بانوان ملي حفاري با قدرت شروع کردند

صدرنشینی با شکست صدرنشینی

دختران فوتساليست ملي حفاري اهواز، دور برگشت ليگ برتر فوتسال بانوان ايران را با يک پيروزي بزرگ شروع کردند تا با يک تير، دو نشان زده باشند. تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز در نخستين بازي دور برگشت ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه، ميزبان تيم صدرنشين و قهرمان نيم فصل يعني سايپا بود. اين ديداربه لحاظ حساسيت يک فينال زودرس در ليگ برتر به حساب مي آمد. شاگردان مينا باراني در اهواز با ارائه يک بازي برتر و پر گل توانستند حريف سرشناس و قدرتمند خود را با نتيجه 4 بر 2 شکست دهند تا هم از سد صدرنشين گذشته باشند و هم اينکه با اين پيروزي، خودشان صدرنشين جديد ليگ برتر فوتسال ايران شوند. حفاري که ازابتداي فصل در کورس قهرماني قراردارد، براي نخستين بار در فصل جديد موفق شد با 32 امتيازصدرنشين شود. تيم فوتسال پالايش نفت آبادان، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها هم در نخستين بازي از دور برگشت در ساري موفق شد، شهروند اين شهر را   در ديداري پرگل با نتيجه 4 بر 1 شکست دهد تا با رسيدن به امتياز 18 و ميانه جدول، به اوضاع خود سروسامان داده باشد. راحله رفيعي در اين بازي براي پالايش دبل کرد و ليلا اقبالي نيز ديگر گلزن پالايش نفت آبادان بود.

 

برای موفقیت حفاری می جنگیم

سرمربي تيم فوتسال بانوان شرکت ملي حفاري عقيده دارد، فلسفه برگزاري پلي آف کمکي به فوتسال نمي کند و فدراسيون بايد در اين خصوص توضيح دهد.  مينا باراني، بعد ازبرتري تيمش مقابل سايپا در هفته چهاردهم ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: بازي خوبي بود و يکي از زيباترين بازي هاي فصل را شاهد بوديم. هر دو تيم براي برد به زمين آمده بودند. ما مي دانستيم سايپا چطور تيمي است و بازيکنانش را تحليل کرده بوديم؛ چون ميزبان بوديم، براي برد به زمين رفتيم و با توکل به خدا و تلاش بازيکنان سه امتياز را گرفتيم.  باراني در ادامه در مورد شناخت از سايپا و ادامه ليگ گفت: سايپا هم تيم خوبي است. هم ما و هم حريف موقعيت هاي زيادي را از دست داديم؛ اما درنهايت توانستيم برنده از زمين خارج شويم. در اينجا بايد از باشگاه، کادر و بازيکنان که تلاش کردند قدم اول را در نيم فصل دوم خوب برداريم و دست پر به پلي آف برويم، تشکر مي کنم.

سرمربي تيم فوتسال بانوان شرکت ملي حفاري درباره اينکه شما بعد از چند هفته به صدر جدول صعود کرديد، گفت: مهم نيست الان صدر جدول باشيم يا هفته آخر، مهم پلي آف است؛ البته من نمي دانم با اين اسپانسر کم و عدم پخش بازي ها، فلسفه پلي آف چيست؟ ممکن است تيمي مدت ها بالاي جدول باشد؛ اما در پلي آف به عنوان سوم يا چهارمي برسد که اين خوب نيست. اگر فدراسيون مي خواهد پلي آف را برگزار کند، حداقل بگويد فلسفه آن چيست و چه کمکي به بازيکنان مي کند؟

باراني در پاسخ به اين سؤال که حفاري ابتداي ليگ شروع خوبي نداشت؛ اما بعد از چند هفته توانست خودش را به صدر برساند، تصريح کرد: هميشه تغيير در کادر روي سبک بازي تأثير مي گذارد. هر مربي هم سبک خاص خودش را دارد. من بعد از سه چهار سال برگشتم، بنابراين تا بخواهم نوع بازي ام را القا کنم، زمان مي برد. هفته هاي اول امتيازات زيادي از دست داديم؛ اما رفته رفته بچه ها بهتر شدند. مديريت باشگاه نسبت به ورزش بانوان بويژه فوتسال نگرش مثبت دارد و امکانات خوبي فراهم کرده تا با کمک مربي بدنساز و دروازه بانان بتوانيم به هدفمان که قهرماني است، نزديک شويم. حفاري تيم شهر ماست، بنابراين برايش مي جنگيم.

 

برگزاری مسابقات کارکنان دولت در  مناطق نفت خیز جنوب

يک دوره مسابقات با عنوان کارکنان دولت در مناطق نفت خيز جنوب-اهواز در دو رشته فوتسال و واليبال برگزار شد که در رشته فوتسال تيم هاي برتر مشخص شدند.رقابت هاي فوتسال کارکنان دولت شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب - اهواز که از حدود يک ماه پيش شروع شده بود، سرانجام با قهرماني تيم مديريت فني(1) به پايان رسيد.رقابت هاي فوتسال کارکنان دولت مناطق نفت خيز جنوب-اهواز که در سالن مسابقات مجموعه ورزشي امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز، از حدود يک ماه پيش با حضور 21 تيم به صورت دوره اي آغازشده بود در پايان با برتري تيم مديريت فني(1) به پايان رسيد. پس از قهرماني تيم مديريت فني (1)، تيم هاي کارون (1) و مارون (1) عناوين دوم و سوم را کسب کردند. علي کديور از مديريت فني(1) با 7 گل زده، آقاي گل اين رقابت ها شد و اما در رشته واليبال که ان هم در سالن مسابقات مجموعه ورزشي امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد، با برتري تيم ستاد(2) به پايان رسيد.رقابت هاي واليبال هم که مانند فوتسال از حدود يک ماه پيش با حضور 7 تيم به صورت دوره اي آغاز شده بود با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد.درپايان مسابقات واليبال پس از قهرماني ستاد(2)،  تيم هاي ستاد(1)  و مهندسي و ساختمان، عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

 

یکه تازی آسمان خراش های نفت در لیگ برتر

تيم هاي نفتي حاضر در ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران به يکه تازي خود در اين رقابت ها ادامه مي دهند. تيم هاي بسکتبال پتروشيمي بندر امام و پالايش نفت آبادان همچنان بدون رقيب در ليگ، مدعي نخست قهرماني هستندو صدر جدول را به خود اختصاص داده اند.

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در چارچوب ديدارهاي هفته نهم ليگ برتر بسکتبال کشور در سالن شهيد پورشريفي تبريز در حضور بيش از هزارتماشاگربه مصاف تيم توفارقان آذرشهر رفت. شاگردان حماد سامري که در اين هفته مهمان بودند، موفق شدند با ارائه يک بازي برتر، حريف تبريزي خود را با نتيجه 81 بر 61 شکست دهند.

در کوارتر نخست، دو تيم به دنبال بررسي شرايط حريف بوده و در دقايق ابتدايي، بازي متعادل دنبال شد؛ اما رفته رفته تيم مهمان نبض بازي را در دست گرفت و بازي را با برتري 15 بر 6 پشت سر گذاشت. در کوارتر دوم هم پالايش نفت آبادان با نتيجه 19 بر 17 پيروز شد تا نيمه نخست بازي با برتري 34 بر 23 تيم مهمان به پايان برسد.

در کوارتر سوم، تيم ميزبان عملکرد بهتري نسبت به پالايش نفت آبادان داشت و علاوه بر کاهش اختلاف امتيازي به 8، توانست با نتيجه 20 بر 17 مقابل حريف خود به پيروزي برسد. در مجموع کوارتر سوم بازي با نتيجه 51 بر 43 به نفع تيم مهمان به پايان رسيد. با توجه به کاهش اختلاف امتياز دو تيم، بازي در کوارتر چهارم با حساسيت بيشتري دنبال شد؛ اما اين تيم مهمان بود که با حفظ برتري و افزايش اختلاف امتياز توانست با نتيجه 81 بر 61 بازي را به پايان برساند. پالايش نفت آبادان با اين پيروزي 16 امتيازي شد و با يک بازي کمتر در رتبه دوم ايستاد.

 و اما تيم بسکتبال پتروشيمي بندرامام، صدرنشين مسابقات، که به کرمان رفته بود، موفق شد، ميزبان خود را شکست داده تا به صدرنشيني خود ادامه دهد. شاگردان فرزاد کوهيان در يک بازي برتر در کرمان موفق شدند با نتيجه 83 بر 76 مس اين شهر را شکست دهند تا 17 امتيازي شوند و به تنهايي در صدر قرار بگيرند.

 

 

درخشش فرزندان دختر نفتي

در طرح استعدادیابی مناطق نفت خیز جنوب

همسو با توسعه ورزش همگاني و نيز استعداديابي ورزشکاران فرزند نفتي براي استفاده در تيم هاي قهرماني، امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب، مرحله اول طرح استعداديابي فرزندان دختر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب را برگزار کرد.

مرحله اول طرح استعداديابي فرزندان دختر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب، با حضور بيش از 100 ورزشکار در 3 رشته دارت، کاراته و شنا از شرکت هاي بهره برداري نفت و گاز گچساران، نفت و گاز آغاجاري، نفت و گاز مسجدسليمان و شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب - اهواز به مدت 2 روزبه ميزباني نفت و گاز آغاجاري برگزار شد که شرکت کنندگان باهم به رقابت پرداختند.

 دارت

در رشته دارت که به ميزباني نفت و گاز آغاجاري در سالن ورزشي چندمنظوره ولايت آغاجاري برگزار شد، بعد از مسابقات دوره اي تيم نفت اميديه قهرمان شد و تيم هاي مناطق نفت خيز جنوب – اهواز و نفت و گاز گچساران به ترتيب دوم و سوم شدند.

کاراته

در رشته کاراته که در دو بخش کاتا و کميته مسابقات برگزار شد، درمجموع دو بخش تيم مناطق نفت خيز جنوب – اهواز موفق شد که قهرمان شود و تيم هاي نفت اميديه و نفت مسجدسليمان به مقام دوم و سوم رسيدند.

شنا

در مسابقات شنا که ابتدا در دو ماده کرال سينه و کرال پشت برگزار شد، تيم مناطق نفت خيز جنوب – اهواز توانست قهرمان شود. تيم هاي نفت و گاز آغاجاري و نفت و گاز گچساران هم دوم و سوم شدند. در دو ماده ديگر يعني شنا پروانه و قورباغه نيز تيم هاي نفت و گاز گچساران، نفت و گازآغاجاري و مناطق نفت خيز جنوب – اهواز مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند.