نفت آبادان صدرنشين را شکست داد

چشم نوازی نفتی ها در لیگ برتر فوتبال ایران

اگر از حال وروز بد اين روزهاي پارس جنوبي بگذريم، بايد بگويم که با گذشت 12 هفته از ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران نفتي هاي حاضر در اين رقابت ها، نسبت به فصول گذشته عملکرد به مراتب بهتري داشتند، بخصوص دو تيم صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسليمان که در زمره تيم هاي بالاي جدول هستند و بويژه نفت مسجدسليمان که باگذشت اين 12 هفته، هنوز به هيچ تيمي نباخته و اين يک رکورد در تاريخ خود باشگاه و ميان تيم هاي نفتي در ادوار گذشته ليگ برتر فوتبال ايران به حساب مي آيد. نفتي هاي حاضر در ليگ برتر فوتبال ايران در هفته اي که گذشت، با دست پر ميدان را ترک کردند تا به اوضاع خود در جدول سروسامان داده باشند.

شکست  دادن صدرنشين

بهترين نتيجه هفته را صنعت نفت آبادان در مشهد کسب کرد. شاگردان اسکوچيچ در مشهد به مصاف صدرنشين رفتند و در ديداري بسيار زيبا و جذاب دست به کار بزرگي زدند و حريف خود را با يک گل شکست دادند تا حتي تيم برتر هفته هم شناخته شوند. صنعت نفت آبادان، مقابل شهر خودرو که به دنبال حفظ صدرنشيني بود، يک فوتبال منطقي را به نمايش گذاشت و با تک گل عيسي آل کثير که در همان نيمه نخست به ثمر رسيد، 3 امتياز کامل اين ديدار را کسب کرد تا با 19 امتياز و تفاضل گل کمتر در رتبه ششم قرار بگيرد. شکست صدرنشين در مشهد، کار هر تيمي نيست که صنعت نفت آبادان موفق شد آن را انجام دهد.

رکوردداران

نفت مسجدسليمان بعد از بازي درخشان در هفته يازدهم مقابل پرسپوليس در تهران، در ادامه شکست ناپذيري خود در خانه، ميزبان تيم ذوب آهن اصفهان بود که به نتيجه تساوي بدون گل دست پيدا کرد. شاگردان مهدي تارتار، اين شانس را داشتند که 3 امتياز کامل اين ديدار خانگي را کسب کنند؛ اما حسين ابراهيمي با از دست دادن پنالتي، فرصت پيروزي را از تيمش گرفت. نفت مسجدسليمان با اين تساوي 18 امتيازي شد تا بدون شکست در رتبه هفتم جدول قرار بگيرد.

تساوي در دربي

پارس جنوبي جم که به بوشهر رفته بود، در ديداري حساس که به دربي بوشهري ها هم معروف است، موفق شد تيم شاهين بوشهر را متوقف کند. شاگردان فراز کمالوند، ابتدا از حريف خود عقب افتادند؛ اما با گلزني محمد نوري، کاپيتان باتجربه خود، کار را به تساوي کشاندند تا يک امتياز مهم در خانه حريف کسب کرده باشند و با دست پر به جم برگردند. پارس جنوبي با 9 امتياز و يک بازي کمتر، در رتبه چهاردهم جدول قراردارند.

 

کمالوند: می توانستیم برنده از زمین بیرون بیاییم

 فراز کمالوند، پس از تساوی یک بریک مقابل شاهین در دربی بوشهری ها گفت: بازی خوبی بود. دوتیم به دنبال این بودند که بتوانند برنده از زمین بیرون بیایند و همین باعث شد که حملات زیادی را روی دو دروازه شاهد باشیم؛ البته اگر از فرصت ها بهتر استفاده می کردیم، می توانستیم حتی برنده از زمین بیرون بیاییم. متأسفانه بچه ها در زدن ضربات آخر کم دقت هستند.  سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در خصوص شناخت از شاهین گفت: سرمربی این تیم، تازه به بوشهر آمده و این دومین بازی بود که روی نیمکت حضور داشت، بنابراین شناخت تفکرات او راحت نبود؛ البته فیلم بازی های قبلی شاهین هم به دست ما نرسیده بود که بتوانیم بخوبی این تیم را آنالیز کنیم؛ اما درمجموع فکر می کنم با شرایطی که داریم، در بوشهر کسب یک امتیاز هم خوب بود.  سرمربی پارس جنوبی درباره گل نزدن و در کل نتایج این تیم گفت: ما 4 باخت مقابل پرسپولیس، استقلال، تراکتور و پدیده داشتیم؛ اما پتانسیل تیم ما بیشتر از این است. باید خط حمله را تقویت کنیم. توپ را تا پشت محوطه جریمه می بریم؛ اما مهاجمان نمی توانند استفاده کنند. این ضعف است و قبول دارم و باید جبران کنیم. مطمئنا در ادامه لیگ بهتر خواهیم شد؛ البته باید بگویم که ما نیازمند حمایت بیشتر هستیم.

 

تارتار: پنالتی گل شده بود بازی را می بردیم

مهدي تارتار، سرمربي نفت مسجد سليمان بعد از تساوي مقابل ذوب آهن گفت:در نيمه اول مالکيت توپ در اختيار ما بود؛ اما خلق موقعيت نداشتيم. متاسفانه در نيمه  اول ما بهترين فرصت گلزني را از روي نقطه پنالتي هم داشتيم که تبديل به گل نشد. براي همين بايد بگويم که ذوب آهن در اين بازي به خواسته اش رسيد و حسرت اين بازي براي ما باقي ماند.  او درباره از دست رفتن پنالتي از سوي حسين ابراهيمي گفت: ابراهيمي، پنالتي زن اول ماست و در تمام تمرين ها پنالتي هايش را گل کرده بود. تمامي بازيکنان دنيا ممکن است پنالتي هايشان گل نشود. به هر حال شما امکانات دو باشگاه را کنار هم بگذاريد و بعد قضاوت کنيد.  سرمربي نفت در ادامه تاکيد کرد: بايد بپذيريم که ما امکانات در حد ليگ برتر نداريم. من از مسؤولان مي خواهم که يک فکر اساسي کنند. ما بايد مرتب به اين شهر و آن شهر برويم تا تمرين کنيم. بعد از بازي با نساجي، زمين تمرين ما زير کشت رفته و حتي يک جلسه هم در مسجدسليمان تمرين نکرديم. بعد شما چطور انتظار داريد که ما با ذوب آهن ديدار عادلانه داشته باشيم؟ حتما انتظار داريد تيمي که يک پنالتي اش خراب مي شود، با اين شرايط 3 گل هم به ذوب آهن بزند.

 

اسکوچیچ: بردن صدرنشین لذت بخش است 

دراگان اسکوچيچ، پس از پيروزي يک بر صفر مقابل شهرخودرو گفت: خيلي خوب بازي کرديم. نيمه اول بهتر بوديم و سه چهار شانس گلزني داشتيم. در نيمه دوم، حريف ما از نظر من بهترين تيم نيم فصل اول نشان داد که چه تيم با کيفيتي است. در نيمه دوم اذيت شديم. با توجه به اينکه مشکلات زيادي داريم، بايد به بازيکنانم تبريک بگويم.

سرمربي نفت آبادان در مورد اينکه تيم او به طور کامل دفاع کرد، گفت: مي دانم که سخت است وقتي تيم آدم يک بر صفر بازنده مي شود. ما 4 فرصت مسلم در نيمه اول داشتيم، خيلي خوب بازي کرديم و موقعيت هاي زيادي داشتيم. در نيمه دوم هم تيم خوبي بوديم. شما بايد به همه احترام بگذاريد و اين چيزي است که بايد متوجه باشيد. اين فوتبال است. اين تاکتيک من نيست که بخواهم دفاعي کار کنم و هيچ وقت هم نخواستم تيمم دفاعي باشد. ما قدرت حريف را به خوبي مي شناختيم و خوب بازي کرديم. بردن صدرنشين در خانه اش لذت بخش است.

اسکوچيچ در مورد نتايج نفت آبادان در بازي هاي گذشته خاطر نشان کرد: ما در بعضي بازي هاي نيم فصل اول بد باختيم، مانند بازي مقابل استقلال، وقتي يک تيم بد مي بازد، فقط خط دفاعي نيست که بد بازي مي کند و کل مجموعه تيم عملکرد بدي داشته است.

 

نایب قهرمانی فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران

تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران، نايب قهرمان ليگ فوتبال نونهالان استان کهگيلويه و بويراحمد شد.

 تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران در آخرين ديدار خود در سال 98 از سري رقابت هاي قهرماني نونهالان استان کهگيلويه و بويراحمد به مصاف تيم مهر گچساران رفت وموفق شد حريف خود را با گل هاي اوستا خوش نمک و احمد رضا اسدزاده شکست دهد و به نايب قهرماني بسنده کند.

نفتي ها امسال با کسب مقام نايب قهرماني استان و سومي شهرستان گچساران، پرونده خود را بستند.

اسامي بازيکنان و کادر فني تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران که نايب قهرمان شدند، به اين شرح است:

مهدي موسوي، عليرضا فتحي، اوستا خوش نمک، حسن نجاتي، دانيال نعمتي، امين محمد وفايي، شادمهر حسن زاده، بنيامين کاظمي، محمد جواد اميني مهر، علي بهمني، ارشيا دانشمند، ميثم شحمانزاده، احمد رضا اسدزاده، همايون اصغر زاده، ابوالفضل طاهري، رضا عليپور، مهدي مقيمي، ياسين خنجري، احمد رضا ضرابيان، عليرضا عزتي، ماهان بزرگي، برديا خليلي و ابوالفضل کوثري.

مشاور کادرفني: بابک ليرابي پور

سرمربي: داوود عنبريان

سرپرست: دلاور دلنوازي نيا

مهدي موسوي از نفت با 15 گل زده آقاي گل، حسن نجاتي با 9 کلين شيت بهترين دروازه بان استان ودانيال نعمتي با 3 کلين شيت در رده دوم قرار گرفتند.

 

پیشتازی و صدرنشینی نفتی ها در لیگ برتر واترپلو

مرحله دوم بيست و نهمين دوره ليگ برتر واترپلو با تداوم صدر نشيني تيم واترپلو نفت و گاز گچساران در گروهB به پايان رسيد.

 مرحله دوم بيست و نهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور، هفته گذشته پيگيري شد و به پايان رسيد. مرحله دوم اين رقابت ها به ميزباني دو تيم دانشگاه آزاد اسلامي واحد خراسان رضوي و پيشگامان کوير يزد برگزار شد. در پايان اين مرحله، تيم نفت و گاز گچساران همچون مرحله نخست اين مسابقات در گروه B با 10 امتياز صدر نشين شد.

تيم واترپلو نفت و گاز گچساران که در گروه B اين رقابت ها در کنار تيم هاي رعد پدافند، پيشگامان کوير يزد و نفت اميديه قراردارد، ابتدا در نخستين بازي مرحله دوم به مصاف تيم رعد پدافند رفت که موفق شد در ديداري پرگل، با نتيجه 15 بر 4 حريف خود را شکست دهد.

تيم واترپلو نفت و گاز گچساران در ديدار دوم خود به مصاف تيم نفت اميديه رفت. شاگردان علي بهمني که در مرحله نخست موفق شده بودند، دربي نفتي ها را به نفع خود رقم بزنند، در اين مرحله با نتيجه نزديک 14 بر 13 بازي را وگذار کردند؛ اما اين شکست باعث نشد که صدرنشيني را از دست بدهند.

نفتي هاي گچساران در بازي آخر خود در مرحله دوم به مصاف تيم پيشگامان کوير يزد رفتند و موفق شدند اين تيم را با نتيجه 10 بر 9 شکست دهند.

نفت و گاز گچساران با دو پيروزي و يک شکست در پايان مرحله دوم با 10 امتياز صدرنشين گروه B است و تيم نفت اميديه هم با 8 امتياز در رتبه دوم قرار دارد.

در پايان مرحله گروهي 2 تيم از هر گروه صعود مي کنند، بنابراين هردوتيم نفتي شانس نخست صعود از گروه خود براي مرحله نهايي هستند.

 مرحله سوم اين رقابت ها، 5 و 6 دي امسال به ميزباني نفت اميديه برگزار خواهد شد.