تبعیت   از   مقام معظم  رهبری  رمز ماند   گاری بسیج
مشعل همزمان با گرامیداشت سی و هشتمین سالروز تاسیس سازمان بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، به عنوان معمار انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، بسیجیان وزارت نفت با برگزاری صبحگاه مشترک درجوار مقبره الشهدای این وزارتخانه گردهم آمدند تا بار دیگر با آرمان های رهبر فقید انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای بیعتی دوباره کنند.این مراسم با حضور فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه های کل کشور؛ مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیرنفت؛ علی کاردر، معاون وزیرومدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمدعلی فلاح مهرجردی، فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت و دیگر مدیران ستادی و عملیاتی صنعت نفت برگزارشد.
ساعت ازهشت صبح گذشته است که یگان های نمونه بسیج بخش های مختلف وزارت نفت اعم ازشرکت ملی نفت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، شرکت ملی گاز وشرکت ملی صنایع پتروشیمی، همراه با زیرمجموعه هایشان، رفته رفته درحیاط ساختمان مرکزی وزارت نفت گردهم می آیند تا اجتماعی بزرگ را درسالروزتشکیل سازمان بسیج مستضعفان رقم بزنند.
هوا سرد و وزش باد این سرما را دوچندان کرده است؛ اما دل های بسیجیان گرم است به بودن شان با یکدیگر و به این سرمای استخوان سوز وقعی نمی نهند؛ چرا که آنها روزهای سردتر از این را هم تجربه کرده بودند. گروه سرود سپاه پاسد                   ا ران انقلاب اسلامی نیزبانواختن آواهای حماسی و انقلابی، حال وهوای دیگری را دراین همایش بزرگ به وجود می آورد.

آغاز مراسم رسمی
با دستورفرمانده میدان و فرمان ایست خبردار او گروه های مختلف بسیج وزارت نفت، آرایش نظامی به خود می گیرد؛ سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته می شود و در این بین نیز پرچم جمهوری اسلامی ایران وبسیج مستضعفان به اهتزازدرمی آیند تاصلابت ایران وبسیجیان جان برکف صنعت نفت را به نمایش بگذارند. باورودمرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیرنفت؛علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران؛علیرضا پاسدار، فرمانده بسیج ادارات و وزارتخانه های کل کشورومحمد علی فلاح، فرمانده مرکزبسیج وزارت نفت به میدان صبحگاه وسان دیدن آنها ازیگان های بسیج ایستاده درصفوف، مراسم رسمیت می یابد.
آنها باحضور درمقبره الشهدای وزارت نفت، با نثار فاتحه وشاخه های گل به مقام شامخ شهدای گمنامی که دراین مکان مقدس آرمیده اند، ادای احترام می کنند و در جایگاه مخصوص که با پرچم های رنگارنگ منقش به «یا حسین» تزیین شده، قرارمی گیرند تا شاهد رژه بسیجیان موتورسوار و دیگر بخش های این مراسم باشند. با طنین انداز شدن نوای قرآن در میدان صبحگاه، همه حاضران در مراسم گوش جان می سپارند به آیات وکلام خدا.سوزسرما و وزش بادبیشتر شده است؛ اما بسیجیان ایستاده در میدان صبحگاه، مقاوم تر از سوز وسرما هستند.

صادرات نفت خام با دلاورمردی های صنعت نفت
محمدعلی فلاح، فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت که میزبان این همایش معنوی است، با ادای احترام به مهمانان، حق میزبانی را بجا می آورد. وی از نفت، فعالیت های این صنعت وبسیجیانش می گوید. وی با بیان این که صنعت نفت، پیشران وموتورمحرک جمهوری اسلامی درحوزه اقتصاد است، اظهار می کند: صنعت نفت با صلابت، روحیه جهادی و همچنین ایثارگری و تبعیت ازفرامین امام (ره) موفق شد رژیم منحوس پهلوی را سرنگون کند.
خستگی برای صنعت نفت
 بی معناست
وی می افزاید: دلاور مردی های کارکنان صنعت نفت دردوران هشت سال دفاع مقدس موجب شد تاصادرات نفت متوقف نشود و با وجود حمله های هوایی آن دوران، این فعالیت اقتصادی مهم ادامه یافت.
فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت اظهار می کند: کارکنان صنعت نفت مقاطع مختلفی مانند هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی راپشت سرگذاشته اند؛ آنها سختی های زیادی را متحمل شده اند و کارخود رابه نحوی مطلوب انجام داده اند که هم اکنون نیز بدون هیچ خستگی ادامه دارد.
فلاح در ادامه با بیان این که بسیج وزارت نفت برای نخستین بارامسال در مراسم اربعین حسینی (ع) موکب هایی برای زائران تهیه کرده بود، می افزاید: پس از این آیین باشکوه (اربعین حسینی)حادثه زلزله کرمانشاه رخ داد که دراین حوزه نیز بازهم نیروهای صنعت نفت به یاری مردم زلزله زده شتافتند و ازپیشگامان کمک رسانی به مردم زلزله زده بودند.
فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت بابیان این که نظام جمهوری اسلامی با توجه به اقتداری که درحوزه نظامی به دست آورده، موفق شده است مقتدرانه استکباررا پشت میزمذاکره بنشاند، اظهار می کند: امیدواریم بتوانیم امانت دار خوبی باشیم واین نظام را با همین روحیه، به صاحب اصلی آن تحویل دهیم.

نابودی داعش با نگاه تیزبین رهبری
علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران سخنران بعدی صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت است که به پیروزی  جبهه مقاومت دربرابر جبهه تکفیری داعش و نابودی آن اشاره و تصریح می کند: این پیروزی را به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری که رهبر راهبردی این حوزه بودند و با نگاه تیزبین خود توانستند آن را خلق کنند ، کشورهای عراق، سوریه، لبنان ومردم ایران، به سردار قاسم سلیمانی، فرمانده عملیات و فرمانده حاضر درمیدان جنگ و نبرد، شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم وهمه آنهایی که این پیروزی بزرگ را خلق کردند، تبریک می گویم.
وی اظهار می کند: این پیروزی ها مقدس است وباید با تمام قوت حفظ شوند. بدون شک آثارتفکری این موضوع از یادها نخواهد رفت و این پیروزی با نگاه راهبردی و با اتحاد و هماهنگی حفظ خواهد شد.

مسئولیت صنعت نفت پس از پیروزی در منطقه
کاردر با بیان این که صنعت نفت، پیشران اقتصاد ایران است ودرحوزه اقتصاد مقاومتی نقشی اساسی ایفا می کند، می افزاید: پس از این پیروزی ها، مسئولیت ما و شما بسیجیان صنعت نفت نیزافزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید براین که هم اکنون در اوج تولید حداکثری نفت و میعانات گازی پس از لغو تحریم ها قرار داریم، تصریح می کند: اعداد و ارقام افزایش تولید نفت، با تلاش وهمت نیروهای صنعت نفت و بدون اتکا به کشورهای خارجی افزایش یافته است.

دستاوردهای صنعت نفت
وی ادامه می دهد: هم اکنون دربخش غرب کارون که نقطه میدان های مشترک ما محسوب می شود، تولید نفت ازسطح کشورهای همسایه افزایش یافته که افتخاری برای جمهوری اسلامی است. کاردر می افزاید: درصنعت گاز نیز با تولید حداکثری به پیش می رویم تا بتوانیم رفاه و آسایش را برای مردم ایران فراهم کنیم. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می گوید: درحوزه صادرات نیز خوشبختانه موقعیت ما به گونه ای است که همه وجوه حاصل از صادرات نفت ما به کشور بازمی گردد. وی با اشاره به این که درادامه پیروزی های جبهه مقاومت، پیروزی های اقتصادی نیز برای ایران حاصل شده است، اظهار می کند: امیدواریم دربخش صنعت نفت که امروز پیشران اقتصاد مقاومتی است، نیروهای جوان نیز وارد این عرصه شوند و کار را با همان اعتقاد بسیجی  تا پایان ادامه دهند.

تبعیت از ولایت، رمز ماندگاری بسیج است
 سرهنگ پاسدارعلیرضا عاشوری، فرمانده بسیج اداره ها و وزارتخانه های تهران بزرگ نیز مهمان هم لباسان بسیجی خود در صنعت نفت است.
او به ذکر این نکته مهم بسنده می کند و این که رمز ماندگاری بسیج، تبعیت از ولایت و رهبری است.
عاشوری اظهار می کند: درطول نزدیک به چهار دهه ازعمر انقلاب اسلامی وبا وجود دشمنی هایی مانند هشت سال جنگ که برمردم این کشور تحمیل شد، امدادرسانی و سازندگی درحوادث غیرمترقبه، بسیج درخط مقدم حضور داشته واین حضوربه برکت تبعیت ازمقام ولایت است.
وی ادامه می دهد: اگردرهشت سال جنگ، پیروزمطلق شدیم واگرحرکت انقلاب اسلامی تداوم یافته و درآستانه ورود به چهارمین دهه آن قرار گرفته ایم، همه اینها به برکت تبعیت ازولایت است که باید قدردان آن باشیم.
 فرمانده بسیج اداره ها ووزارتخانه های تهران بزرگ درجمع بسیجیان صنعت نفت، با بیان این که تکفیری های داعش قصد تجاوزبه ایران و ناامن کردن کشورمان را داشتند، تصریح می کند: به حول و قوه الهی و به برکت راهنمایی های داهیانه مقام معظم رهبری، این مهم عملی نشد. وی تصریح می کند: پیروزی های به دست آمده درمنطقه وشکست این گروه تکفیری (داعش)، به برکت تبیعت از رهبری بوده است. صبحگاه بسییجیان وزارت نفت، اختتامیه ای هم داشت و در آن از بسیجیان نمونه این صنعت دربخش های مختلف آن با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
این بسیجیان که بیشترآنها را خواهران بسیجی حوزه های مختلف صنعت نفت تشکیل می دادند، لوح سپاس خود را از شاهدایی، قائم مقام وزیرنفت، کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران وعاشوری، فرمانده بسیج اداره ها و وزارتخانه های تهران بزرگ دریافت کردند.