بايد اين رکورد را حفظ کنيم

تارتار: نفت پتانسيل آسيايي شدن را دارد

تيــم فوتبال نفـــت مســجد سليمان در تهران، قهرمان 3 ساله ايران را شکست داد تا هم شکست ناپذير باقي بماند و هم خودش را به تيم هاي بالاي جدول برساند. مهدي تارتار، سرمربي نفت مسجد سليمان عقيده دارد، کار بزرگي در تهران انجام دادند و بدون روي آوردن به ضد فوتبال، توانستند قهرمان ايران را شکست دهند. سرمربي نفت عقيده دارد، شاگردانش دستورهاي او را در زمين بخوبي پياده کردند و موفق شدند يک برد بزرگ کسب کنند.  با مهدي تارتار سر مربي نفت مسجدسليمان در خصوص پيروزي مقابل پرسپوليس و وضعيت نفت گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

  در ادامه متوقف کردن بزرگان در تهران کار بزرگي کرديد و پرسپوليس را شکست داديد. لطفا درباره اين بازي بيشتر توضيح دهيد.

بازي بسيار جذابي مقابل پرسپوليس انجام داديم. من قبل از بازي هم گفته بودم که مطمئنم يک مسابقه ديدني مي شود. درست است که بازي يک گل داشت؛ اما صحنه هاي خطرناک زيادي روي دروازه ها ايجاد شد و فرصت هاي خوبي را شاهد بوديم. فکر مي کنم همه آنهايي که بازي را ديدند، لذت بردند. در نيمه اول، بازي پاياپاي دنبال شد، اما در نيمه دوم ما خوب شروع کرديم و به گل هم رسيديم. البته بايد اين مساله را هم بگويم که در 15-10 دقيقه پاياني خوش شانس بوديم که دروازه مان باز نشد. در چند صحنه، دروازه بان ما خوب عمل کرد و شانس هم با ما يار شد؛ البته خودمان چند فرصت خوب گلزني ديگر داشتيم که الجبوري با بي دقتي آنها را از دست داد. بايد با او کار کنيم که اين فرصت ها را هدر ندهد.

  فکر مي کرديد در تهران پرسپوليس را شکست دهيد؟

بسيار سخت است فوتبال را پيش بيني کنيد. قبل بازي هم به شما گفتم که براي کسب نتيجه خوب به تهران آمده ايم و نمي خواهيم ببازيم. خدا را شکر توانستيم با يک بازي خوب، برنده شويم؛ البته از بازيکنانم ممنونم که تلاش زيادي کردند. از هواداران هم تشکر مي کنم که سنگ تمام گذاشتند. آنها مسافت زيادي را طي کردند و به تهران آمدند و واقعا حضورشان روحيه بخش بود.

  يکي از بازيکنان تاثير گذار شما که در برد نقش مهمي داشت، سوشا مکاني بود، با آمدن او تيم شما بهتر شده است.

روزي که سوشا مکاني به تمرين ما آمد، از او فقط يک چيز خواستم. اينکه با توجه به تجربه بالايش، اسير حواشي نشود. انصافا هم تا اين لحظه به قولش عمل کرده است. سوشا حرفه اي فکر مي کند و بازيکن حرفه اي تري شده است. او در بازي با پرسپوليس فوق العاده بود و به تيم خيلي کمک کرد.

  تا چه زماني شکست ناپذير باقي مي مانيد؟

فوتبال اينگونه نيست که هميشه در عرش باشي. به هر حال نوبت باختن ما هم مي رسد؛ اما به بازيکنانم گفته ام هرچه ديرتر ببازيم، بهتر است. تا جايي که مي شود بايد اين رکورد را حفظ کنيم. ما باختن را دوست نداريم و از آن متنفر هستيم. انشاءالله که اين روند ادامه داشته باشد. فکر مي کنم شخصيت تيم ما شکل گرفته است. الان همه مي گويند تيم نفت مسجدسليمان بباز نيست. خيلي از تيم ها با اين تفکر، مقابل ما قرار مي گيرند که نفت نمي بازد و بهتر است ما هم نبازيم. اصلا يکي از دلايلي که تعداد تساوي هاي ما زياد است، همين موضوع است.

  نفت مي تواند آسيايي شود؟

ما پتانسيل کسب سهميه آسيايي نداريم. فقط مي خواهيم يک جايگاه آبرومند در ليگ برتر داشته باشيم. اول فصل، باشگاه از ما خواست که تيم را در ليگ برتر حفظ کنيم؛ اما به دليل انتظاري که از خودمان و بازيکنان داريم، مي خواهيم بهترين جايگاه را در اختيار بگيريم.

   فکر مي کنيد در تيم ملي هم سهميه داشته باشيد؟

از کادر فني تيم ملي مي خواهم با ديد بهتري به بازيکنان ما نگاه کنند. الان ديگر جوانان ما به خودباوري رسيده اند و وقت آن شده با تجربه اي که دارند، به تيم ملي دعوت شوند. اميدوارم اين اتفاق بيفتد و در آينده شاهد دعوت از بازيکنان نفت به تيم ملي باشيم.

 

نفت مسجد سليمان گربه سياه بزرگان فوتبال ايران

  تيم فوتبال نفت مسجدسليمان اين روزها به يکي از خطرناک ترين تيم هاي ليگ برتر تبديل شده؛ تيمي که در 11 مسابقه ليگ برتر و دو بازي جام حذفي هيچ شکستي نداشته است.

شاگردان مهدي تارتار در ادامه  بازي هاي موفقيت آميز خود در ليگ برتر، هفته يازدهم در تهران مهمان تيم فوتبال پرسپوليس، قهرمان سه دوره پياپي ليگ برتر بودند که بادست پر، ميدان بازي را ترک کردند.

نفت مانند بازي هاي گذشته خود مقابل پرسپوليس در ورزشگاه آزادي نيز عملکرد فوق العاده اي داشت و در نهايت موفق شد با ارائه يک بازي برتر و با گلزني مدافع جوان خود، عليزاده، با برتري يک بر صفر مزد تلاش خود را بگيرد. نفت که هرسال در کورس سقوط به ليگ دسته اول بوده، امسال با هدايت مهدي تارتار از 11 بازي 17 امتياز کسب کرده و موفق شده همه مدعيان ليگ برتر مانند سپاهان، تراکتور، استقلال و شهر خودرو را متوقف کند؛ اتفاقي بي نظير که اهالي فوتبال را شگفت زده کرده است.

اين تيم مي تواند بازي را با همين فرمان، تا کسب سهميه آسيايي پيش ببرد.

 

مکاني: ما همه باهم در اين برد شريک هستيم

دروازه بان نفت مسجدسليمان عقيده دارد، دوستي و رفاقت در اين تيم موج مي زند و اگر تاکنون موفق بوده اند، به خاطر همين دوستي و صميميت است.

سوشا مکاني از برد مقابل پرسپوليس خوشحال است و مي گويد: بازي سختي بود و نتيجه خوبي هم گرفتيم. شما وقتي مقابل تيم سابقت قرار مي گيريد، به مراتب کار سخت تري داريد، براي همين خوشحالم که در اين ديدار سربلند شدم. او به آينده نفت هم اشاره مي کند و مي گويد، مي توانند با همين فرمان جلو بروند؛ چون تيم يکدست و از همه مهم تر کادر فني خيلي خوبي دارند که باعث موفقيت آنها بوده است. با دروازه بان نفت مسجدسليمان گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

 بازي حساسي را برديد، بخصوص اينکه مقابل تيم سابق به ميدان رفتيد. درباره اين موضوع توضيح دهيد.

بازي خيلي خوبي بود. بچه هاي ما با تمام وجود بازي کردند و موفق شدند از موقعيت هاي به دست آمده حداکثر استفاده را ببرند تا به يک پيروزي شيرين در تهران دست پيدا کنيم. خيلي خوشحالم که توانستيم در اين بازي پيروز شويم و سربلند از زمين بيرون بيايم؛ اما با تمام اين اوصاف بايد بگويم مقابل پرسپوليس حرفي براي گفتن ندارم و با تمام وجودم اين تيم را دوست دارم؛ اما دليل نمي شود چيزي را که در مکتب پرسپوليس به من ياد دادند، زير پا بگذارم. فوتبال حرفه اي اين است که شما اگر پرسپوليسي هستي بايد مقابل تيم سابقت بهترين عملکرد را داشته باشي. من هم تلاش کردم در شرايطي که هستم، براي تيمم مثمر ثمر باشم.

 مهدي تارتار، سرمربي تيم و بازيکنان از شما خيلي تعريف کردند، بخصوص سرمربي تيم که گفت خيلي تغيير کرده ايد. نظرتان چيست؟

من از تک تک آنها ممنون هستم و بايد بگويم که به من لطف دارند. ما همه باهم در اين برد شريک هستيم، چون فوتبال يک بازي گروهي است. در مورد خودم بايد بگويم، شما بايد ازنظر روحي و رواني شرايط خوبي داشته باشيد تا بتوانيد عملکرد فني مناسب داشته و به تيمتان کمک کنيد. امسال اين آرامش از طريق کادر فني براي من فراهم شده تا بتوانم با آرامش کارم را انجام بدهم و در مسير پيشرفت قرار بگيرم و ازنظر فني هم ارتقا پيدا کنم که واقعاً از آن ها ممنون هستم اميدوارم اين عملکرد درنهايت منجر به نتيجه گيري شود تا جايگاه قابل توجه و خوبي را براي مردم مسجدسليمان به دست بياوريم که واقعاً لياقت آن رادارند.

با مدافعان تيم هماهنگ بوديد؟

تيم خيلي خوبي داريم و مدافعان هم جزئي از آن هستند. براي اينکه شما عملکردِ بهتري از خود نشان دهيد، بايد با آنها هماهنگ باشيد. فکر مي کنم در اين مدت به خوبي با مدافعان هماهنگ شدم و نتيجه اش هم مشخص است؛ البته خارج از زمين فوتبال کنار هم هستيم و اين ارتباط نزديک و قول و قراري که خارج از زمين فوتبال مي گذاريم، باعث مي شود که عملکرد بهتري داشته باشيم.

نفت مسجدسليمان مي تواند اين مسير را ادامه دهد و بدون باخت بماند؟

سعي مي کنيم که بهترين نتايج را بگيريم؛ اما در فوتبال چيزي قابل پيش بيني نيست. بالاخره ما هم يک روز مي بازيم، اما چه زماني نمي دانم که اميدوارم حالا حالاها نباشد تا به يک رکورد خوب دست پيدا کنيم.

جايگاه نفت مسجدسليمان را در پايان فصل کجا مي بينيد؟

نفت با اين پتانسيل و بازيکنان خوبي که دارد، فکر مي کنم در انتهاي فصل در نيمه بالايي جدول قرار بگيرد؛ البته کسب سهميه آسيايي دور از دسترس نيست؛ اماخيلي سخت است.

 

عليزاده:  گل زدن به پرسپوليس حس فوق العاده اي داشت

هافبک گلزن و جوان نفت مسجدسليمان مي گويد، مقابل پرسپوليس خوب بازي کردند و حقشان پيروزي بوده و حتي مي توانستند گل هاي بيشتري هم در اين ديدار حساس بزنند.

 عليرضا عليزاده، هافبک دفاعي نفت که در بازي مقابل پرسپوليس روز خوبي داشت، در خصوص اين پيروزي مي گويد: مي دانستيم در ورزشگاه آزادي کار سختي در پيش داريم، اما خوشبختانه فوتبال خوبي را به نمايش گذاشتيم. هر دو تيم، موقعيت هاي خوبي براي گل زدن داشتند و خدا را شکر که تيم ما سه امتياز مهم در زمين حريف گرفت.بازهم تأکيد مي کنم که بازي خوبي بود. فکر مي کنم همه هواداران هم از اين بازي لذت بردند. ما توانستيم از موقعيت هايمان استفاده کنيم و شايسته اين پيروزي بوديم.

او در ادامه صحبت هايش به بازي خوب سوشا مکاني اشاره دارد و مي گويد: ما واقعاً دو سه گلر خوب داريم. همه کادر هم بسيار زحمت مي کشند. آنها روزي پنج شش ساعت روي تيم کار مي کنند. سوشا مقابل پرسپوليس فوق العاده بود و به جرات مي گويم که او يکي از تأثيرگذارترين بازيکنان ما در زمين بود.

مدافع نفت مسجدسليمان در مورد اينکه چه حسي بعد از گل زدن به پرسپوليس داشت، اعلام مي کند: گل زدن به تيم هايي مثل پرسپوليس و استقلال لذت بخش است. اين گل نتيجه زحمات بازيکنان بود و مهم اين است که بعدازاين گل، باجان و دل تلاش کرديم تا دروازه مان را بسته نگه داريم. گل زدن به پرسپوليس، حس فوق العاده اي داشت و خوشحالم که اين گل با گرفتن سه امتياز همراه شد. اين گل را به خانواده ام، بخصوص مادرم تقديم مي کنم که از گل زدن من در اين بازي خيلي خوشحال شد.

هافبک دفاعي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در پاسخ به اين پرسش که آيا نفت مسجدسليمان در اين بازي خوش شانس نبود؟ مي گويد: اين طبيعي است که وقتي پرسپوليس در ورزشگاه آزادي بازي مي کند تيم مقابل را تحت فشار قرار دهد؛ اما در اين بازي سه موقعيت تک به تک را از دست داديم و اين طور نبود که تيم ما موقعيت نداشته باشد. شايد اگر موقعيت هاي ما گل مي شد، با نتيجه شگفت انگيزي پرسپوليس را در آزادي شکست مي داديم.