه شما را خوشرنگ تر مي کند.

طرز تهيه

ابتدا شکر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنيد و خوب هم بزنيد تا زماني که شير را اضافه مي کنيد، پودر کاکائو شما گلوله گلوله نشود. حالا شير را اضافه کنيد و موادتان را داخل تابه بزرگ بريزيد و به مدت يک و ساعت و نيم روي حرارت ملايم قرار دهيد و هم بزنيد (حرارت بايد به اندازه اي ملايم باشد که نجوشد).

 مي توانيد روي شعله پلوپز يا همان شعله وسط گاز بگذاريد که موادتان ته نگيرد. يک ربع آخر کره را به ديگر موادتان اضافه کنيد. وقتي غلظت گرفت يا موقع هم زدن رد قاشق روي آن ماند و رويش حباب هاي ريز زد، يعني شکلات صبحانه تان آماده است. فقط بايد کمي صبر کنيد تا خنک شود.

 

نان آچما

    مريم روزبهاني

مواد لازم

شير ولرم: يک فنجان

ماست: يک فنجان

روغن مايع: يک فنجان

تخم مرغ کامل: يک عدد

زرده و سفيده تخم مرغ:هر کدام يک عدد

شکر: 3 قاشق مرباخوري

نمک: يک قاشق مرباخوري

خمير مايه: يک پاکت

آرد: 4 تا5 ليوان

طرزتهيه

شير ولرم را با شکر و خمير مايه مخلوط کنيد، حالا ماست، روغن مايع، يک عدد تخم مرغ کامل و يک سفيده را به مخلوط خمير مايه و شير اضافه کرده و خوب هم بزنيد. نمک را بيفزاييد و آرد را کم کم اضافه کنيد تا جايي که خمير نرمي به دست بيايد. خمير نبايد به دست بچسبد. روي خمير را بپوشانيد و به مدت 46 دقيقه استراحت دهيد.

بعد از استراحت دوباره خمير را کمي ورز دهيد. سپس از خمير به اندازه يک چونه برداشته و آن را به سه قسمت تقسيم کنيد. رشته هاي خميري درست کنيد و به صورت گيس يا با دو خمير به صورت پيچ در بياوريد و به شکل دايره بپيچيد. نان ها را روي کاغذ روغني که درون سيني فر انداخته ايد، بچينيد و 20 دقيقه ديگر استراحت دهيد. حالا روي نان ها را زرده تخم مرغ بزنيد و کنجد بپاشيد. نان هاي آماده شده را در فري که از قبل با درجه 200 درجه گرم شده، بگذاريد تا طلايي شود. نان آچماي شما حاضر است. مي توانيد آن را با يک چاي داغ و در کنار خانواده ميل کنيد و از طعم بي نظيرش لذت ببريد.