بسکتبال ايران در قرق آسمان خراش هاي نفتي

پنج هفته از شروع رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران مي گذرد که با برگزاري 5 بازي از اين رقابت ها بايد گفت بسکتبال ايران در قرق نفتي هاست.

پالايش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرماني و تيم پتروشيمي بندر امام که در اين چند سال هميشه يک پاي قهرماني در ايران بوده و آخرين قهرمان ايران در آسيا به شمار مي رود، ليگ امسال را پرقدرت شروع کرد و حريفان خود را يکي پس از ديگري شکست داد تا با حضور در صدر جدول براي همه خط و نشان کشيده باشد.

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان، بعد از کسب مقام سومي در ليگ قهرمانان آسيا، ليگ را هم موفقيت آميز شروع کرده است. آباداني ها مانند سال هاي گذشته با اعتماد به حماد سامري، دوباره سکان هدايت تيمشان را به دست او سپردند.

نفتي ها در فصل جديد با تغييرات زيادي وارد ليگ شدند، اما اين تغييرات باعث نشد که آنها تيم دست و پا بسته اي باشند. پالايش نفت آبادان ليگ را با پيروزي شروع کرد و اين پيروزي ها را تا پايان هفته پنجم ادامه داد تا با 10 امتياز به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به صدر نشين در رتبه دوم قرار بگيرد.

شاگردان سامري در هفته پنجم در تهران دست به کار بزرگي زدند و تيم مدعي مهرام را که در 4 ديدار قبلي خود به هيچ تيمي نباخته بود، شکست دادند. پالايش نفت آبادان در ديداري سخت و نزديک موفق شد در پايان با نتيجه 58 بر 55 در سالن بسکتبال ورزشگاه آزادي مقابل تيم مهرام به پيروزي برسد تا دست پر به خانه برگردد. نفتي ها در هر 4 کوارتر، تيم برتر ميدان بودند.

پتروشيمي بندرامام هم مانند پالايش نفت آبادان، ليگ برتر بسکتبال ايران را با قدرت شروع کرد و تا پايان هفته پنجم به هيچ تيمي باج نداد تا بتواند با کسب 10 امتياز و به لطف تفاضل گل بهتر، نسبت به پالايش نفت آبادان به صدر جدول تکيه بزند.

تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام مانند نفتي ها با تغييرات زيادي پا به رقابت ها گذاشت؛ البته با اين تفاوت که آنها سرمربي خود را هم عوض کردند.

پتروشيمي بندر امام بعد از اينکه فصل گذشته نتوانست با مهران حاتمي در ليگ قهرمان شود، با سرمربي مطرح خود قطع همکاري کرد تا هدايت تيمش را در فصل جديد، به فرزاد کوهيان بسپارد.

فرزاد کوهيان در اين فصل بسيار خوب عمل کرده است. 5 پيروزي در 5 بازي يعني اين تيم با سرمربي جديد به دنبال قهرماني است. شاگردان فرزاد کوهيان در هفته پنجم در قم و در سالن تختي اين شهر، مهمان تيم مدعي شيميدور بودند؛ تيمي که مانند پتروشيمي باخت نداشت. پتروشيمي بندرامام براي اينکه صدر جدول را از دست ندهد، از همان ابتداي بازي مقابل ميزبان سرسخت خود توپ و ميدان را در دست گرفت و با ارائه بازي خوب و برتر در هر 4 کوارتر موفق شد در پايان با نتيجه 82 بر 63 حريف خود را شکست دهد تا با کسب اين پيروزي و 2 امتياز کامل بازي، صدرنشين بماند.

تيم هاي پتروشيمي بندرامام و پالايش نفت آبادان، تنها تيم هايي هستند که با گذشت 5 هفته، از ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران شکست نخورده اند و با 10 امتياز و با اقتدار در صدر جدول قرار دارند.

 

سامري: تجربه بيشتر ما باعث برد شد

 سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان معتقد است که تجربه بيشتر بازيکنانش باعث پيروزي تيم او مقابل تيم مهرام تهران شده است.

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان توانست در هفته پنجم رقابت هاي ليگ برتر، مقابل ميزبانش، مهرام تهران به پيروزي برسد. حماد سامري، سرمربي نفتي ها بعد از پيروزي دراين ديدار مهم گفت: بازي سختي را پشت سر گذاشتيم. مهرام تيم پر مهره و از مدعيان قهرماني به شمار مي رود. آنها هم مثل ما در 4 بازي قبلي خودشان نباخته بودند و متقابلا براي رسيدن به صدر و باقي ماندن در کورس قهرماني براي پيروزي به ميدان آمده بودند.

او درباره اينکه چه شد پالايش نفت آبادان توانست در تهران مهرام را شکست دهد، افزود: فکر مي کنم تجربه بيشتر ما در کوارتر پاياني موجب برد تيم شد. در کوارتر سوم توپ هاي ما وارد سبد نشد، اما در کوارتر چهارم بازي به مراتب بهتري به نمايش گذاشتيم و خوشبختانه برنده شديم.

سامري در پاسخ به اين سوال که آيا بازهم اين روند را ادامه مي دهند و مانند فصل گذشته قهرمان مي شوند، گفت: در فصل جديد کار به مراتب سخت تري داريم. همه مي خواهند مقابل قهرمان نتيجه بگيرند. خدا را شکر در 5 بازي ابتدايي پيروز شده ايم و براي همين سعي مي کنيم با کسب نتايج خوب و صدرنشيني به مرحله پلي آف صعود کنيم. الان صحبت کردن در مورد قهرماني، خيلي زود است.

 

کوهيان: هدف ما قهرماني است

پتروشيمي بندر امام موفق شد در قم از سد حريف خود بگذرد تا کماکان به صدرنشيني خود ادامه داده باشد. سرمربي تيم بسکتبال پتروشيمي بندرامام عقيده دارد، تيمش درقم يک بازي خوب را به نمايش گذاشت و نتيجه آن را هم با يک پيروزي خوب گرفته است. فرزاد کوهيان بعد از برد در قم مقابل شيميدور گفت: بازي در خانه حريف هميشه سخت است. از سوي ديگر هم نمي خواستيم صدر جدول را از دست بدهيم. براي همين در ابتداي بازي فشار زيادي روي بازيکنان ما بود، اما رفته رفته بر بازي مسلط و موفق شديم بازي خود را به حريف ديکته و در نهايت يک پيروزي دلچسب و شيرين را کسب کنيم.  او درباره اينکه بدون شکست بودن، آيا انتظارات را از تيم او زياد نمي کند؛ گفت: همه هواداران پتروشيمي دوست دارند که اين روند را ادامه دهيم و اين باعث خوشحالي آنها مي شود، از سوي ديگر مسؤوليت ما هم سنگين تر شده، بنابراين بايد بيشتر تلاش کنيم تا شکست ناپذير باقي بمانيم. سرمربي پتروشيمي درباره اينکه دو فصل است اين تيم قهرمان نشده و همه با حضور او انتظار قهرماني دارند و آيا او خواسته مسؤولان تيم و هواداران را برآورده مي کند، گفت: از الان درباره قهرماني صحبت کردن خيلي زود است. ما سعي مي کنيم همين روند را تا پايان مرحله گروهي ادامه دهيم وسپس با ارائه بازي هاي بهتر در پلي آف، راه قهرماني را در پيش بگيريم. تمام هدف ما قهرماني است.

 

بانوان بسکتباليست پالايش نفت مقتدرانه شروع کردند

همزمان با شروع خوب بسکتباليست هاي مرد پالايش نفت آبادان و پتروشيمي بندرامام درليگ برتربسکتبال ايران، بسکتباليست هاي خانم پالايش نفت آبادان هم شروع مقتدرانه اي داشتند تا بعد از دوفصل دوباره بخت نخست قهرماني باشند. تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان با هدايت زهرا مرتضي زاده ليگ برتر بسکتبال بانوان ايران را شروع کرد.

شاگردان مرتضي زاده دردو هفته ابتدايي، 2 پيروزي کسب کردند تا در صدر جدول گروه دوم اين رقابت ها باشند. تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان در هفته نخست ليگ برتربانوان ايران در سنندج به مصاف خانه بسکتبال کردستان رفت که موفق شد، حريف خود را در ديداري که تيم برتر ميدان بود، با نتيجه 59 بر 35 شکست دهد.

دختران بسکتباليست پالايش نفت آبادان درهفته دوم درخانه، ميزبان تيم خانه بسکتبال فارس بودند که موفق شدند درديداري يکطرفه که تيم برتر ميدان بودند، با نتيجه پرگل 102 بر 45 مهمان شيرازي خود را شکست دهند.

شاگردان مرتضي زاده با 4 امتياز درصدرجدول گروه (ب) قرار دارند و از حالا يکي از شانس هاي قهرماني به شمار مي روند.

 

همايش کوهپيمايي بانوان نفت و گاز مسجدسليمان

همايش يک روزه پياده روي و کوهپيمايي بانوان امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان برگزار شد.  اين همايش يک روزه به منظور توسعه ورزش همگاني و با هدف افزايش روحيه نشاط و شادابي کارکنان، با حضور بانوان امور ورزش اين شرکت در ارتفاعات مشرف بر سد و نيروگاه مسجدسليمان برگزار شد. اسامي نفرات شرکت کننده در اين کوهپيمايي عبارت است از: نازنين قولي، سحر رجبي، صديقه زرده، شهلا چراغي، راحيل بابادي، افسانه ياورنژاد مقدم، زهرا قرباني، هما شهني، زهره طهماسبي، طيبه عباسي، معصومه رضايي، سوده منجزي، معصومه قاسمي پور، فاطمه بهداروند، حديث قنبري، بهناز افرا، شهناز عبدالهي، مريم راهداري، نسيم بهداروند، فاطمه شکيبافر، فروغ سواري پور و بهاره مطلبي.

 

تاسيسات دريايي صدرنشين باقي ماند

تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي که ليگ برترهندبال بانوان باشگاه هاي ايران را مقتدرانه شروع کرده بود، با توقف خانگي درهفته چهارم اين رقابت ها بازهم صدرنشين باقي ماند.

شاگردان مهسا معتمدي در هفته چهارم در تهران و در سالن هندبال، ميزبان تيم سپاهان اصفهان بودند. تاسيسات دريايي که تا دقايق پاياني ازحريف خود پيش بود، روي يک غفلت برتري خود را از دست داد و در نهايت در ديداري سخت و دشوار با نتيجه تساوي 12 - 12 به کار خود پايان داد.

تاسيسات دريايي با اين تساوي 5 امتيازي شد و در صدر جدول باقي ماند.

 

جشنواره گل بانوان گاز در بوشهر

تيم فوتبال بانوان گاز ايلام که چند سال است در سطح اول فوتبال بانوان ايران فعاليت مي کند، در شروع فصل جديد اين رقابت ها بسيار پرقدرت ظاهرشده و براي حريفان خود خط ونشان مي کشد.

تيم فوتبال بانوان گاز ايلام بعدازاينکه در هفته نخست اين رقابت ها در خانه تيم ذوب آهن اصفهان را در ديداري جذاب و پرگل با نتيجه 5 بر صفر شکست داد، حالا در هفته هشتم نيز جشنواره گل به راه انداخت و در ديداري ديگر در بوشهر، تيم پارس جنوبي را مقتدرانه شکست داد.

شاگردان آيناس آراسته نژاد در هفته ششم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در بوشهر به مصاف تيم فوتبال بانوان پارس جنوبي رفتند و موفق شدند اين تيم را با ارائه يک بازي برتر و مقتدرانه با نتيجه پرگل 8 بر صفر شکست دهند.

تيم فوتبال بانوان گاز ايلام با اين پيروزي 12 امتيازي شد و در رده چهارم جدول قرار گرفت.

زهرا حاتم نژاد، مهاجم کهنه کار فوتبال بانوان که به عضويت گاز ايلام درآمد، در اين بازي، يک تنه 4 گل براي پالايش ايلام زد.